Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

[Plotka] Microsoft nie pozwoli na wspólną grę online na PC i Xboxie 360

171 postów w tym temacie

Czyli wyszlo na to co powtarzalem od dawna ze grajac na padzie przeciwko klawiaturze i myszy nie ma sie szans, od razu mam pytanie do konsolowcow(sory za to)czy jak gracie na multi w mw2 czy halo to macie autoaima?? Bo jak nie to jestem pod wrazeniem jesli tak to nie macie z ludzmi grajacym na pc szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś zdradzić czemu do konsol są gitarki, kamerki i inne wibratorki a nie mogą wydać po prostu myszki i klawiatury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm a co nowego MS ma do wymyślania? Cross platfz tych 2tre 6bs4g41ą orm multi z xboxiarzami było już 2 czy 3 lata temu w Shadowrunie... Teraz w sumie mi już to obojętne, statystycznie w dany tytuł gra w multi 4-5 razy więcej xboxiarzy niż PC-owców a mówię tylko o grach które wyszły na obie platformy, wystarczy porównać np. na truechievements.com dany tytuł xboxowy z PC-owym (z tych które obsługują live).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 12:55, Fang napisał:

Może mi ktoś zdradzić czemu do konsol są gitarki, kamerki i inne wibratorki a nie mogą
wydać po prostu myszki i klawiatury?


Z tego co pamietam do ps3 jest klawa i gryzon:) Szkoda ze nikt nie korzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2010 o 12:55, Xjumpaytech napisał:

Wiesz, że pieprze*e o niczym jest karalne banem?


nie wiem czy o niczym, po prostu dodałem swój komentarz, a ty już się kogoś uczepiłeś i na dodatek życzysz komuś śmierci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 12:58, Crew_900 napisał:

nie wiem czy o niczym, po prostu dodałem swój komentarz, a ty już się kogoś uczepiłeś
i na dodatek życzysz komuś śmierci


Cóż, albo masz 8 lat, albo nie chodziłeś do szkoły, albo chcesz wdać się w pyskówkę. Od razu mówię, nie uda się. Tyle kończę bezcelową rozmowę z trollem.

Mariusz178

Nie w większości gier nie ma możliwości włączenia aima na multi, nie wiem jak w MW 2, bo grałem u kolegi na PS3, ale nie było go, więc pewnie i nie da się włączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 12:39, Xjumpaytech napisał:

> ahaha i konsolowcy się popłakali ^^
ahahaha Pc''towcom "urusł".

Weź zgiń trollu, nie obchodzą mnie Twoje niczym nie uargumentowane wypociny, jako człowieka
grającego padem w super markecie. Jak nie masz nic do powiedzenia to milcz.

Jak cię nie obchodzi to po co odpowiadasz? :P
Co do tej zawziętej rozmowy o padzie i myszce, jeśli się przyzwyczaisz i bardzo dobrze opanujesz pada to wyjdzie bardzo porównywalnie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 12:33, Dante_Syn_Spardy napisał:

> Albo można wprowadzić ograniczenie, że na PC gra się z Xboxowcami koniecznie padem
:)
> MS by sobie dodatkową kasę potrzaskał ;>
Ta , w szczególności jak ktoś czyli ja nie umie grać na padzie ;x
Odpada taka opcja.

Można się nauczyć (kwestia tygodnia). Lepiej żeby była jakaś najmniejsza możliwość niż żeby nie było jej wcale, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubóstwiam komentarze konsolowców "miałbym szanse z PeCetowcem!" (gry akcji, FPS). Aż się śmiać chce... Nie mielibyście szans ze zwykłym "PeCetowcem" w CoD, a ze mną (skromnie mówiąc) nawet "auto-aim" by nie pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czyli wyszlo na to co powtarzalem od dawna ze grajac na padzie przeciwko klawiaturze

Dnia 22.07.2010 o 12:55, Mariusz178 napisał:

i myszy nie ma sie szans, od razu mam pytanie do konsolowcow(sory za to)czy jak gracie
na multi w mw2 czy halo to macie autoaima


W większości w miarę nowych (obecna generacja) FPSach na konsole autoaim jest opcją - można go włączyć, można go wyłączyć. W odróżnieniu od niektórych FPSów pecetowych gdzie auto-aim, jest na stałe i wyłączyć się go nie da (m.in. Borderlands, Quake, Far Cry, Painkiller - pełna lista jest na "giantbomb"). Odpowiedź na Twoje pytanie jest więc taka - tak jest autoaim (jak ktoś lubi), nie nie ma autoaima (jak ktoś nie lubi i woli grać bez niego). Do tego w multi przeważnie nie ma opcji żeby go włączyć (przynajmniej w meczach rankingowych).

@Fang,

Do PS3 jest mycha i klawiatura (ba - mysz była już do PSXa), do X360 jest jakiś konwerter, więc też się da. Natomiast mało kto tego używa. To tylko pecetowcom się wydaje że konsolowcy o niczym innym nie marzą, tylko o tym żeby grać za pomocą klawy i mychy, rzeczywistość jest zgoła inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 12:36, Xjumpaytech napisał:

To nie prawda, że najczulszy pad nie dorówna szybkości myszce.


Oczywiście, że to nie prawda. Bo tak naprawdę to w ogóle nie chodzi o sprzęt. Czułość myszki czy czułość pada, to wszystko sobie można ustawić.
Kwestia jest zupełnie inna.
Sprawdźcie sobie szybkość z jaką porusza się wasz kciuk (którym to zwykle się steruje na padzie) a z jaką potraficie poruszyć całą dłonią (w której trzymacie myszkę).
Kwestia jest czysto anatomiczna. Mięśnie palców nigdy nie będą tak sprawne i szybkie jak mięśnie przedramienia które odpowiadają za ruch całej dłoni.
Ergo. Kwestia tego jak jest rozwiązane sterowanie na padzie a nie kwestia jego czułości jest tutaj najważniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MS dobrze zrobił (jeśli jest to prawda) że zaprzestał prac nad tym systemem rozgrywki.
Już widzę Pctowców i xboxowców na jednym servie to by była poprostu MASAKRA, kultura wszech i wobec obecna. Jedni by sobie wyzywali od blacharzy drudzy od bezmuzgów i tylko jeden wie od czego jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 13:05, I_dont_know napisał:

Jak cię nie obchodzi to po co odpowiadasz? :P


Żeby go "stemperować" :P. Jak widać nie wyszło, więc wysłałem prośbę do moderatora, jego zdanie mnie nie obchodzi, bo wiem, że nie gra na padzie na co dzień, więc nie może się na tym znać, chce za to wywołać dyskusję na 30 stron, dlatego lepiej zaatakować, niż czekać, aż się to rozpocznie :P.

Dnia 22.07.2010 o 13:05, I_dont_know napisał:

Co do tej zawziętej rozmowy o padzie i myszce, jeśli się przyzwyczaisz i bardzo dobrze
opanujesz pada to wyjdzie bardzo porównywalnie :).


No właśnie, wystarczy opanować pada, później można spokojnie zminimalizować przewagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 12:44, Khasim napisał:

Jasne, a do testów biorą hardkorowych graczy, którzy zainteresowani byliby taką rywalizacją
X360 vs PC.
Z doświadczenia wiem, że na padzie MOŻNA wymiatać równie dobrze jak na myszce - to, co
wyprawiają ludzie w Gears of War, Halo czy CoD na Xboksie to się nieraz w pale nie mieści.
Argument, że "na myszce gra się LEPIEJ niż na padzie" jest tak stary i zardzewiały, że
aż się dziwię, że jeszcze ktoś go używa. Trening + przyzwyczajenie > sprzęt.



Tylko zwykle bywa tak że to jest Trening + przyzwyczajenie < sprzęt + trening + przyzwyczajenie.
wtedy konsolowy nie mają szans.

Grałem w Q2 na PC i psx i na padzie kijowo się gra w takie gry. Da się, nie przeczę ale w momencie kiedy mamy bliski kontakt z 3 - 5 graczami i każdy chce nas za... pozbawić życia jest niemożliwe uciec na padzie. Z klawiaturą udawało się nie tyle przeżyć co wygrać takie spotkanie. Może i postrzelasz z snajperki, ale gracz z PCta nie będzie szedł z tobą na gre z daleka. Doświadczeni gracze z PCta będą iść na bliski kontakt, a tam nawet najlepsze opanowanie pada nie da ci większych szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu ktoś pięknie wytłumaczył i mam nadzieję, że ów post pozbędzie wszystkich "pro-konsolowców" wątpliwości. Zresztą skoro wyniki rzeszy testerów wykazały (wiadomo, plotka), że nie ma szans, to ich po prostu nie ma. Może są pojedyncze przypadki, ale to przypadki w stylu "pro-pad-konsolowiec vs zwykły PC".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PC może sobie podłączyć pada (ja sam używam pada na PC do gier takich jak Prototype, Batman czy Star Wars), więc czemu konsolowcy nie mogliby podłączyć myszki i klawiatury? W jednych grach lepiej się gra na myszce i klawiaturze, a w innych na padzie. Ale przyznajcie, że "pad vs mysz + klawa" byłoby nie fair i bezsensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 13:08, Phobos_s napisał:

Kwestia jest zupełnie inna.
Sprawdźcie sobie szybkość z jaką porusza się wasz kciuk (którym to zwykle się steruje
na padzie) a z jaką potraficie poruszyć całą dłonią (w której trzymacie myszkę).
Kwestia jest czysto anatomiczna. Mięśnie palców nigdy nie będą tak sprawne i szybkie
jak mięśnie przedramienia które odpowiadają za ruch całej dłoni.
Ergo. Kwestia tego jak jest rozwiązane sterowanie na padzie a nie kwestia jego czułości
jest tutaj najważniejsza.


No właśnie nie do końca jest to prawdą, ja potrafię dużo szybciej ruszyć analogiem. Wystarczy wyćwiczyć się na graniu. Pad w przeciwieństwie do myszki nie ma żadnych większych oporów, jest tylko ten, który powraca do "pozycji 0". Jest to tak śmiesznie skonstruowane, że mogę ruszyć tak szybko jak chcę wystarczy wychylić mocniej lub słabiej. Mi tam nie sprawia dlatego problemów ruszanie szybkie i wolne, może Tobie sprawia nie wiem? Ale mi na pewno nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznało to wielu testerów i pewnie wielu przyznaje bez testów, ale zawsze znajdą się tacy "fanboje" konsol z klapkami na oczach, którzy nie mieli do czynienia z normalnym graniem na PC, bo nie potrafią i uważają, że ich pad oraz kciuk jest lepszy niż "jakiś tam" Razer DA oraz cała dłoń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować