Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe DLC do Mass Effect 2 nie dla Polaków

110 postów w tym temacie

Dobra, a teraz czas na przypomnienie regulaminu:

Piractwo
* propagowanie piractwa, a szczególnie oferowanie, udostępnianie bądź linkowanie do pirackich plików (gry, filmy, muzyka, programy, książki ... itp.) lub stron umożliwiających pobranie takich plików oraz inne działania które wprost lub nie-wprost mogą być uznane za propagowanie piractwa (...)

majkel666
>No cóż. Skoro nie chcą nam dac pograć w nowe DLC to trzeba będzie sobie skołować z torrentów
Degrad -2

nov_pl
> Trzeba było ciągnąć z torrentów...
Degrad -3 z poprawką za wulgarność.

Kessarath
> Rapidshare, dziękuje, dobranoc...
Degrad -2.

Leos8
> i tak zamierzam ściągnąć w każdy możliwy sposób i zainstalować
Więc może się tym nie chwal. Degrad -2.

scarface9mm
> i dla tego gry co nie maja multi zasysam z torentów;)
A dla pana będzie BAN, bo nikt, kto piraci i jeszcze jest z tego dumny, nie będzie bezkarnie wypowiadał się na forum.

Jeszcze jedno, tak aby zapobiec dalszym nieprzyjemnościom. Wszelkie próby komentowania i odwoływania się od postanowień niniejszego posta w tym wątku będą bezwarunkowo karane kolejnymi degradacjami do pozbawienia możliwości wypowiedzi włącznie. Kto jest gotowy na te kary - śmiało, ale są inne, wskazane w regulaminie sposoby odwołania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 22:41, vegost napisał:

Przecież napisali że nie będzie dostępne, więc po co czekać ?? Zgadzam się z kolegami
powyżej. Skoro mówili i podpisali umowę że będą wydawali DLC we wszystkich wymienionych
krajach to niech teraz się z tej umowy wywiązują. Tak samo było z DLC "Pieśń Leliany"
nie po to kupiłem gre za 120 zł żeby nie móc grać w dodatek bo dla Polski itp jest niedostępne
bo EA to nieroby i tylko liczą kase. Przecież to żałosne. Wydawali jak dotąd wszystkie
DLC dla wszystkich krajów w ich językach a teraz dają ciała. Nawet głupich napisów nie
zrobią, boże nic tylko piracić i mieć spokoj z oszustami.


Weź po uwagę, że tłumaczenie Gier EA i DLC nie odbywa się w Polsce tylko bezpośrednio w siedzibie dewelopera. Być może obecnie polscy, czescy itd. pracownicy EA przebywający w BioWare z pewnych przyczyn nie mogli brać udziału w impletacji języka w grze co z tym jest związane EA wstrzymało wydanie DLC na te rynki. Zresztą kto karze Ci kupować gry za 129 :D Ja czekam aż przejdą do Classics i z czystym sumieniem mogę kupić po niecałym roku te tytuły za 50 pln :) Tak się wstrzymałem z CnC 4, Dragon Age, NFS Shift czy L4D2 :) i zobacz za cene 4 produktów miałbym tylko premierowego Dragon Age + EXP, więc :) Oszczedność i cierpliwość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tworzyć teorie spiskowe. Najprawdopodobniej księgowy w EA podliczył koszt lokalizacji DLC i wpływy z ich sprzedaży, widać się nie opłaca. Dla przypomnienia, podstawowym celem istnienia każdej firmy jest zarabianie kasy.

Ja zawsze uważałem i będę uważać, że cała idea DLC jest poroniona więc niewielka strata. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 09:58, Phobos_s napisał:

Jakbyś zagrał w Overlorda do ME2 to byś wiedział, że czasem warto kupić takie DLC.


Nie jest warto kupować żadnego DLC. Lepiej wymusić na twórcach stworzenie normalnego expansion seta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no sorry bardzo, ale akceptując umowę podczas instalacji gry wydawca gwarantuje jej sprawność techniczną (powtórzone to jest w warunkach gwarancji w książeczce) więc jakie to teraz k***** problemy techniczne nie pozwalają zainstalować tego dlc. można by się wręcz pokusić o stwierdzenie, że to ea ze swojej strony złamało postanowienia licencyjne. jeśli to jest problem techniczny to wydawca/producent jest zobowiązany o tym poinformować konsumentów i usunąć usterkę. jeśli nie ma takiej możliwości to konsument ma prawo otrzymać zwrot pieniędzy z tytułu wadliwego produktu. poza tym od początku tyg. prawo w Polsce daje możliwość składania pozwów zbiorowych, a produkt, który miał być wolny od wad (umowa licencyjna i gwarancja producenta), takim nie jest.

widać ea w d**** ma graczy oraz takim postępowaniem i g**** tłumaczeniem musi liczyć się ze znacznym spadkiem renomy/wierunkiem marki w krajach europy środkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założyłem grupe protestu na socialu.
Napisaliśmy do różnych ludzi, nikt nie odpowiedział, jedynie na forum jeden post, który i tak nic nie wnosi:
(Napisał to Michael Gamble)

"I wanted to give a bit more insight into the Polish, Czech and Hungarian builds for our fans.

Believe me, we tried to make it work for these languages. DA was able to release English DLC for these localized versions of the game, but that isn''t the case for us. On the Mass Effect side, it isn''t as simple. By allowing the players of these versions to use the English DLC, there would be large scale changes to the main-game player experience. We didn''t want to sacrifice the quality of the main game, and tried to work around this in various ways. In the end, unfortunately, we were unable to come to a solution which allowed us to release this content in these territories and keep the same level of quality from the main game.

I''d like to personally apologize to anyone in these regions who are dissapointed, and please know that it wasn''t an easy decision to make."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 21:46, wikking napisał:

no sorry bardzo, ale akceptując umowę podczas instalacji gry wydawca gwarantuje jej sprawność
techniczną (powtórzone to jest w warunkach gwarancji w książeczce) więc jakie to teraz
k***** problemy techniczne nie pozwalają zainstalować tego dlc. można by się wręcz pokusić
o stwierdzenie, że to ea ze swojej strony złamało postanowienia licencyjne.

Ok, krótko. Umowa dotyczy samej gry, DLC to całkiem ale to całkiem inny, oddzielny produkt. I to on jest widocznie wadliwy technicznie a nie sama gra. Ona sama w sobie jest dokładnie taka jaką każdy chciał. Kiedy w końcu dotrze do was, że produkt zwany ME2 jest bez zarzutu. Żeby się rozchodziło o epilog czy coś, to jeszcze, ale dodatek?!

Dnia 23.07.2010 o 21:46, wikking napisał:

pieniędzy z tytułu wadliwego produktu. poza tym od początku tyg. prawo w Polsce daje
możliwość składania pozwów zbiorowych, a produkt, który miał być wolny od wad (umowa
licencyjna i gwarancja producenta), takim nie jest.

Postaw się na miejscu wydawcy czytającego takie słowa teraz. Ja się dziwię że ktokolwiek przy tak zje*&% systemie prawnym i mentalności naszego narodu w ogóle ma odwagę wydawać gry w Polsce. :D

Dnia 23.07.2010 o 21:46, wikking napisał:

widać ea w d**** ma graczy oraz takim postępowaniem i g**** tłumaczeniem musi liczyć
się ze znacznym spadkiem renomy/wierunkiem marki w krajach europy środkowej.

Jakoś nikt jeszcze nie podał żadnej dobrej teorii tylko hate''ujecie jak porąbani. Typowo polskie. To nie pierwsza sytuacja w której właśnie Czechy, Węgry, Słowacja i Polska nie dostaną jakiegoś DLC czy popularnej gry. Te wersje są często różne technicznie od oryginalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powaliło was wszystkich? Ciągle nie mogę pojąć co ma DLC do oddzielnego, innego produktu, który sam w sobie jest kompletny. Nikt w umowie nie obiecywał, nie podpisywał, nie gwarantował, dobrze wiedzieliście co kupujecie. Mass Effect 2 nie ma poza historią, nazwą, bohaterami, czyli rzeczami "nieistotnymi" żadnego związku z DLC, nie jest jego integralną częścią. Skończcie tą/tę paranoję.

PS. Bardzo lubię Mass Effect 2 i na dodatek to DLC jest pierwszym jakie by mnie zainteresowało, bo lubię Liarę. Ale to nie jest powód do hate''u takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak czekałem na tego handlarza cieni, cóż albo dowiemy się kto nim jest w 3 części albo pozostaje czekac na dodatek aż może coś naprawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak chyba wolałem jak CDProjekt, był dystrybutorem BioWare w Polsce, ale może będzie patch (do CDProjektowej wersji ME 1 wyszedł patch umożliwijący zainstalowanie Pinnacle Station). W ostateczności można zarejstrować CDkey na EA Store i ściągnąć angielską wersję gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 08:36, L33T napisał:

Mam wersję Eng (EK X-360) czyli w teorii spokojnie będę mógł pobrać ? :)

Tak, pobrać (i zagrać) będzie mógł każdy tyle, że polskie wersje gry ME2 mają coś zmienione przez EA (pewnie coś w kodzie gry się zmienia) i ich śmieszne tłumaczenie.

Do hate''rsów to wina EA nie Bioware.
... znowu to EA....
Jedyne normalne tłumaczenie było w The Sabouter tam EA niczego nie schrzanił.

Ale każdy kto ma oryginalną grę, zakładam, że większość, którzy tu postują :) nie będą mieli więc problemu ze ściągnięciem gry przez EADM w wersji angielskiej jak już ktoś wcześniej napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tbh nie wiem czy to jest polskie wydanie nawet. Gra była zamawiana w gramie i jest w całości po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 14:30, L33T napisał:

Tbh nie wiem czy to jest polskie wydanie nawet. Gra była zamawiana w gramie i jest w
całości po angielsku.

Czy wszystko jest po angielsku instrukcja pudełko itd. ? jak tak to masz wersję ang, EK na X''a jest tylko w wersji ANG i wątpię, żeby EA coś tam zmieniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe czyli wydanie paru złoty więcej się opłaciło.

Dnia 24.07.2010 o 23:42, Exelius napisał:

Czy wszystko jest po angielsku instrukcja pudełko itd. ?


Yup wszystko po angielsku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytam, bo zauważyłem w różnych wypowiedziach interesujący mnie wątek odnośnie tego dodatku: czy posiadając klucz z polskiej (pudełkowej) wersji i rejestrując na stronie EA (EA Store? Ktoś mógłby dokładniej coś napisać na ten temat?) otrzymuję dostęp do wersji angielskiej tej gry i możliwość jej ściągnięcia i instalacji?

Trochę kiepsko, że w dzisiejszych czasach, gdy gry robi się na kilka platform, często z automatu mających być w przyszłości obstawionych różnymi DLC, gracze z krajów "na wschód od Edenu" nie mają możliwości zainstalowania tych dodatków. Naprawdę dziwne i raczej zakrawa na brak dobrej woli wydawcy niż przeszkody techniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach
Zacytuję swój blog :)
"I jak zagrać normalnie w to DLC ?
Nic trudnego, jeśli posiadamy oryginalną grę, nawet nie musimy zaglądać na strony warezowe czy p2p !
Wchodzimy na stronę activate.ea.com, wpisujemy nasz login z Social Bioware i kod do gry (z tyłu instrukcji), którą chcemy zarejestrować, następnie ściągamy program EADM, instalujemy, po instalacji logujemy się (loginem EA/ Social Bioware) i możemy ściągnąć Mass Effect 2 w wersji UK/US, nic trudnego :) "
Ja już ściągnąłem, gierka leciała około 400 kb/s więc nie wyciskała mi całego łącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować