Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Uproszczony system dialogowy w Dragon Age II

159 postów w tym temacie

Dwa razy newsa przeczytałem. Patrze i oczom nie wierzę... Zastanawiałem się nad pre-orderem nieco przestraszony już wcześniejszymi "nowinami", ale teraz?... Ciężko to widzę, mam nadzieję, że się mylę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzicie, że znakowanie wypowiedzi ikonkami może sugerować, że to ma być gra dla debili? Człowiek z IQ przewyższającym przeciętne krzesło chyba jest w stanie wyczytać z kontekstu możliwych wypowiedzi, czy będzie przyjaźnie czy wrogo, nie?

Ps: 3 posty nade mną pojawił się w momencie, gdy pisałem swojego ;) Jak widać nie jestem przewrażliwiony - oni CHCĄ zrobić grę dla niepełnosprytnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że będzie kółeczko jak w ME, to mogliby chociaż 6 odpowiedzi dać albo wsiąść przykład z Alpha Protocol i dodać do tych 3 np. Sarkastyczny, agresywny, drażliwy, wściekły a nie po prostu "dobry, zły, palant" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dodadzą jeszcze dwa paski renegata i idealisty. To jest chyba po to żeby jak ktoś nie czyta linii dialogowych i chce sobie wbić punkty renegata to żeby wiedział co ma klikać-_-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam powoli twierdzić że chcą zrobić grę dla małych dzieci. O tyle o ile akceptowałem gotowego bohatera o tyle nie rozumiem ograniczenia dialogów. Czyli jakby nie patrzeć kwintesencji rpg. Zaczynam się zastanawiać czy DA2 nie będzie polegał na bezmyślnym zabijaniu pomiotów. Czuję że z miodnego rpg zrobią niedorobioną grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahhh, gry robią się coraz prostsze. Do czego to doszło? Obrazki przy wyborze odpowiedzi? Oj, coraz bardziej martwię się o nowego Dragon Age''a, mimo, że jedynka bardzo mnie wciągnęła. Na razie czekam nawięcej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie z gadaniem gorzej niż w Mass Effect 2, a szkoda, bo w Dragon Age właśnie gadanie było bardzo mocną stroną. Cos ostatnio Bioware zaczyna olewać graczy, niedługo okaże się, że DA2 będzie tylko dodatkiem do jedynki w formie drogiego dlc, bo i stwierdzą, że silnika nie będą jednak poprawiać, :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie mi polecić w miarę nową produkcję, która ma dialogi o kalibrze Tormenta? Ktoś pamięta kilkanaście możliwych odpowiedzi i przemyślenia... albo gorączkowe robienie save''ów i wczytywanie ;)

Oczywiście, że to nie było dla każdego, ale przynajmniej producent był w stanie określić, czy robi grę cRPG czy hack and slash.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to ma się nijak do tego artykułu: http://bioworld.ea.pl/?p=3122
Myślałem, że został on zainspirowany jakimś oświadczeniem o wzięciu się w garść przy tworzeniu podziału dobro/zło w DA2, jednak to chyba tylko marzenia redaktorów BioWorld. Nic, Kanadyjczycy każdą informacją tylko pogrążają ten tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 22:09, MazuroV napisał:

Nie sądzicie, że znakowanie wypowiedzi ikonkami może sugerować, że to ma być gra dla
debili? Człowiek z IQ przewyższającym przeciętne krzesło chyba jest w stanie wyczytać
z kontekstu możliwych wypowiedzi, czy będzie przyjaźnie czy wrogo, nie?


Niekoniecznie... Nieraz w ME2 dostawałem punkty renegata za wypowiedź, w której nic obraźliwego nie było. Zresztą ME2 pod tym względem był lekko skopany. Ale nie jestem fanem BioWare i poza TOR-em i ostatnim Mass Effectem (oraz ew. spin-offami) nic więcej już od nich nie tknę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko zobaczyłem temat i się roześmiałem :) BioWare nadal twierdzi że są twórcami prawdziwych cRPG? Powiem jedno dawno temu i nieprawda :D Każda ich kolejna gra jest coraz płytsza. Dragon Age 3 to już pewnie będzie miał bliżej do Dark Messia niż "starych" RPG-ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahah kolejny minus ze strony Bioware. Co raz lepiej zaczyna widać Dragon Age`a 2. Jeszcze jeden minus i mogą się pożegnać ze sławą z pierwszej części. Mogę przewidzieć ze DA2 sprzeda się bardzo żle. Już sam tej gry nie kupie.Totalnie pojechali z tymi "nowymi" wodotryskami. Zmieniają na gorsze. Porażka, Bioware= smierdzące studio like Blizzard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baldur i Neverwinter :D Ostatnie dobre gry. No, ME1 i 2 i DA jeszcze do tego zaliczę. DA2 już nie wchodzi, to chyba będzie action rpg z naciskiem na akcję. Mam nadzieję, że ME3 nie będzie miał tych durnych ikonek. ME2 skończył się tak, że mam ochotę na więcej. BioWare''owcom to chyba odbija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować