Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Uproszczony system dialogowy w Dragon Age II

159 postów w tym temacie

1. Tak 1. Nie
2. Yeah 2. Bez jaj
3. Ok 3. Za .... wafla.

Te oto rozbudowane drzewka trzech możliwości wyboru da się niestety zastosować uniwersalnie w 90% sytuacji w grze. Go Bioware, go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!
Z niechęcią muszę stanąć w obronie DA ( tytuł który ma czelność porównywać się z Baldurem).
Przeczytajcie wspomniany artykuł na IGN, po kilku zdaniach widać, że pisał go facet którego największym cRPGowym doświadczeniem było Devil May Cry -_-. To tak eufemistycznie mówiąc, nie chcę go nazwać kretynem. Poważnie, nie wiedziałem że tacy ludzie pracują w IGN.
Dla każdego kto na bieżąco interesuje się DA2 nie jest żadną tajemnicą, że to co o dialogach tam powypisywano, mija się z prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 11:10, Henrar napisał:

> Z tego co ja wiem, to dziennikarz IGN grał w fragment stawiający na akcję, w którym
był
> tylko jeden dialog...
Tylko, że Bio powiedziało, że będzie 5 wyborów. Czyli niewiele lepiej niż było.


Dużo znasz gier, w których jest więcej niż pięć kwestii do wyboru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 14:01, RexNebular napisał:

> > Z tego co ja wiem, to dziennikarz IGN grał w fragment stawiający na akcję,
w którym
> był
> > tylko jeden dialog...
> Tylko, że Bio powiedziało, że będzie 5 wyborów. Czyli niewiele lepiej niż było.


Dużo znasz gier, w których jest więcej niż pięć kwestii do wyboru?

Niewiele, które mają sensowne wybory. I jakoś mam wrażenie, że w DA2 dialogi będą się przedstawiały następująco:
Pytanie NPC-a
odpowiedzi:
1. Tak
2. Może
3. Nie wiem
4. Nie
5. Spadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 14:43, Sinirio napisał:

No nie mogę dodać komenta. Ten news jest nieprawdziwy. Dziennikarz IGN popełnił gafę.
W demie które widział była tylko jedna scena dialogowa. Demo to było nastawione na zaprezentowanie
akcji. Tu jest sprostowanie: http://gamebanshee.com/news/98902-dragon-age-ii-forum-activity.html
Wnoszę o Update do tego newsa ;-)



Co nie znaczy, że te opcje będą rozbudowane :P Okaże się, że Henrar trafił w dziesiątkę :D Mianowicie z kwestią wybory dialogu. (Pozwolę sobie zacytować Henrara),
"1. Tak
2. Może
3. Nie wiem
4. Nie
5. Spadaj."

Gry BioWare''u są cRPG, a przynajmniej oni tak sądzą, a prawda jest taka, że to się zamienia w akcję, obierają styl May Cray''a, siekanie, siekanie i jeszcze raz siekanie. Mało gadać, dużo niszczyć i miażdżyć. Róbmy grę na wzór Hulka, gnieść, łubudu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 14:37, Sinirio napisał:

To nie jest prawda. Dziennikarz widział jedynie jedyny dialog w zaprezentowanym demie,
które było zresztą nastawione na ukazanie akcji. Tu jest wszystko wyjaśnione: http://gamebanshee.com/news/98902-dragon-age-ii-forum-activity.html
Wnoszę o UPDATE do tego newsa ;-)

To nic nie zmienia, system jest równie odmóżdżony jak w ME.
W tym temacie można znaleźć zrzuty ekranu z opcjami dialogowymi, ładnie wszystko widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RPG, RPG i RPG... Come on... dlaczego na takie FF mówi się jRPG... powtarzam j ERPEGIE... łeee, dlaczego tam jest to ERPEGIE, skoro w tej grze w 99,9% dialogów nie ma żadnych opcji do wyboru, a te które są ograniczają się do tych wymienionych w jednym z powyższych postów. A mimo wszystko nikt nie narzeka, że tam jest ERPEGIE.
To może DA2 też będzie jRPG, tylko bez mangowej grafiki.
Rozumiem, że gdyby była gra gdzie za każdym razem stajemy przed 50 opcjami, a każda po 3-4 linijki tekstu, to wtedy jest pełnokrwiste, ociekająca śluzem i ropą naftową RPG.
I give up.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 15:23, Kaucz napisał:

Wszystkie gry Bioware są identyczne, ale tez każdą ich grę kupuje. Dialogi jak to dialogi,
chociaż możemy wybrać jak gramy.

A i tak w ostatnich grach Bio kończy się to ratowaniem świata/galaktyki.
@Dann: tak, tak, RPG to odgrywanie rół, problem w tym, że pod taką definicję mogą podpaść Gearsy, a one przecież rpgiem nie są.
I właśnie, jRPG. To "j" na początku wyjaśnia wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 15:16, Dann napisał:

Rozumiem, że gdyby była gra gdzie za każdym razem stajemy przed 50 opcjami, a każda po
3-4 linijki tekstu, to wtedy jest pełnokrwiste, ociekająca śluzem i ropą naftową RPG.


Dokładnie tak :P
W Mass Effect to rozwiązanie z kółkiem było ok, bo to w zasadzie shooter z nabijaniem poziomu i nienajgorszą fabułą. Ale cały czas w naiwności swojej czekam na tytuł, który zaoferuje coś więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze. System powinien byc podobny o tego z Mass effect. Mam na mysli m.in. to zeby glowna postac mowila i zeby bylo to slychac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 13:26, Erine napisał:

a) ikonki są dla tego, aby nie było wątpliwości czy twój bohater wyznaje miłość czy robi
sarkastyczną uwagę - wierz czy nie, słowo pisane mogłoby nieść oba znaczenia; ułatwiają
zrozumienie kontekstu i wcale nie uważam że to jest opcja dla debili; oczywiście ty masz
prawo to odbierać inaczej

Też nie wiem, o co to spinanie, już w Tormencie bodaj było(oczywiście tekst wzięty z kosmosu, dawno w to nie grałem):
"1. Tak, zrobię to (prawda).
2. Tak, zrobię to (kłamstwo).
3. (inne opcje)"
I jakoś nikt się nie czepiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach nie ma to jak poczytać komentarze omamionych ludzi(wielbiceli Geralata i jego gołych pań), którzy przeczytali kłamliwego newsa i sami tym zostali okłamamani.ALe przynajmniej można się pośmiać z głupoty uzytkowników.

A co do tego DA 2 ,prezentuje się naprawdę rewelacyjnie ,założę się na laskę Gandalfa że DA 2 będzie GOTY RPG 2011 rok.I oczywiście dla mnie to priorytet jeśli chodzi o gry z początku 2011 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 15:16, Dann napisał:

RPG, RPG i RPG... Come on... dlaczego na takie FF mówi się jRPG... powtarzam j
ERPEGIE... łeee, dlaczego tam jest to ERPEGIE, skoro w tej grze w 99,9% dialogów nie
ma żadnych opcji do wyboru, a te które są ograniczają się do tych wymienionych w jednym
z powyższych postów. A mimo wszystko nikt nie narzeka, że tam jest ERPEGIE.

bo to J erpegie

Dnia 24.07.2010 o 15:16, Dann napisał:

To może DA2 też będzie jRPG, tylko bez mangowej grafiki.

twórcy uparcie twierdzą, że to CEerpegie, i żeby było jeszcze zabawniej, darkfantasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>założę się na laskę Gandalfa
O mój Boże, nie rób tego! Nawlekanie się na laskę grozi kalectwem!

Rozwiązanie mi nie pasuje. W Tormencie była to informacja o Twoich motywach, pozwalało to graczowi grać "po swojemu". Poza tym, nie było tak, że te "inne opcje" to było coś nieprzydatnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 16:53, crpgfan napisał:

Ach nie ma to jak poczytać komentarze omamionych ludzi(wielbiceli Geralata i jego gołych
pań), którzy przeczytali kłamliwego newsa i sami tym zostali okłamamani.ALe przynajmniej
można się pośmiać z głupoty uzytkowników.

A co do tego DA 2 ,prezentuje się naprawdę rewelacyjnie ,założę się na laskę Gandalfa
że DA 2 będzie GOTY RPG 2011 rok.I oczywiście dla mnie to priorytet jeśli chodzi o gry
z początku 2011 roku

Ach, nie ma to jak przeczytanie komentarza seksualnie sfrustrowanej osoby (bo co Wiedźmin to wspominasz o cyckach). I news nie był zbyt kłamliwy - ot, zamiast trzech odpowiedzi mam max. 5. A i po tych 3 nie było za bardzo widać różnicy. Były praktycznie takie same. Ale ty jak zwykle będziesz mówił o miszczach gatunku i GOTY RPG roku 19xx-2xxx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 17:48, Henrar napisał:

> Ach nie ma to jak poczytać komentarze omamionych ludzi(wielbiceli Geralata i jego
gołych
> pań), którzy przeczytali kłamliwego newsa i sami tym zostali okłamamani.ALe przynajmniej

> można się pośmiać z głupoty uzytkowników.
>
> A co do tego DA 2 ,prezentuje się naprawdę rewelacyjnie ,założę się na laskę Gandalfa

> że DA 2 będzie GOTY RPG 2011 rok.I oczywiście dla mnie to priorytet jeśli chodzi
o gry
> z początku 2011 roku
>
Ach, nie ma to jak przeczytanie komentarza seksualnie sfrustrowanej osoby (bo co Wiedźmin
to wspominasz o cyckach). I news nie był zbyt kłamliwy - ot, zamiast trzech odpowiedzi
mam max. 5. A i po tych 3 nie było za bardzo widać różnicy. Były praktycznie takie same.
Ale ty jak zwykle będziesz mówił o miszczach gatunku i GOTY RPG roku 19xx-2xxx.


Przykro mi spójrz na historie gier Bioware,a się dowiesz ,że każdy ich RPG ma setki nagród na koncie (gry roku,RPG itp.).Ale dalej graj nadal w tego swoje wymarzonego ZOMBieTOrmenta i cyckoGeralta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować