Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dlaczego StarCraft II pobije rekord wszech czasów?

86 postów w tym temacie

@Outlander-pro
Nie jesteś sam. Może gdyby SC2 był o 70-80zł tańszy to bym się może zastanawiał, a tak bye bye SC2, może kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 23:14, Bambusek napisał:

Fakty można podać, co innego kwestia ich oceny ;) Faktem jest, że fabuła w MW 2 była
nie tyle głupia, co wręcz uwłaczająca inteligencji i dziurawa jak ser szwajcarski. Nie
przeszkodziło to jednak grze w zbieraniu niemalże samych 9 i 10.

Niestety mogę tylko tyle powiedzieć, że większość opinii jakie znam potwierdza to co mówisz. Sam nie grałem i na pewno to się nie zmieni :).

Dnia 26.07.2010 o 23:14, Bambusek napisał:

Żeby nie było: fabuła w FPSach nie musi być na poziomie Tormenta. Jednak jeśli już jest
to niech chociaż nie powoduje, że człowiek chce się śmiać i płakać jednocześnie. Naprawdę
prościutka (ba, niemalże nie istniejąca) fabuła Duke''a 3D niszczyła tą z MW 2.

Akurat fabułą w przypadku Starcrafta bym się nie przejmował. Myślę, że nie będzie gorzej niż 12 lat temu. A kilkanaście lat temu to właśnie ciekawość tego, co niesie ze sobą przejście kolejnego etapu gry - jaki kawałek historii tym razem się odsłoni - oraz świetna oprawa (m.in. klimatyczne filmiki!) napędzało mnie do przejścia tej - prostej przecież z dzisiejszego punktu widzenia - strategii. Absolutnie nie jestem fachowcem od komputerowych strategii, ale wydaje mi się, że era walki na zasadzie montażu potężnej armii na tyłach i odparcie w tym czasie kilku słabych ataków na froncie, a potem "Ataaaak!!!" już minęły parę lat temu :). To też chciałbym zobaczyć, jak sobie Blizzard z tym poradził, żeby rozgrywka w singlu nie była schematyczna.

Jestem ciekaw czy naprawdę warto było czekać tak długo na drugą część. W międzyczasie zmieniło się całe pokolenie graczy (Koreańczyków chyba trzeba wyłączyć z tego twierdzenia ;)). Za jakieś dwa miesiące sieć będzie już pełna informacji na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2010 o 23:59, Laston napisał:


> Kupując grę multiplatformową możesz ją odpalić tylko na jednej z nich. Kupując SC2 na

Dnia 26.07.2010 o 23:59, Laston napisał:

jednej płycie masz wersję dla maca i windows (tak samo jak np. wow) więc nie jest to
tak jak mówisz.


Masz oczywiście rację i zdaje sobie sprawę z tego, że na płytce jest instalator do Maka i Windows. Ale i tak te dwie sprawy trzeba rozdzielić - załóżmy grę kupuje Amerykaniec, ktory całe życie używał komputerów Apple (w życiu i nigdy nie miał i miał nie będzie blaszaka) i na takim kompie będzie grał. Chyba wobec tego nie jest w porządku wrzucanie go do worka z pecetowcami i twierdzenie, że kupił wersję PC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 00:10, Outlander-pro napisał:

Czy jestem jedyną osobą, którą ta gra kompletnie nie interesuje? I jeszcze ten przeogromny
hype, aż mi się niedobrze robi :F


Hype nie jest aż tak przeogromny w porównaniu z tym od MW 2 to prawie go nie było. I nie jesteś sam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 07:42, Rzezim napisał:

Hype nie jest aż tak przeogromny w porównaniu z tym od MW 2 to prawie go nie było. I
nie jesteś sam;-)


To jest temat o SC 2 więc raczej będą się w nim wypowiadać ludzie których interesuje SC 2 ... ale hype jest tak duży, że wypowiadają się też ludzie których "... ta gra kompletnie nie interesuje..." no ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja teoretycznie chyba powinienem najpierw łyknąć SC I , bo trochę głupio zaczynać grę od sequelu, więc póki co do bicia rekordu się nie przyłączę... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I po co o tym taki długi news? Przecież wiadomo, że SC2 sprzeda się świetnie tlyko dlatego, że zrobił to Blizzard... Nawet jakby wypuścili kompletny crap to i tak każdy by to kupił, bo Blizzard...
Z resztą SC2 to jakaś wielka pomyłka. Wypuścić jedynkę z lepszą grafiką i mówić "Po co zmieniać coś co est dobre". Grafika też była fajna w jedynce "to po cholerę oni ją zmieniali"? ;-]

A ja sobie poczekam kilkanaście lat i kupię wszystkie części za 12zł. <demoniczny śmiech>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dam se głowę uciąć ze gra pobije rekord a jak nieee to i tak dłużej ludzie będą w to grac niż jakiekolwiek inne tytuły robione przez inne firmy bo Blizzard to marka i jeszcze się na niej nie zawiodłem i pewnie nie zawiodę jedyny minus ich gier trzeba czasem naprawdę długo czekać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 07:02, Lordpilot napisał:

Masz oczywiście rację i zdaje sobie sprawę z tego, że na płytce jest instalator do Maka
i Windows. Ale i tak te dwie sprawy trzeba rozdzielić - załóżmy grę kupuje Amerykaniec,
ktory całe życie używał komputerów Apple (w życiu i nigdy nie miał i miał nie będzie
blaszaka) i na takim kompie będzie grał. Chyba wobec tego nie jest w porządku wrzucanie
go do worka z pecetowcami i twierdzenie, że kupił wersję PC ?



A czy przypadkiem mac nie jest PC? Ten skrót nie jest zastrzeżony tylko dla zestawów, na których śmiga Windows. Więc wrzucenie użytkownika Apple do jednego worka z "pecetowcami" jest jak najbardziej słuszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



> A czy przypadkiem mac nie jest PC?

Nie. Apple zawsze stoi w opozycji do pecetów (podkreślają to w swoich reklamach). Nawet pomimo tego, że dzisiejsze Maki coraz bardziej do pecetów się upodobniają - intelowskie procesory (choć akurat nie z serii "core), karty graficzne AMD/Ati, ba - Office na tym uruchomisz. To wciąż jednak inna architektura, inny design, inne rozwiązania, inny system operacyjny. Przepaść. Znacznie mniej głęboka niż kiedyś, ale nadal przepaść.

Ten skrót nie jest zastrzeżony tylko dla zestawów,

Dnia 27.07.2010 o 10:33, Snake08 napisał:

na których śmiga Windows. Więc wrzucenie użytkownika Apple do jednego worka z "pecetowcami"
jest jak najbardziej słuszne.


Oj, użytkownicy Maków by się teraz oburzyli :) Nie, nie jest to słuszne. Chyba, że na takiej samej zasadzie jak wrzucanie użytkowników X360/PS3 do tego samego wora - jedno i drugie to konsola telewizyjna, w jednym i drugim może hulać net, na jednym i drugim obejrzysz film na DVD, posłuchasz muzyki, podłączysz pod USB te same urządzenia. Jeno gry z X360 nie odpalisz na PS3 i vice-versa (choć często jest to ten sam tytuł). Dlatego uważam, że skoro ludzie tak się czepiają ciągle o to rozdzielanie platform, to w wypadku Starcraft 2 też należy to zrobić. A nie wrzucać makintoszowców do worka z pececiarzami ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 09:51, kosaqz napisał:

To jest temat o SC 2 więc raczej będą się w nim wypowiadać ludzie których interesuje
SC 2 ... ale hype jest tak duży, że wypowiadają się też ludzie których "... ta gra kompletnie
nie interesuje..." no ładnie.


A nie wziąłeś pod uwagę tego, że mogę się interesować sprzedażą gier, budowaniem kampanii reklamowej, rekcjami wyznawców kościoła Blizzarda itd a jednocześnie zupełnie nie interesować się Starcraftem 2?

Zresztą poziom hype będzie można określić później gdy okaże się ile osób, które nie zamierzało kupić jednak kupiło tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A na mnie tak działają tylko gry Blizzarda. Cała noc z głowy tylko po to, by rano pofrunąć
> do sklepu.


Pięknie o 11 już doszedł do mnie starcraft kurierem xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 11:12, Rzezim napisał:

Zresztą poziom hype będzie można określić później gdy okaże się ile osób, które nie zamierzało
kupić jednak kupiło tytuł.


Oczywiście, że nie. Interesowanie się sprzedażą SC 2 to jest interesowanie się grą SC 2. Ty po prostu nie chcesz jej kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wykonana gra, to dzisiaj za mało aby bić rekordy. Gra musi albo opanować większość platform od razu, albo być tak dobra, że będzie kupowana nawet wyłącznie za pomocą reklamy szemranej. SC2 zapewne będzie perfekcyjnie działającą grą. Ale dzisiaj gdy podobnych jest nie kilka, ale dziesiątki, samo wykonanie to za mało. Gra powinna przyciągnąć czymś nowym, czymś ciekawym co mogą policzyć współczesne procesory. SC2 niczego takiego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 00:10, Outlander-pro napisał:

Czy jestem jedyną osobą, którą ta gra kompletnie nie interesuje? I jeszcze ten przeogromny
hype, aż mi się niedobrze robi :F


dopisz mnie do listy, Outie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 00:10, Outlander-pro napisał:

Czy jestem jedyną osobą, którą ta gra kompletnie nie interesuje? I jeszcze ten przeogromny
hype, aż mi się niedobrze robi :F


Poczekaj na Wieśka 2. :D SC2 w porównaniu z nim będzie króciutką mżawką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 00:10, Outlander-pro napisał:

Czy jestem jedyną osobą, którą ta gra kompletnie nie interesuje? I jeszcze ten przeogromny
hype, aż mi się niedobrze robi :F


Przeogromny hype? To jest nic w porównaniu z tym, co się działo przy Mass Effect 2 i Modern Warfare 2 ;F.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować