• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
xlagor

Gothic II - problem z dzwiękiem

Pytanie

Witam,

niedawno dorwałem w łapki Gothica II, wiem, gierka juz nieco podstarzala ale ja wczesniej nie mialem czasu:(.
Zainstalowale, zrobilem kawe i do zabay i kicha, gra sie nie odpala!!! Problem tkwi w DirectX, a przynajmiej tak się mi wydaje. Podczas inicjowania dzwięku wyrzuca następujący komunikat: "C:zMusic_DM.cpp(zCMusicSys_DirectMusic::Init()) Failed to create loader object!" do wyboru mam OK, po jego kliknieciu gothic odpływa do niebianskich krain a ja od zgrzytania zebami nie mam już szkliwa :(
Próbowałem wyłączyć (ustawić na 0) wszystko co ma sound w nazwie w pliku ini, nic to nie dalo. Sprawdziłem ustawienia DirectX za pomocą dxdiag, wszystko działa jak nalezy. Nawet sie powsieciłem, wywalilem cały system i zainstalowałem od nowa (myslalem ze jednak DX padly) nic sie nie zmienilo.
Zainstalowałem sobie demko W40k - by sprawdzic czy Dx wogole dzialaja, gra i chuczy az milo i mozna z hwala na ustach za imperatora ginac, a orka zadnego w gothicu ubic niet.

procek: AMD Athlon XP 2200+
grafa: Radek 9000
dzwiek: Avance AC''97 - zintegrowane z plyta gł.
DX9c
Windows 2003 Server ze wszystkimi poprawkami, SPackami i czym sie tylko da

nie piszcie bym: akceleracja dzwieku, grafiki ustawil na maxa, to juz zrobione
DX dzialaja, Warhamer gra jak trzeba.

pozdrawiam dr
i z gory dzieki za wszelka pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 18.10.2005 o 18:49, xlagor napisał:

Witam,

niedawno dorwałem w łapki Gothica II, wiem, gierka juz nieco podstarzala ale ja wczesniej nie mialem czasu:(.
Zainstalowale,
zrobilem kawe i do zabay i kicha, gra sie nie odpala!!!


Jak to niekiedy bywa niektóre gry będą chodzic a niektóre nie - wsadź ją na jakikolwiek inny komp jak będzie działać to znaczy że problem tkwi w twojej skrzynce - a tak na maginesie to winda2003 server nie jest systemem operacyjnym w pełni zintegrowanym ze środowiskiem potrzebnym dla gier. Trza by było dużo pisać, ale o ile się nie mylę to brakuje tam pewnych bibliotek które wystepują w home i profesional edition, które powodują że niektóre gry po prostu nie bedą działać i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.06.2008 o 09:34, smoktiz25 napisał:

wklej do posta raport dxdiag, instrukcję przygotowania znajdziesz tu http://www.gram.pl/pomoc/tutorial_dd_01.html
Kiedyś też miałem taki błąd z dźwieękiem w G2 i w NK ale sie jakoś naprawiło samo xD


Ja bym radził sprawdzić datę przy pierwszym poście w tym temacie... 18.10.2005, 18:49 xD minęły prawie trzy lata, i tak mi się wydaje, że problem jest już nieaktualny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować