Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age II - zobacz jak wygląda praca w BioWare

59 postów w tym temacie

Eh ... Jak na razie mnie to nie przekonuje. Wygląda to dość plastikowo. Grafikę ulepszyli smarując ją wazeliną :P Ale, jeszcze za wcześnie na ocenianie, do premiery szmat czasu, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwanie gry "epicką" to raczej dobry dowcip. Po wszystkich przykrych newsach, jakie zobaczyłem to jestem pewien że Dragon Age II dostanie ocene przeciętną na poziomie 5/10. Przciętna gra i przeciętna ocena. Powiina być przeciętna też cena koło 60 zł. Zobacze cene w dniu premiery 120 zł to specjalnie napisze do EA i Bioware że są żałośni. Spieprzyć taką gre jak Dragon Age to tylko BioWate potrafi, jeszcze się chwala jak robia taki shit. Wstrętne ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 13:56, vegost napisał:

Nazwanie gry "epicką" to raczej dobry dowcip. Po wszystkich przykrych newsach, jakie
zobaczyłem to jestem pewien że Dragon Age II dostanie ocene przeciętną na poziomie 5/10.
Przciętna gra i przeciętna ocena. Powiina być przeciętna też cena koło 60 zł. Zobacze
cene w dniu premiery 120 zł to specjalnie napisze do EA i Bioware że są żałośni. Spieprzyć
taką gre jak Dragon Age to tylko BioWate potrafi, jeszcze się chwala jak robia taki shit.
Wstrętne ;/

Nie ta gra automatycznie dostanie 10/10, 11/10, 1500100900/10, i z marszu wpadnie jej GOTY, BAFTA i Oscar na dodatek. Tak jest z grami Bioware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 13:56, vegost napisał:

Nazwanie gry "epicką" to raczej dobry dowcip. Po wszystkich przykrych newsach, jakie
zobaczyłem to jestem pewien że Dragon Age II dostanie ocene przeciętną na poziomie 5/10.
Przciętna gra i przeciętna ocena. Powiina być przeciętna też cena koło 60 zł. Zobacze
cene w dniu premiery 120 zł to specjalnie napisze do EA i Bioware że są żałośni. Spieprzyć
taką gre jak Dragon Age to tylko BioWate potrafi, jeszcze się chwala jak robia taki shit.
Wstrętne ;/


Nie oceniaj zbyt wcześnie, za mało wiadomo żeby cokolwiek o tym powiedzieć, jaka to gra będzie kiepska i w ogóle. Chociaż trudno się z tobą nie zgodzić, po takim małym kawałku odczuwam, że będzie to sh*t :P Chociaż jak pisałem, za wcześnie na ocenianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co niby popsuli? Jak do tej pory, z tego co czytałem, wywalili jedną z największych wad jedynki (i sporej części cRPG), czyli kreację bezpłciowego obwiesia nie-wiadomo skąd, zastępując go wyraźną i określona postacią. Pozbyli się także idiotycznego punktowego systemu zaufania członków drużyny, podporządkowując jej skład fabule. ikonki przy dialogach to niebyt udany pomysł, ale mi osobiście nie przeszkadza, to nie jest coś, co miałoby przekreślić od razu całą grę.

Póki co IMO zmiany przedstawiają się na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 14:05, Kadaj napisał:

kreację bezpłciowego obwiesia nie-wiadomo skąd


Teraz będzie bezpłciowy obwieś z Lothering, wart pacynkowego Sheparda.

DRAGON EFFECT HYPE TIME

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 13:56, vegost napisał:

/ciach/


Kolego ile Ty masz lat? Ilekroć jest jakieś info o BW czy DA2 to Ty zaraz wieszasz na nich psy i gadasz jakbyś był jedynym i najmądrzejszym producentem super-duper-rpgów.
Podstawowe pytanie: grałeś już w DA2, że wiesz, że to shit i, że BW spieprzyło grę? Nie? To z łaski swojej zawrzyj usta bo robi się to już powoli niesmaczne.
Plotki i informacje pojawiają się różne ale jaka gra jest naprawdę będzie można zobaczyć dopiero jak pokażą coś naprawdę konkretnego a nie 2 screeny, okładkę i fragment dialogu i fragmentu niedorobionej walki.

Damn, płacą Ci za to żebyś obrzucał BW błotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 14:05, Kadaj napisał:

Co niby popsuli? Jak do tej pory, z tego co czytałem, wywalili jedną z największych wad
jedynki (i sporej części cRPG), czyli kreację bezpłciowego obwiesia nie-wiadomo skąd,
zastępując go wyraźną i określona postacią. Pozbyli się także idiotycznego punktowego
systemu zaufania członków drużyny, podporządkowując jej skład fabule. ikonki przy dialogach
to niebyt udany pomysł, ale mi osobiście nie przeszkadza, to nie jest coś, co miałoby
przekreślić od razu całą grę.

Póki co IMO zmiany przedstawiają się na plus.


To może zagraj sobie w jakąś przygodówkę, tam masz wyraźnie zarysowaną fabułę i głównego bohatera. Nawet nie trzeba się trudzić i wymyślać mu imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 14:20, Ostrowiak napisał:

Teraz będzie bezpłciowy obwieś z Lothering, wart pacynkowego Sheparda.


Cokolwiek w tej kwestii zrobią, i tak będzie lepsze dla fabuły niż bohater tworzony dowolnie przez gracza. A jeśli historia będzie do (_I_), to cóż. xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O fabułę sie nie martwie z tego powodu, że oni na tym się znają. Bardziej boję się o grafikę. ME2 wycisneli z engina UT3 siódme poty a tu wygląda niewiele lepiej od jedynki. Co do postaci to i tak można zrobić boha według swojego gustu, więc jeśli Hawke facet będzie tak drętwy jak Shepard to nie będę się tym martwił, bo i tak babką będę grał^^...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 14:26, M1k3 napisał:

To może zagraj sobie w jakąś przygodówkę, tam masz wyraźnie zarysowaną fabułę i głównego
bohatera. Nawet nie trzeba się trudzić i wymyślać mu imienia.


Żaden trud, wystarczy użyć generatora imion bądź wpisać byle jakiego bohatera ostatnio przeczytanej książki. Problem w tym, że taka postać to Pan/Panna Nikt, nie zapada w pamięć, nie ma osobowości i zapomina się o niej praktycznie zaraz po ukończeniu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 14:34, Wiktor_B napisał:

O fabułę sie nie martwie z tego powodu, że oni na tym się znają. Bardziej boję się o
grafikę. ME2 wycisneli z engina UT3 siódme poty a tu wygląda niewiele lepiej od jedynki.
Co do postaci to i tak można zrobić boha według swojego gustu, więc jeśli Hawke facet
będzie tak drętwy jak Shepard to nie będę się tym martwił, bo i tak babką będę grał^^...



Ja się martwię o fabułę. Bo jak zechcą "postawić na więcej akcji" to się załamię :P To ma być cRPG, gadanie, wybory moralne, konsekwencje decyzji, możliwość zrobienia misji na parę sposobów :D Nie chcę "chodzenia w każdą stronę z zamiarem machania bronią i cięcia w lewo i prawo pomiotów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam rychłą nadzieje, że z DA2 będzie podobnie jak z ME2.
Bioware wyciągnęło wtedy wnioski i 2 część ME była znakomita.
Trzeba czekać. Na razie za wczesne wróżenie z fusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 14:25, Phobos_s napisał:

> /ciach/

Kolego ile Ty masz lat? Ilekroć jest jakieś info o BW czy DA2 to Ty zaraz wieszasz na
nich psy i gadasz jakbyś był jedynym i najmądrzejszym producentem super-duper-rpgów.
Podstawowe pytanie: grałeś już w DA2, że wiesz, że to shit i, że BW spieprzyło grę? Nie?
To z łaski swojej zawrzyj usta bo robi się to już powoli niesmaczne.
Plotki i informacje pojawiają się różne ale jaka gra jest naprawdę będzie można zobaczyć
dopiero jak pokażą coś naprawdę konkretnego a nie 2 screeny, okładkę i fragment
dialogu i fragmentu niedorobionej walki.

Damn, płacą Ci za to żebyś obrzucał BW błotem?


Mam prawo wyrażić sobie swoją opinie, jak coś ci się nie podoba kolego to sie nie udzielaj do dyskusji, albo nie cytuj moich słów. Moja wypowiedż jest jak najbardziej trafna. Nie musze czekać do premiery Dragon Age II żeby stwierdzić że nie będzie to gra epicka na miare pierwszej częsci. Dla mnie rezygnacja z edytora postaći i danie nam pod opieke jakiegos wieśniaka z ulicy to po prostu arcydzieło BioWare. Na dodatek jakieś ikonki mówiące nam co mamy wcisnąć żeby wywowałać usmiećh na twarzy naszego towarszysza lub co gorsza bijatyke. Usuneli coś co charakteryzuje rpgi. Niech jeszcze usuną wogule Dragon Age II i niech zrobią na nowa Dragon Age: Orgins II wtedy może kupie za 100 zł. Narazie gra jest nie warta tych pieniędzy a opinie już sobie wyrobili, robiąc takie błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 14:41, vegost napisał:

Mam prawo wyrażić sobie swoją opinie, jak coś ci się nie podoba kolego to sie nie udzielaj
do dyskusji, albo nie cytuj moich słów. Moja wypowiedż jest jak najbardziej trafna. Nie
musze czekać do premiery Dragon Age II żeby stwierdzić że nie będzie to gra epicka na
miare pierwszej częsci. Dla mnie rezygnacja z edytora postaći i danie nam pod opieke
jakiegos wieśniaka z ulicy to po prostu arcydzieło BioWare. Na dodatek jakieś ikonki
mówiące nam co mamy wcisnąć żeby wywowałać usmiećh na twarzy naszego towarszysza lub
co gorsza bijatyke. Usuneli coś co charakteryzuje rpgi. Niech jeszcze usuną wogule Dragon
Age II i niech zrobią na nowa Dragon Age: Orgins II wtedy może kupie za 100 zł. Narazie
gra jest nie warta tych pieniędzy a opinie już sobie wyrobili, robiąc takie błędy.


Będę się udzielał w dyskusji gdyż jest to forum i każdy kto chce może się wypowiedzieć. To po pierwsze.
Po drugie, jeśli uważasz, że BW robi "takie błędy" to pojedź do nich i pokaż jak się robi prawdziwe rpg.
Po trzecie, co charakteryzuje rpgi? Możliwość stworzenia bohatera? Proszę Cię, nie załamuj mnie do reszty.
I czy Ty widziałeś te opcje dialogowe, że się tak rzucasz? Widzę, że wierzysz we wszystko co napiszą w internecie i każdą plotkę traktujesz jak pewnik. To czemu nie bierzesz pod uwagę tego co mówią ludzie ze studia które robię tę grę?
A jeśli nie musisz czekać do premiery to proszę, pożycz mi ten wehikuł czasu który posiadasz. Też chciałbym wiedzieć na pół roku przed premierą, ze DA2 nie będzie epickie...

A tak w ogóle, to kup sobie słownik ortograficzny. Jest tańszy od DA2, nie kosztuje 120zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 14:34, Wiktor_B napisał:

O fabułę sie nie martwie z tego powodu, że oni na tym się znają.

Do tej pory nie sworzyli niczego oryginalnego (pod względem fabuły). To wciąż kopia kopii.
@Phobos_s: a ja się pytam, co ty tak bronisz Bioware? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 14:38, Kadaj napisał:

> To może zagraj sobie w jakąś przygodówkę, tam masz wyraźnie zarysowaną fabułę i
głównego
> bohatera. Nawet nie trzeba się trudzić i wymyślać mu imienia.

Żaden trud, wystarczy użyć generatora imion bądź wpisać byle jakiego bohatera ostatnio
przeczytanej książki. Problem w tym, że taka postać to Pan/Panna Nikt, nie zapada w pamięć,
nie ma osobowości i zapomina się o niej praktycznie zaraz po ukończeniu gry.


Jeśli spędzisz na tworzeniu postaci minutę i rzucisz imię z generatora to rzeczywiście, trudno zapamiętać takiego bohatera. Widzisz, ja w rpgach spędzam dużo czasu na przemyśleniu jaka moja postać będzie, jak się będzie zachowywać i dzięki temu pamiętam każdą z nich. Po prostu nie podoba mi się, że narzucają mi gotowego bohatera (a na pewno będzie on stereotypowy znając bioware) plus do tego ograniczają opcje dialogowe.

@Phobos_s
Jesteś chyba największym fanboyem bioware na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

M1k3 przepraszam bardzo ale dlaczego informacje od samych twórców nazywasz plotkami. I nie gadaj że gra jeszcze nie wyszla a my oceniamy. Tak samo bylo z 1 ME to bylo cRPG a teraz to jest zwykla strzelanka. no ale nie mamy podstawy zeby tak sądzić po gra nie wyszła, i przecież żadna z wiadomości dotyczących DA2 nie była złą wiadomością dla hardkorowych fanów starych RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że już co niektórzy pograli w drugą część. Teraz sam po ich opiniach zastanawiam się nad kupnem...
A niech to! Nie będzie kreacji bohatera! Jak oni mogą? Już widzę oceny na Metacritic: poniżej 20%, jak nic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować