Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Starcraft II: Wings of Liberty - komfortowa rozgrywka nie jest możliwa

156 postów w tym temacie


> Bo z konsolami jest inaczej? Poczytaj o Fable 2 :)


Nie muszę czytać, bo w Fable 2 grałem i skończyłem. Gra nie zawiesiła się ani razu. Nie cierpiała na żadne problemy techniczne (typu: spadający framerate, zawieszki, pop-upy tekstur, etc.). Jedyne czego mógłbym się przyczepić to nieco koślawa animacja bohatera, ale ten "problem" nie był jakoś szczególnie uciążliwy.

Bugi, o których czytałeś występowały przed wersją "gold" (alfy, bety, etc). Zanim gra trafiła do tłoczni większość z nich została wyeliminowana - o czym pewnie newsmani gramu już nie wspomnieli, ale kto by się przejmował takim "drobiazgiem", co nie ? Od czegoś w końcu są testy poszczególnych buildów.

W wypadku SC 2 sytuacja jest jasna - niedomaga wersja sklepowa, za którą ludzie już zapłacili. Tego ile bugów miała alfa czy beta nikt nie wypomina. Obciachem są problemy techniczne wersji sklepowej. Obciachem, bo 5 lat to sporo czasu żeby wyeliminować poważne bugi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 14:35, Kafar napisał:

Ciekawe. Z Fable 2 ani razu nie miałem żadnego problemu który przeszkodziłby mi cieszyć
się grą ;)


Ty nie, ale nieprzypadkowo gra ta została ostatnio okrzyknięta najbardziej zabugowaną grą na X360.
To, że Ty jeszcze nie złamałeś nogi nie znaczy, że inni ludzie też ich nie łamią :)

Edit: literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 14:37, Bambusek napisał:

Te mnóstwo testerów grało w multi, singla na oczy nie widzieli, więc nie przesadzaj.
A z newsa rozumiem, że porblem jestr włąśnie tylko z singlem. Blizz pewnie w kilka godzin
to naprawi.

Co nie zmienia faktu że przeoczenie takich błędów przez okres 5 lat produkcji jest jakimś żartem.
Nie wiem jak można przeoczyć wywalanie gry do win już w drugiej misji kampanii...
Moja intuicja ponownie mnie nie zawiodła. Wstrzymam się z zakupem do wydaniu paru poprawek i spadku ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszyłem się że Blizz wyda gre na OS X. Ale czytając wypowiedzi niebieskich na tech forach wstrzymam się jeszcze z kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko potrafię zrozumieć, że bugi, że coś tam innego. Ale gra, na którą wszyscy czekali 12 lat, która kosztuje prawie dwie stówy (jedna część, a ma być ich trzy) jest niegrywalna? I to od takiego producenta? Blizzard - fail. Mam nadzieję, że z Diablo 3 nie będzie takich cyrków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 14:43, Lordpilot napisał:

Nie muszę czytać, bo w Fable 2 grałem i skończyłem. Gra nie zawiesiła się ani razu.


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59919&pid=23

Dnia 27.07.2010 o 14:43, Lordpilot napisał:

Bugi, o których czytałeś występowały przed wersją "gold" (alfy, bety, etc). Zanim gra
trafiła do tłoczni


Aha... I gra w czasie premiery była kompletnie wolna od bugów? Tia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 14:40, hans_olo napisał:

Bez żadnej przyczyny to fotony zmieniają wektor ruchu, komputery działają całkowicie
deterministycznie.


Wiesz jak się mówi na takie teksty jak twój? "Niezły kwas".

No nic... Mimo to poczuwam się do obowiązku wytłumaczyć ci łopatologicznie o co mi chodzi... Nie twierdzę, że nie ma błędu - bo do cholery jest! Twierdzę natomiast, że to nie jest sytuacja która się przydarza bezpośrednio w wyniku tego co zrobi gracz. Przyczyną jest najprawdopodobniej konfiguracja komputera na którym gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gadają że dużo a tam są tylko 2 strony postów,może jest jeden plik za mało ale ej ludzie ! spokojnie to blizzard, patch jest już na pewno w drodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL. Tak, trzeba od razu zrobić flejm i wjazd Blizzardowi do firmy z łomem ;P Jak oni mogli popełnić błąd?!

Nie wiem, o czym mówicie, grałem od wczoraj, mniej więcej od 22 i wszystko działa. Trochę kampanii za mną, wrażenia bardzo pozytywne, ale żadnego BsoD nie miałem... Chyba bym zauważył ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 14:28, Kretoszczur napisał:

To i tak dużo. Alana Wake''a wszyscy za to linczowali.


Alana linczowali za to, że miał być grą na super-duper DX10, a ostatecznie tylko na Xboxa wyszedł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputery posiadają różne procesory , karty graficzne , systemy operacyjne ... to oczywiście nie pomaga w tworzeniu gier.Często te różne konfiguracje są przyczyną kłopotów z grami. Nie dziwi mnie że duża część graczy woli konsole.Wkłada płytkę i gra , jeśli wychodzi patch to tylko z winy twórców gry , którzy coś tam nie dopracowali w kodzie.
Zdarzyło się że sam męczyłem się z grą zakupioną w sklepie na PC.Ileś tam patchy musiałem instalować , często też szukać rozwiązań problemów technicznych na necie.Nic tak nie wkurza jak bulisz grubą kasę za grę i później się męczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewam się, że ludzie nagle przestaną postrzegać Blizzard w kategoriach legendy, a zaczną w kategoriach realizmu i rozsądku. Tym niemniej obecna sytuacja jest godna najwyższego potępienia, bowiem przy tak długim okresie dewelopingu, problemy ze stabilnością nie powinny się zdarzać. W Polsce pikanterii dodaje również fakt, że oficjalna cena dystrybutora to 200 zł, a na Allegro 160 zł - tyle za gry się płaciło w połowie lat 90. To jest po prostu skandal.

@ HiddenNick
Błędem jest nie konfiguracja komputera, tylko dzieło programistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z SC II na konsolach byłby jeszcze większy problem - nie dałoby się grać na padzie.

Zawsze z nowymi grami są problemy, a ten wydaje się o tyle bardziej większy, że pokaźna ilość mas zakupiła dzieło Blizzarda. Za niedługo wyjdzie stosowna poprawka i każdy zapomni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować