Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Spływają recenzje StarCrafta II

115 postów w tym temacie

Poczekam na prawdziwych gigantów, czyli IGN, PC Gamer, Edge. Jeśli oni wystawią noty powyżej 90% to znaczy, że ta gra wymiata. No i jeśli gra naprawdę ma poziom Casual, to znaczy, że mógłbym ją ukończyć (w przeciwieństwie do pierwszej części, której do dziś nie ukończyłem). Tia... tylko po co grać w drugą część, skoro się nie wie, co się stało w pierwszej...

Powinni wydać patcha do SC1 wprowadzającego poziom Casual, co by mnie obeznani w RTSach gracze byli wstanie go ukończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie poczekam na recki IGN, Gamespotu, czy też PC gamera. Na razie to jakieś mało mi znane portale.
Łech, pewnie i tak kupie dopiero jak stanieje, niezależnie jak bardzo gra jest dobra. Nie wydam na nią 180zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 10:42, mcnitrox napisał:

No i jeśli gra naprawdę ma poziom Casual, to
znaczy, że mógłbym ją ukończyć


Gra ma kilka poziomow trudnosci. Dla kazdego cos milego. Mozna wiec grac i na latwym jak i na bardzo trudnym. Co kto lubi.

Dnia 29.07.2010 o 10:42, mcnitrox napisał:

Tia... tylko po co grać w drugą część, skoro się nie wie, co się stało
w pierwszej...


W instrukcji obslugi jest wyjasniona historia z pierwszej czesci. Na dodatek podczas instalacji tez jest mowione o tym co dzialo sie poprzednio. A jesli i to za malo to mozesz poczytac co sie dzialo w pierwszym StarCrafcie na stronie ue.battle.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, ładnie...

Osobiście, jednak jako lekki sceptyk czekam na chociaż jedną reckę, która "nie będzie pisana na klęczkach"... Nie wiem czy się doczekam ;-)

Nie chodzi o jeżdżenie po grze, nie zamierzam też jej oceniać, bo nie grałem. Obejrzałem tylko gameplaye na GOL-u i jeśli mam być szczery, to nie widzę tam niczego, czego bym nie widział w tysiącach innych rtsów... Nazwijcie mnie profanem/heretykiem/casualem (tak - to słowo stało się inwektywą!), ale dla mnie to wygląda jak remake jedynki w lepszej grafice...

Bardzo zresztą przeciętnej (na szczęscie czytelnej) - ot poziom pierwszej częsci Dawn of War (co biorąc pod uwagę datę debiutu produkcji Relica, jest dla niej sporym komplementem, dla dzieła Blizzarda już niekoniecznie)... Co mi się spodobało ? Cóż klimacik "oldskulu" - zbieranie kryształków, rozbudowa bazy, multum jednostek (ładnie animowanych !), klasyka rzekłbym... Natomiast na gameplayu widziałem też że kamera jest "zalockowana". Ogładałem w pracy, więc bez głosu - ale aż się boję o to spytać: czy można swobodnie obracać kamerę czy jest takie ograniczenie jak w Warcraft 3 ? Obrotowa kamera to w końcu standard od wielu lat...Szanse na kupno maleją, sorki Blizzard :/ (ale przy Diablo 3 dostaniecie moje 200 zł.)

Coż... chyba po prostu nie rozumiem fenomenu tej gry, tak jak wielu graczy nie rozumie fenomenu "Halo" (i jego fajnego, ale dość kiczowatego uniwersum)... No ale wszystkim którzy kupili życzę, żeby mieli mnóstwo funu z tą produkcją i nie żałowali wydania tych prawie dwóch stów ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obowiązek battlenetu 1/10, innowacja 1/10, liczne bugi 3/10, grafika 6/10 (bardziej dodatek do SC niż SC2, a na dzisiejsze standardy mogli się bardziej postarać), dźwięk 8/10, grywalność 7/10 (najpierw wciąga po uszy, potem nudzi powtarzalnością). Gierka przereklamowana mocno, jedzie na opini o jakości produktów Blizzarda i przywiązaniu fanatyków do marki, poza tym to zwykły rts jak wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to od 2 dni gram i tylko gram :D
Nie no ale doskonale wykonali swoja robote , dobrze ze teraz powstała ta 2 czesc a nie wczesniej.
Jak dla mnie to 97/100 punktow zaliczam ta gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 10:48, Lordpilot napisał:

/ciach/


Dla mnie to osobiście jest in plus. Już dawno nie miałem do czynienia z RTSem w klasycznym stylu. Wszyscy starają się na siłę udziwnić ten gatunek i fani klasycznego podejścia coraz rzadziej trafiają na produkcję dla siebie.

A kamera jest praktycznie sztywna, możesz sobie ją tylko obrócić o 45* w lewo bądź prawo, lub przybliżyć pod takim samym kątem, czyli tak jak w WC3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 10:48, Lordpilot napisał:

Nie chodzi o jeżdżenie po grze, nie zamierzam też jej oceniać, bo nie grałem. Obejrzałem
tylko gameplaye na GOL-u i jeśli mam być szczery, to nie widzę tam niczego, czego bym
nie widział w tysiącach innych rtsów...


Ja odnoszę wrażenie, że oceny są jakie są , bo jest gra od Bizzarda i już w tym momencie tytuł ma te 9 w kieszeni. W CDA też pewnie nie dostanie mniej niż 9+/10 i znak jakości. Byłem też u kumpla który akurat kupił i grał w SC2 i w większości misji nie ma czasu na spokojne rozbudowanie bazy, cały czas praktycznie trzeba się spieszyć. Nie można też zapominać o licznych problemach technicznych które nękają graczy. Szkoda że takich rzeczy się tutaj nie dostrzega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydarzenie roku, mimo iż nie grałem w pierwszego Stara to druga część mnie zmiażdżyła. Polecam.

A jeśli ktoś nie kolekcjonuje pudełek z grami (jak ja) to opłaca się kupić klucz do Starcrafta II za 140 zł który dodajemy do battle netu i ściągamy grę. To 60 zł taniej niż cena sugerowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na chwilę obecną wypowiadać się o świetności tego tytułu nie będę, bo jeszcze nie ukończyłem kampanii, a i w multi rozegrałem dopiero trzy mecze. Tak czy siak na chwilę obecną drugą częścią SC2 jestem zachwycony, fabuła singla mnie wciągnęła na maksa. Podoba mi się też pomysł z możliwością wyboru w multi gry ze słabszymi graczami jako, że ja ... jestem noobkiem :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować