• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
tanhauser

DS 2 patch

Pytanie

Jak większość osób, które kupiły polską wersję DS 2, czekam niecierpliwie na patcha 2.2. Może ktoś z CDP poda wiążący termin ukazania się łatki.
Ponawiam też, moje pytanie ze starego forum: czy CDP jest w stanie podać konfigurację komputera, który umożliwia bezproblemowe granie (z fps 24) w DS2, bo jak zauważyłem z grą problemy mają nawet goście z GeForce 7800!
I ostatnia kwestia, jeśli łatka nie pomoże (bo z tego co jest w opisie angielskiego patcha dotyczy on głównie bugów z questami i problemów z kartami ATI), to proszę podać sposób w jaki można grę reklamować w CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

31 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 06.10.2005 o 12:31, tanhauser napisał:

Jak większość osób, które kupiły polską wersję DS 2, czekam niecierpliwie na patcha 2.2.

Nie tylko ty czekasz miało byc w drugiej połowie tygodnia i szczerze mówiac myslem że to bedzie dzisiaj
a 6to patch ma byc do wersji pl czyli nie ma nic wspólnego z ang. i ma poprawic gre zeby nie zwalniała i wogóle ma byc cacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chciałbym pograc sobie w DS II po necie ale coś mi sie krzaczy. Założylem konto na gamespy mam zainstalowanego patcha 2.2 i dalej mi nie działa. Ktoś wie co jest źle co trzeba jeszcze zrobić ???Badź ma ten sam problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chyba wiele osób czeka na patcha do DSII. Co prawda pomoc techniczna podała parę ustawień karty graficznej, w której gra "powinna" działać lepiej, niestety u mnie to nie działa (Athlon XP2000+, ATI Radeon9500, 512GB RAM). Dodatkowo zainstalowanie starszych sterowników do karty graficznej miało zapobiec krzaczeniu się tekstu, niestety to też nie zadziałało, tekst krzaczy się dalej.

Patch miał się ukazać w drugiej połowie tygodnia, zobaczymy kiedy się ukaże faktycznie, no i czy poprawi najważniejsze błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czyli broblem krzaczkow (zamiast pl liter) w tekstach PL (opisach, wypowiedziach NPC, elementach GUI, itp) nie wystepuje tylko u mnie? Napisalem do supportu ale nic mi narazie nie pomogli. Napisali ze mam sobie zinstalowac fonty z CD1 a to ja juz sobie sam wczesniej zrobilem i przeinstalowanie samej gry tez nie pomaga.

Czyli co trzeba czekac na patcha??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.10.2005 o 13:00, Mathrim napisał:

Chyba wiele osób czeka na patcha do DSII. Co prawda pomoc techniczna podała parę ustawień karty graficznej, w której gra
"powinna" działać lepiej, niestety u mnie to nie działa (Athlon XP2000+, ATI Radeon9500, 512GB RAM).


Masz 512 GIGA ramu? :) Wow, to sporo :P


Ja mam problem z filmami w grze. Wiekszosc nie dziala :( Niech dadza tego patcha szybko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Widze że niepotrzebnie się martwiłem że nie zobaczyłem odp. na mojego posta na starym forum, teraz też nikt nic nie wie o 2.2 (co ciekawe wydawało mi się że nawet na jeszcze starej stronie CDP nie było wogule wzmianki o patchu 2.2 :P)

Mam tylko nadzieje że naprawi te głupie filmy (działają mi tylko te które nie mają lektora i napisów - nie licze filmów renderowacynch........). Co ciekawsze na angielskim forum jak napisałem o tym problemie to nikt nic takiego nie miał :0 (czyżby tylko wer. PL miała taki problem ?? - jak tak - a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że tak - to chyba znaczy że podczas tłumaczenia gry coś spiepszono :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.10.2005 o 14:33, Fum4R napisał:

> "powinna" działać lepiej, niestety u mnie to nie działa (Athlon XP2000+, ATI Radeon9500, 512GB RAM).

Masz 512
GIGA ramu? :) Wow, to sporo :P



Małe przejęzyczenie (przepisanie ??) :P

U mnie wszystko z filmami ok, wystarczyło tylko w firewallu zablokować dostęp do internetu plikowi ds2.exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.10.2005 o 15:05, Tycjan napisał:

To powtorze pytanie: macie krzaczki w miejscu polskich znakow, czy nie? :)


Po jakimś czasie po prostu cały tekst zamienia się w krzaczki, czy też inaczej to nazwę - rozmywa się, ale cały tekst, a nie tylko polskie znaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.10.2005 o 15:10, Mathrim napisał:

Po jakimś czasie po prostu cały tekst
zamienia się w krzaczki, czy też inaczej to nazwę - rozmywa się, ale cały tekst, a nie tylko polskie znaki.


To u mnie tekst sie nie rozmywa ale wlasnie znikaja polskie znaki i w ich miejsce sa kwadraciki.
Czlowiek z pomocy odpisal ze mam sobie fonty zainstalwoac i jak nie pomoze to wyslac do nich info z DX. Wysalem i echo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tekst się rozmywa, i owszem, można grać ''ze słuchu'' (szkoda że nie ma do wyboru 2 wersji - PL i ANG...), tylko że pojawia się tutaj kolejny problem. Jeśli mamy do wyboru dwie lub więcej odpowiedzi podczas rozmowy z NPCem to pupa zbita... Dlatego od dnia zakupu DSII nie gram w ogóle. Czekam na obiecanego patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.10.2005 o 15:05, Tycjan napisał:

To powtorze pytanie: macie krzaczki w miejscu polskich znakow, czy nie? :)

ja nie mam a to ze sa krzaczki oznacza ze masz karte ATI ja mam GF i zupełnie inne problemy czekaj na patcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wlasnie co jest z tym patchem... wydalem 130zl a patcha nadal nie ma... nie po to kupilem gre zebym nie mogl w nia pograc... To co robi CDP to jakas kpina... skoro juz tydzien temu napisali ze maja juz patcha to nie wierze ze tyle czasu trwa jego testowanie.To jest poprostu niedorzeczne. Niektorzy zapaleni gracze w tydzien koncza cala gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.10.2005 o 16:33, shrekinator napisał:

> To powtorze pytanie: macie krzaczki w miejscu polskich znakow, czy nie? :)
ja nie mam a to ze sa krzaczki oznacza
ze masz karte ATI ja mam GF i zupełnie inne problemy czekaj na patcha

Blad mam 6600GT. I jak pisalem pozniej to nie sa "krzaczki"/rozmycia tylko zamiast polskich literek mam kwadraciki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.10.2005 o 15:05, Tycjan napisał:

To powtorze pytanie: macie krzaczki w miejscu polskich znakow, czy nie? :)

Więc odpowiadam że ja nie mam żadnych krzaków :) Radeon 9200 Se i żadnych krzaków ale sterowniki 5-5 xp i żadnych rozmyć. Przyznam się że nie zauważylem żadnych "manian" mimo nawet długiego grania. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>Wlasnie co jest z tym patchem... wydalem 130zl a patcha nadal nie ma... nie po to kupilem gre zebym nie mogl w nia pograc... To co robi CDP to jakas kpina... skoro juz tydzien temu napisali ze maja juz patcha to nie wierze ze tyle czasu trwa jego testowanie.To jest poprostu niedorzeczne. Niektorzy zapaleni gracze w tydzien koncza cala gre.

Sądząc po braku jakiegokolwiek komentarza ze strony CDP, zaczynam wątpić czy panowie potrafią sobie poradzić z problemem czołgającej się wersji PL. Wszystkie porady jakie otrzymali właściciele DS2, sprowadzają się do sztuczek dla kompletnie zielonych userów. Dla pozostałych, którzy kombinowali na własną rękę jak usprawnić działanie DS, CDP nie ma żadnych mądrych rad.
Dobijające jest też to, że nikt z CDP nie raczył odpisać jakąż to straszliwą konfigurację sprzętu trzeba mieć do płynnego grania w DS2.
Chciałbym też złożyć serdeczne gratulacje moderatorom, którzy z iście orwelowską dokładnością usuwają posty plamiące dobre imię CDP. Nie ma jak to budować pozytywny wizerunek firmy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.10.2005 o 18:22, Tycjan napisał:

> > To powtorze pytanie: macie krzaczki w miejscu polskich znakow, czy nie? :)
> ja nie mam a to ze sa krzaczki
oznacza
> ze masz karte ATI ja mam GF i zupełnie inne problemy czekaj na patcha
Blad mam 6600GT. I jak pisalem pozniej
to nie sa "krzaczki"/rozmycia tylko zamiast polskich literek mam kwadraciki.


Ja mam gównież 6600GT i nie mam z polskimi znaczkami żadnych problemów. Próbowałeś zainstalować nowsze sterowniki karty?

A tak przy okazji podam wam tymczasowy sposób umożliwiający granie. Wystarczy zrobić dwie rzeczy:
1. usunąć z katalogu z grą plik language.dll
2. wyłączyć VSYNC w sterownikach karty.

Te zmiany spowodowały, że gra z 20-30 fpsów skoczyła na 50-120fps. Oczywiście powoduje również zmianę wersji językowej na angielską.

Próbowałem również na tak zmodyfikowanej wersji zainstalować angielskiego patcha 2.2. Jak dla mnie to porażka. U mnie działał wolniej niż 2.1. Może to jest problem niekompatybilności wersji?
Lepiej więc przeczekać do polskiego patcha 2.2 grając po angielsku w 2.1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować