Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Battlefield 3

5628 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2011 o 08:48, lastvegas napisał:

Ogólnie tak jest, ale niebieskie wskaźniki pokazują się czasem z opóźnieniem.

Hmm. Może to wina jakiś lagów czy coś. U mnie nie było jeszcze problemu z odróżnieniem przyjaciela od wroga, gram na konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2011 o 10:13, Darkstar181 napisał:

A sama mapa kiepska, w drugim i trzecim stadium to nic innego jak kampienie przy wejściach
do metra, i na schodach, zwykła rzeź, nie gra. Jeszcze mi się nie zdarzyło by drużyna
atakująca wygrała, ze dwa razy doszło się co najwyżej do miasta, i tyle.


Dokładnie takie same wrażenia, wliczając to czołganie się po schodach "ruchomych", standardowy numer z obstawianiem drzwi. Pozycje między wagonami znają już chyba wszyscy. Rzeź nie gra.

Ale odpaliłem z ciekawości Caspian (udało się wbić) i zauważyłem akcję w drugą stronę. Walka głównie pojazdami i samolotami/śmigłowcami. Ciekawostką było to, że samoloty latają BARDZO powoli, przypomina to bardziej lot szybowca albo latawiec niż myśliwiec. Śmiesznie. Pograłem jednak tylko kilka minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 02:44, Myszasty napisał:

(...)

a jak wyglada u Ciebie sprawa z RAM''em i VRAM''em? 4GB pamieci operacyjnej to minimum na high/ultra - gierka lubi wciagnac dla siebie sporo, dodatkowo dochodzi do tego Origin i przeglądarka. a jesli chodzi o VRAM to na takich ustawieniach widziałem po screenach, ze BF3 ciagnie ~1,3GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, to zastanawia to, dlaczego do bety wrzucili operation metro - nie ma pojazdow, a i zniszczenia sa jak kot naplakal. Z kolei na takim Caspian Border pojazdow jest bardzo duzo, a wiekszosc budynkow da sie uszkodzic. Dziwne.

Chociaz ja i tak bede gral tylko w rushu, tyle lat grania w BF2 powoduje, ze na slowo ''''conquest'''' reaguje padaczka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 10:37, Mafioso_PL napisał:

Mam to samo, tylko mi ciągle pisze "Joining Serwer".
Wcześniej niby wyskakuje okno uruchamiania BF3, ale szybko znika...

No właśnie , napisane jest joining server , na chwilkę pojawia się okno" Uruchamianie " i znika :D.

A ja chcę pograć :D heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko mnie ta gra wywala z każdego serwera po ok. 15 minutach? czasem nawet nie da się dotrwać do końca rundy, śmieszne to jest. przynajmniej zacząłem już to ogarniać w miarę i nie ma tak jak na początku, że 6 zgonów z rzędu od razu po spawnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla chcących pograć na Caspian Border (wymagany Chrome - nie wiem czy na innych działa, bo nie sprawdzałem):
1. Odpalamy BF3 z Origin.
2. Logujemy się na battlelog.
3. Przechodzimy na zakładkę serwerów i ustalamy filtr na Caspian.
4. Naciskamy kombinację klawiszy: Shift Ctrl J
5. W otwartym oknie wpisujemy: launcher.verifyPassword = function(game, gameServerGuid, plaintextPassword, callback) { callback(true); } (całość w jednej linii) i naciskamy Enter.
6. Dajemy JOIN na dowolny serwer, w polu hasło nie wpisujemy nic i akceptujemy.
7. Cieszymy się Caspian Border.


Ogólnie ten fragment powyżej umożliwia pominięcie kontroli hasła w battlelog. Błąd zgłoszony do EA, więc korzystajcie póki można ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 11:13, kobe47 napisał:

tylko mnie ta gra wywala z każdego serwera po ok. 15 minutach? czasem nawet nie da się
dotrwać do końca rundy, śmieszne to jest. przynajmniej zacząłem już to ogarniać w miarę
i nie ma tak jak na początku, że 6 zgonów z rzędu od razu po spawnie :P

mnie wywala po rundzie zawsze, przed przerwą battleloga było spoko teraz lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm beta mnie zawiodła
- festiwal kaperstwa nieważne czy atakują czy bronią i tak zawsze połowa teamu kampi
- czołganie
- wyrzutnie rakiet w budynkach kto to widział by w metrze nawalać się z RPG (sufit to chyba z tytanu jest)
- świecące tekstury (ale to chyba standard)
- system strzelania 1 headshot z czegokolwiek =/= dead a szkoda
- interfejs gry w przeglądarce która podczas gry w tle zżera cenne zasoby (nie można było wrzucić tego do gry)
- origin
+ bronie fajny dźwięk i dobry odrzut choć jak na mój gust trochę za mały
+ stosunkowo niska celność broni
+ dobrze zaprojektowane mapy
+ i modele
+ odbicie światła w luniecie (trochę pomaga w walce z kamperami)

Co do grafiki wypowiadać się nie będę ponieważ gram na low .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie już zaczyna wkurzać Battlefield 3. Oczywiście nie gra tylko ludzie. Chociaż czy to aby na pewno gracze bo nie jestem do końca przekonany. Atak to jest atak i powinien być rash a nie kampienie na respawnie. No nie miałem z kim praktycznie grać bo moi gdzieś na tyłach kampili w krzakach i nie potrafili nawet nikogo zabić. Porażka na całej linii. Jeszcze na koniec drużyna przeciwna się wkurzyła i sama zaczęła raszować. Jak mnie takie coś wkurza. Atakujący mają atakować a obrońcy bronić. Niestety jest na odwrót. Też nie gram zbytnio dobrze ale coś staram się robić. Niestety samemu to tu się nic nie zdziała bo potrzeba do tego zespołu. Chyba wracam do Bad Company 2 i na serwery gdzie tak nie kampią i są akcje zespołowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 10:46, Luk4s napisał:

> (...)
a jak wyglada u Ciebie sprawa z RAM''em i VRAM''em? 4GB pamieci operacyjnej to minimum
na high/ultra - gierka lubi wciagnac dla siebie sporo, dodatkowo dochodzi do tego Origin
i przeglądarka. a jesli chodzi o VRAM to na takich ustawieniach widziałem po screenach,
ze BF3 ciagnie ~1,3GB.


4 GB. Ja tylko nie rozumiem tego, że mam tak drastyczne spadki w korytarzach jeszcze przed wyjściem w miasto. I to są jakieś dziwne dropy takie sekundowe - gra ma 40-60 klatek i nagle prawie freez - 10-12. I tak co kilkanaście, kilkadziesiąt sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2011 o 03:42, doflamingo napisał:

Nie miałem takiej sytuacji, na twoim miejscu sprawdziłbym temperatury podzespołów, gra
u mnie mocno nagrzewa CPU i GPU.

Nagrzewa, owszem, ale nie bardziej niż inne. Logi GPU-Z pokazują maks 68 stopni na tym moim 560Ti. W innych grach z wymagającą grafą jest podobnie i nie ma takich akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz tak: ( gram na high )

Plusy :

- Efekty w postaci strzelania ( np. chowam się za kamieniem i jak ktoś strzela - robi to niesamowite wrażenie )
- Gra świateł i cieni
- Zniszczenia
- Ruch żołnierzy
- Modele
- Mapy - Metro jest niesamowite ( jak posiada się 2 kumpli którzy wiedzą co robić ;) )
- Dźwięki - broń jest cholernie realistyczna ( kto był na strzelnicy to wie, że tak tylko 500% razy głośniej brzmi większość broni )
- Światło przy spojrzeniu się w latarkę
- Wyrównana walka, gdzie ty bronisz , a przeciwnik robi skoordynowane ataki ( i mimo wszystko nadal się utrzymujesz )
- Leżenie - nie można jak w Codzie ,,kłaść się i w locie strzelać"


+-
- Narazie dużo ludzi uczy się grać w to, dosadnie to widać przez - kampienie, dzikie ataki, i ogólną głupotę ( w metro, schowany za automatem do napojów , koło pkt b, zabiłem około 10 osób którzy rashowali na amerykanów + ostrzeliwałem ich z za osłony (świetny klimat)

Minusy:

- Przytrzymywanie klawisza do kucania
- System Origins, Battlelog - kurna kto to wymyślił ???


Jak obecnie po becie bym ocenił BF 3?

9/10

Co jest nie tak?

- Bugi ( liczę, że naprawią )
- Kucanie
- Origins


Po eliminacji bugów, można dodać +
Po eliminacji przytrzymywania kucania, kolejny +
Po eliminacji battlelog+origins , można dodać 1 pkt oceny.


Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że będzie to najlepszy FPS od czasów BF 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas w swoich postach głównie wypisywałem wady ale widzę, że część osób odbija na tym punkcie to może małe sprostowanie.

To, że drużyna atakująca kampi to WASZA wina. Ten problem występuje w każdej grze FPS na przestrzeni 10 lat. Wszyscy chcą być snajperami i walić HSy z kilometra. W UT czy Quake to mogło być dobre. W grach z celem misji NIE.

OM na etapie metra jest mocno kamperska ale przypomnę,że praktycznie wszystkie mapy z BF:BC2 też były tak zrobione, że w danym miejscu atakujący musieli przebić się przez mur wrogów. Zapraszam na forum gry i spam tematami o braku balansu. Wtedy może DICE zauważy pretensje graczy, bo tutaj pisząc nie wskóramy nic ;)

Co do zniszczeń to oprócz drzwi do metra i szyb oraz filarów ściany również można zniszczyć. Nie wszystkie jednak a jedynie "działowe". Specyfika mapy tego wymaga i trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 12:46, Neleron napisał:

- Przytrzymywanie klawisza do kucania


No co Ty? Owszem, Ctrl służy do szybkiego przykucnięcia, ale X możesz to switchować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować