Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Battlefield 3

5628 postów w tym temacie

Sluchajcie, potrzeba mi waszej pomocy. Mam spory problem w BFie ktory po prostu uniemozliwa mi granie...

Chodzi i płynność gry - prosze o doczytanie do konca zanim zaczniecie pisac posty typu "kup lepszy sprzet".

Ściągnąłem pirata BF3 (nie linczujcie) aby sprawdzic jak w rzeczywistosci ta grafa wyglada i czy pojdzie jakos dobrze. Pirat zassany, zainstalowany i... WOW. Gra wygląda super, dziala na ultra w rozdzialce 1280x1024 (max na moim monitorze) FPSy od 30-60+ grafa miodzio ostra i przyjemna jak żyleta, super efekty.

Kupiłem wersje oryginalną i... zaczyna sie istny kosmos. Po 1 miałem problem z instalacją... przy zmianie płyty wyskoczył błąd ze nie można zgrać jakiegoś pliku. Mysle sobie - ale jaja, akurat mi sie trefna płyta musiała trafic, no nic wymieni sie. Ale jakie było moje zdziwienie gdy okazało sie ze... cały napęd DVD siadł... po prostu, nie czyta płyt. No to plan B - do brata na lapka pliki z płyty i z płyty na dysk USB z dysku na kompa i instlacja.

Po rozwiązaniu paru problemów (miedzy innymi zasrany Origin nie pozwalajacy wybrac skąd maja być zainstalowane pliki) udało mi sie zainstalować gre... ale nagle klops! Odpalam gre i... nie działa. W moim katalogu D:/gry/ utworzył sie folder Battlefield 3 (TM) -czyli domyslny przy instalacji- i za kazdym razem jak odpalałem grę to tworzył sie nowy katalog tyle ze bez TM w nazwie i gra crashuje, albo nie moze sie połączyć.

Poszukałem na necie i znalazlem rozwiazanie. Trzeba bylo usunac TM z nazwy i zmienic w rejestrze plikow (run/h_localMachine itd...) nazwee, rowniez usuwajac TM. Udało sie i gra odpaliła się. Raz na jakiś czas jest crash albo fail przy odpalaniu ale wiadomo - bug buga bugiem pogania.

I tu dochodzę do sedna sprawy - Gra mi sie cina/klatkuje/spowalnia/laguje w... momencie kiedy wymieniam ogien z przeciwnikiem. Dokładnie sie przylookałem temu. Smiga pieknie w 30-40 fpsach nawet gdy 10 moich dookola biega i strzela ale gdy tylko wyskoczy mi przed celownik przeciwnik nagle mam lagi. DOKŁADNIE SPRAWDZIŁEM i czasamu jakies zwolnienia sie trafiały ale 80% przypadkow to gdy mam przed celownikiem wroga... Zmiana grafiki na słabszą pomaga ale w niewielkim stopniu. Miedzy ULTRA a LOW nie ma az tak duzej roznicy w płynności obrazu... Na wiekszych mapach plynnosc jest troszke mniejsza. Ale w becie gra chodzila na ULTRA (ponoć, bo słyszałem ze zmiana grafiki i tak nic nie dawała) i ANI 1 SPOWOLNIENIA!

Pojawia sie moje pytanie - czy rzeczywiscie roznica w wymaganiach sprzetowych miedzy Singlem a Multi jest AZ tak duza czy to moze byc problem dziwnej instalacji? A moze internet mam za wolny (2mb)?

Specyfikacja kompa - Radeon 5870 Sapphire (wydaje mi sie dobry), procek i5 2,8 (nie kreciłem go i wiem ze jest slabszy od karty troszke ale powinno wyrabiac) i 4Gb ramu. Wlasnie byc moze ramu mi brakuje?

Dodam ze ze wzgledu na monitor wyswietlam gre w rozdzialce 1280x1024 dzieki czemu gra ma duzo mniejsze wymagania niz w rozdzialce HD-R czy HD.

Gra jest po prostu niegrywalna. W najwazniejszych momentach mam laga i klops, ktos mnie zabija. Staty mam juz zwalone ale chcialbym wreszcie pograc. Przez tydzien grania kazda sesja konczyła sie na totalnym wkurwieniu i wyłączeniu BF''a. Wydaje mi sie ze cos jest nie tak. Zastanowie sie tez nad przeinstalowaniem kompa ale inne gry smigaja mi super - Np Skyrim z MODAMI HD ktore znacznie zwiekszaja wymagania sprzetowe chodzi w 60FPSach przez 90% gry. W nielicznych momentach schodzi do 20. Nie mam pojecia co jest grane... :/

Jesli ktos sie zna moze mi podeslac jakies linki/poradniki na PW. Nie wiem nawet czy to jest jednostkowy problem czy jakas wieksza grupa graczy go ma. Wiem ze ten problem z rejestrem jest dosc popularny a panowie z EA/DIC(K)E nic nie robią. Bardzo zirytowany jestem takim stanem rzeczy...

Pozdrawiam i z gory dziekuje za każdą odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wiekszych mapach plynnosc jest troszke mniejsza. Ale w becie

Dnia 21.11.2011 o 20:21, MacabraDance napisał:

gra chodzila na ULTRA (ponoć, bo słyszałem ze zmiana grafiki i tak nic nie dawała) i
ANI 1 SPOWOLNIENIA!


Pomimo mozliwosci ustawienia opcji grafiki zarowno na ultra, jak i na high, w rzeczywistosci w becie te ustawienia byly niedostepne. Tak naprawde ustawiajac gre na ultra, beta wyswietlala grafike po czesci high, po czesci medium.

Dnia 21.11.2011 o 20:21, MacabraDance napisał:

Pojawia sie moje pytanie - czy rzeczywiscie roznica w wymaganiach sprzetowych miedzy
Singlem a Multi jest AZ tak duza czy to moze byc problem dziwnej instalacji?


Jest roznica.

Dnia 21.11.2011 o 20:21, MacabraDance napisał:

Specyfikacja kompa - Radeon 5870 Sapphire (wydaje mi sie dobry), procek i5 2,8 (nie kreciłem
go i wiem ze jest slabszy od karty troszke ale powinno wyrabiac) i 4Gb ramu. Wlasnie
byc moze ramu mi brakuje?

Dodam ze ze wzgledu na monitor wyswietlam gre w rozdzialce 1280x1024 dzieki czemu gra
ma duzo mniejsze wymagania niz w rozdzialce HD-R czy HD.


Moja rada - ustawienia wszystko, bez wyjatku, na LOW i grac wylacznie na CQ32 lub rush32. Na wiekszych nie ma sensu. Sciagnij FRAPS i odpal - w zasadzie FPSy nie powinny spadac ponizej 25-40, co daje plynna gre.


@Zand79: moze SOFLAMem tez lapie, nie wiem. Jednakze ogolnie dziala to tak, jak napisalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczy multiplayera, w singlu gra działa normalnie i nie crashuje.

Przed patchem - gra wywalała mi się po skończeniu rundy i przeładowaniu mapy na inną (albo czarny ekran albo zwis jakieś 5 -10 minut na nowej mapie)

Po patchu - zwis na pierwszej mapie po 5-15 minutach. Ekran się "zamraża" (i pojawia się kursor myszy), po naciśnięciu esc gra wychodzi do battleloga.

Prawie 500 mb "łatka", zasysanie tego z zamulonych serwów EA, żeby się okazało, że to rzadkie gówno :/

Czy ktoś w DICE w ogóle tego patcha testował ? Zaczynam tracić już cierpliwość do tych jełopów z EA i DICE. Są jakieś szanse, że ten gniot, ten techniczny bubel i nędzny crap zostanie w końcu naprawiony, żebym mógł sobie jak człowiek pograć po multi, bez ciągłego crashowania ? Czy szansy nie ma, bo te jełopy już myślą o spamowaniu DLC, ewentualnie kolejnej części, żeby doić frajernię ?

Ja na razie skończę singla i ten niegrywalny shit ląduje na półce do następnego patcha. I lepiej żeby kolejny patch faktycznie coś poprawił...

Jeśli ktoś się waha czy kupić ("dołącz do innych, gra roku już wyszła" - to z reklamy EA), to szczerze ODRADZAM. Trzymajcie się od tego gniota z daleka - szkoda kasy i nerwów.

ps. Wstępnie, ze względu na problemy techniczne uniemożliwiające normalne granie jest to mój kandydat do GNIOTY 2011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 23:58, nekr napisał:

@Zand79: moze SOFLAMem tez lapie, nie wiem. Jednakze ogolnie dziala to tak, jak napisalem.


Łapie SOFLAM, a do tego pozwala wtedy na częstsze oddawanie strzału - namiar laserowy dłużej trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 09:29, Lordpilot napisał:

Po patchu - zwis na pierwszej mapie po 5-15 minutach. Ekran się "zamraża" (i pojawia
się kursor myszy), po naciśnięciu esc gra wychodzi do battleloga.

Spróbuj zmienić częstotliwość odświeżania w ustawieniach rozdzielczości w grze. Jak miałem 60Hz to mi wywalało. Jak mam chyba 59.7 to już nie wywala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Spróbuj zmienić częstotliwość odświeżania w ustawieniach rozdzielczości w grze. Jak miałem

Dnia 23.11.2011 o 12:56, byverter napisał:

60Hz to mi wywalało. Jak mam chyba 59.7 to już nie wywala.


Dzięki. Sprawdzę po pracy. Mam jeszcze jeden "typ" - spróbuję ręcznie zaktualizować punkbustera, kilka osób na forach pisało, że to czasem pomaga. Jeśli to nie pomoże, to wysmażę takiego maila do pomocy technicznej EA, że się "w papciach nie zmieszczą" :). Gra w multi jest rewelacyjna, ale stan techniczny w jakim wyszła ( IMO - przynajmniej 6 miesięcy za wcześnie) zakrawa na kpinę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 13:21, Lordpilot napisał:

rewelacyjna, ale stan techniczny w jakim wyszła ( IMO - przynajmniej 6 miesięcy za wcześnie)
zakrawa na kpinę :/

Poważnie zastanowiłbym się też nad zmianą systemu na win 7 x64, bo z tego co widzę masz Vistę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 13:21, Lordpilot napisał:

( IMO - przynajmniej 6 miesięcy za wcześnie)

Chcieli zdążyć przed MW3 to mają :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 09:29, Lordpilot napisał:

Problem dotyczy multiplayera, w singlu gra działa normalnie i nie crashuje.

Przed patchem - gra wywalała mi się po skończeniu rundy i przeładowaniu mapy na inną
(albo czarny ekran albo zwis jakieś 5 -10 minut na nowej mapie)

Po patchu - zwis na pierwszej mapie po 5-15 minutach. Ekran się "zamraża" (i pojawia
się kursor myszy), po naciśnięciu esc gra wychodzi do battleloga.

Prawie 500 mb "łatka", zasysanie tego z zamulonych serwów EA, żeby się okazało, że to
rzadkie gówno :/

Czy ktoś w DICE w ogóle tego patcha testował ? Zaczynam tracić już cierpliwość do tych
jełopów z EA i DICE. Są jakieś szanse, że ten gniot, ten techniczny bubel i nędzny crap
zostanie w końcu naprawiony, żebym mógł sobie jak człowiek pograć po multi, bez ciągłego
crashowania ? Czy szansy nie ma, bo te jełopy już myślą o spamowaniu DLC, ewentualnie
kolejnej części, żeby doić frajernię ?

Ja na razie skończę singla i ten niegrywalny shit ląduje na półce do następnego patcha.
I lepiej żeby kolejny patch faktycznie coś poprawił...

Jeśli ktoś się waha czy kupić ("dołącz do innych, gra roku już wyszła" - to z reklamy
EA), to szczerze ODRADZAM. Trzymajcie się od tego gniota z daleka - szkoda kasy i nerwów.


ps. Wstępnie, ze względu na problemy techniczne uniemożliwiające normalne granie jest
to mój kandydat do GNIOTY 2011.



Kupiłeś grę w wersji rosyjskiej? Zamiast sączyć jad to poszukaj trochę, bo na ten problem jest bardzo proste rozwiązanie. Zresztą sam musiałem też przez to przejść. Chodzi o pliki językowe, które trzeba ręcznie zaktualizować po instalacji patcha, a potem zmienić kilka literek w rejestrze. Wszystko zajmuje nie więcej niż 2 minuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Wstępuje tutaj z pytaniem odnośnie BF 3, a mianowicie chodzi mi o bronie i ulepszenia do nich. Pytanie głównie kieruje do tych graczy, którzy osiągnęli albo są już blisko max. poziomu. Pytanie brzmi: czy za każdy nabity poziom dostajemy nowy sprzęcior czy jest to tak jak było np. w BF BC 2, że na ok. 23 poziomie mieliśmy odblokowane już wszystko? Chodzi mi głównie o to by motywacja do grania była cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pewnym czasie u "postaci" dostaję się za poziom gwiazdę wartą kilka tys punktów. Ogólny poziom to 145 (chyba). Na 45 odblokowuje się ostatni karabin.

PS. Napaliłem się na Sajgę 12. Jak się później okazało strzelba zasysa całkowicie. Nadzieje jeszcze w USAS i DAO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2011 o 18:00, Fimbulvinter napisał:

PS. Napaliłem się na Sajgę 12. Jak się później okazało strzelba zasysa całkowicie. Nadzieje
jeszcze w USAS i DAO.


USAS + amunicja odłamkowa = badass

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2011 o 15:52, Snake08 napisał:



> Kupiłeś grę w wersji rosyjskiej?

Dostałem w prezencie - polska, pudełkowa, ze sklepu.


Zamiast sączyć jad to poszukaj trochę, bo na ten problem

Dnia 25.11.2011 o 15:52, Snake08 napisał:

jest bardzo proste rozwiązanie. Zresztą sam musiałem też przez to przejść. Chodzi o pliki
językowe, które trzeba ręcznie zaktualizować po instalacji patcha, a potem zmienić kilka
literek w rejestrze. Wszystko zajmuje nie więcej niż 2 minuty.




Na moje problemy nie ma rozwiązania - zwis po 5 minutach. Po ręcznym ustawieniu pliku wymiany lub wyedytowaniu wiersza poleceń (słynne "increaseuservalue 2500") mogę pograć całe 25 minut. Ergo gra jest niegrywalna. Niegrywalna gra = shit :/

Podtrzymuje więc zdanie o GNIOTY 2011, do czasu aż DICE łaskawie połata ten shit. I nie, nie ja jeden mam ten problem - ma oficjalnym forum, w jednym tylko wątku o syfie jakim jest ostatni patch jest już 10 tys wpisow na temat takich crashy.

U mnie gra ląduje na półce do następnego patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2011 o 12:02, VODKApl napisał:

Takie małe pytanie, jak zrobić rozgrywkę lanową w battlefield 3?


Z tego co wiem, to batek nie ma opcji odpalenia gry po lanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować