Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Battlefield 3

5628 postów w tym temacie

Mam pytanie. Mapa - metro. Tryb - rush. Akcja - druga baza.
Jako obronca przyczailem sie w tym tunelu, ktory jest najbardziej po prawej w kierunku ataku.
Mam 1000% pewnosci, ze zaden z atakujacych tam przede mna nie wlazl - zanim atakujacy zaczeli do tego tunelu wchodzic, przelecialem caly ten tunel, strzelajac do wszystkich lamp :)
I krotko po tym przezylem szok - nagle na plecach wyskoczyl nam przeciwnik i po prostu zalatwil wszystkich od tylu.
Jest jakakolwiek mozliwosc pojawienia sie przez atakujacych w tym tunelu??? Z tego co patrzylem - i tak bylo od zawsze- tak mnie ma zadnych wejsc, nie ma tez zbytnio opcji wskoczenia z jakiegos wywyzszenia. Jedynym wejsciem do tegoz jest to od strony lejow z bazy atakujacych.
Cheater? Glitcher? Jakis bug?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest następująca. Jeśli chodzi o headshoty, to są one zazwyczaj winą nie gracza, a broni. Im broń ma większy rozrzut, tym więcej headshotów się zdarza. Ja się dużo męczyłem z headshotami L85A2, bo celowałem w głowę i często nie trafiałem. Jak się gra celując gdziekolwiek, to headshoty zdarzają się naturalnie, raz na jakiś czas.

Celność shotgunów polega na tym, że liczona ona jest w następujący sposób: <<ilość strzałów/ilość trafień>>.
Strzelby jednak na jeden wystrzał mogą odnotować (chyba, dużo razy się to zmieniało) maksymalnie 7 trafień za pomocą buckshotów. Maksymalna celność może więc osiągnąć dużo więcej. Przeciętny gracz na standardowej broni nie powinien średnio mieć więcej niż 20%.

Karabiny snajperskie dzielą się na dwie zasadnicze grupy w tej grze: półautomatyczne i bolt-action.
Bolt-action (o tych pierwszych nie będę pisał) mają niemalże takie same obrażenia. Różnią się głównie czasem zmiany pocisku w komorze i czasem przeładowania. Głównie, ale nie tylko. Ale o tym zaraz.
O ile o czasie przeładowania nic nie wiem bez zaglądania do wiki, to najszybciej możesz strzelać za pomocą SV98. Największe obrażenia natomiast ma M98B. Są one 15 punktów większe niż u całej reszty, zadając 95% obrażeń. Oznacza to, że w normalnym trybie rozgrywki da się zabić jednym strzałem w klatkę piersiową z odległości do około 10-15 metrów. Jednak jako, że drop-off zaczyna się niemalże błyskawicznie, to nie ma to większego znaczenia, ponieważ większość karabinów snajperskich na znacznie mniejszy współczynnik, a większy mnożnik obrażeń (M98B - 1.06, SV98 - 1.25, można nimi zabić do 20 metrów. Ergo, nie zmieniaj broni. Nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 00:08, Sigu napisał:

(...)


Dzięki za rzeczowe wyjaśnienia.

Co do kwestii snajpy. Pograłem trochę dla porównania m98b - dla mnie żadnej róznicy, jak 2 strzały w korpus były w l96, tak są i tu. A na dystans 10-15m nie walczę, za mały refleks :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2012 o 20:15, TerrorHurtz napisał:

Jaka jest wg Was najlepsza uniwersalna bron dla wszystkich "profesji"?


MP7, PDW-R, PP-19.

@Sigu
"UMP-45. Jeśli nie zabijasz tą bronią, to znaczy, że nie umiesz strzelać."

Hmm bo 230 godzinach gry dowiaduje się, że nie umiem strzelać. Boże, jakich to rzeczy można się na tym forum dowiedzieć.

Czy wszystkim usunęło statystyki z equipment (wyposażenie - zabójstwa z C4, claymore, mortar, liczba reanimacji itp.)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UMP-45 jest po prostu zabójczo celną bronią. Ogień ciągły można prowadzić na bardzo dużym dystansie, ale faktem jest, że na krótszych dystansach może się okazać za wolny.

Swoją drogą, czas nie wyznacza umiejętności strzelania ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 09:16, Sigu napisał:

UMP-45 jest po prostu zabójczo celną bronią. Ogień ciągły można prowadzić na bardzo dużym
dystansie, ale faktem jest, że na krótszych dystansach może się okazać za wolny.


No i tu pies pogrzebany, bo jak dla mnie broń PDW nadaje się na średni (i to taki niedaleki średni) i bliski dystans, a ump na bliski się nie sprawdza. Dlatego nad ump''a można przełożyć takie mp7, które i tu i tu spisuje się świetnie.

Dnia 13.12.2012 o 09:16, Sigu napisał:

Swoją drogą, czas nie wyznacza umiejętności strzelania ^^


Ale już ratio i pkt nam minute tak. A czas = doświadczenie swoją drogą, które przekłada się na wspomniane już statystyki.

No i gadanie, że jak nie używasz takiej broni to jesteś noobem (czyt. nie umiesz strzelać), jak dla mnie jest głupie i bardzo niepotrzebne. Każdy używa czego chce, możesz doradzać, że to i to spisuje się świetnie ale nie w taki sposób. Trochę mi to przypomina tych wszystkich graczy używających M16 i mówiących, że to broń tylko dla pro graczy, ci co z tym nie grają to nuby. Śmieszna sprawa jak tacy w grze giną np. z takiego AK-74, AN, czy innej nie pro broni.

Ale skoro przy ump''ie jesteśmy, to skoro broń jest taka świetna i wgl, to po co do niej umiejętności? :P To już większy skill jest chyba potrzebny żeby zabijać z takiego pp-19 na duży dystans i to ogniem ciągłym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, moje słowa to tylko tekst i możesz je interpretować jak się tobie podoba.

Trochę zaczynasz wpadać w delikatny szał.
M16A3 jest najlepszą bronią, bo jest dobra we wszystkim. Ja osobiście wolę G3A3, bo ma dużą moc i celność. Przy tych dwóch plusach minus magazynka jest pomijalny. Poza tym broń pro nie jest równoznaczna z bronią najłatwiejszą do używania. M16A3 jest swojego rodzaju noobskie, tak samo jak USAS czy Saiga.

Mojego stwierdzenia nie będę tłumaczył, ale skoro odniosłeś wrażenie, że zostałeś nazwany noobem, bo niby nie umiesz strzelać z UMP-45, to cóż...

Swoją drogą, to nie można zakładać, że PDW - krótki, karabin szturmowy - średni, karabin snajperski - duży. PDW są suplementami dla sub karabinków, które np. znajdują się na wyposarzeniu ATM. G3A3 jest przeze mnie używany jako karabin snajperski. M39 wspaniale sprawdza się na krótkim i średnim dystansie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne wydaje się natomiast żeby Valve czy Electronic Arts szczególnie przejęły się nowymi zasadami funkcjonowania w Unii Europejskiej. Prawdopodobnie niemożność odsprzedaży ściągniętego oprogramowania tłumaczyć będą kwestiami technicznymi.

Raczej bym zapomniał, chyba że chcesz ich podać do sądu :P
Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spółka z siedzibą w USA nie ma obowiązku podporządkowywania się tym regulacjom, bo nie dotyczy jej prawo europejskie. Poza tym oni się już jakiś czas temu prawnie zabezpieczyli w EULA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 19:59, Crew_900 napisał:

Możliwe, ale ja grę kupiłem w Polsce od EA Polska.

może być nawet EA Indonezja, firma jest amerykańska i obowiązuje ją amerykańskie prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować