Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Battlefield 3

5628 postów w tym temacie

Gościu! Jakie groźby?! Napisałem, że Sigu powinien dostać po łbie od ludzi, na których doniósł, a nie ode mnie osobiście.

Odnośnie głównego tematu: Dzisiaj ostatecznie pożegnałem się z SZITEM, jakim jest Battlefield 3. Dość tego matactwa, dość tych kpin ze strony EA. Miejsce Battleshita 3 zajął Bad Company 2, z czego jestem bardzo zadowolony. Wreszcie koniec z chorymi aktualizacjami, wychodzącymi co 2 tygodnie, ważącymi po kilka GB i nie wnoszącymi nic nowego. Koniec z wnerwianiem się, kiedy Shitlog nie działał wtedy, gdy akurat chciałem pograć. Koniec z badziewiem wszech czasów zwanym "Originem", koniec z instalowaniem coraz to nowych wtyczek do przeglądarki internetowej, żeby shitlog działał poprawnie.

Warto wspomnieć, że miałem samego BF3 + jeden dodatek - Powrót do Karkand, a cały ten syf zajmował ponad 55GB na dysku twardym. Już nie będę wspominał o przymusowym pobieraniu każdego dodatku, nawet jeśli go nie chcemy.

Moje zadowolenie przed jak i po instalacji Bad Company 2 było ogromne. Wreszcie mogę pograć w coś, co jest niezawodne i działa bez konieczności instalowania tysiąca software i spyware. W samej rozgrywce nie ma jakiegoś debilnego przedziału na graczy, którzy płacą i mają większe możliwości i tych, którzy nie płacą, więc mają problemy z wejściem na serwer i mniejszy wybór broni.

Na serwerach z BF3 mających więcej niż 32 sloty są takie lagi, że przeważnie nie da się grać. Władowanie całego magazynka z M16A3 może wyglądać jak jeden celny strzał ze snajperki, co jest totalną kpiną. W BC2 niczego takiego nie doświadczyłem.

Cały ten śmieszny Battlefield 3 to masa płatnych popierdółek i DLC. Wydawać dodatkowy hajs za nożyk, który inaczej się nazywa, albo jakiś głupi nieśmiertelnik. Najgorsze jest to, że dzieciaki i tak namówią rodziców na zakup tego chłamu, aby szpanować przed kolegami. Teraz ma wyjść wspaniały Battlefield 4, czyli lekko poprawiona trójka. Nie zainstalowałbym tego, nawet gdybym dostał za darmo. Szkoda czasu i nerwów. I tak minie rok zanim to stanie się grywalne. W międzyczasie wypuszczą miliard aktualizacji, które będą ważyły więcej niż sama gra. I może zobaczymy kolejne genialne rozwiązanie od EA. Co tym razem? Włączenie gry przez przeglądarkę internetową już było, więc teraz czas na włączanie gry za pomocą fejsbuka. Taka nowość na pewno spodobałaby się Sigowi, w końcu lubi być robiony w konia przed twórców.

Wisienką na torcie jest chyba wielki FROSTBITE 2 i 3, czyli system zniszczeń gorszy niż to było w przypadku Bad Company 2. Zamiast zrównać z ziemią całe budynki, teraz będziecie mogli zniszczyć nieco bardziej realistycznie... murek i szybę w samochodzie. Doprawdy, coś wspaniałego. Zamienić naprawdę fajny model zniszczeń na szereg skryptów.

Ta seria już zmieniła się w drugie Call Of Duty, a będzie jeszcze gorzej. Twórcy chcą, żeby gra trafiała w gusta dzieciaków, dla których liczą się cyferki (Sig jest idealnym przykładem). Robienie jakichś chorych bonusów w stylu "Tylko dziś podwójny EXP!!!", "NABIJAJ STATYSTYKI, PÓKI MOŻESZ!!!" Potem szczeniaki siedzą na siłę przy kompie, żeby sobie levelik nabić. Każdy tryb powoli zamienia się w Deathmatch, bo przecież liczą się tylko fragi i staty. Ludzie zapomnieli, że w tej grze chodzi o współpracę i zamiast rzucać apteczki, amunicję, leczyć innych i naprawiać samochody, lecą na pałę, byle tylko wbić kolejny poziom.

Także pozdrawiam wszystkich zapalonych graczy BF3 i życzę powodzenia w bagnie, jakim będzie BF4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nożyk jest bonusem dla Premium, nie płacisz za niego. Premium to po prostu Season Pass z bonusem.Bardzo dobry sposób na dystrybucję dodatków DLC, bo są taniej, a gracze, którzy się na niego zdecydują dostają więcej, ale "więcej", które nie wpływa na rozrywkę graczy, którzy nie kupili Premium.

Zniszczenia Frostbite 2.0 i 3.0 są ograniczone, fakt. Należy jednak zauważyć, że walka w Bad Company i Bad Company 2 odbywała się poza terenem zabudowanym, a jedyne co można było zniszczyć to kilka budynków i szopa z drewna. To wszystko jest też w Battlefieldzie 3. Nie jesteśmy jednak w stanie tego zauważyć z powodu skali map i poziomu zabudowań.

Kolejna sprawa to lagi. Jeśli masz lagi, to nie wiń za to gry. Albo są one sprzętowe i są ewidentnie po twojej stronie, albo są to lagi wynikające z odległości od hostującego serwera. W takim przypadku albo zwiększ przepustowość łącza, albo zacznij grać na lokalnych serwerach.

Oskarżanie o spyware jest dość niefortunne z twojej strony. Teraz wymaga się od stron powiadamiania o plikach cookie. Wszystkie te strony ciebie śledzą w taki czy inny sposób. Poza tym w plikach Battlefielda 3 nie ma żadnych plików szpiegowskich. Były w Battlefieldzie 2142, ale one jedynie powodowały presonalizację reklam, więc nic, czego nie robiłoby Google. I... Battlelog działa poprawnie bez wtyczek. Nie są one wymagane. Przynajmniej przy Google Chrome.

Powinieneś też nieco zjechać z tonem i wrogością. Przez to twoje posty stają się bardzo przewidywalne i nieprzyjemnie się je czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2013 o 22:29, Sigu napisał:

Nożyk jest bonusem dla Premium, nie płacisz za niego. Premium to po prostu Season Pass
z bonusem.Bardzo dobry sposób na dystrybucję dodatków DLC, bo są taniej, a gracze, którzy
się na niego zdecydują dostają więcej, ale "więcej", które nie wpływa na rozrywkę graczy,
którzy nie kupili Premium.

Oczywiście, że wpływa na rozgrywkę. O tym pisałem już wielokrotnie. Będąc graczem, który nie wykupił premium często zdarzają się sytuacje typu: czekasz w kolejce, żeby dołączyć do serwera, przychodzi twoja kolej, trwa "dołączanie do serwera" i nagle połączenie zostaje przerwane, bo w tym samym momencie podłączył się "gracz premium", który dzięki temu, że wykupił PREMIUM, ma pierwszeństwo.

Dnia 30.06.2013 o 22:29, Sigu napisał:

Zniszczenia Frostbite 2.0 i 3.0 są ograniczone, fakt. Należy jednak zauważyć, że walka
w Bad Company i Bad Company 2 odbywała się poza terenem zabudowanym, a jedyne co można
było zniszczyć to kilka budynków i szopa z drewna. To wszystko jest też w Battlefieldzie
3. Nie jesteśmy jednak w stanie tego zauważyć z powodu skali map i poziomu zabudowań.

Chyba sobie żartujesz, albo nie grałeś w Bad Company 2. Tam możemy zniszczyć praktycznie wszystko, począwszy od zwykłego murka, poprzez drzewa, słupy, na całych domostwach skończywszy. W Battlefieldzie 3 jedyną mapą, gdzie model zniszczeń jako tako wygląda jest "Półwysep Sharqi" i może jeszcze"Powrót do Karkand".

Dnia 30.06.2013 o 22:29, Sigu napisał:

Kolejna sprawa to lagi. Jeśli masz lagi, to nie wiń za to gry. Albo są one sprzętowe
i są ewidentnie po twojej stronie, albo są to lagi wynikające z odległości od hostującego
serwera. W takim przypadku albo zwiększ przepustowość łącza, albo zacznij grać na lokalnych
serwerach.

Zapewniam Cię, że lagi nie są spowodowane prędkością mojego łącza internetowego, ani słabymi podzespołami komputera. I występują one także na lokalnych serwerach, gdzie mój ping wynosi 16.

Dnia 30.06.2013 o 22:29, Sigu napisał:

Oskarżanie o spyware jest dość niefortunne z twojej strony. Teraz wymaga się od stron
powiadamiania o plikach cookie. Wszystkie te strony ciebie śledzą w taki czy inny sposób.
Poza tym w plikach Battlefielda 3 nie ma żadnych plików szpiegowskich. Były w Battlefieldzie
2142, ale one jedynie powodowały presonalizację reklam, więc nic, czego nie robiłoby
Google. I... Battlelog działa poprawnie bez wtyczek. Nie są one wymagane. Przynajmniej
przy Google Chrome.

Po raz kolejny, chyba nie wiesz, o czym piszesz. EA samo przyznało, że ich Origin szpiegował graczy. W Google Chrome bez ciągłych aktualizacji pluqinów do przeglądarki nie będziemy mogli normalnie korzystać z battleloga/battleshita, ponieważ nie będzie wyświetlało nam pingów serwerów, dolna belka z opcją wyboru języka będzie niedostępna, albo niektóre podstrony nie będą chciały nam się wyświetlać. Jeśli nie konfigurowałeś w żaden sposób swojej przeglądarki po pobraniu jej, to znaczy, że wszelkie aktualizacje pobierają się i instalują automatyczne (bez twojej wiedzy) i widocznie nie pokazują Ci się komunikaty o "ręcznej aktualizacji".

Dnia 30.06.2013 o 22:29, Sigu napisał:

Powinieneś też nieco zjechać z tonem i wrogością. Przez to twoje posty stają się bardzo
przewidywalne i nieprzyjemnie się je czyta.


Za to Twoje czyta się z uśmiechem na ustach. Nie mogę zrozumieć, jak można mieć do tego stopnia wyprany mózg, żeby propsować genialne rozwiązania Microsoftu w nowym xboxie, czy tam xcrapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wpływa. Jest wiele serwerów. Jakby był tylko jeden, rozumiem, że Premium dawałoby znaczącą zaletę. Można jednak grać na sporej ilości serwerów i chyba rzadko ludzie pakują się w kolejki. Po co? Bo serwer ma "PL" w nazwie?

Odnośnie BC2, to wiem o czym mówię. Grałem w grę dość sporo. Faktem jest, że można zniszczyć w niej sporo. Problemem jest jednak to, że "sporo" ogranicza się do kilku uniwersalnych, w kółko powtarzanych konstrukcji. Są trzy modele domów i jest ich nawrzucane na mapę. Przejdź się do Arice i zobacz ile unikalnych konstrukcji znajdziesz.
Walkę w BF3 przeniesiono do miast. Tutaj już nie ma 20 budynków. Tutaj jest 200. Nie wszystkie są jednopiętrowe, niektóre są wieżowcami. Jestem pewien, że twój komputer by nie pociągnął niszczenia ich real-time. Nie insynuuję, że masz słaby komputer. Uważam, że zdecydowana większość ma za słabą moc obliczeniową, żeby to zrobić. Niszczenie jednego budynku to i tak sporo w stosunku do tego, co oferuje konkurencja.

Skoro masz niski ping i nie gubisz pakietów to lagi muszą być sprzętowe. Ja gram na konsoli, nie doświadczam ich, więc wina nie stoi po stronie Battlefielda, DICE, ani EA.

O Xboksie nie będę pisał, bo wiem jak reagujesz na jakiekolwiek próby racjonalizacji, a przecież nie chcemy żebyś dostał bana na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2013 o 22:01, Hubiqq napisał:

Warto wspomnieć, że miałem samego BF3 + jeden dodatek - Powrót do Karkand, a cały ten
syf zajmował ponad 55GB na dysku twardym. Już nie będę wspominał o przymusowym pobieraniu
każdego dodatku, nawet jeśli go nie chcemy.


No to masz jakiś problem - u mnie BF3 ze wszystkimi dodatkami zajmuje 35 GB :D W dodatku nie pamiętam już kiedy mi się instalowało jakieś uaktualnienie. Znacznie częściej wychodzą nowe wtyczki do przeglądarki, ale ich instalacja zajmuje bardzo niewiele czasu.

Dnia 30.06.2013 o 22:01, Hubiqq napisał:

Na serwerach z BF3 mających więcej niż 32 sloty są takie lagi, że przeważnie nie da się
grać. Władowanie całego magazynka z M16A3 może wyglądać jak jeden celny strzał ze snajperki,
co jest totalną kpiną. W BC2 niczego takiego nie doświadczyłem.


Gram zazwyczaj na serwerach z 64 slotami i nie mam większych problemów. Owszem, zdarzają się problemy z wykrywaniem kolizji zderzeń, ale tylko czasami (wtedy po prostu zmieniam serwer).

Dnia 30.06.2013 o 22:01, Hubiqq napisał:


Cały ten śmieszny Battlefield 3 to masa płatnych popierdółek i DLC. Wydawać dodatkowy
hajs za nożyk, który inaczej się nazywa, albo jakiś głupi nieśmiertelnik. Najgorsze jest
to, że dzieciaki i tak namówią rodziców na zakup tego chłamu, aby szpanować przed kolegami.


Bronisz komuś wydawać pieniądze na co tylko chce? :D A może uważasz, że Ty mądrzej wydajesz kasę...

Dnia 30.06.2013 o 22:01, Hubiqq napisał:

Wisienką na torcie jest chyba wielki FROSTBITE 2 i 3, czyli system zniszczeń gorszy niż
to było w przypadku Bad Company 2. Zamiast zrównać z ziemią całe budynki, teraz będziecie
mogli zniszczyć nieco bardziej realistycznie... murek i szybę w samochodzie. Doprawdy,
coś wspaniałego. Zamienić naprawdę fajny model zniszczeń na szereg skryptów.


Tak, na Arice dało się praktycznie zburzyć całe miasteczko i fajnie to wpływało na rozgrywkę, ale każdy dom walił się dokładnie w ten sam sposób :D Cięzko tak rozwalić Paryż w BF3. Sądzę jednak, że w BF4 będzie to porawione ;)

Dnia 30.06.2013 o 22:01, Hubiqq napisał:


Ta seria już zmieniła się w drugie Call Of Duty, a będzie jeszcze gorzej. Twórcy chcą,
żeby gra trafiała w gusta dzieciaków, dla których liczą się cyferki (Sig jest idealnym
przykładem). Robienie jakichś chorych bonusów w stylu "Tylko dziś podwójny EXP!!!", "NABIJAJ
STATYSTYKI, PÓKI MOŻESZ!!!"


Fajne są Double XP Events - znacznie szybciej można nabijać punkty i awansować :D Ja akurat gram na jak największą liczbę punktów, więc rzucam jak najwięcej apteczek albo amunicji, zdobywam flagi czy reanimuję przeciwników :D Niech każdy gra jak lubi, o ile prowadzi to do zwycięstwa ;D
Doczepiłeś się też tego, że BF3 włącza się przez przeglądarkę. A jaka to różnica czy na serwer wchodzisz z poziomu gry czy przeglądarki? Przynajmniej coś nowego i rzadko spotykanego :D A w szybkości nie zauważyłem różnicy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2013 o 00:13, Arczir2d2 napisał:

ten błąd pojawia mi się po kilku minutach gry. Mam najnowsze sterowniki i DirectX. Grafika
to GTX 580
Ostatni sterownik na którym gra działa mi poprawnie to 285.62


Zainstaluj starsze sterowniki i zobacz jak Ci gra chodzi i czy błąd nadal występuje. Zdarza się, że nowsze stery powodują różnego rodzaju problemy i takie sytuacje trzeba przeczekać do wyjścia nowych sterowników ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę odpisać teraz na wcześniejsze posty, ale podzielę się kolejną rewelacją, którą dopiero teraz zauważyłem.

W BAD COMPANY 2 proces uruchomienia gry i wejścia na serwer to mniej więcej 30 sekund.
W Battlefield 3, to dobre 5-7 minut. Uruchamianie Orygina, przeglądarki, potem czekanie, aż nam do tego serwera łaskawie "dołączy" i kolejne czekanie na załadowanie mapy, które trwa absurdalnie długo nawet przy 16GB ramu.

Nie wiem jak wy, ale ja w każdym razie BF4 kupować na pewno nie zamierzam. Znowu się zacznie: aktualizacje wychodzące co tydzień, z czego jedna poprawia jeden błąd, a dodaje 10 następnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2013 o 11:18, Hubiqq napisał:

W Battlefield 3, to dobre 5-7 minut. Uruchamianie Orygina, przeglądarki, potem czekanie,
aż nam do tego serwera łaskawie "dołączy" i kolejne czekanie na załadowanie mapy, które
trwa absurdalnie długo nawet przy 16GB ramu.


Taaak? :D To jakim ja cudem dzisiaj dołączyłem do gry w jedną minutę i 20 sekund? ;D Specjalnie liczyłem na stoperze od czasu kliknięcia na ikonkę BF3 (czyli włączanie Origina, przeglądarki, wybór serwera, dołączanie do gry) ;) Teraz specjalnie pobieram BC2, żeby sprawdzić ile tam mi to zajmie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2013 o 11:33, pawbuk napisał:

> W Battlefield 3, to dobre 5-7 minut. Uruchamianie Orygina, przeglądarki, potem czekanie,

> aż nam do tego serwera łaskawie "dołączy" i kolejne czekanie na załadowanie mapy,
które
> trwa absurdalnie długo nawet przy 16GB ramu.

Taaak? :D To jakim ja cudem dzisiaj dołączyłem do gry w jedną minutę i 20 sekund? ;D
Specjalnie liczyłem na stoperze od czasu kliknięcia na ikonkę BF3 (czyli włączanie Origina,
przeglądarki, wybór serwera, dołączanie do gry) ;) Teraz specjalnie pobieram BC2, żeby
sprawdzić ile tam mi to zajmie :D


Na pewno nie trwało to 1 minutę i 20sekund, tylko minimum KILKA minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2013 o 12:22, Hubiqq napisał:

Na pewno nie trwało to 1 minutę i 20sekund, tylko minimum KILKA minut.


To może masz jakiś antyczny komputer albo z internetem porozumiewasz się za pomocą sygnałów dymnych? :D Bo u mnie trwało to dokładnie 1:24 minuty ;) Już mi się prawie BC2 ściągnęło, tylko jeszcze aktualizacje i wieczorem podam wynik z BC2 :D

@Sigu
Zajęło mi to półtorej minuty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2013 o 12:31, pawbuk napisał:

> Na pewno nie trwało to 1 minutę i 20sekund, tylko minimum KILKA minut.

To może masz jakiś antyczny komputer albo z internetem porozumiewasz się za pomocą sygnałów
dymnych? :D Bo u mnie trwało to dokładnie 1:24 minuty ;) Już mi się prawie BC2 ściągnęło,
tylko jeszcze aktualizacje i wieczorem podam wynik z BC2 :D

@Sigu
Zajęło mi to półtorej minuty :D


Już lepszego kłamstwa nie mogłeś wymyślić. 1 minutę i 24 sekundy to chyba ładuje się tylko wtedy, jeśli wchodzisz na serwer, gdzie są mapy z dodatku B2K. Na podstawowych mapach na pewno będzie ładowało się o wiele dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi BF3 włącza się do 2 minut, a posiadam 4GB ram. Zapewne masz syf na kompie i ot co...
A i nie wiem czemu Ci zajmuje tak długo włączanie battleloga.
Kiedy mam ochotę zagrać to wchodzę na bl i szukam serwa i klikam dołącz, żadnego origin nie muszę włączać bo przy włączaniu komputera automatycznie się uruchamia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2013 o 13:01, Sericulum napisał:

A mi BF3 włącza się do 2 minut, a posiadam 4GB ram. Zapewne masz syf na kompie i ot co...
A i nie wiem czemu Ci zajmuje tak długo włączanie battleloga.
Kiedy mam ochotę zagrać to wchodzę na bl i szukam serwa i klikam dołącz, żadnego origin
nie muszę włączać bo przy włączaniu komputera automatycznie się uruchamia.


Akurat mam mniej zamulony system niż ty, pawbuk i Sig razem wzięci. Pozostaje jeszcze kwestia na jakich detalach wy odpalacie tą grę, bo jak na niskich, albo średnich, to nie dziwię się, że włącza wam się w minutę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... Z racji studiów i pracy mam bardziej zamulony komputer niż większość Internetu razem wzięta. Dlatego nie używam go do grania. Do grania są inne platformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2013 o 13:10, Sigu napisał:

Wiesz... Z racji studiów i pracy mam bardziej zamulony komputer niż większość Internetu
razem wzięta. Dlatego nie używam go do grania. Do grania są inne platformy.


Szkoda tylko, że są to platformy, na których można pograć w platformówki, bijatyki, samochodówki i ewentualnie piłkę nożną. Do grania w fpsy to się w ogóle nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2013 o 13:00, Hubiqq napisał:

Już lepszego kłamstwa nie mogłeś wymyślić. 1 minutę i 24 sekundy to chyba ładuje się
tylko wtedy, jeśli wchodzisz na serwer, gdzie są mapy z dodatku B2K. Na podstawowych
mapach na pewno będzie ładowało się o wiele dłużej.


Masz coś nie tak z kompem, więc się upierasz, że wszystkim tyle się BF3 ładuje :D Gram na Ultra ustawieniach graficznych tak swoją drogą ;) Tak jak pisałem, w tym czasie mieści się uruchomienie Origina, uruchomienie przeglądarki, wybór serwera i załadowanie się gry :D Jasne, czym większa mapa, tym dłużej będzie się ładować, ale na pewno 2 minut to nie przekroczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem teraz ile zajęło mi czasu wejście na serwer w BC2 - 55 sekund :D Dokładnie ten sam komputer, z takimi samymi uruchomionymi programami. Jasne, jest to krócej niż w BF3, ale tylko o 20 sekund :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować