Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Battlefield 3

5628 postów w tym temacie

Co do optymalizacji i wydajności - ma ktoś może tak, że na dwóch pierwszych stage''ach jest super płynnie, a 3 w metrze i czwarty w mieście, to już poklatkowe granie? Mam na ultra/high 50-60 klatek przez połowę meczu, a przez drugą ciągłe dropy do 10-12. Ogarnąć się nie daje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 02:44, Myszasty napisał:

50-60 klatek przez połowę meczu, a przez drugą ciągłe dropy do 10-12. Ogarnąć się nie daje...

Nie miałem takiej sytuacji, na twoim miejscu sprawdziłbym temperatury podzespołów, gra u mnie mocno nagrzewa CPU i GPU.

//////////

Po moich "płytkich" testach
Rozgrywka z bety nie przypadła mi do gustu, grałem głównie na mapie Operation Metro na której napotkałem przed wejściem do metra bardzo dużo bugów które można wykorzystać do zabijania przez podłoże (chodzi mi tutaj o wbicie w ziemie i strzelanie spod mapy do graczy którzy ani cię nie widzą, ani cię nie mogą zabić grając "uczciwie"). Co do drugiej mapy Caspian Border na którą wbiłem tylko trzy razy na dosłownie chwilkę mogę powiedzieć tylko jedno, ma większe wymagania.
Grafika gry jest w miarę dobra na te czasy.
Optymalizacja raczej przeciętna, odczułem przyrost i spadek fps z ultra na low dopiero przy wyjściu z gry i wbiciu ponownie na serwer.
Jeżeli chodzi o ilość wolnych miejsc i wbicie na mapę, to jest jakaś kpina! zwłaszcza przy Caspian Border, wbicie na nią kosztuje sporo wysiłku i szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie gra mi się fajnie, lecz jest kilka problemów:
1. Nie odróżniam wroga od swojego -,-''
2. W 99% przypadków nie mam zielonego pojęcia, gdzie jest mój zabójca
3. Czemu Assault ma apteczke? ;s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 07:44, Ecko09 napisał:

1. Nie odróżniam wroga od swojego -,-''

Hmm, a to nie jest tak, że twoi mają nad sobą takie strzałki niebieskie, a wróg nie ma nic :p?

Dnia 30.09.2011 o 07:44, Ecko09 napisał:

2. W 99% przypadków nie mam zielonego pojęcia, gdzie jest mój zabójca

Też tego nie wiem, kamera jest zawsze tak blisko ustawiona, że czasami widać prześwitujące tekstury, połowę gościa i jego wnętrzności :p.

Dnia 30.09.2011 o 07:44, Ecko09 napisał:

3. Czemu Assault ma apteczke? ;s

Taka nowość, napisz skargę do EA może coś jeszcze pozmieniają :p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 07:44, Ecko09 napisał:

3. Czemu Assault ma apteczke? ;s


Assault ma apteczkę bo gdzieś kiedyś pisali że zrezygnowali z medyka :D
Assault ma Apteczkę a suport ammo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 07:44, Ecko09 napisał:

Ogólnie gra mi się fajnie, lecz jest kilka problemów:
1. Nie odróżniam wroga od swojego -,-''
2. W 99% przypadków nie mam zielonego pojęcia, gdzie jest mój zabójca
3. Czemu Assault ma apteczke? ;s


Ad 1. To mi akurat nie przeszkadza i czasami powoduje zabawne sytuacje. Natomiast żebym to w którym jestem teamie musiał poznawać po rodzaju uzbrojenia jest już dziwne. :D

Ad 2. To dziwne bo za każdym razem jest killcam, dzięki czemu dokładnie wiadomo kto i skąd Cię zabił. Wyjątkiem może być sytuacja gdy ktoś wykorzystuje bugi. Nad tym jednak ciągle pracują, aktualnie szykuje się nowy update poprawiający kwestie połączeń z serwerami. Wczoraj wyłączyli niszczenie podłoża na czas zlikwidowania błędu z "zapadaniem się" pod ziemię.

Ad 3. Też się nad tym zastanawiałem. Wolałem po staremu, dobremu czyli Medic = apteczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 08:41, Damianuss1 napisał:

> 1. Nie odróżniam wroga od swojego -,-''
Hmm, a to nie jest tak, że twoi mają nad sobą takie strzałki niebieskie, a wróg nie ma
nic :p?


Ogólnie tak jest, ale niebieskie wskaźniki pokazują się czasem z opóźnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema mam pytanko . Origin jest , Beta ściągnięta i jak biorę w Battlelog i wybieram serwer i naciskam Join Server , do gra mi się nie chce uruchomić wiecie o co chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 08:48, hajt1990 napisał:

Siema mam pytanko . Origin jest , Beta ściągnięta i jak biorę w Battlelog i wybieram
serwer i naciskam Join Server , do gra mi się nie chce uruchomić wiecie o co chodzi??


Na dole po lewej, w battle logu masz podane wszystkie informacje o danej próbie połączenia, może napisz coś więcej? Możliwe też, że gra się uruchamia i tego nie zauważasz, bo domyślnie rozgrywka uruchamia się zminimalizowana na pasku zadań (przynajmniej u mnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś masakra.
Mam kompa tak z przed 2 lat, spokojnie ciągnę Crysisa 2 na wysokich, BFBC2 czy co tam jeszcze też nawet na luzie ale to co się dzieje w BF3 przypomina mi odpalanie Crysisa1 na jednordzeniowym procesorze.
Pogrom :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 08:57, nov_pl napisał:

To jest jakaś masakra.
Mam kompa tak z przed 2 lat, spokojnie ciągnę Crysisa 2 na wysokich, BFBC2 czy co tam
jeszcze też nawet na luzie ale to co się dzieje w BF3 przypomina mi odpalanie Crysisa1
na jednordzeniowym procesorze.
Pogrom :/


Problem z optymalizacją samej gry, spodziewam się, że to poprawią. Ja mam ok 3 letniego kompa i idzie bardzo ładnie na średnich detalach, chociaż też nie słynę z wygórowanych wymagań co do grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dole po lewej, w battle logu masz podane wszystkie informacje o danej próbie połączenia,

Dnia 30.09.2011 o 08:54, lastvegas napisał:

może napisz coś więcej? Możliwe też, że gra się uruchamia i tego nie zauważasz, bo domyślnie
rozgrywka uruchamia się zminimalizowana na pasku zadań (przynajmniej u mnie).


Wiem widzę te informacje , wtedy naciskałem JOIN SERVER i na dole właśnie pojawiało się na chwilę Joning server i nikło , a na pasku nic nie było :D jeszcze w Origin napisane było uruchamianie .
A teraz po kliknięciu Join Server napisane mam cały czas Joining server , może się połączy :D. Tylko nie wiem ile masz czekać , też tak miałeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2011 o 09:04, hajt1990 napisał:

A teraz po kliknięciu Join Server napisane mam cały czas Joining server , może się połączy
:D. Tylko nie wiem ile masz czekać , też tak miałeś??


Teraz trwa aktualizacja pisali, że ok 30 minut więc i tak nic z tego. Miałem podobne rzeczy ale zrezygnowałem z podłączania się pod wybrane serwery i wciskałem po prostu quick match do skutku. Gdy nie chciał się łączyć restartowałem origin i battlelog i próbowałem od nowa, zazwyczaj pomagało. Zobaczymy po tym porannym uaktualnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że przy Windows 7 należy uruchomić BF3 jako admin.
Moja relacja : zagrałem pierwszą godzinkę, gra świetna, niezły postęp graficzny, niestety słaba mapa, spam camperów ze snajpą, rocket launcher nabs XD, zewnętrzny system statystyk ssie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 09:29, DarkWolf_PL napisał:

Pamiętajcie że przy Windows 7 należy uruchomić BF3 jako admin.
Moja relacja : zagrałem pierwszą godzinkę, gra świetna, niezły postęp graficzny, niestety
słaba mapa, spam camperów ze snajpą, rocket launcher nabs XD, zewnętrzny system statystyk
ssie.


Ta mapa przypomina mi CODa i jego kamperskie zwyczaje. Sam biegam snajperem, ale do pomieszczeń wybieram inżyniera. Krótsza broń, lepiej walczy w zwarciu. Problem w tym, że tutaj można sobie odblokować lunetę chyba do wszystkiego (przesadzam) wobec czego występuje pojęcie wojny pozycyjnej. ;) Podobno Caspian Border to inna bajka ale jeszcze tam nie wbiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 02:44, Myszasty napisał:

Co do optymalizacji i wydajności - ma ktoś może tak, że na dwóch pierwszych stage''ach
jest super płynnie, a 3 w metrze i czwarty w mieście, to już poklatkowe granie? Mam na
ultra/high 50-60 klatek przez połowę meczu, a przez drugą ciągłe dropy do 10-12. Ogarnąć
się nie daje...

Spadków fpsów nie miałem ,ale zdarzało mi się parę razy rozłączyć w końcowych stadiach meczu.
A sama mapa kiepska, w drugim i trzecim stadium to nic innego jak kampienie przy wejściach do metra, i na schodach, zwykła rzeź, nie gra. Jeszcze mi się nie zdarzyło by drużyna atakująca wygrała, ze dwa razy doszło się co najwyżej do miasta, i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie mogę się połączyć , albo nie umiem :D . Klikam jojn server po czym na dole pojawia mi się joining server ( screen) póniej to znika i nic się nie włącza ( screen )

20110930101431

20110930101524

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować