Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Battlefield 3

5628 postów w tym temacie

Zaczynam doceniać rozpoczynanie rozgrywki z poziomu przeglądarki. Co jak co, ale kwestie społecznościowe zostały przygotowane wzorcowo i z tak wygodną obsługą tej kwestii w grach się jeszcze chyba nie spotkałem (jeśli pominąć Steam).

Co do samej gry. Mi się bardzo podoba, choć nie da się ukryć, że wciąż jest wiele do poprawienia. Kuleją animacje śmierci, zdarza się, że ciała latają po całej mapie. Raz też widziałem kolesia nurkującego w betonie, przy czym poruszanie się w nim nie sprawiało mu większej trudności. Kamera w kill-camach też z niewiadomych dla mnie względów miewa różne schizy. Na optymalizację narzekać nie można, choć zauważyłem, że po pewnym czasie ekran zaczyna momentami migać w jasno-zielonym kolorze. Pewnie to jakieś artefakty, bo karta graficzna chodzi jak rakieta, ale nie wiem, czy to nie przypadkiem uroda wersji beta. W każdym razie - wszystko to da się poprawić, ja tam jestem dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 23:00, Damianuss1 napisał:

Zauważyłem taką małą, ale trochę irytującą pierdołę. Kiedy zamontujemy sobie do karabinu
chwyt/tą rączkę to i tak nie ma animacji trzymania jej... nasz postać nadal trzyma karabin
tak jak wcześniej pff.

Nie mogę znaleźć fajnego filmiku, ale zgodnie z nauczaniem Magpula, wyroczni taktyczności ostatnimi czasy, poprawne trzymanie foregripu polega na trzymaniu go przy samym mocowaniu do szyny RIS, tak by trzymać również broń. Czyli mniej lub więcej tak jak trzyma postać w BFie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ściągam grę przez Origin , napisane jest że pobrano 100% / Do końca : 00.00.00 / Beta zajmuję 3.9Gb a mi się pobiera cały czas chociaż napisane jest że 100% i pobrało mi się gry 4.3Gb na 3.9Gb wie ktoś o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o takich kamperow- trafiam na ludzi, ktorzy bunkruja sie na glebie pomiedzy np. fotelami w wagonikach i czekaja az ktos przebiegnie. To nie to samo co zostac zdjetym przez snajpera w trakcie akcji- jak na mapie jest ruch to i ryzyko maleje, a obie strony maja co robic. A ci goscie bunkruja sie w takich miejscach, ze sami g... widza, siedzac przez pol rundy bez oddania strzalu, podczas gdy reszta biega i sie szuka. Wole jak jest wiecej zawieruchy, ale w sumie od tego beda pewnie lepsze mapy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 23:13, Stalker69 napisał:

Nie mogę znaleźć fajnego filmiku, ale zgodnie z nauczaniem Magpula, wyroczni taktyczności
ostatnimi czasy

Mowa o Magpul Industries Corp?

Dnia 30.09.2011 o 23:13, Stalker69 napisał:

poprawne trzymanie foregripu polega na trzymaniu go przy samym mocowaniu
do szyny RIS, tak by trzymać również broń. Czyli mniej lub więcej tak jak trzyma postać
w BFie :P

Hmm, a to zwracam honor. Nie miałem o tym pojęcia, dobre dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 23:23, Damianuss1 napisał:

Mowa o Magpul Industries Corp?

Tak.

Dnia 30.09.2011 o 23:23, Damianuss1 napisał:

Hmm, a to zwracam honor. Nie miałem o tym pojęcia, dobre dobre.

Wiesz, to zależy czy ktoś zgadza się z opinią "wyroczni" :P Szkoła jest i taka, i taka. IMO akurat to jest na plus dla Magpula, co nie znaczy że dziwnych pomysłów nie mają. Jak np. http://www.vest.pl/data/gfx/pictures/medium/1/3/10831_3.jpg
Hah :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ściągam grę przez Origin , napisane jest że pobrano 100% / Do końca : 00.00.00 / Beta zajmuję 3.9Gb a mi się pobiera cały czas chociaż napisane jest że 100% i pobrało mi się gry 4.3Gb na 3.9Gb wie ktoś o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ci goscie bunkruja sie w takich miejscach, ze sami g... widza, siedzac

Dnia 30.09.2011 o 23:22, kodi24 napisał:

przez pol rundy bez oddania strzalu, podczas gdy reszta biega i sie szuka. Wole jak jest
wiecej zawieruchy, ale w sumie od tego beda pewnie lepsze mapy

To jest nagminne w przypadku obronców w metrze. Jedyna nadzieja to rzucac granaty, i walić rakietami.
Co do kamperów w krzakach... najgorsze jest jak się trafiają tacy w roli atakujących, tak jak w moim ostatnim meczu. Widać że pierwszy level, chłopaki "bawią" się w żołnierzy, ale litości, ktoś te ładunki musi podłożyć...oprócz mnie może 2-3 innych graczy ruszyła zadek, a inni w krzakach srają przed snajperami :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć czemu gra mi się nie uruchamia? :P
W Battlelogu cały czas pisze Joining serwer, gdy kliknę ALT+ENTER pisze niby "URUCHAMIANIE BATTLEFIELD 3" i jest ikonka z Origin, ale po chwili to znika i nic się nie dzieje ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2011 o 00:30, korinek2 napisał:

Czy ktoś może mnie uspokoić, i powiedzieć jak zmienić nick, bo z roh111 to mi się nie
widzi latać<.<?


Nie możesz, ale rozważana jest możliwość wprowadzenia tego ficzeru z tego co wyczytałem na forum. Więcej info bliżej premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie że nikt nie wspomina o ładowaniu się mapy, które trwa 5s.
Zaczynam widzieć co chłopaki z DICE mieli na myśli tworząc battleloga i ogólnie to całe zamieszanie z uruchamianiem BFa. Prawda jest taka, że tak najpewniej będzie wyglądać granie w przyszłości. Portal społecznościowy plus 5s uruchamiania się gry.
Zastanawia mnie jedno, ustawienia grafiki itd, niby powinny być dostępne przed uruchomieniem gry, z drugiej strony, jak już wspominałem, przy 5s uruchomienia się gry to czy jest to problem? Powiedzmy sobie szczerze, nie bardzo. Cosik mi się zdaje że to jest duży krok naprzód jeśli chodzi o rozrywkę elektroniczną.

A tak na koniec. Jakoś mało BFa w tym BFie3. Ostatni jaki grałem (dużo) to BF2 więc pewnie podwójnie mnie to "boli". Chociaż, jakby nie patrzeć, klasyczny dla BFa tryb to Conquest, którego w becie nie ma (pomijam tą akcję z Caspian Border).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2011 o 01:36, Stalker69 napisał:

Ciekawi mnie że nikt nie wspomina o ładowaniu się mapy, które trwa 5s.

Nie trwa 5 sekund. Kiedy włączasz przeglądarkę, całe łączenie z serwerem, logowanie, odbywa się w okienku. Wszystko to odbywa się normalnie w innych grach, tyle że zamiast przeglądarki masz ekran wczytywania.

Dnia 01.10.2011 o 01:36, Stalker69 napisał:

Zaczynam widzieć co chłopaki z DICE mieli na myśli tworząc battleloga i ogólnie to całe
zamieszanie z uruchamianiem BFa. Prawda jest taka, że tak najpewniej będzie wyglądać
granie w przyszłości. Portal społecznościowy plus 5s uruchamiania się gry.

No i ? Co w tym takiego nowatorskiego i odkrywczego ? Jak grałem w pierwszego Call of duty, wczytywanie trwało około 10-15 sekund. Tu trwa tyle samo, tyle że jest rozłożone na fazy wyszukiwania serwera i logowania go przez przeglądarkę, plus wczytywanie podczas gry.
Faktycznie, funkcja godna winszowania. Ja tam jednak wolałbym nieinstalować tego niepotrzebnego syfu, bez którego latami można się było obyć w innych strzelankach.

Dnia 01.10.2011 o 01:36, Stalker69 napisał:

Zastanawia mnie jedno, ustawienia grafiki itd, niby powinny być dostępne przed uruchomieniem
gry, z drugiej strony, jak już wspominałem, przy 5s uruchomienia się gry to czy jest
to problem?

To jest problem, bo żeby je zmienić, muszę to zrobić W CZASIE GRY, kiedy już padają pierwsze trupy. To naprawdę trudna rzecz, aby dorobić launchera z opcjami w tej przeglądarce ?
>Powiedzmy sobie szczerze, nie bardzo. Cosik mi się zdaje że to jest duży

Dnia 01.10.2011 o 01:36, Stalker69 napisał:

krok naprzód jeśli chodzi o rozrywkę elektroniczną.

Jak wyżej. Nie mam zamiaru czekać aż ktoś mnie położy trupem, bym mógł uregulować dźwięk, nie zapominając oczywiście że robię to podczas gry.

Dnia 01.10.2011 o 01:36, Stalker69 napisał:

A tak na koniec. Jakoś mało BFa w tym BFie3. Ostatni jaki grałem (dużo) to BF2 więc pewnie
podwójnie mnie to "boli".

Mało, bo dali mapkę gdzie tylko walczy piechota, bez pojazdów, no i nie ma zbyt wielkich możliwości destrukcji. Grałeś w Bad Company 2 ? Tam się obracało w zgliszcza całe miasteczka i wsie, tutaj tego również nie powinno zabraknąć. Mapę dali kiczowatą, i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=uftT-zkwDCI

Film mojego autorstwa. Jest to tylko zwiastun tego co planuje w przyszlosci zrobic. Calosc stworzylem jednego dnia, w przyszlosci planuje zebrac wiecej i ciekawsze materialy. Jesli ktos jest chetny do wspolpracy przy podobnych filmach (przypominam ze nagrywam tylko wersje PC) to PM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2011 o 01:36, Stalker69 napisał:

ciach


Jak na mój gust... bzdura. Jestem wręcz przekonany że przez ten idiotyczny wymysł, jakim jest Battlelog wejście na serwer zajmuje mi trochę dłużej czasu niż to miało miejsce w przypadku BC2. Nie wspomnę tutaj o różnorakich błędach w stylu "sesja wygasła" i tym podobnych. Zdecydowanie wolałbym by to wszystko znalazło się w samej grze i nie zmuszało mnie do odpalania i ściągania kolejnego syfu (Origin + wtyczki do Battleloga). Sama przeglądarka zjada zresztą część zasobów co tylko pogarsza wydajność. Brak możliwości zmiany ustawień poza samą grą to już jakieś kuriozum - nie wiem jak Ty ale nie lubię grzebać w ustawieniach gdy w tle toczy się gra, a istnieje duże prawdopodobieństwo że umrze mi się kilka razy. Skoro zdecydowali się na przeniesienie menu z samej gry do przeglądarki to powinni również zaimplementować możliwość zmiany opcji w tejże. Póty co ten cały Battlelog to najgorszy element całej gry, który co chwila mnie czymś wkur...(wkurza).

Sama gra zła nie jest. Faktem jest że feeling broni jest inny niż w poprzednich Battlefieldach, ale jest nieźle. Bugów w sumie się specjalnie nie czepiam bo to beta, oczekuje jednak że w momencie premiery gra będzie załatana. Zniszczenia nie tak okazałe jak w BC2, co zresztą pewnie wynika z samej specyfiki mapy, więc też nie bardzo mam się do tego jak przyczepić. Zawiedziony nie jestem ale oczekiwałem też że będzie lepiej. I kto do diabła wymyślił by luneta odbijała światło tak mocno, że wali po oczach jak latarka?
Poza tym, powinni moim zdaniem wrzucić Caspian Border do testów dla wszystkich. Chciałbym zobaczyć jak gra się w tej prawdziwie "Battlefieldowej" skali. No i sprawdzić jak z wydajnością będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować