Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Battlefield 3

5628 postów w tym temacie

Dnia 01.10.2011 o 21:53, Ecko09 napisał:

> >

Zanim ich zauważę to już nie żyje...


To nie CoD gdzie z klamką w dłoni rozp... 20 osób biegnąc przed siebie sprzedając same HS.

Tym się właśnie różnił BF2 od innych FPS''ów. Tutaj tak samo jak refleks , umiejętność celowania liczy się strategia oraz podejmowane decyzje.
Musimy decydować czy zaryzykować czy nadal "kampić" w bezpiecznym miejscu czekając na ofiarę.
Zachodzenie za pleców lub flanki wydaje się najskuteczniejszą metodą na niegodziwców.

Swoją drogą BadCompany 2 był grą "ukażulawioną" bardziej opierał się na akcji był bardziej przystępny dla nowych graczy.
Nowy battlefield niemal wytyka nam nasze błędy ukazując kruchość ludzkiego życia (no może bez przesady ^^) , najlepszym graczem jest ten który potrafi PRZEŻYĆ a nie zabić wszystko co się rusza. Dice pomyślało i w becie mamy friendly fire (chwała im za to) , wiem idioci z naszego teamu często lubią wpakować magazynek w odbyt ale tak to już jest. Już od samego początku przed strzałem marnowałem ułamek sekundy ażeby upewnić się czy to aby nie sojusznik. Jak naprawią MASĘ błędów i dodadzą resztę wyposażenia będę wniebowzięty i śmiem powiedzieć że zmiecie z powierzchni ziemi tego waszego je***go CoD-a.

Spoiler

I tak nooby przejdą na COD-a bo "Nawet nie wiem skąd mnie zabijają , ta gra jest głupia /hate"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2011 o 20:14, DarkWolf_PL napisał:

Hehe 4 dni gry i już aimbot na serwach, gdzie jest punkbuster?


Nie ma, jeszcze. Ale kilkakrotnie też miałem wrażenie, że "to jakiś cud".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej gram w tą betę, tym mniejszą mam ochotę w nią grać...
Ostatnio odkryłem, że nasza postać ma więcej niż jedno życie (tak ponad jedno życie!!)
Po tym jak cię zabiją możesz zostać wskrzeszony defiblatorem przez medyka i zginąć drugi raz tą samą postacią, dając przeciwnikowi dwa zabicia i samemu zaliczając przy tym dwa zgony w statystykach :/
Podobny, o ile nie identyczny motyw jest w BC2, już w BF2 to lepiej zrobili, bo zaliczało się w nim zgona dopiero po śmierci z niemożliwością zreanimowania. Choć zarówno w BF2, BC2 i BF3 to źle zrobili. Ja rozumiem, że medyk i reanimacje to podstawa Battlefield, Ale co ich niby ograniczało, żeby nie zrobić zaliczenia zabicia przeciwnika dopiero po tym, jak skonał z niemożliwością zreanimowania i zaliczania zgona tak jak w BF2 ... GŁUPOTA TWÓRCÓW!


Jako doprawkę dodam, że dzisiaj jeden z przeciwników jeżdżący na klacie szybko (tak jakby biegł) wjechał mi pod nogi, jak byłem ustawiony za rogiem i czekałem na przeciwnika celując na normalnej wysokości w głowę i zabił mnie jednym strzałem. (Screenshot 1, tak to coś przede mną jeździło i pojechało dalej po mojej śmierci)

Druga doprawka, może nie tak ciekawa jak poprzednia, ale na poziomie podobnie wkurzającym.
Screenshot 2 - zabijam na szybko dwóch typów i będąc pewnym, że jakiś cwel z przeciwników zaznaczył mnie czerwonym trójkątem, cofam się i szczęśliwy po udanej akcji, kilka sekund później dostaje serie przez skałę przed sobą, screenshot 3 (cały czas byłem w pozycji leżącej)
[chyba zły trzeci screen dałem, mam ich pełno, ale tak to mniej więcej wyglądało)

20111001230026

20111001230036

20111001230043

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2011 o 22:22, DarkWolf_PL napisał:

> > >
>


No tak, ale w takim BC2 zdecydowanie łatwiej jest wypatrzyć przeciwnika.

@up Ale możesz dorzucić revive medyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2011 o 21:27, Mafioso_PL napisał:

Niestety dalej nie, dlatego zagrałem tylko w betę na X360 ;(


Yeah działa mi :D u mnie problem polegał na tym że musiałem odinstalować te najnowsze stery , aby je ponownie zainstalować :D nie wiem dlaczego tak się stało , ale pomogło :D . Co do BF3 gra mi się podoba , mapka może być , grafika jak na takie ustawienia co gram jest ładna :D 1280x.... niskie.
Intel Core 2 Duo 2x2Ghz
4GB ram
Radeon hd 5670
win 7 32bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2011 o 23:03, doflamingo napisał:

zaznaczył mnie czerwonym trójkątem, cofam się i szczęśliwy po udanej akcji, kilka sekund
później dostaje serie przez skałę przed sobą, screenshot 3 (cały czas byłem w pozycji
leżącej)


Identyczną sytuację miałem ostatnio. Chłopcy z ekipy przeciwnej po prostu wystrzeliwali nas jak kaczki przez skały. Chyba coś nie tak.

A teraz ogólnie, ekipa na Battlelogu sprostowała dla ludzi co oznacza dla nich beta wersja. Napisali co nastepuje:

"When a new game is created or updated, there are several stages in development before the product can be sold in the commercial marketplace. You might remember our Alpha Trial from July which was the first stage, in which the game is tested by software testers and gamers. A beta version is the name for the second stage of software testing.

The beta version of a software release is considered to be a preview. It has most of the standard features, but is not yet ready for wide release or sale. During this point, the studio will collect feedback from users about the product''s usability — what they like and what should be changed — before the game´s wide release. A beta version of a game can be either a closed beta, which is limited to a specific group of users, or an open beta, which is available for the general public to use"

Więc jest tu napisane, że ta wersja ma większość rozwiązań z wersji podstawowej (i ja to rozumiem nie jako poprawność działania pewnych pomysłów ale ich zasadność), ale second stage of software testing rozumiem jako grę w tę samą wersję co wcześniej tylko na czym innym skupiają się twórcy. Istnieje więc szansa że gramy w mocno słabą wersję - tą samą co w alfie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2011 o 21:42, Fimbulvinter napisał:

Wie ktoś gdzie są te hucznie zapowiadane zniszczenia? Jedyne co zauważyłem
to, że raz na jakieś 10 meczy ściana odpadnie. Mam nadzieję, że do tej "bety" je jakoś
wyłączyli czy coś.


To zalezy od mapy. Na takim caspian border system zniszczen jest wiekszy niz na mapie metro. Da sie zawalic budynki, przy czym nie pozostaja po nich zgliszcza. W metrze natomiast zastanawia mnie jedno - gdzieniegdzie poustawiali takie betonowe slupy. Jednakowe byly w BC2, z tym, ze w owym BC2 robily sie w nich dziury od strzalow/rozwalaly sie po ostrzale z RPG. Tutaj sa niezniszczalne.

Jednak uczciwie trzeba przyznac, ze destrukcja w BF3 to krok w tyl w stosunku do tego, co bylo w BC2. Ja rozumiem, cale walace sie budynki i ruiny na mapie conquest64 bylyby zbyt obciazajace nawet dla najlepszych kompow, no ale moznaby zostawic grafike z BC2 i cala moc obliczeniowa przekierowac na destrukcje wlasnie. Teraz za to mamy piekna gre, jednakze wiekszosc i tak bedzie grala na low, wiec tego zbytnio obserwowac sie nie bedzie, natomiast - jak juz wspomnialem - destrukcja to krok wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, medyk też niezbyt ,,inteligentny" skoro podnosi ciebie pod gradem kul snajperskich / ognia zaporowego etc...

Co do zaznaczania , przypomnę, że to normal na hardcore tego nie będzie.

Co do skał, ile razy już zabiłem kogoś dzięki temu że był zaznaczony + wystarczyło delikatnie obejść skałę i zdjąć z kałacha ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś co muszą poprawić do pełnej wersji (oprócz masy błędów). System kolizji z "naszymi". Masę razy zdarzyło mi się, że przechodzący obok mnie sojusznik wypychał prosto pod lufy przeciwników.

PS. Zaraz i tak przyjdzie DarkWolf mówiąc, że to element taktyczny i mam szybko się oddalać w stronę MW3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 00:15, korinek2 napisał:

Czy w becie jest działający directx 11, bo jakoś nie mogłem znaleźć opcji do zmieniania?


W becie niewiele rzeczy działa. Może opcje Ultra to d11. Jedyny plus BF3 to fakt iż goście padają na jeden strzał w głowę na normalu. nie ważne z czego strzelałem zawsze padali. Poza tym same minusy. Gry nie kupię jednak, a byłem ostro nahypowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą... zauważyliście idiotyczny system squadów? Mam tutaj na myśli automatyczne przydzielanie przez grę do danego squadu. Przez to nie raz z kumplem mamy taką sytuację że przez naprawdę długi czas próbujemy się do jednego dostać a i tak nie wychodzi. No chyba że jesteśmy jacyś głupi i nie zauważyliśmy manualnej możliwości przyłączenia się do jakiegoś squadu jak to miało miejsce w BC2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 03:22, Reffanov napisał:

Swoją drogą... zauważyliście idiotyczny system squadów?

Pomyśleć, że się kiedyś wkurzałem w BC2 przez jej głupim motywie braku leadera i możliwości respawnu na każdym graczu ze squadu, przez co często panowała samowolka. A tutaj jeszcze większy bajer wywinęli...


Do tego dorzucili duży licznik punktacji XP którego też nie trawię, po każdej rundzie zawsze jakieś duże liczby wychodzą sięgające od kilku tysięcy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja po prostu nie wierzę. Pilnuję xcoma jakieś pięć minut zabijam z 5 przeciwników, aż w końcu wpadają 10 zakładają ładunki a z drużyny nikt się nie ruszy bo rozbroić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony, fajnie, bo z innymi graczami twoja postać się nie przenika, z drugiej strony, jak wspominał Fimbulvinter zdarzają się sytuacje przepychania się postaci i często człowiek przez to ginie.
System składów jest beznadziejny, tym bardziej że do grania ze znajomymi zachęca sam battlelog. Mam nadzieję że to zmienią, tak jak brak voip''a.
Co do celów misji w rushu i ich wykonywania przez innych graczy to faktycznie jest lipa. Utkwiła mi w pamięci sytuacja jak podniósł mnie medyk, z nim gdzieś obok biegło jeszcze z 4 wojaków. Okej, gotowy do walki, to działamy. ... Taa. Wszyscy pobiegli dalej, nikt nie zatrzymał się przy xcomie. Póki co ludzie chcą pofragować, niestety.
Wcześniej ktoś narzekał na ostatni etap mapy Metro. Jako atakujący jeszcze nie miałem większych problemów, ale jako obrońca.. Z respa nie da się wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 00:22, Sipso2008 napisał:

> Czy w becie jest działający directx 11, bo jakoś nie mogłem znaleźć opcji do zmieniania?


W becie niewiele rzeczy działa. Może opcje Ultra to d11. Jedyny plus BF3 to fakt iż goście
padają na jeden strzał w głowę na normalu. nie ważne z czego strzelałem zawsze padali.
Poza tym same minusy. Gry nie kupię jednak, a byłem ostro nahypowany.


Proszę podaj uzasadnienie swojej decyzji. Dlaczego nie zamierzasz kupić BF3? Grałeś w BC2 albo BF2? Co Ci się nie podoba w 3? Mam nadzieję, że nie oceniasz gry po buggach itp.(w końcu to jest beta)
Mówię serio, odpisz. Naprawdę ciekawią mnie decyzje tych, co nie chcą JUŻ kupić BF3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienią systemy składów - to DICE potwierdziło nawet jeśli gra ma się marnie sprzedać na PC nie zmienią tego.

Afro69 - Buggs to jedno a celowe zmniejszanie przez twórców radochy z gry serio ta beta pokazuje co się dzieje gdy połączy się najbardziej poronione pomysły w historii gier komputerowych (czyt. EA się niczego nie nauczyło przez te lata)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich dwóch meczach dwa razy nie zdążyłem rozbroić xcoma bo się zapadłem

Dnia 02.10.2011 o 09:40, Fimbulvinter napisał:

w ziemię.


To jest wczesna beta gry , czego ty się spodziewałeś tak jak i większość którzy piszą że gry nie kupią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie bardzo interesuje w Twoich wypowiedziach. Otóż twierdząc, że BF3 Beta jest bardzo kiepski i wytykając błędy tej Bety, jednocześnie w wielu postach powołujesz się na różne fora, wypowiedzi twórców, co pozwala mi myśleć, że bez przerwy śledzisz ten wątek w internecie co jest bardzo dziwne zważywszy na to że tak Ci się ta gra nie podoba. Jeżeli Ci się beta nie podoba, to już dosadnie to w tym temacie powiedziałeś, ale Ty przy niektórych wypowiedziach traktujących o plusach gry najeżdżasz na twórców, grę samą w sobie itp.

Odnośnie mojego grania w betą BF3: niestety na Samsungu R522 z 4GB RAM-u chodzi beznadziejnie. Ewentualnie da się jeszcze pograć w parku. Dlatego też przymierzam się do kupna nowego laptopa. Brat już kupił MSI z lepszą kartą i BF śmiga aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować