Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Starcraft 2 spali ci kartę graficzną?

59 postów w tym temacie

Widzę, że ludzie znowu nie czytają newsa - chodzi tu o to, że w menu może się zdarzyć sytuacja, że karta generuje parę tysięcy FPS-ów - co powoduje, że przy mało wydajnym chłodzeniu karta może zamienić się w kawałek stopionego plastiku.
@marekl1975: masz zamiar ustawić SC2 na najniższe detale i rozdziałkę mając jednocześnie GF480 - to lepiej nie kupuj. Jak chcesz grać normlanie - kupuj - nie ma się czego bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, wystarczy włączyć synchronizację pionową, która ustali górny limit wyświetlanych klatek do częstotliwości odświeżania monitora (najczęściej 60) i po problemie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 12:39, hans_olo napisał:

> no litosci, co to za bzdura.
> watpie, zeby menu obciazalo karte mocniej niz sama gra albo np. furmark.
W wielu grach spotkałem się z problemem bardzo obciążającego menu. Jeszcze żadna mi grafy
nie spaliła, ale obroty wyraźnie i słyszalnie spadają po przejściu do gry właściwej.


jako przykład mogę podać wiekowego Counter-Strike''a 1.6 . co prawda istnieje komenda (max_fps x), która ogranicza fpsy w całej grze, jednak w głównym menu liczba klatek zawsze jest równa liczbie ograniczonych (x+1).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy macie za problemy. Zdążyłem dzisiaj skończyć kampanie i przez cała grę mój GTX 285 jakoś specjalnie cieplejszy sie nie robił. Pracował w temperaturze takiej samej jak zwykle, a grałem w 1080p na ultra. Już DoW2 czy Crysis grzeje go bardziej... Nie ustawiajcie po prostu za dużych wymagań na karte, która ma z tym problemy to nie będzie się grzało, proste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba powiedzieć, że mimo Vsync menu nadal potrafi dać karcie w kość, przed chwilą wiatrak wskoczył mi na pełne obroty i zaraz trzeba będzie zedytować ten pliczek, bo aż strach się bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 21:10, Wyczes napisał:

Nie wiem co wy macie za problemy. Zdążyłem dzisiaj skończyć kampanie i przez cała grę
mój GTX 285 jakoś specjalnie cieplejszy sie nie robił. Pracował w temperaturze takiej
samej jak zwykle, a grałem w 1080p na ultra. Już DoW2 czy Crysis grzeje go bardziej...
Nie ustawiajcie po prostu za dużych wymagań na karte, która ma z tym problemy to nie
będzie się grzało, proste...

Nie o to chodzi, tylko o menu bez blokady klatek i o karty ze slabym chlodzeniem, ktorym to moze zaszkodzic (w momencie gdy zamiast kilkudziesieciu klatek generuja ich tysiace w tym samym czasie). Zmiany w ustawieniach niewiele tu zmienia, lepiej zapodac te parametry i miec spokoj;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie to nie dokończony produkt, jasne ze "tałsenty" konfiguracji stwarzają x razy więcej problemów, ale do czegoś takiego jak przegrzanie z powodu nielimitowania fps -ow mogli w końcu dojść w czasie prac nad gra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 11:04, Gorack napisał:

No ja gram na laptopie i prawdę mówiąc karta się bardzo przegrzewa, o wiele bardziej
niż podczas gry w BC2, Dla pewności wolę już edytować te plik xdd


Dla pewności można. :) Ale jeśli karta ma kijowe chłodzenie i brak zabezpieczenia restartującego przy przegrzaniu, to czyja to wina? Na pewno nie Blizzarda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, pali karty graficzne? Dziwne, gdyż sprzęt komputerowy ma to do siebie, że gdy temperatura przekroczy górną granicę zwyczajnie resetuje się bądź wyłącza. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma taki problem, to niech włączy sobie synchronizację pionową. Wtedy zazwyczaj ilość generowanych klatek jest ograniczona ilością ramek wysyłanych do monitora. Jeżeli nie da się inaczej, to na twardo - w ustawieniu karty graficznej.
Natomiast co do problemu, to jest to ewidentna fuszerka programistów. A nawet regres w stosunku do wcześniejszych produkcji.
W takim wypadku nic nie pomoże lepsze chłodzenie bo to tylko słabe obejście problemu. Skoro jest tak wysoki limit aktualizacji ekranu, to każda karta będzie potężnie żarła prąd, a tym samym produkowała ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no sciema niesciema ale jakimś dziwnym trafem od primery gram tylko w starcraft 2 i miałem w crossfire spięte dwie karty GIGABITE HD 4870x2 a od wczoraj niema już cfossfire''a dziś jedna karta poszła do kosza bo się coś w niej spaliło i nie działa :( jak to zbieg okoliczności to mam mega pecha. Jak pierwszy raz czytałem ten newsik to też se myślałem ze ściema a teraz to wpisuje te parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To żadna bzdura niestety. Poltora miesiaca temu spalila mi sie karta, wlasnie w trakcie otwierania starcrafta 2. myslalem ze to zbieg okolicznosci ale karta wrocila z naprawy, przedwczoraj postanowilem po przerwie znowu pograc w stara i stalo sie dokladnie to samo, siekana na ekranie , a potem juz wszystko ponad safe mode wysypywalo po kilkudziesieciu sekundach :/ Nie wiem co teraz z tym robic, serwis karte naprawi, ale gdyby np. nie zechcial, powinienem scigac activision blizzard o zwrot kasy :/
geforce 9800gt jest potworem , ale chlodzenie ma odpowiednie, nie bede specjalnie sobie cieklego chlodzenia zakladal zeby mi jedna gra w menu nie wysypywala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować