Zaloguj się, aby obserwować  
Matrix14

eMule legalne czy nie?

61 postów w tym temacie

mam takie pytanie?? czy program emule jest legalny?? czy mozna cos z niego sciagac?? bo narazie go niemam ale jesli jest legalny to go sciagne!! slyszalem ze jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samoe Emule jest zapewne legalne, podobnie jak idea P2P, za to ściąganie czegokolwiek do czego nie masz prawa jest neilegalne czyli:

Emule - OK

99% stuffu na nim - NIE OK ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 19:05, Keroth napisał:

Samoe Emule jest zapewne legalne, podobnie jak idea P2P, za to ściąganie czegokolwiek do czego nie masz prawa jest neilegalne
czyli:

Emule - OK

99% stuffu na nim - NIE OK ;-).


Keroth ma rację :). Prawdę mówiąc cała sieć P2P to wylęgarnia piractwa i wszelkiego zła. Ja nie korzystam. Raz się sparzyłem :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 19:03, Todryk napisał:

A co za rożnica skoro to co będziesz ściągał w 99% jest nielegalne?


a co 1% lagalny ja nie zauwazyłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 19:42, Brad napisał:

> A co za rożnica skoro to co będziesz ściągał w 99% jest nielegalne?

a co 1% lagalny ja nie zauwazyłem :D


Hehe ja zauważyłem to aktualizacja do Emula:) to jest ten 1%:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 19:56, Stwór napisał:

> > A co za rożnica skoro to co będziesz ściągał w 99% jest nielegalne?
>
> a co 1% lagalny ja nie zauwazyłem
:D

Hehe ja zauważyłem to aktualizacja do Emula:) to jest ten 1%:)


no nie wiem bo pewnie jest ona bazowana na jakis pirackich programach wiec wiesz ale 100% to piractwo :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 19:01, Matrix14 napisał:

mam takie pytanie?? czy program emule jest legalny?? czy mozna cos z niego sciagac?? bo narazie go niemam ale jesli jest
legalny to go sciagne!! slyszalem ze jest dobry


eMule jest jaknajbardziej legalny i jest super rozwiązaniem, jeżeli chcesz dzielić pliki z innymi. Inną sprawą jest to, co chcesz dzielić z innymi.
Jak mówili przedmówcy - łatwiej znaleść oryginalną grę na ulicy niż coś legalnego w sieci eMule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy bredzicie. Emule jest legalny i jego zawartość również (niektóra), ale jest jej napewno więcej niż 1%. Poprostu nie potraficie szukać. Można tam dosać wszystkie programy freeware, Linux`y itp. itd. Poprostu zależy to od tego co chcemy znaleźdź....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z legalnych zastosowan? chociazby do pobierania patchy ktorych gdzie indziej nie idzie znalezc. czasami tam akurat sie pojawiaja.

jednak co prawda to prawda - wiekszosc rzeczy tam dostepnych zbyt zgodna z prawem nei jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 20:25, Jcdx napisał:

z legalnych zastosowan? chociazby do pobierania patchy ktorych gdzie indziej nie idzie znalezc. czasami tam akurat sie pojawiaja.


jednak co prawda to prawda - wiekszosc rzeczy tam dostepnych zbyt zgodna z prawem nei jest


Tia wpisz w emulu patch wow to zaraz znajdzie ci nielegalne klienty a wpisz cokolwiek to to co znajdzie bedzie w 99.9% pochodzic z nielegalnego zrodla :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz, to jest jak z nozami i nagrywarkami cd/dvd... to ze mozna tym zabic czlowieka/piracic nie oznacza ze nie wykorzystasz ich do czegos innego no nie?

a co ludzie robia to juz inna bajka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czytaliście prawa ? :D a więc, korzystanie z eMULA jest legalne tylko wtedy, gdy ściągasz coś jako kopie zapasową swoich danych LUB jeżeli twoja oryginalna kopia się zniszczyła, ściągasz piracką ( oczywiście jeżeli masz dowod zakupu oryginalnej , pudelko itd. :D ) przykłady :
Masz płyte.... hmm... Ivana i Delfina , ale nie chcesz jej porysować bo jest dla ciebie cenna, ściągasz ją z neta i puszczasz z płyty ściągnietej z emula, którą od teraz nazywamy kopią zapasową
Masz grę Kubuś Puchatek, połamała ci się, ściągasz kopię zapasową i wioo :D
Oryginalna gre i kopie zapasową , nie możesz ich uruchamiac na innych kompach, wiec nu nu z pożyczaniem :) Bo z tego co wiem licencja obowiązuje JEDEN KOMPUTER należący do jednego kolesia/rodziny, ale moge sie mylić, napewno nie możesz tego przegrywać i pożyczac dla kolegow, chyba ze tez w formie kopii zapasowej jeżeli zakupił on oryginalną tą właśnie grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Licencja pozwala na UTWORZENIE nie ściągnięcie kopi zapasowej. A muzyke możesz przecierz przerzucić na komputer a nie ściągać z internetu. "ściągasz piracką" tu chyba nie trzeba tłumaczyć że piracka jest ZABRONIONA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 19:35, WoWmen napisał:

Licencja pozwala na UTWORZENIE nie ściągnięcie kopi zapasowej.

---> Ale licencja nie mówi o tym kto ma wykonać tą kopię zapasową. Mogę przecież zlecić jej wykonanie osobie trzeciej, jeśli tylko ja [posiadacz oryginału] będę z niej korzystał prawda ? A wersję ściągniętą z eMule''a można IMHO potraktować właśnie jako takie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie też ale naprawde, ściągnięcie jest legalne w przypadku posiadania oryginalnej kopii tego co ściągasz, o ile nie rozpowszechniasz tego i szczegolnie jeżeli nie rozpowszechniasz tego z zyskami, sprawdź :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 19:38, WorldWar3PL napisał:

ściągnięcie jest legalne w przypadku posiadania oryginalnej kopii tego co ściągasz

Nie jest, więc kłamstw nie powtarzaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy z tego nie korzystam z programow p2p. Sciagaja wirusy i trojany (mam 2 zapory i antywirusa). A wogole niemam co z emula sciagac. Bo gry tylko orginalne kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować