Zaloguj się, aby obserwować  
Matrix14

eMule legalne czy nie?

61 postów w tym temacie

to ja sie wypowiem tak legalne to jest np:
Linux Dema(jak nie chcesz sciagać z FTP) wydaje mi sie że instrukcje w PDFie plki txt bo co może w nich być nielegalnego no chyba że ktoś przepisze jakąś książke z niekorzyścią dla jej autora :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam emula do wymieniania się zdjęciami i różnymi bzdetami z kumplami z drugiego końca polski, to jest legalne.
Programy P2P są świetnym rozwiązaniem do przesyłania fotek i nagrań z wycieczek czy innych imprez rodzinnych , albo dla ludzi którzy chcą zaprezentować swoją twórczość ( programy, muza, utw.literackie) szerszemu gronu odbiorców.
Ludzie którzy masowo ściągają pliki z emula w większości mają nawet pirackiego windowsa . No coments.
Mój znajomy pewnego dnia mówił mi, że dlatego ma pirackie płytki z muzą , grami i filmami , ponieważ należy do jakiejśtam subkultury , w ktorej walczy się z komercją,a poza tym tu cytat:" nie wszystkich stać". Wg. mnie takie gadanie to dorabianie ideologi do złodziejstwa, jak kogoś nie stać na progrmy to po co kompa kupował??? Można
do kafejki chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 17:02, Marcin-91 napisał:

Ja używam emula do wymieniania się zdjęciami i różnymi bzdetami z kumplami z drugiego końca
polski, to jest legalne.
Programy P2P są świetnym rozwiązaniem do przesyłania fotek i nagrań z wycieczek czy innych
imprez rodzinnych , albo dla ludzi którzy chcą zaprezentować swoją twórczość ( programy, muza,
utw.literackie) szerszemu gronu odbiorców.
Ludzie którzy masowo ściągają pliki z emula w większości mają nawet pirackiego windowsa . No
coments.
Mój znajomy pewnego dnia mówił mi, że dlatego ma pirackie płytki z muzą , grami i filmami ,
ponieważ należy do jakiejśtam subkultury , w ktorej walczy się z komercją,a poza tym tu cytat:"
nie wszystkich stać". Wg. mnie takie gadanie to dorabianie ideologi do złodziejstwa, jak kogoś
nie stać na progrmy to po co kompa kupował??? Można
do kafejki chodzić.


W kafejce nie pograsz w Gothica !!
Poza tym mój kumpel mówi że jestem głupi bo kupuje oryginalne płyty. On wszystko ściąga z eMule''a.
Najgorsze jest to że nie umiem mu wytłumaczyć że to jest złodziejstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>1. W kafejce nie pograsz w Gothica !!

Dnia 03.04.2006 o 17:12, Vidmol napisał:

2.Poza tym mój kumpel mówi że jestem głupi bo kupuje oryginalne płyty. On wszystko ściąga z eMule''a.
Najgorsze jest to że nie umiem mu wytłumaczyć że to jest złodziejstwo.

Ad1. A ja znam ładna kafejke w 3mieście gdzien nawet na konsoli San Andreas mają.
Ad.2 Znam ten ból, kupuje uczciwie wszytko org. i ludzie się ze mnie śmieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bittorent i sama sieć torentów powstała aby móc ściągać Debiana ( pełna wersja 14 cd, czyli dużo), czyli jest wymysłem linuksiarzy. Zresztą tam jest kupę ludzi co piracą ;))), DVD John też złamał szyfrowanie dvd, bo nie mógł oglądać DVD pod Linuksem ( a nie można było zrobić playera dvd pod Linucha?), xvid jest linuchowy, lame też. Ale pierwsze sieci p2p były windziarskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 17:28, AgayKhan napisał:

Bittorent i sama sieć torentów powstała aby móc ściągać Debiana ( pełna wersja 14 cd, czyli
dużo), czyli jest wymysłem linuksiarzy. Zresztą tam jest kupę ludzi co piracą ;))), DVD John
też złamał szyfrowanie dvd, bo nie mógł oglądać DVD pod Linuksem ( a nie można było zrobić
playera dvd pod Linucha?), xvid jest linuchowy, lame też. Ale pierwsze sieci p2p były windziarskie.

Nawet updater WoW-a jest na torrencie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.04.2006 o 17:34, SwenG napisał:

Nawet updater WoW-a jest na torrencie ;P

Nie mam pojęcia, ja gry szukam w sklepie, a linuksiarzowi po co program pod windę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 17:38, AgayKhan napisał:

> Nawet updater WoW-a jest na torrencie ;P
Nie mam pojęcia, ja gry szukam w sklepie, a linuksiarzowi po co program pod windę?

Mówię o updaterze. Wszelkie patche do wowa są rozpowszechniane właśnie siecią torrent co by Blizz mial luźniejsze łącza. Sam updater jest klientem torrenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.04.2006 o 17:41, SwenG napisał:

Mówię o updaterze. Wszelkie patche do wowa są rozpowszechniane właśnie siecią torrent co by
Blizz mial luźniejsze łącza. Sam updater jest klientem torrenta.

I wyszło ignoranctwo moje ;(((. Nie tylko Blizzard stosuje torrenta, ostatnio chyba na stronie IBM-a widziałem torrenty do Eclipse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2005 o 20:02, Brad napisał:

no nie wiem bo pewnie jest ona bazowana na jakis pirackich programach wiec wiesz ale 100% to
piractwo :]

E nie tylko jak kazdy zdolny chlopak wie (lub ew ten co ma p2p albo kupil najnowsze cda{ja z tego 1 punktu];)]
Ludzie tam ummieszczja cale dyski nieraz czyli zdjatka connfigi zdjatka itp;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 19:05, Keroth napisał:

Samoe Emule jest zapewne legalne, podobnie jak idea P2P, za to ściąganie czegokolwiek do czego
nie masz prawa jest neilegalne czyli:
Emule - OK
99% stuffu na nim - NIE OK ;-).


Święte słowa :D nie polecam niczego ściągać przez Emule (pierdziule :P ) rymneło się :P Dużo jest wirusów i nielegalnych żeczy :[ wiem bo u kolegi się awiliśmy a raczej Testowaliśmy i przy okazji dużo wirusów nałapaliśmy więc nigdy ale to nigdy więcej !
ps Keroth czemu jesteś przodownikiem ? :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 19:28, WorldWar3PL napisał:

Oryginalna gre i kopie zapasową , nie możesz ich uruchamiac na innych kompach, wiec nu nu z
pożyczaniem ...


Czekaj stój ... to znaczy że jak porzycze od kumpla grę którą on kupił to jest piractwo ?
Bo ja grubo ponad 50% gier w jakie grałem miałem od kolegów, bo nie mam zabardzo kasy żeby sam je kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 19:49, Dante Dy`nei napisał:

Czekaj stój ... to znaczy że jak porzycze od kumpla grę którą on kupił to jest piractwo ?
Bo ja grubo ponad 50% gier w jakie grałem miałem od kolegów, bo nie mam zabardzo kasy żeby
sam je kupować.


1) jeśli twój kolega pożycza ci pirata jest to piractwo
2) jeśli twój kolega pożycza ci oryginał także jest to piractwo CHYBA że na czas "pożyczki" odinstaluje grę u siebie (gra nie może być równocześnie zainstalowana i wykorzystywana u ciebie i twojego kumpla jeśli macie tylko jedno pudełko). Oczywiście pod żadnym pozorem nie możesz wykonywać kopii pożyczonej gry.

A co do nazwy tematu - legalność programu nie ma nic do rzeczy. Do rzeczy ma to czy pobierane przez ciebie pliki są legalne czy też nie. Jeśli ściągasz piracką kopię gry/filmu/płyty z sieci to program którego używasz do tego nie ma znaczenia. Ściągasz pirata i już. Możesz mieć nawet klienta P2P ze specjalnym błogosławieństwem księdza proboszcza, faktu to nie zmienia. Nie wiem o czym tu dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

\...\

Dzieki za sprostowanie, btw. od kolegów porzyczam oryginały.
Co do drugiego punktu to jakoś nigdy nie zwracałem uwagi na to czy ktoś ma grę na kompie.
Kiedyś jak Gothic był jescze za 30zł bodajże w eXtra Grze (naszczęście pudełko też było dodane i stoi teraz u mnie na szafce), to kupiłem go na połowę razem z kolegą. Czyli zapłaciliśmy po równo (15zł). I chyba w tym wypadku możemy mieć ją zainstalowaną na obu komputerach, i jednocześnie w nią grać (złożyło się akurat tak, że gra chodzi bez płyty) ?

Żeby nie odchodzić od tematu to ostatnio zacząłem używać eMula do ściągania różnych filmików Parkour''owych, z akrobaryką, a i filmików z gier, trailerów itp. więc jest to raczej legalne. Ale wiadomo do czego na ogół są wykorzystywane programy tego typu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I chyba w tym wypadku możemy mieć ją zainstalowaną na obu komputerach, i jednocześnie

Dnia 03.04.2006 o 21:04, Dante Dy`nei napisał:

w nią grać (złożyło się akurat tak, że gra chodzi bez płyty) ?


Nie, kupujesz grę z licencją na JEDEN komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 19:01, Kamil.i.Maciek napisał:

Święte słowa :D nie polecam niczego ściągać przez Emule (pierdziule :P ) rymneło się :P Dużo
jest wirusów i nielegalnych żeczy :[ wiem bo u kolegi się awiliśmy a raczej Testowaliśmy i
przy okazji dużo wirusów nałapaliśmy więc nigdy ale to nigdy więcej !
ps Keroth czemu jesteś przodownikiem ? :[


Na forum jest tak, że zapamiętuje status, który pozostał gdy pisałeś posta. To stary temat, gdy w nim pisałem byłem przodownikiem. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 21:15, L0ck3 napisał:

Nie, kupujesz grę z licencją na JEDEN komputer.


Ehh ... trudno, do dzisiaj będę wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm....to jest piractwo, oczywiscie ijest nielegalne ale ja wole gry orginalne sam nie wiem czemu, wsomie to taki pirat se tak mysle 10 zl a to 100 jest roznica..a roznicy zadnej, a ludziom wisi teraz czy kradziez czy nie. moje gry orginalne jakie mam morrowind zlota edycja, warcrafta 3 expanison set, baldur gate 1 i 2 z dodatkami, icewinda dale 1 i 2 z dodataki, gothic , gothic 2, gothic 2 noc kruka. larry 7 chciago 1930 oraz godfather ktory zapalcilem ale czeakm na niego:) chce kupic mafie bo niestety z lachem sie musze przyznac ze mam wersje nieorginalna lecz ja wyzucielm miesiac temu i chce kupic orgianl Pl wersje :) bo dziwnie meic godfather a mafii nie miec:D ale mafie itak razy przeszedlem ale US to all nie zrozumialem weic chce pl przejsc:D a godfather to za 60 zl z przesylka kupilem i nawet jak bende chcail obulic to 109 :) tylko zeby wszystko bylo ok jak mi gosc wysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 21:15, L0ck3 napisał:

I chyba w tym wypadku możemy mieć ją zainstalowaną na obu komputerach, i jednocześnie
> w nią grać (złożyło się akurat tak, że gra chodzi bez płyty) ?

Nie, kupujesz grę z licencją na JEDEN komputer.


ej sorak ale co jak co ale to troche dziwne miec 2 takie same gry na chacie i nie zainstalwoac na 2 kompa!!! to jest legalne przeciez komputery sa twoje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować