Zaloguj się, aby obserwować  
Matrix14

eMule legalne czy nie?

61 postów w tym temacie

Dnia 03.04.2006 o 21:43, ArtuRPGpl napisał:

> I chyba w tym wypadku możemy mieć ją zainstalowaną na obu komputerach, i jednocześnie

> > w nią grać (złożyło się akurat tak, że gra chodzi bez płyty) ?
>
> Nie, kupujesz grę z licencją na JEDEN komputer.

ej sorak ale co jak co ale to troche dziwne miec 2 takie same gry na chacie i nie zainstalwoac
na 2 kompa!!! to jest legalne przeciez komputery sa twoje!


Nie, w świetle prawa to nie jest legalne. Kafejka też potrzebuje tylu kopii gir ile jest komputerów, no chyba, że przystępuje do specjalnych programów, np. Valve Cyber Cafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 21:58, L0ck3 napisał:

Nie, w świetle prawa to nie jest legalne. Kafejka też potrzebuje tylu kopii gir ile jest komputerów,
no chyba, że przystępuje do specjalnych programów, np. Valve Cyber Cafe.

Wszystko zależy od licencji są i takie, w których jest dozwolona instalacja na komputerze stacjonarnym i przenośnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 21:43, ArtuRPGpl napisał:

ej sorak ale co jak co ale to troche dziwne miec 2 takie same gry na chacie i nie zainstalwoac
na 2 kompa!!! to jest legalne przeciez komputery sa twoje!


Właśnie o to chodzi, że tylko jeden komp jest mój a drógi kumpla (w sensie nie w tym samym domu), a kupiliśmy razem jedną grę za którą zapłaciliśmy po połowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2006 o 00:25, Dante Dy`nei napisał:

> ej sorak ale co jak co ale to troche dziwne miec 2 takie same gry na chacie i nie zainstalwoac

> na 2 kompa!!! to jest legalne przeciez komputery sa twoje!

Właśnie o to chodzi, że tylko jeden komp jest mój a drógi kumpla (w sensie nie w tym samym
domu), a kupiliśmy razem jedną grę za którą zapłaciliśmy po połowie.


nio to daj mu gre sciagnij crack ktrory jes legalny i bedzie chodzic bez plyty sam se musze crack do warcrafta sciagnac bo mnie wkurza to wsadzanie plyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 23:37, AgayKhan napisał:

Tylko Linuksy komercyjne dają licencję na kilka stanowisk.

Zjadłeś wszystkie rozumy że się tak autorytatywnie wypowiadasz i jeszcze do tego nie masz racji. Pierwszy z brzegu przykład - Windows XP Pro z licencją korporacyjną masz na kilka stanowisk, Corel Draw - zwykła licencja pozwala na instalacje na kilku komputerach, to samo z Photo Shop i wiele innych programów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 23:37, AgayKhan napisał:

Tylko Linuksy komercyjne dają licencję na kilka stanowisk.

moja uczelnia ma licencje na winde na wszystkie swoje kompy - jako student tez sie dzieki temu lapie na orginalnego profesionala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2006 o 10:11, SwenG napisał:

Zjadłeś wszystkie rozumy że się tak autorytatywnie wypowiadasz i jeszcze do tego nie masz racji.

Jak lubisz pyskówki, to posprzeczaj się z kolegą z klasy, ja Ciebie nie atakowałem. Chcesz mi nabluzgać, to na gg, jabbera

Dnia 04.04.2006 o 10:11, SwenG napisał:

Pierwszy z brzegu przykład - Windows XP Pro z licencją korporacyjną masz na kilka stanowisk,
Corel Draw - zwykła licencja pozwala na instalacje na kilku komputerach, to samo z Photo Shop
i wiele innych programów.

Dzięki za info. Mnie po prostu nie interesują te programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściciele praw autorskich uważają i prawnie dążą do takiego stanu, że kupując gry, programy, nośniki audio i wideo, książki i czasopisma zyskuje się jedynie prawo do korzystania z nich jedynie w bardzo wąskim zakresie. Ideałem jest dla nich wprowadzenie przepisu, że nikt prócz kupującego nie ma prawa do korzystania z produktu a on sam nie ma żadnych praw kosumenta i bez opłacenia dodatkowej licencji nie wolno mu nawet rozmawiać publicznie o nim a od ewentualnych zysków osiągniętych z tytułu jego posiadania należą im się dodatkowe tantiemy. Także w najbliższym czasie możemy spodziewać sie płatnych bibliotek i czytelni ponieważ autorzy tekstów uważają, iż należą im się takie same tantiemy, jak za muzykę lub filmy. Piractwem więc stanie się pożyczenie od kolegi książki, ponieważ nie ma się na to wykupionej licencji, dziś już możemy beknąć za pożyczony program, czy grę, o czym przekonało się kilka firm, gdzie wpadły kotrole. Już teraz nie wystarcza mieć legalnie kupiony oryginał ale jeszcze trzeba mieć na niego imienny rachunek, co prawda na razie wymagają tego od firm ale niedługo i od zwykłych użytkowników, ponieważ właściciele praw nie godzą się z obrotem używanymi licencjami. Tylko oni mogą sprzedać licencję, więc osoba, która kupiła używany nośnik powinna i tak im zapłacić, gdyż sprzedający nie miał wykupionej licencji na odsprzedaż licencji. Co do programów OEM, to rzadko kto jest świadomy, że kupił ją tylko na określoną konfigurację komputera i dokonując w niej zmiany musi wykupić następną licencje. I tak dalej, i tak dalej. Reasumując, to wszyscy jesteśmy piratami, tylko jeszcze o tym nie wiemy albo nam tego nie udowodniono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

duzo rzeczy jest legalnych na sieciach p2p. Od amatorskich projektów po przez dema oraz patche ktore szybciej sie sciagaja czasami niz z www (np. serwer cdprojektu:)

Offowe filmy i wselkiego rodzaju tworczosc. Jak plyty zespolow ktorych to jedyna opcja rozeslania muzy. A to ze ktos wykorzystuje to nielegalnie to winic czlowieka nie program. Bo rownie dobrze mozecie to zwalic na internet;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 21:16, Keroth napisał:

Na forum jest tak, że zapamiętuje status, który pozostał gdy pisałeś posta. To stary temat,
gdy w nim pisałem byłem przodownikiem. :-)


Hehe ale się zasugerowałem a już myslałem, że któryś z moderatorów wstawił Ci Degrada :P
Uff całe szczęście, że nie :D
3maj się
ciaputek----> Ja tam nawet wirusa potrafie ściągnąć nawet i przez emule :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

\...\

Czyli na to wychodzi, że za niedługo kupowanie\sprzedawanie używanych gier np. na Allegro będzie piractwem ... SIC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Probram jest legalny. Zależy tylko co pobierasz, bo nie wszystko jest zakazane. Mozesz np. pobrać w ten sposób darmowy program. Jendak większość użytkowników kożysta z tego programu łamiąc prawo (grozi do 3 lat pozbawienia wolności bodajże).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 16:54, Seqiu napisał:

Wie ktoś jaki się ma ID ( low czy hight ) w emule na neostradzie ?


high ID, bo masz zewnetrzne IP (jezeli ci pokazuje low ID to skonfiguruj poprawnie firewalla)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2006 o 19:09, Złooty napisał:

Jaki wam się kiedykolwiek trafił plik z największą ilością źródeł?

Żaden ::P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 18:28, RyderxDD napisał:

coś jeszcze ?


Tak. Mam dosyc spamu i trollingu w Twoim wykonaniu. BAN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować