Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twierdza 3 - szczegóły

18 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2010 o 11:41, Mroczny_Joga napisał:

"jednostek gracz nie będzie już liczył w tysiącach, a w setkach" z tego co pamiętam to
w twierdzy można było mieć maksymalnie 250 jednostek i to łącznie.


Jak 250, zawsze można było mieć 1000 jednostek wojska. A tak pozatym to cały się trzęse i ręce mi się pocą bo na tą gre czekam jak na żadnom inną. Według mnie to jedna z najlepszych strategi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Twierdza 3 jest mniej skomplikowana od swoich poprzedniczek" - to ja dziękuję. Jeszcze trochę i gry zaczną się same przechodzić, żeby nie stresować gracza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zarządzanie ekonomiczne ma być dużo bardziej efektywne, gracze nie będą musieli więc poświęcać temu aspektowi tyle czasu, co dotychczas "
O to miłe. :)
"Twierdza 3 jest mniej skomplikowana od swoich poprzedniczek "
A to już mniej.
" Wojska widoczne na ekranie w szczytowych momentach powinny liczyć kilkaset jednostek "
Jestem pewien że będzie można to zmienić przez edycje plików gry. Chodzi o ograniczenie co by komp nie przycinał.

"Jak 250, zawsze można było mieć 1000 jednostek wojska. A tak pozatym to cały się trzęse i ręce mi się pocą bo na tą gre czekam jak na żadnom inną. Według mnie to jedna z najlepszych strategi."
Cały się trzęsę gdy widzę tyle błędów ortograficznych.
Czekam aż dostaniesz słownik, bo wg. mnie to jedna z najlepszych książek dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarządzanie ekonomiczne ma być dużo bardziej efektywne, gracze nie będą musieli więc poświęcać temu aspektowi tyle czasu, co dotychczas

czyli czeka nas bezmyslna naparzanka sredniownieczna, a nie strategia ekonomiczno/wojskowa - przykre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja lubiłem skomplikowanego Strongholda :() aby tylko nie był mniej skomplikowany od 1 bo to będzie porażka i gra dla ludzi którzy będą spamowali wojsko a nie robili ładnie rozbudowany zamek :()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ta ekonomia nie będzie taka bardzo łatwa. Grałem w Krzyżowiec i jedynkę i gry były bardzo dobre. Właśnie ta ekonomia mnie najbardziej jarała. Oby wyszło jak najlepiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi za bardzo śmierdzi Twierdzą: Legendy, zarówno grafiką, jak i niskim poziomem trudności. Obym się mylił, bo Krzyżowiec, jak i jedynka, były tytułami na długie wieczory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak nowa twierdza będzie tak samo lub podobnie skomplikowana to miodzio, ale jak dadzą ułatwienia to nie dla mnie, czasami gry powinny być takie ze trzeba próbować po 10-20 razy aby w końcu mieć satysfakcję z ukończenia, a tego właśnie oczekuję od Twierdzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej gier powstaje dla odmóżdżonych ludzi :/ Akurat gra będzie mniej skomplikowana, mniej gospodarki, mniej wojsk. Gra będzie do niczego, bo akurat uwielbiam aspekty ekonomiczne. Już wolę Civ5 która nie będzie taka odmóżdżana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powrót do pierwszej części i Wolf, ciekawe co z tego wyjdzie, chcą chyba trafić do grona osób wielbiących pierwszą część, która była bardzo fajna.
Nic tylko czekać na nowe informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach Twierdza fajna gierka no ale rzeczywiście limit wojsk mogli by trochę zwiększyć bo gdy nastawisz się chęć rozegrania wielkiej bitwy to możesz się przeliczyć jak ten 1000 zostanie jeszcze podzielony na wszystkich a chyba były mapy nawet na 8 ale nie wiem dawno nie grałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah. Jak dziś pamiętam jak pare lat temu w poszedłem do empiku po jakąś strategię, która mnie do siebie przekona. Chciałem chyba kupić Kozaków (Cossacs:European Wars bodajże), ale na półeczce przykuło moją uwagę pudełko z...właśnie Twierdzą. Skusiłem się i nie pożałowałem! Z wypiekami na twarzy przechodziłem kampanię. Później nadszedł równie dobry Krzyżowiec, a po nim imho nieszczęsna "dwójka" i "legendy", które wg mnie nie dorastają pierwszej części i dodatkowi nawet do pięt. No cóż może "trójka" przywróci blask serii. O mały włos bym zapomniał o Stronghold Kingdoms. Można obecnie dostać się do 4 fazy testów alpha. Wrażenia całkiem przyjemne, aczkolwiek grze brakuje dynamiki znanej z pierwszej części. No ale Kingdoms to mmo, więc nie można tak porównywać obu gierek. Zobaczymy co przyniesie czas :) Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować