Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World of Warcraft: Cataclysm - pierwsze wrażenia

49 postów w tym temacie

Dnia 08.08.2010 o 06:49, Dwdc napisał:

LORE?! czy ja napewno słysze ze dodatek zapowiada się dobrze pod wzgledem lore?! Night
elfi magowie. poczytaj na ten temat. Jedyne trafne połączenie w tym cataclismie to dwarf
shaman

Jak się otworzy oczy i nie będzie udawało pro gracza który tęskni za dawnymi czasami(a gra od Wratha)to tak,zapowiada się dobrze pod względem lore.
NE magowie są tak samo trafnym połączeniem jak dwarfi szamania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie dalej będe przystawał przy tym że NE NIE MOZE BYC MAGIEM. A sham dwarf? Klan Wildhammer i finał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 11:37, Dwdc napisał:

niekoniecznie dalej będe przystawał przy tym że NE NIE MOZE BYC MAGIEM. A sham dwarf?
Klan Wildhammer i finał:)


Dlaczego? Skoro kiedyś istnieli powszechnie i nadal trochę NE magów istnieje.
Poza tym "zakazem", tzw. przepisami zabraniającymi im tego, nic nie stoi na przeszkodzie temu by NE mógł posługiwać się zwykłą magią. Umiejętności do tego z pewnością im nie brakuje.
Tym bardziej, że masz to wyjaśnione i fabularnie. W obliczu zagrożenia, Highborne przybywają do Darnassus (już teraz), gdzie co prawda nie są mile widziani (co przedstawia dialog ze strażniczką), ale mimo niechęci zostają z powrotem przywitani w społeczeństwie elfów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 06:49, Dwdc napisał:

LORE?! czy ja napewno słysze ze dodatek zapowiada się dobrze pod wzgledem lore?! Night
elfi magowie. poczytaj na ten temat. Jedyne trafne połączenie w tym cataclismie to dwarf
shaman


Zaskoczę cię może, ale pierwsi magowie Azeroth byli nocnymi elfami. NE wrócili do starych nawyków sprzed 10 tysięcy lat, gdy magia była dla nich podstawą życia. W końcu to oni mieli Studnię Wieczności (z której czerpali moc), mieli i Highbourne, które później stały się High Elfami, mieli też specjalny oddział magów nazywany Księżycową Gwardią. Przeczytaj ten temat albo od razu trylogię Wojny Starożytnych. Praktykowanie magii zostało później zakazane, ale najwyraźniej po "wymieszaniu się" z ludami Alliance, elfy poczuły się nazbyt wolne i tak mamy "powrót" NE magów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kataklizm wnosi wiele, bardzo wiele, kilka zmian mi się bardzo nie podoba jak np nowe drzewka talentów, żałuje że klika lokalizacji uległo sporym zmianą, ale tak musi być, gra trzyma tak jak WOLTK taki sam poziom. bardzo dobry dodatek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile WotLK stało się grą dla 12 latków o tyle Cataclysm można nazwać grą dla 8 latków. Bezsensowne uproszczenie drzewek rozwoju, gdzie teraz nie można właściwie zrobić złego buildu bo i tak 95% punktów trzeba władować najpierw w pierwsze drzewko. Do tego dochodzą samochody i samoloty którymi śmigają gobliny które jak dla mnie niszczą cały klimat fantasy. Jedyny plus to nieco ciekawsze quest początkowe, zwłaszcza u goblinów. Tak więc jak dla mnie WoW się skończy wraz z premierą Cataclysmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 23:01, Fenarid napisał:

.Do tego dochodzą
samochody i samoloty którymi śmigają gobliny które jak dla mnie niszczą cały klimat fantasy.

Warcaft nigdy nie był 100% fantasy, zawsze miał w sobie trochę steam-punku chociażby biorąc pod uwagę gnomie helikoptery albo krasnoludzkie czołgi. A technologia ciągle idzie do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoW dla mnie już na tBC umierał WotLK go zabiło. Zrobił się powtarzalny i nudny, wszystko można było zbyt łatwo osiągnąć a poziom intelektualny graczy spadał z każdym dodatkiem. Obecnie o wiele większe wrażanie robi na mnie Warhammer online z jego systemem RvR, zresztą stary dobry Młot zawsze był klimatyczniejszy od kalki blizzarda. Do tego dochodzi Age of Conan która zrobiła się ostatnio grą naprawdę wartą świeczki bijącą dorosłym klmiatem wowa na łeb na szyje. Czekam jednak na to co pokaże Bioware ze swoim Old Republic, mimo że nie lubię uniwersum SW to produkty Bioware zawsze robiły na mnie wrażenie. W przeciwieństwie do Activison Blizzard, które ze starym dobrym Blizzardem nie ma nic wspólnego, Old Republic będzie bardziej pokazaniem umiejętności Bioware w robieniu gier fabularnych, niż typowym skokiem na kasę, jaki robi Blizzard ze swoim kolejnym dodatkiem do umierającej gry.

Jeszcze tylko, żeby był czas by znów zagrać w MMORPGi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna mowic, ze cataclysm bedzie gra dla 8-latkow?
Dzieki 2-4 razy dmg-scaling moby beda niewiarygodnie trudne do zabijania. Mowili o tym ostatnio.
Podczas gdy w wotlk mialo sie 8k hp a moby walily po 200-300 dmg to w cataclysm moby bija po 12k w clothy(85lvl). a gracz posiada wlasnie ok 50k hp. Ma to wlasnie utrudnic gre.

Po drugie. Gra MUSI byc o wiele prostsza pod wzgledem rozdawania talentow a mimo waszych rozmyslen staje sie BARDZIEJ skomplikowana a czas pvp combat rosnie.

I moim zdaniem cataclysm bedzie wspaniale. Lvlowanie 1-60 bedzie niezwyklym doswiadczeniem.
Q nie beda nikogo wywalac na 2 koniec kontynentu. Wiekszosc z nich to chainy i kazda strefa dla danej frakcji posiada wlasnie lore i epickie "zakonczenia". 0 powtazalnosci. Mnostwo smiesznych, interesujachych i porywajacych q/ pahsy/ co chwila jazda w jakiejs maszynie itp.

Dla zainteresowanych
kanaly youtube
TotalHalibut
OMFGcata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować