Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - strona zespołu zaktualizowana

37 postów w tym temacie

75sebek---> ale wez pod uwage ze pracownicy CDP wszystko musieli zaczynac od zera Aurore musieli przerobic tak ze z orginału nie zostało zbyt wiele
tworcy Gothica mają juz doswiadczenie w robieniu gier w przeciwienistwie do CDP RED
maja takze większe fundusze (przynajmniej tak sądze)
mają więcej ludzi znających się na swojej robocie czego niestety nie mamy w polsce

więc jak na debiut to CDP RED radzi sobie całkiem dobrze i te 3 lata to wcale nie tak wiele jak by sie mogło wydawac

cierpliwosc i troche wiary ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wokół Wiedźmina przynajmniej producent jakiś szum robi. I rzuci co tydzień coś fanom żeby ich nakręcić. A weźcie inną zbliżającą się rodzimą gierkę pt. "Call of Juarez" - wysypali na stronę za jednym zamachem kilka filmików i kadrów i cisza poza doniesieniami że o grze piszą w zachodnich growych serwisach. Z drugiej strony odnosze wrażenie że o wiedźminie też coraz mniej ciekawych rzeczy na stronie się pojawia. Mimo to wyczekujących gry powinno przybywać niż ubywać. Jak na ich "pierwszy raz" jest chyba dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 16:38, Michalun napisał:

o grafike to bym
się nie martwi bo bedzie bardzo ładna ze tak powiem "na swiatowym poziomie " a poza tym to
grafika nie jest najwazniejsza bo nawet jesli gra ma kiepska grafe a swietną fabułe i grywalnosc
to mozna w nią grac przez bardzo długi okres czasu

wiec dajcie se na luz The Witcher na pewno wyjdzie byc moze (tylko moje przypuszczenia wyciągnięte
z oficjalnego forum więc prosze się tym nie kierowac) nawet na gwiazdke tego roku


Z kiepską grafiką nawet wspaniała fabuła nie pomoże. Ludzie mówili wspaniałe żeczy o DS2.. Ale kupiłem grę, zobaczyłem grafikę, pograłem z niesmakiem około 3dni i grę oddałem kumplowi.

Wiedźmin jak wyjdzie to będzie jakieś święto. Wolałbym aby podali datę premiery i ją zmieniali ciągle (przynajmniej by się spieszyli aby zrobić grę na termin) niż tak jak teraz - co tydzień jakieś *wspaniałe newsy*, rysuneczki itd., a o premierze, albo o beta testach nikt z CDP się nie wypowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to zabrzmi jak przechwalanie, ale uważam, że Wiedźmin graficznie nie odstaje w żadnym stopniu od jakiejkolwiek zachodniej produkcji.
Yennefer, a co do Twojego stwierdzenia właśnie, że fabuła nie pomoże, jeżeli grafika jest kiepska. Akurat w tym przypadku mógłbym polemizować, w Baldur''s Gate czy Planescape: Torment grałeś? Nawet teraz mogę te gry odpalić i przejść ponownie. DSII osobiście uważam za grę ubogą fabularnie, choć ktoś może się ze mną nie zgadzać.
W obecnych czasach ludzie bardziej przywiązują uwagę do grafiki gry niż do grywalności czy fabuły, niestety. Owszem, jest to ważny aspekt, ale nie najważniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 15:28, Fallen Zen napisał:



Teoretycznie Polska ma najlepszych programistów. Wiedźmin prezentuję się dobrze, i życze aby ta gra naprawde poruszyła obecną sztywność i liniowość w grach RPG. A tak przy okazji:

"Celem CD Projekt Red jest tworzenie gier RPG, które zostaną pokochane przez miliony graczy"

Powyższy text znalazłem na jedej ze stron cdp/witchera. Hehe narazie to dziwnie brzmi, bo skąd macie wiedzieć że witcher odniesie wielki sukces ? Szanse ma ale trudno powiedzieć czy jest skazany na sukces. Obecna sytuacja jest taka że nieliczni się przebili i oni głównie przodują i wyznaczają kierunki ( WoW, GW, L2 ) Jeśli te miliony nie będą kochały Waszych gier to co wtedy będzie :P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszyscy się niecierpliwią,kiedy ujrzymy wiedźmina w akcji. myślę,że troszkę za wcześnie uruchomiono akcję reklamową w stosunku do zaawansowania prac nad grą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to normalne, że RPG powstają parę dobrych lat. A przecież The Witcher do takich się zalicza. Tak np. Oblivion powstawał tuż po wyjściu Morrowinda.
A może po prostu CD Projekt Red to polski Blizzard :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 16:41, jaceloth napisał:

wszyscy się niecierpliwią,kiedy ujrzymy wiedźmina w akcji. myślę,że troszkę za wcześnie uruchomiono
akcję reklamową w stosunku do zaawansowania prac nad grą


Ale dzięki temu sporo osób kojarzy już grę. Musieliśmy odpowiednio wcześnie z całą maszynerią wystartować, szczególnie, że jest to nasz pierwszy projekt. Poza granicami Polski CD Projekt i Wiedźmin nie jest taki znany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lurynowicz -> Jeśli chodzi o artykuł na GOLu, to jest tam jedna nieścisłość. Otóż pisanie "Jakie szanse ma projekt, ludzie przy którym pracujący zmieniają się jak figurki w kalejdoskopie?" jest o tyle niefajnie uszczypliwe, co nieprawdziwe. Od poczatku projektu zmieniło/odeszło dosłownie kilka osób. Od czasu kiedy bezpośrednio jestem w szefostwie projektu (czyli praktycznie od startu właściwych prac w Wawie). Odeszło od nas coś 5 osob. W tym dwie z własnej woli, a trzy z woli siły wyższej. Co na 2.5 roku prac i zespół rosnący z kilkunastu do kilkudziesięciu osób myślę, że jest naprawdę niedużo. Mamy szczęście, że udaje nam się zebrać naprawdę super ludzi i mam nadzieję, że w końcu zaprocentuje to tym na co czekają wszyscy...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 15:28, Fallen Zen napisał:

Yennefer, a co do Twojego stwierdzenia właśnie, że fabuła nie pomoże, jeżeli grafika jest kiepska.
Akurat w tym przypadku mógłbym polemizować, w Baldur''s Gate czy Planescape: Torment grałeś?


Baldur''s Gate grałem we wszystkie części z dodatkami. Z wielką przyjemnością włączyłbym ponownie, ale grafika mnie odrzuca. =// Po prostu nie lubię patrzeć na brzydką grafikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jesczcze całkiem niedawno odpaliłem BG2 w wysokiej rozdziałce - taki tryb półoficjalny, który odpala sie poprzez zmiany w pliku ini (nie ma go w setupie) i wyglądała całkiem znośnie i wreszcie mi nie zwalniała przy gigantycznych zadymach z użyciem magii:) Co mnie trapiło w okolicach premiery:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 00:06, Mike napisał:

Ja jesczcze całkiem niedawno odpaliłem BG2 w wysokiej rozdziałce - taki tryb półoficjalny,
który odpala sie poprzez zmiany w pliku ini (nie ma go w setupie) i wyglądała całkiem znośnie
i wreszcie mi nie zwalniała przy gigantycznych zadymach z użyciem magii:) Co mnie trapiło w
okolicach premiery:)


Zgadza się Mike :) Zresztą tak czy siak gierka jest przednia, i zawsze z chęcią do niej wrócę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 00:06, Mike napisał:

Ja jesczcze całkiem niedawno odpaliłem BG2 w wysokiej rozdziałce - taki tryb półoficjalny,
który odpala sie poprzez zmiany w pliku ini (nie ma go w setupie) i wyglądała całkiem znośnie
i wreszcie mi nie zwalniała przy gigantycznych zadymach z użyciem magii:) Co mnie trapiło w
okolicach premiery:)


A może byś się mógł pochwalić jak to zrobić :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować