Zaloguj się, aby obserwować  
lukaszqwerty

Risen 2 - Temat ogólny [M]

1251 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2012 o 12:38, Abi_Dalzim napisał:

A czy pirackie klimaty nie przytłaczają tego "gothickowego"? Szczerze mówiąc, to chyba
nie grałem w żadną z gier z piratami w roli głównej i trochę się tego obawiam...


Jak testowałem bete to nie było zle :) niby piraci są, ale do Risena 2 akurat to pasuje i mozna wczuc sie w klimacik. Z jednej strony jest ta Gothicowość (fajne dialogii, swiat tetniacy zyciem) a z drugiej zupelnie inne klimaty fabularne :P. Bedzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>Z jednej strony jest ta Gothicowość (fajne dialogii, swiat

Dnia 18.04.2012 o 13:08, Almarcino napisał:

tetniacy zyciem)


Cóż, Gothicki nigdy fajnych dialogów nie miały, przynajmniej dla mnie - sporo powtórzeń, tych samych zwrotów, słów, trochę mnie to drażniło - do Wiedźminów to one startu nie miały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to juz kwestia gustu, bo ja bardzo sobie cenie scenariusz Gothica :p Nie jest wybitny, ale klimatyczny napewno.
Wiedzmin oczywiscie stoi na bardzo wysokim poziomie, chociaz wiele tekstów jest zaczerpnietych prosto z ksiazki i jak ktos czytal sage to w grze nie wyglada to tak oryginalnie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 08:45, kesik93 napisał:

Mnie zastanawia to, że premiera za 5 dni a Risen nie jest jeszcze ozłocony. Mamy się
bać?

Może po prostu nie dali info, że już jest złoto albo ...jesteście testerami wersji PC :p, żarcik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 08:56, Damianuss1 napisał:

albo ...jesteście testerami wersji PC :p, żarcik.


Były beta testy to chyba wystarczy :D Zresztą Piranie takie nie są :) To wersja PC jest tą priorytetową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 08:45, kesik93 napisał:

Mnie zastanawia to, że premiera za 5 dni a Risen nie jest jeszcze ozłocony. Mamy się
bać?


Nie strasz, nie strasz! Czasami tak jest, ze gra nie jest glosno reklamowane - po prostu idziesz w dniu premiery i widzisz na póleczce gre :D Gram.pl teraz ostro reklamuje naszego wiedzmina, wiec Risen zszedł na bok, ale myśle, ze na poczatku przyszlego tygodnia będą o tym gadac :) A tak swoją drogą jakiś czas temu na facebookowej stronie Cenegi pokazali poradnik w PL wersji...ma 120 stron, wiec jest niezle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja, im więcej oglądam materiałów z Risen 2, tym mam większe wątpliwości. Pirackie klimaty zupełnie do mnie nie przemawiają. Jeszcze jako dodatkowy quest w grze, mogą być, ale jako podstawa całej rozgrywki, zupełnie mi nie pasują. Jestem fanem serii Gothic, Risen 1 uważam za udany tytuł i teraz mam dylemat, bo najwyraźniej upodobania moje i Piranii zaczynają coraz bardziej się rozmijać. Na dodatek, same filmiki uważam za średnio udane. Dźwięk przy walce bronią białą jest słabiutki, a styl graficzny, czyli zawadiackie wąsiki i trójgraniaste kapelusze, mnie odrzuca. Oczywiście w Risen 2 na pewno zagram, ale ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, tytuł Piranii wypadł z listy tych najbardziej przeze mnie oczekiwanych.
Zachciało się, kurde, piratów. :-)

Jest jeszcze ewentualność, że w przypadku baaardzo pozytywnych recenzji, dam się przekonać, przymknę oczy żeby piratów słabiej widzieć i pomimo wszystko zagram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam spędziłem w Gothicu wiele godzin i ja się w Risenie 2 odnalazłem bez problemów. Oczywiście jest trochę inaczej, ale z drugiej strony gdyby ciągle był wałkowany dokładnie ten sam setting, to byłoby nudno, a tak są nowe ciekawe rzeczy do odkrywania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja z innej beczki. Czy skoro premiera jest zapowiedziana na 27.04 (piątek) to wysyłacie grę 26.04 i będę mógł w weekend "piracić" czy już mam się nastawić na weeend bez grania i czekać do poniedziałku lub wtorku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 11:13, KrzychW napisał:

A ja, im więcej oglądam materiałów z Risen 2, tym mam większe wątpliwości. Pirackie klimaty
zupełnie do mnie nie przemawiają. /.../>

Jak by na to nie patrzeć, ja już wysłałem potwierdzenie, ze TAK, proszę mi przysłać grę.

Dnia 19.04.2012 o 11:13, KrzychW napisał:

Jest jeszcze ewentualność, że w przypadku baaardzo pozytywnych recenzji, dam się przekonać,
przymknę oczy żeby piratów słabiej widzieć i pomimo wszystko zagram.

Jeśli chcesz czekać jeszcze miesiąc, to proszę bardzo. Za miesiąc chyba będę już w stanie wysłać Ci moją prywatną opinię o grze. Zważywszy, że byłem bardzo zadowolony z Gothic''a1, Gothic''a 2, Gothic''a 3, gothic Świt Bugów i Arcania były ledwo, ledwo zadowalające, z Risena 1 byłem znowu zadowolony to już wiesz, co co mnie cieszy, a co razi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 18:48, KrzysztofMarek napisał:

Jeśli chcesz czekać jeszcze miesiąc, to proszę bardzo. Za miesiąc chyba będę już w stanie
wysłać Ci moją prywatną opinię o grze. Zważywszy, że byłem bardzo zadowolony z Gothic''a1,
Gothic''a 2, Gothic''a 3, gothic Świt Bugów i Arcania były ledwo, ledwo zadowalające,
z Risena 1 byłem znowu zadowolony to już wiesz, co co mnie cieszy, a co razi.


Poczekać trochę mogę, ponieważ z braku czasu, jak zwykle posiadam w zapasie przynajmniej kilka gier, w które jeszcze nie zdążyłem zagrać. O nudzie nie ma mowy.
Risen 1 to moim zdaniem bardzo fajny tytuł i pod względem gameplaya Dwójeczka zapewne także będzie niezła, ale patrzę i patrzę na filmiki i pirackie klimaty jakoś mnie nie ruszają. Zwłaszcza, że z powodu nawału pracy, na półce leżą niezagrane takie gry, jak ME2, Fallout NV, Bioshock2, RE5 i jeszcze parę innych. Na dodatek, moja przygoda ze Skyrim rozpoczęta w polowie listopada, ciągle trwa. Zanim to wszystko przejdę, a nie mam zamiaru tym grom odpuszczać, Risen 2 zapewne dostanie jakieś DLC i na dodatek spadnie do jakiejś tańszej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2012 o 15:37, pobite_gary napisał:

Konsolowy Risen przesuniety na 3 sierpnia


Dobrze. Będzie można poczytać recenzje z wersji PC. Zresztą miałem kupować Deus Ex. I jeszcze w wakacje to będzie można pograć na spokojnie.

Pytanko: Brać się za dwójkę nie znając jedynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2012 o 15:49, Fimbulvinter napisał:

>
Pytanko: Brać się za dwójkę nie znając jedynki?


Lepiej nie, polecałbym najpierw jednak jedynkę przejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować