Zaloguj się, aby obserwować  
lukaszqwerty

Risen 2 - Temat ogólny [M]

1251 postów w tym temacie

Witam ,zauważyłem taki bug jak bohater kładzie się spać. Jest tylko czarne okienko, i trzeba skrollem pokręcic żeby opcje "Spij do..." jakoś zaskoczyły.Dopiero zacząlem w sumie grać ,ale "czuć Spellbound" jak się rusza myszką do przodu i do tyłu ,zaraz,zaraz .gdzie to było ,taki "pijany horyzont" ?? :) Dobra idę grac ,zobaczymy co tam dalej zmajstrowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 16:22, Karharot napisał:

> /.../ > Miałem dokładnie tak samo, rozwiązaniem jest restart kompa po nim Steam już wszystko
powinien widzieć a gra powinna się odpalić... /.../

Dziękuję, pomogło. Teraz wojuję z tym dodatkiem, co to mi "przysługuje", jako że wcześnie zamówiłem grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero zobaczyłem ile mam zapisów stanu gry (50) - każdy autozapis + szybki zapis jest na osobnym slocie. Szybki zapis powinien być jak w Gothic''ach czy poprzednim Risenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 19:50, Denpok napisał:

Ja z koleji mam problem z uruchomieniem, mianowicie gra uruchamia mi się jakieś 7 minut
i nie mam pojęcia dlaczego.


Nie wiem czy na cokolwiek zda Ci się to, ale proponuje zapoznać się z oficjalnym forum gry
http://forum.deepsilver.com/forum/showthread.php/63018-FAQ-Risen-technical-information-difficulties-problems

Ogólnie widzę że Piranha Bytes coś zeszłą na psy, do tej pory ich gry miały bugi ale jakoś nie przypominam sobie by było ich AŻ tyle i by były dobrze znane twórcom jeszcze z przed premiery gry/w dniu premiery:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 19:43, KrzysztofMarek napisał:

Dziękuję, pomogło. Teraz wojuję z tym dodatkiem, co to mi "przysługuje", jako że wcześnie zamówiłem grę.

A jaki masz z nim problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 16:21, Myszasty napisał:

Ja mam zainstalowane, nie crashuje się, ale na GTX 560Ti wyciąga zaraz po starcie ponad
30 fps, po czym w ciągu minuty spada do 10 fps (nawet, jeśli nic nie robię!) i tak już
zostaje. Wszystko niezależnie od poziomu ustawień grafy. Najnowsze betowe stery nvidii
też nie pomogły. Miał ktoś coś podobnego? Jest na to lekarstwo, czy trzeba czekać na
patcha?


Mam identycznie, nawet pisałem do Cenegi... Ich 40 mb patch nie pomógł. Czekam na dalszy rozwój wydarzeń, bowiem w tym momencie Risen 2 jest niegrywalny dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 18:05, Jarden napisał:

Ja mam niemal to samo, wyjatkiem jest to ze widze logo "Risen 2..." po chwili czarny
ekran wskakuje na kilka sekund i wywala automatycznie do windowsa bez zadnego komunikatu.
Mimo że mam sporo lepszy sprzęt od Twojego to wątpię by to był problem:/


Mam to samo. Gdzieś na forum dotyczącego Risen (ale pierwszej części) ludzie też mieli taki sam problem. Podobno trzeba uruchamiać bezpośrednio z pliku exe w katalogu gry albo zmienić nazwę risen.exe na ut3.exe - mi ani jedno ani drugie nie pomogło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 22:37, Skomik napisał:

U mnie gra się w ogóle nie uruchamia. ;) Pokazuje się napis Risen 2, obraz przeskakuje
i tyle. Resetowałem już wszystko co się dało.


Aaa, no. Doprecyzowując to mam to samo co Ty a nie Jarden. ;)

Jak tak sięgnę pamięcią to nie wiem czy coś podobnego się nawet jeszcze przy którymś gothicu nie działo (tam też były takie splash screeny)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest chyba zabezpieczenie Windowsa przed niepożądanym lub błędnym uruchamianiem danych (data execution prevention). Pogrzebałem tu i tam, po stworzeniu w DEP wyjątku dla Risena 2 gra odpala się i mogę grzebać w menu. Niestety po próbie rozpoczęcia gry gra wywala do pulpitu i Windows oznajmia, że DEP musiał zamknąć grę, bo coś jest nie tak. Próbowałem ZUPEŁNIE wyłączyć DEP, co nie przyniosło skutku- pozornie wyłączony DEP wciąż wyłącza grę. Już nie mam siły na walkę z tą głupią grą, PB chyba kompletnie olało jakiekolwiek playtesty (no bo jak można wytłumaczyć to, że funkcja obecna i działająca w jakichś 90% komputerów zapobiega prawidłowemu działaniu gry?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK. Dla mnie wreszcie zadziałało to co jest napisane w FAQ na głównym forum ( http://forum.deepsilver.com/forum/showthread.php/63018-FAQ-Risen-technical-information-difficulties-problems?p=537710#post537710), czyli:

Possible solutions:
check that your drivers are up to date
disable all background programs (e.g. virus checker)
set your sound card to 6 channels instead of 8
right click on the game in the Steam interface > properties > Local files > verify integrity of game cache ...
suppression of .blob
run these installers and reboot the computer afterward:
C:\Program Files\Steam\SteamApps\common\risen 2\redist\DirectX\DXSETUP.exe
C:\Program Files\Steam\SteamApps\common\risen 2\redist\PhysX\PhysX_SystemSoftware.exe
C:\Program Files\Steam\SteamApps\common\risen 2\redist\VCRedist\vcredist_x86.exe
(your Steam path may be different)



Dokładnie rzecz biorąc to zadziałały te trzy ostatnie instalki + restart. Teraz gra się uruchamia, nie powiem żeby chodziła płynnie... ale przynajmniej działa i teraz można zmierzyć się z kolejnym problemem, czyli z płynnością gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GTX 570 i u mnie gra uruchamia się i działa normalnie
sama gra jest trochę dziwna ... inna od pierwszego Risena, tam już na początku walka była trudna ale jednocześnie fajna, zróżnicowana, mozna było robić jakieś uniki, na boki, itp. a tu jest tylko proste klepanie PPM
grafika nie jest ani brzydka ani piekna ale cierpi na problemy poprzednich gier PB - obiekty pojawiają się i znikają w zależności od ustawienia kamery, liście, które z daleka są duże a w miarę zbliżania się, maleją, itp.
poza tym, design w Risenie był chyba ciekawszy, jaskinie były ładniejsze, ich oświetlenie, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować