Zaloguj się, aby obserwować  
lukaszqwerty

Risen 2 - Temat ogólny [M]

1251 postów w tym temacie

Dziwna jest ta gra poki co wiecej mnie irytuje niz bawi.

1. Po zrobieniu zapisu podczas walki i wgraniu go postac ma schowana bron, mimo ze zapisywalem z wyciagnieta.
2. Kiedy strzelimy z broni i zapiszemy, po czym zaladujemy gre, pistolet jest odrazu naladowany.
3. Walka...pozal sie boze, tak idootycznej walki dawno nie widzialem. O ile jeszcze mozna wykminic walke z ludzmi, o tyle z potworami jest ona bezsensowna, zero jakis unikow, blokow, czegokolwiek.
4. Skoro tworcy ida juz na realizm, mam ograniczona ilosc ammo, w dodatku koles nie potrafi z metra trafic (niech bedzie ze to element niskiego levelu) to przeciwnicy tez chyba tak powinni miec prawda? A nie stoi tubylec z wlocznia i rzuca nia poraz setny, co w tylku trzyma nieskonczona ilosc wystruganych kijow?
5. Do tego taka sobie grafika ktory w dziwaczny sposob sie generuje w postaci rosnacych i malejaych obiektow, dziwnie zachowujace sie cienie szczegolnie roslinnosci i budynkow, a najgorsze to loading screny ktore po prostu trwaja wiecznie, na PC to powinien byc blysk, ja nie wiem w takim razie ile na konsolach ludzie musza czekac.

Przy grze tylko trzyma mnie Gothicowy sposob prowadzenia jej, questy, dialogi, nawet niezla polonizacja, chodz tubylcy chociaz mogliby mowic inaczej a nie jak zolnierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2012 o 13:01, Gosu napisał:

5. Do tego taka sobie grafika ktory w dziwaczny sposob sie generuje w postaci rosnacych
i malejaych obiektow, dziwnie zachowujace sie cienie szczegolnie roslinnosci i budynkow,
a najgorsze to loading screny ktore po prostu trwaja wiecznie, na PC to powinien byc
blysk, ja nie wiem w takim razie ile na konsolach ludzie musza czekac.

O, też tak mam, dziwne to trochę ... + w jaskini, raz są skały i szczegóły a jak ruszysz myszką to już znikają, są tylko gdy kamera ustawiona jest w jednej pozycji i w jednym miejscu
wydaje mi się, że grafika w pierwszym Risenie była lepsza, bardziej soczysta - na dodatek tekstury też są słabe ( podobnie jak w niezmodowanym Skyrimie ) a do pierwszego Risena są już mody graficzne i wyglada on teraz jeszcze lepiej
a walka to spory krok w tył względem pierwszego Risena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 13:07, lis_23 napisał:

wydaje mi się, że grafika w pierwszym Risenie była lepsza, bardziej soczysta - na dodatek
tekstury też są słabe ( podobnie jak w niezmodowanym Skyrimie ) a do pierwszego Risena
są już mody graficzne i wyglada on teraz jeszcze lepiej
a walka to spory krok w tył względem pierwszego Risena.


Tez wlasnie mam wrazenie jakby grafika i walka byla gorsza niz w pierwszej czesci. Nie chcialem tego pisac dopoki nie rozwine bardziej umiejetnosci walki, ale z tego co wiem one i tak nie dzialaja na potwory. Taka ganianiny z potworami i spamowanie lewego przycisku myszki kto szybszy, strasznie dziwne. Gre pewnie i tak skoncze bo podoba mi sie klimat, ogolnie cala Gothicowa otoczka, poza tym musze cos robic zanim Diablo wyjdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 13:27, Nisert napisał:

Po przejsciu gry można nadal grać i wykonywać questy, czy lepiej zrobić to wcześniej?


Nie sadze zeby byl ktos kto juz skonczyl gre, ale odpowiadajacy na twoje pytanie to szczerze watpie ze bedzie mozna grac dalej po przejsciu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 13:43, Ecko09 napisał:

Jak zwiększyć czułość myszy w pionie? W poziomie to jest opcja w grze, ale w pionie nigdzie
nie mogę znaleźć.

Też miałem taki sam problem, ale na szczęście znalazłem plik konfiguracyjny odpowiedzialny za szczybkość myszy w osi X i Y. Aby to zmienić musisz edytować plik "ConfigUser" w: C:\Users\[nazwa użytkownika]\AppData\Local\Risen2\Config i tam masz SensitivityY i SensitivityX. Jazmieniłem tak : SensitivityY="0.400000" SensitivityX="0.100000" . I jest teraz dobrze. Jak chcesz to możesz dać inaczej, według uznania. Swoją drogą to śmieszne że w 2012 roku trzeba grzebać w plikach konfiguracyjnych i je edytować żeby zmienić niektóre opcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 01:41, Karharot napisał:

W oknie ze szczegółami zamówienia pod Risenem na liście zamówionych produktów powinien
być napis
"Kliknij aby pobrać kod(y) do tego produktu." - kliknij na niego i w oknie które się
pojawi podaj kod który masz na dokumencie sprzedaży.


Cholernie to dziwne, ja nie mam w ogóle opcji pobrania kodu (patrz screen) i dlatego się zdziwiłem że Tobie się w ogóle taka opcja pojawiła.

20120429152047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 15:22, Jarden napisał:

/.../> > Cholernie to dziwne, ja nie mam w ogóle opcji pobrania kodu (patrz screen) i dlatego
się zdziwiłem że Tobie się w ogóle taka opcja pojawiła.

Nie masz, bo kod jest/miał być tylko dla tych, którzy zamówili grę odpowiednio wcześnie, chyba jeszcze w marcu (nie pamietam dokładnie). Ale nie przejmuj się, ja mam taki przycisk, tyle, że kodu nie ściąga. Po tych wszystkich świetach będę reklamował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Która ścieżka jest ciekawsza: inkwizycji czy Indian? Nie wiem którą wybrać, bo inkwizycja wydaje mi się zła, a Indianie to dzikusy więc też do dobrych ich zaliczyć nie można. Mam dylemat moralny, a chciałbym w miarę możliwości pójść "piracką" drogą. Tylko że ani inkwizycja ani Indianie nie bardzo mi pasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 17:49, Myszasty napisał:

POSIADACZE FERMI! Problem leży gdzieś indziej.

Problemem nie jest wersja sterownika! Coś mnie tknęło i przed instalacją starszej wersji,
usunąłem z najnowszej oprogramowanie NVIDIA 3D. Teraz mam na maksie od 40 do 60 klatek,
bez tego dziwnego spadku po kilku minutach. Odinstalujcie to w razie problemów i bangla.
:)


Czy usunięcie tych sterowników nie spowoduje jakiś błędów w działaniu tego normalnego Panelu Sterowania NVIDIA? I które należy najpierw usunąć: sterownik NVIDIA 3D Vision czy Sterownik Kontrolera NVIDIA 3D Vision?
Mam wersję beta sterowników - 301.24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 17:25, Kraju napisał:

Która ścieżka jest ciekawsza: inkwizycji czy Indian? Nie wiem którą wybrać, bo inkwizycja
wydaje mi się zła, a Indianie to dzikusy więc też do dobrych ich zaliczyć nie można.
Mam dylemat moralny, a chciałbym w miarę możliwości pójść "piracką" drogą. Tylko że ani
inkwizycja ani Indianie nie bardzo mi pasują.


Ja myśle, że jeśli chcesz walczyć bronią lub mieczykiem to inkwyzycje a czary to tych dzikusów.

Ja jestem w tym porcie Isabella i nie wiem gdzie iść.. każe mi Sebastian iść do jakiejs wieży i nie wiem gdzie to;/ bo mapki nie mam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 17:46, Azazell napisał:

Ja jestem w tym porcie Isabella i nie wiem gdzie iść.. każe mi Sebastian iść do jakiejs
wieży i nie wiem gdzie to;/ bo mapki nie mam .


To pozostaje szwędać się po okolicy, aż dotrze się tam, gdzie trzeba. Zupełnie jak w Gothicach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 15:33, KrzysztofMarek napisał:

Nie masz, bo kod jest/miał być tylko dla tych, którzy zamówili grę odpowiednio wcześnie,
chyba jeszcze w marcu (nie pamietam dokładnie). Ale nie przejmuj się, ja mam taki przycisk,
tyle, że kodu nie ściąga. Po tych wszystkich świetach będę reklamował...


Aha, dzieki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako pirat interesują mnie pojedynki na miecze jak i strzeleckie. Ale ta cała magia jest podobno słaba. To już nie to co w Gothicu. Mniej się jej używa i jest słabsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli zdecyduję się na Wybrzeży Ostrzy na walkę ramię w ramię z

Spoiler

Indianami

, to odetnie mi to możliwość późniejszej współpracy z
Spoiler

Inkwizycją

i możliwość nauki muszkietów (bo rozumiem, że tylko Ci drudzy mogą tego nauczać)? A tak w ogóle, to na pierwszej wyspie lub na Wybrzeżu Ostrzy ktokolwiek uczy muszkietów?

P.S. Do wszystkich: czy Wam też nie działa F12 (mimo odpowiedniego ustawienia w opcjach) na Steamie jak chce się zrobić screenshota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 18:06, Kraju napisał:

Jako pirat interesują mnie pojedynki na miecze jak i strzeleckie. Ale ta cała magia jest
podobno słaba. To już nie to co w Gothicu. Mniej się jej używa i jest słabsza.


To nie jest magia. To coś ala "czary" oparte na truciznach, urokach. Nic konkretnego i fajnego. Sama walka mieczem też jest do niczego. Nie ma żadnych mieczy dwuręcznych. Same szpady i buławy. Ble. Małe pytanie, jestem w Porcie Issabela czy jakoś tak. Druga wyspa. Niby można kupić Muszkiet od Webstera, ale jak mam dostać zgodę od Sebastiana ? Dostanę już później ? Chciałbym zobaczyć jak się gra muszkietem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walka z potworami robi się trochę lepsza, gdy umie się kopać.

Ale czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, jak mam parować ciosy humanoidalnych przeciwników? Wykupiłem właśnie umiejętność, ale nie mam pojęcia, jak to zrobić. Gra wyświetla podpowiedź "użyj LMB", co oczywiście powoduje atak, a nie parowanie... nikt tego nie testował przed wydaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jest sens się szkolić w walce zarówno bronią białą jak i tymi wszystkimi strzelbami itd. czy może lepiej wybrać sobie jedno?
2. Da się gdzieś sprawdzić godzine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam 2 pytania:

1. Czy mogę robić misje dla dzikusów (malakusów) i dla inkwizcji ? Wybrałem inkwizitów ale moze jest szansa, że ich questo te pierwsze da rade wykonac?

2. Mam teraz zebrac 4-5 osobową grupę i wpaść do świątyni gdzie jest

Spoiler

Wrona

. Czy robić to od razu? Czy lepiej wpierw wykonać wszystkie misje na tej wyspie i przeszukać wszystko? jak sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować