Zaloguj się, aby obserwować  
lukaszqwerty

Risen 2 - Temat ogólny [M]

1251 postów w tym temacie

Dnia 01.05.2012 o 08:32, dark_master napisał:

swoją drogą, jest tutaj nóż do skórowania zwierząt, czy całe zdolności myśliwskie ograniczono do piły na pazury i odnóża?

Zdolności oprawiania zwierzyny jako takie zniknęły ale nóż jest (o ile mi wiadomo można go jednak zdobyć dopiero na wybrzeżu mieczy więc na pierwszej wyspie go nie szukaj).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 08:59, Karharot napisał:

Zdolności oprawiania zwierzyny jako takie zniknęły ale nóż jest (o ile mi wiadomo można
go jednak zdobyć dopiero na wybrzeżu mieczy więc na pierwszej wyspie go nie szukaj).

że zniknęły to wiem, bo to już w Risenie pierwszym było, tylko zastanawiałem się czy lootowanie potworów wykastrowano jeszcze bardziej, czy może jestem ślepy że noża nie znalazłem. Dobrze wiedzieć że gdzieś tam czeka, dzięki.

I jeszcze jedno pytanie do tych, co są bliżej końca niż początku - jakie są wymagania do tworzenia mikstur o stałym efekcie? Bo cztery unikalne roślinki juz znalazłem, a z listy umiejętności i widzę, że samo warzenie mikstur jest dość wysoko w drzewku voodoo i boję się o koszta chwały i wymaganego skilla (nie mówiąc o tym czy w ogóle będę mógł to wbić, bo planuję stać raczej po stronie inkwizycji). No i tak plus minus jak wasz build wygląda, bo chcę wiedzieć ile tej chwały można nabić, by zaplanować postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam mały problem z grą :

Spoiler

W zadaniu "Sekretne Wejście" w Zatoce Marakajów mam znaleść wejście do ukrytej doliny. Pokręciłem się trochę po okolicy i dostałem wskazówkę żę wejście znajduje się w jaskini z pająkami na południowym zachdzie. Problem w tym że byłem już chyba wszędzie i za cholerę nie moge znaleść tej jaskini :/.



Ma ktoś jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 00:08, vegost napisał:

Nie wiem. Jeśli nie masz przepisów na jakiś muszkiet to jest to bezwartościowy skill.
A jak dotąd nie mam żadnego przepisu na broń palną. Oprócz pistoletów, które imo są słabe.
A już jestem na końcu gry praktycznie. Zostaw sobie pkt chwały na coś innego.


A to nie jest tak, że dopiero po tym jak odblokowujesz daną umiejętność możesz kupić przepis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 08:32, dark_master napisał:

swoją drogą, jest tutaj nóż do skórowania zwierząt, czy całe zdolności myśliwskie ograniczono
do piły na pazury i odnóża?


Na drugiej wyspie może zdobyć przynajmniej:

Spoiler

nóż do garbowania oraz dłuto do szczęk

. Na tej wyspie kupiłem też
Spoiler

Sztylet rytualny

, który prawdopodobnie służy do oprawiania niestety nie miałem okazji tego przetestować.

Z tego co sprzedają tubylcy mogę przypuszczać, że w grze powinniśmy znaleźć jeszcze przedmioty służące przynajmniej do pozyskania:
Spoiler

Serc (może właśnie ten sztylet), małpich czaszek oraz piór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dwulufowych strzelbach (muszkietach? mam ten grom Corientesa) chodzi o to ,ze można 2 razy strzelić bez przeładowywania tak? Na początku sądziłem, ze to jak to jest 2x75 dmg czyli będzie walić po 150 ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś był na wyspei złodziej u Gnomów? Gdzie znaleść coś ciemnego i okrągłego dla Nuri by mieć koszulę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 10:57, Azazell napisał:

Czy ktoś był na wyspei złodziej u Gnomów? Gdzie znaleść coś ciemnego i okrągłego dla
Nuri by mieć koszulę?


Musisz mu dac Czarną Perłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Właśnie jestem w tej jaskini, zaznaczyłem wejście na mapce.
A gdzie można znaleźć info o tej jaskini? Ja na czuja tam polazłem.

20120501110613

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde ten Boss "Pożeracz Gnomów" bardzo cięzki przeciwnik. Chociaż jakbym bardziej wladał bronią to pewnie byłby łatwiejszy. No namęczyłem się ale poległ :) Fajne ma skarby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest na niego prosty sposób: Jako że kradnie Ci broń wkładasz do ręki bombę i on sam sie zabija :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 11:18, LoLo84 napisał:

Jest na niego prosty sposób: Jako że kradnie Ci broń wkładasz do ręki bombę i on sam
sie zabija :D.


Ano właśnie to też sposób :). Ja zrobiłem tak, że przyciągnołem go do wiosku gnomów i mi pomagały :). A jak go wtedy od tyłumieczykiem (bez skojarzen prosze). :D

Kurcze
Mam tak:
Bron ręczna - 8 poziom
strzelanie - 3 poziom
wyrzymalosc - 5/6 poziom
cwaniarstwo - 6 poziom
voodoo - 1 poziom

W co inwestować? Mysle, że bron ręczja do 10 poziomu wezme i pozniej cwaniarstwo czy wytrzymalosc czy moze strzelanie? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku gry inwestuję tylko w : Broń palną i Cwaniactwo i bardzo fajnie Mi się gra :). Muszkiety rządzą :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 11:24, LoLo84 napisał:

Ja od początku gry inwestuję tylko w : Broń palną i Cwaniactwo i bardzo fajnie Mi się
gra :). Muszkiety rządzą :D.


Tak w sumie najłatwiej się gra muszkietami. W sumie ja najbardziej wolałbym magię ale ta mnie nie interesuje (w grze). No ale jak się nauczycie mieczem walczyć to momentami można takie combosy odwalić, że Luke Skywalker ze swoim mieczem świetlnym może się schować :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zakończeniu gry mogę stwierdzić że jest całkiem sympatyczna choć nic specjalnego po niej oczekiwać nie należy, powiedziałbym że należy jej się mocne 6/10 lub słabe 7/10, ocena mogła by być trochę wyższa gdyby nie parę wad:
- Nie można dobijać pokonanych przeciwników - ta opcja była wspaniałą tradycją serii od PB a tutaj tak bezsensownie to spłaszczono. Do tego jakby było mało że denerwujących NPC nie można się pozbyć na stałe o ile nie jest to przewidziane fabularnie to jeszcze nie można odebrać broni i lootu pokonanemu przeciwnikowi :/ Duży minus.
- Skopane dialogi - im dalej w grze tym częściej mi się zdarzało słyszeć kompletnie absurdalne wymiany zdań podczas rozmów w których mamy do wyboru kilka opcji dialogowych, te dziwactwa wynikają z tego iż dalsze części rozmowy są pisane w oparciu o jedną z kilku opcji bez uwzględnienia że gracz mógł jej nie wybrać. Nie raz i nie dwa słuchając Beziego i jego rozmówcy miałem reakcję "WTF? O czym oni mówią?".
- Osobne problemy z dialogami dotyczą towarzyszy - podczas dyskusji z innymi osobami nasz kompan czasem coś wtrąca, problem polega na tym że czasem zdarza się że tego wtrącenia nie słychać (bo jest za ciche) a czasem zdarza się że wtrącenia w ogóle nie ma (nie ma nawet przerwy w której owo wtrącenie powinno być ale z kontekstu wynika że coś zostało powiedziane). Skrypty towarzyszy (i naszego bohatera) nie były też pisane w zbyt elastyczny sposób co sprawia że jeśli mają nam coś do powiedzenia to powiedzą to nawet jeśli jest to już całkowicie nieaktualne albo co gorsza jeśli jeszcze nie stało się faktem (tyle że osoba odpowiedzialna za te skrypty zakładała że gracz na pewno to już zrobił zanim wrócił na statek aby zamienić parę słów z załogą).
- Walka z finałowym bossem

Spoiler

jest... rozczarowująca żeby nie powiedzieć dosadniej. Byle olbrzymi pająk jest większym wyzwaniem a nawet nietoperze czy te ogniste kurczaki potrafią mocniej zaleźć za skórę jeśli wystarczająco długo zablokują nas serią ataków, Mara zdołała trafić mnie tylko raz i trafienie to ledwo dało się zauważyć na pasku życia - walka z nią bardziej przypominała ubój niż bitwę z jedną z przedwiecznych Władczyń Tytanów panującą nad wszystkimi morzami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować