Zaloguj się, aby obserwować  
lukaszqwerty

Risen 2 - Temat ogólny [M]

1251 postów w tym temacie

Dnia 02.05.2012 o 18:56, dark_master napisał:

hm, szybkie pytanie - indianie czy inkwizycja? Bo ci pierwsi wydają się mieć bardziej
przemyślaną ścieżkę questów + eliksiry podnoszące umiejętności na stałe, zaś inkwizycja
ma muszkiety i rapiery które planowałem rozwijać jako bardziej przydatne. A może to nie
ma znaczenia i w późniejszej fazie gry i tak się da rozwijać obie umiejętności?


Wszystko da się rozwijać :) Ja byłem mistrzem w muszkietach, borni białej, złodziejstwie i w 50 % w wytrzymałości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 18:56, vegost napisał:

Dziwne, sam własnie przed chwilą przeszedłem.

Spoiler

Tytani istnieją nadal. Zabiliśmy tylko
Marę na Wsypach Południowych. A władcy Tytanów jak i sami Tytani niszczą Stare Imperium.
Czyli dalej będziemy ratować świat, przed resztą Tytanów. Ale to już w Risen 3.



Spoiler

Cholera, a miałem nadzieje, że skończą z tym światem i wezmą się za nowego Gothica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.05.2012 o 18:58, vegost napisał:

Wszystko da się rozwijać :) Ja byłem mistrzem w muszkietach, borni białej, złodziejstwie
i w 50 % w wytrzymałości :)

tak pytam bo by znać się na voodoo niby trza mieć jakieś śmieszne błogosławieństwa przodków (a tu dwie umiejętności by mi się przydały), ale z drugiej gdy ma się tanka muszkiety ftw, więc nie chcę mieć pootem sytuacji, że nikt mi żadnego nie chce sprzedać ani mnie szkolić, bo na drugiej wyspie wsparłem nie tych co trzeba. Rozumiem więc że combo "teraz wspieram indian a potem wracam do inkwizycji dla ich zabawek" wchodzi w grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 19:06, Ecko09 napisał:

>/.../ >

Spoiler

Cholera, a miałem nadzieje, że skończą z tym światem i wezmą się za nowego Gothica.


Jedno drugiemu nie przeszkadza, powiedziałbym, ze wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 19:09, dark_master napisał:

tak pytam bo by znać się na voodoo niby trza mieć jakieś śmieszne błogosławieństwa przodków
(a tu dwie umiejętności by mi się przydały), ale z drugiej gdy ma się tanka muszkiety
ftw, więc nie chcę mieć pootem sytuacji, że nikt mi żadnego nie chce sprzedać ani mnie
szkolić, bo na drugiej wyspie wsparłem nie tych co trzeba. Rozumiem więc że combo "teraz
wspieram indian a potem wracam do inkwizycji dla ich zabawek" wchodzi w grę?


Nie nie to nie jest tak. Tylko na Wyspie Ostrzy wybieramy frakcję, która nam pomoże pozbyć się Wrony i Tytana Ziemi. Ale, jest jedno małe ale. Tutaj wybieramy drogę jaką daję nam wybór frakcji. Pomoc Inkwizycji daje nam możliwość korzystania z muszkietów na Wybrzeżu Ostrzy a Indianie w voodoo. Oczywiście muszkiety byśmy i tak mogli kupić czy ukraść od jakiegoś handlarza. Jedno mnie zastanawia tylko, czy pomagania jednej z frakcji daje jakieś następstwa jeśli chodzi o członków załogi. Nie wiem czy Venturo do nas dołączy czy nie, jeśli wybierzemy Indian. Bo chyba jest dokładnie tak jak mówię :D W końcu pod koniec gry mamy tylko paru załogantów a reszta 4 - 5 slotów jest oznaczona jako "sekret" czyli tutaj prawdopodobnie chodzi o wybory w trakcie gry :P

Własnie wczytałem stan gry, żeby potwierdzić swoje słowo i rzeczywiście. Wybór na Wybrzeżu Ostrzy jest ostateczny. Albo wybierasz drogę Inkwizycji albo pomagasz Indianą. Później masz możliwość robienia questów w obu frakcjach, ale nie możesz się szkolić w ich dziedzinie specjalistycznej. Inkwizycja - muszkiety a Indianie - voodoo. Także ciekawe rozwiązanie, choć znane z Gothica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 19:06, Ecko09 napisał:

Spoiler

Cholera, a miałem nadzieje, że skończą z tym światem i wezmą się za nowego Gothica.



Ale to nie będzie przeszkadzać. Piranie odzyskali prawa do marki Gothic. Teraz mają dwie wspaniałe serie w swoich łapach. Mogą tworzyć Gothica i Risena na przemian. Cudo ! :) Teraz prawdopodobnie będą tworzone jakieś pomniejsze DLC do Risena 2 a potem skupią się na wyczekiwanym Gothicu IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odzyskali prawa do marki Gothic? O_o Kiedy, jak? Czemu ja nic o tym nie wiem? :/ Odzyskanie prawa do marki wiązały się z bankructwem JoWooD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 19:38, vegost napisał:

>


Chyba V. A Risen nie nazwałbym cudowną serią, obie gry są fajne, ale tylko tyle, no może jedynka była super, ale do geniuszu Gothiców nie ma startu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 19:46, Kraju napisał:

Odzyskali prawa do marki Gothic? O_o Kiedy, jak? Czemu ja nic o tym nie wiem? :/ Odzyskanie
prawa do marki wiązały się z bankructwem JoWooD?


Odzyskali, nie wiedziałeś ? Pisali tutaj na gramie też o tym. JoWood miało czasowe prawo na markę Gothic. Skończyło się i musieli oddać. Poza tym jak byś grał też w Arcanie to byś widział, dlaczego skończyła się seria na dodatku :)

Ecko09 Nie V, bo Gothica IV nigdy oficjalnie nie było. Była Arcania, która nie miała z Gothiciem nic wspólnego. Pierwszy Risen jak najbardziej jest spadkobiercom Gothica. Wszystko za tym wskazywało, taka sama mechanika. Fabuła podobna i niektóre nawiązania do serii Gohic. Ale, nie była to gra perfekcyjna. Gdyby wykorzystać geniusz z Risena 2 i połączyć go z częścią pierwszą to by było ! Ale ciągle mamy do czynienia z osobną historią i nie można ich łączyć w jedną całość. Poza tym nie będę się kłócił czy Risen jest lepszy od Gothica. To gry od tych samych twórców i obie są epickie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 20:09, vegost napisał:

>


Arcania: Gothic 4, tak więc teraz w kolejce raczej G5 jest. Chyba, że zrobią 2x G4 -,-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 20:20, Ecko09 napisał:

Arcania: Gothic 4, tak więc teraz w kolejce raczej G5 jest. Chyba, że zrobią 2x G4 -,-''


To nie był prawdziwy Gothic 4.. Ile razy trzeba wam to mówić ?! To, że nazwa tam jest to nie znaczy, że to była oficjalna kontynuacja. JoWooD wypuściło taką część bo miała jeszcze prawa do marki i chciała szybko zarobić bo tonęła w długach. Nie udało się na szczęście i dostali baty i przy okazji stracili prawa do marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 20:24, vegost napisał:

To nie był prawdziwy Gothic 4.. Ile razy trzeba wam to mówić ?!


Heh, tyle że w Arcanię grało mi się lepiej niż w G2 i G3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 20:41, lis_23 napisał:

Heh, tyle że w Arcanię grało mi się lepiej niż w G2 i G3 ;)


Wszystkich nie zadowolisz :) Jednak fani wiedzą lepiej :) Gothic to Gothic a nie podróba z uproszczeniami aż zęby bolą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 16:29, dark_master napisał:

nóż mam, gdzie konkretnie zdobyłeś te dwa pozostałe przedmioty? Bo albo ślepy jestem,
albo kupcy w wiosce tubylców ich nie mają /tak tylko zaznaczę że dopiero do niej wszedłem,
bo ten sztylet to pewno z rozwojem fabuły się dostaje, ale dłuto powinno jednak gdzieś
leżeć/.


Nie pamiętam dokładnie skąd mam dłuto ale na pewno kupiłem je przed Nożem/sztyletem rytualnym (nie pamiętam dokładnej nazwy). Nóż kupiłem chyba u tej szamanki obok Chani dopiero po poznaniu Voodoo - wcześniej go tam raczej nie było.

Sam mam pytania:
1.Wie ktoś może czy w grze można spotkać prawdziwego tresera małp? Spotkałem niby dwóch i każdy sprzedaje mi tresowaną małpę nie ucząc przy tym zdolności.
2.Czy umiejętność Rytuał ma wpływ na siłę mikstur zwiększających na stałe talenty? Na razie dostaje informację, że zrobione przeze mnie mikstury dają +2 do talentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, stanałem w mieejscu i nie wiem co dalej robić. Zabiłem Garcię, znalazłem skarb stalowobrodego i podsumowując mam już wszytkie 4 artefakty do walki z marą. Co teraz trzeba zrobić aby fabułe popchnąc do przodu. Nie mam w dzienniku żadnego zadania które było by kontynuacją głównego wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do kiedy mieli prawa do marki Gothic? Najwidoczniej ominęła mnie ta informacja. W Arcanię nie grałem. Raczej słaba gra, nie to co poprzednie gry z serii Gothic czy Risen. Powiem szczerze że cieszy mnie to że ponownie Piranie mają prawa. Oby dużo zarobili na konsolowych wersjach Risen 2.

sprook
Używaj spoilerów! - To po pierwsze.

Spoiler

Co do zadania, to idź pogadaj z Patty. A później z Alvarezem na Antigua.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 22:12, Kraju napisał:

Do kiedy mieli prawa do marki Gothic? Najwidoczniej ominęła mnie ta informacja. W Arcanię
nie grałem. Raczej słaba gra, nie to co poprzednie gry z serii Gothic czy Risen. Powiem
szczerze że cieszy mnie to że ponownie Piranie mają prawa. Oby dużo zarobili na konsolowych
wersjach Risen 2.


Nie pamiętam do kiedy, ale do 2011 roku chyba. Mam nadzieję, że wróci Gothic w pełnej klasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 14:34, Abi_Dalzim napisał:

Cholerka sprawdzałem już z 50 razy i nic...Możesz wrzucić jakiś screen jak ustawiałeś armatę i z której strzelałeś (prawa czy lewa)? Bo już mnie biała gorączka trafia - nie lubię zostawiać niedoekspoloranych ruin ;)

Umm, wiem że użyłem lewej armaty ale dokładnego ustawienia nie pamiętam (a sejwy z tamtego etapu wykasowałem bo miałem ich ponad 1,5K). Proponuję Ci wycelować armatę mniej więcej w drzwi i oddać parę strzałów, potem podnieść ją o centymetr i oddać parę strzałów i powtarzać proces kilka razy, ja tak właśnie zrobiłem i za którymś razem trafiłem.

Dnia 02.05.2012 o 14:34, Abi_Dalzim napisał:

P.S. Jeżeli chodzi o ruiny, to pluję sobie w brodę, bo kilka zmaściłem - są tam takie małe dziury w ścianach przy podłodze, gdzie Bezi nie ma szans wleźć, ale małpka pewnie może. Niestey na tym etapie gry małpki nie miałem, a niektóre śwątynie po zabraniu lootu zamykają drzwi.

Ja też na tym etapie nie miałem małpki (za mało punktów chwały) ale potem tam wróciłem i obrobiłem te miejsca, jeśli pamiętasz gdzie są te świątynie to polecam Ci zrobić tak samo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie,proszę o pomoc bo utchnołem .

Spoiler

Po tym jak zdobyłem kosmyk włosów od Jim''a by dalej przechodzić misję indian potrzebuje wypełnić misję "Dostawa dla Wrony".Zebrałem te 3 worki(z owocami roślinami i czymś jeszcze), bożka jednak dalej czegoś mu brakuje.Ostatni dialog dotyczył złota...jednak odprawił mnie z kwitkiem.Teraz cały czas mówi żebym się odpieprzył...Wie ktoś o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 01:25, danielbr napisał:

Spoiler

Po tym jak zdobyłem kosmyk włosów od Jim''a by dalej przechodzić misję indian potrzebuje wypełnić misję "Dostawa dla Wrony".Zebrałem te 3 worki(z owocami roślinami i czymś jeszcze), bożka jednak dalej czegoś mu brakuje.Ostatni dialog dotyczył złota...jednak odprawił mnie z kwitkiem.Teraz cały czas mówi żebym się odpieprzył...Wie ktoś o co chodzi?


Spoiler

Nie wiem czy to wystarczy ale przejdź się wzdłuż rzeki tam gdzie są indianki i zbierz złoty samorodek z talerza który gdzieś w tej rzece leży (może jest ich tam więcej, już nie pamiętam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować