Zaloguj się, aby obserwować  
lukaszqwerty

Risen 2 - Temat ogólny [M]

1251 postów w tym temacie

Dnia 06.05.2012 o 19:10, Dandelion1 napisał:

Można u jakiegos trenera zwiększyć punkty życia?

U Kostucha - musisz go zwerbować do załogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem grę po 32 godzinach i powiem, że to jeden z najlepszych erpegów ostatnich lat. Postawiłbym go na równi z drugim Gothiciem (jedynki nic nie pokona), lepiej od pierwszego Risena i G3, zdecydowanie. Ciekawie rozwiązany system rozwoju postaci, bez levelów co cieszy (a jednak da się!). System walki na początku nieco sztywny, ale po nauczeniu się paru sztuczek całkiem dobry. Prócz tego ciekawy świat który chce się zwiedzać, sporo znajdziek (no, kur*a), ciekawi bohaterowie. Tego ostatniego na pewno nie miał poprzednik, tutaj jest świetnie, załoga zrobiona perfekcyjnie, z Jaffarem na czele.

Moim zdaniem 9.5/10, minusy to tylko drobniejsze niedoróbki i nieciekawy miejscami system walki, ale całość daje radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam panowie
Czy wiecie może co trzeba zmienić w pliku INI by różne elementy otoczenia "magicznie" nie pojawiały się przed moimi nogami prawie. Kurcze, przed zakupem gry czytałem na necie instrukcję jak to zrobić, a teraz za nic nie umiem tego znaleść.
Pozdrawiam

Edit: Ahh mam w opcjach ustawione na "wysokie" mimo to dalej coś się materializuje od czasu do czasu pod nogami"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i trafiłem na buga -- nie mogę użyć voodoo na Butchu (nie mam opcji wyrwania mu włosów ani zdobycie czegokolwiek innego związanego z jego ciałem). Zawiodłem się; poszedłem ścieżką voodoo tylko dlatego, żeby wykorzystywać ją w takich sytuacjach jak Benito na Wybrzeżu Ostrzy albo Butch na Antidze, a tu się okazuje, że to wcale nieprzetestowane... no i będę musiał się z Butchem bić tak jakbym nic o voodoo nie wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 16:50, Saineic napisał:

> Będzie risen 2 w carefurze albo media expert? I ile będzie to kosztować?

Udało się komuś uwarzyć miksturę z czapki błazna, dającą +2 do talentów z atrybutu cwaniactwo?
Posiadam 3 przepisy na mikstury zwiększające talenty ale tylko podczas warzenia tego
przepisu czapka błazna znika z ekwipunku nie dając w zamian mikstury.

Niestety, to jeden z wielu bugów związanych ze ścieżką voodoo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 11:45, Elwro napisał:

No i trafiłem na buga -- nie mogę użyć voodoo na Butchu (nie mam opcji wyrwania mu włosów
ani zdobycie czegokolwiek innego związanego z jego ciałem...


Jesteś pewien że dobrze zrobiłeś, bo po rozmowie z nim powinieneś porozmawać jeszcze z tym pijanym gościem co jest koło niego i dopiero jeszcze raz z nim i powinna sie pojawić odpowiednia lina dialogowa. Przynajmiej u mnie tak było.

A co do mikstury, ta też u mnie nie działała, poniważ zapewne chodzi o to że nie ma ona ikony, a dla ekwipunku nie istnieje żadana rzecz bez ikony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia co do gry:
1. Kompletnie zrypana optymalizacja.
2. Paskudna grafika.
3. Kursor myszki podczas poruszania się postacią ? Wtf ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 12:49, Przemix333 napisał:

Jesteś pewien że dobrze zrobiłeś, bo po rozmowie z nim powinieneś porozmawać jeszcze
z tym pijanym gościem co jest koło niego i dopiero jeszcze raz z nim i powinna sie pojawić
odpowiednia lina dialogowa. Przynajmiej u mnie tak było.

Niestety tak, jestem pewien że dobrze zrobiłem. Porozmawiałem z tamtym kolesiem, wyczerpałem wszystkie opcje (dałem mu nwaet rum) i nic. U Butcha miałem pełno opcji dialogowych o pirackim życiu, wyczerpałem wszystkie, nie było żadnej możliwości wyrwania włosów, została tylko opcja zabrania go do jaskini i spuszczenia mu manta.

Wkurzają mnie takie rzeczy, mam w nosie przenikanie się obiektów i farfocle graficzne, ale żeby w tak prościutkim RPGu nie przetestować questów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 13:05, Chlorofil napisał:

1. Kompletnie zrypana optymalizacja.

Ja u siebie gram w najwyzszych ustawieniach i nie mam problemow jesli chodzi o dzialanie gry. Jedynie co mnie troszeczke irytuje to strasznie dlugie ladowanie zapisow gry i w dziwny sposob pojawiania sie obiektow.

Dnia 07.05.2012 o 13:05, Chlorofil napisał:

2. Paskudna grafika.

Tu sie zgodze, po czesci, moze nie jest ona paskudna, ale napewno nie zachwyca, z czasem jednak da sie przyzwyczaic.

Dnia 07.05.2012 o 13:05, Chlorofil napisał:

3. Kursor myszki podczas poruszania się postacią ? Wtf ?

To cos masz skopane, ja nie mam kursora myszki podczas poruszania sie postacia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 13:27, Cykada85 napisał:

> 3. Kursor myszki podczas poruszania się postacią ? Wtf ?
To cos masz skopane, ja nie mam kursora myszki podczas poruszania sie postacia.


No właśnie dziwna sprawa... zamiast normalnie się obracać postacią za pomocą myszki to mam w grze kursor taki jak np. w menu i żeby się obrócić postacią to muszę dojechać kursorem na bok ekranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 13:58, Chlorofil napisał:

mam w grze kursor taki jak np. w menu i żeby się obrócić postacią to muszę dojechać kursorem na bok ekranu.

Też tak miałem jak zacząłem grać drugi raz. Zapisz, wyłacz grę i Steama, włącz drugi raz. U mnie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten kursor; u mnie pomaga wejście i wyjście z ekranu postaci (po prostu naciskam 2 razy ''c'').

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 13:17, Elwro napisał:

> > No i trafiłem na buga -- nie mogę użyć voodoo na Butchu (nie mam opcji wyrwania

Możesz użyć konsoli,wpisujesz w trakcie gry

Spoiler

: pommes ,~`, otwiera ci się Test Mode .Wtedy w okienko wpisz :goto cryh . Przeniesie cie do pomieszczenia helperów i tam jest skrzynia w której jest lalka Butcha.

Już wiem czemu akurat ten przedmiot tam umieszczono,widać wiedzieli o możliwości wystąpienia tego buga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 14:34, Azazell napisał:

Panowie jak na tej wyspie malakajów ominąc tą barierę ognistą w jaskini pajaków ?


A w którym momencie fabuły jesteś? Nie chce spoilować za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 14:15, Maximo napisał:

Możesz użyć konsoli,wpisujesz w trakcie gry

Spoiler

: pommes ,~`, otwiera ci się Test
Mode .Wtedy w okienko wpisz :goto cryh . Przeniesie cie do pomieszczenia helperów
i tam jest skrzynia w której jest lalka Butcha.

Już wiem czemu akurat ten przedmiot
tam umieszczono,widać wiedzieli o możliwości wystąpienia tego buga.

Wielkie dzięki; gdy wrócę do domu to tego spróbuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 14:34, Azazell napisał:

Panowie jak na tej wyspie malakajów ominąc tą barierę ognistą w jaskini pajaków ?


Znajdź Garcię to się dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować