Zaloguj się, aby obserwować  
lukaszqwerty

Risen 2 - Temat ogólny [M]

1251 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2012 o 14:34, Azazell napisał:

Panowie jak na tej wyspie malakajów ominąc tą barierę ognistą w jaskini pajaków ?

Jak dysponujesz poradnikiem dołączonym do gry , to szczegółowy opis jest na str 70-71 "Zwrot akcji".Misję "Chciwy Kapitan"

Spoiler

Można ukończyć na 2 sposoby.Zrób quest "Dezerter" ,jak go doprowadzisz do dowódcy-tego przy twoim statku,to się wiele wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak ukraść klucz Sebastiano''owi żeby uwolnić Hawkinsa?? Ide do Sebastiano i mówi mi "Nie przeszkadzaj mi". Armatą nie rozwalę dzrzwi, bo już je zniszczyłem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 16:05, LogiCC napisał:

Witam. Jak ukraść klucz Sebastiano''owi żeby uwolnić Hawkinsa?? Ide do Sebastiano i mówi
mi "Nie przeszkadzaj mi". Armatą nie rozwalę dzrzwi, bo już je zniszczyłem ;D


Jezli pojdziesz na stronę Voodoo

Spoiler

to badziesz miał okazję przejąć jego ciało za pomocą laleczki gdy bedziesz kradł statek z portu i przy okazji będąc w ciele Sabastiono uwolnisz więźnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 16:26, GringoG3 napisał:

Jezli pojdziesz na stronę Voodoo

Spoiler

to badziesz miał okazję przejąć jego ciało za pomocą
laleczki gdy bedziesz kradł statek z portu i przy okazji będąc w ciele Sabastiono uwolnisz
więźnia.



Tylko, że ja jestem w Inkwizycji i chcę w niej zostać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 16:27, LogiCC napisał:

Tylko, że ja jestem w Inkwizycji i chcę w niej zostać;)


To skoro jesteś z nimi sytaucja może wyglądać podobnie

Spoiler

Stalowobrody zginie, staracicie swój statek, Ty bedziesz potrzebował statku by zdobyć artefakty, więc jako członek inkwizycji powinieneś dostać statek, a jako że brakuje Ci załogi poprosisz o uwolnienie więźnia. Tylko tak przypuszczam nie obiecuje że tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 16:31, GringoG3 napisał:

To skoro jesteś z nimi sytaucja może wyglądać podobnie

Spoiler

Stalowobrody zginie, staracicie
swój statek, Ty bedziesz potrzebował statku by zdobyć artefakty, więc jako członek inkwizycji
powinieneś dostać statek, a jako że brakuje Ci załogi poprosisz o uwolnienie więźnia.
Tylko tak przypuszczam nie obiecuje że tak będzie.



Nic takiego nie mam, jak chce gadać z Sebastiano to on mówi "Nie przeszkadzaj mi". A misje od Patty z kradzieżą statku wziąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 16:05, LogiCC napisał:

Witam. Jak ukraść klucz Sebastiano''owi żeby uwolnić Hawkinsa?? Ide do Sebastiano i mówi
mi "Nie przeszkadzaj mi". Armatą nie rozwalę dzrzwi, bo już je zniszczyłem ;D


Spoiler

Musisz użyć armaty znajdującej się na wieży i rozwalić całą ścianę więzienia od strony dżungli. Zaznacz na mapie zadanie jeśli nie wiesz gdzie jest armata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Risen 2 ukończony! Gra bardzo ciekawa ALE jednak bardziej podobała mi się 1 część i oczywiście Gothic 1 wraz z Gothic 2. Mimo to mile spędziłem przy niej czas.

Najbardziej podobały mi się te wyspy i sceneria, klimat i ciekawe postacie oraz dialogi + questy nawet udane.

Minusem to na pewno zakończenie i fabuła, która jednak jest dużo słabsza od Gothica + błędy techniczne.

Ogólnie oceniam grę na słaba 8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 11:45, Elwro napisał:

No i trafiłem na buga -- nie mogę użyć voodoo na Butchu (nie mam opcji wyrwania mu włosów
ani zdobycie czegokolwiek innego związanego z jego ciałem). Zawiodłem się; poszedłem
ścieżką voodoo tylko dlatego, żeby wykorzystywać ją w takich sytuacjach jak Benito na
Wybrzeżu Ostrzy albo Butch na Antidze, a tu się okazuje, że to wcale nieprzetestowane...
no i będę musiał się z Butchem bić tak jakbym nic o voodoo nie wiedział.


U mnie też nie było tej opcji, pozostało tylko zwabienie go do jaskini.

Mam pytanie czy odblokowanie DLC za pomocą kodów może przynieść jakieś negatywne reakcje ze strony twórców? Ban na Steam etc.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 17:46, Saineic napisał:

Mam pytanie czy odblokowanie DLC za pomocą kodów może przynieść jakieś negatywne reakcje
ze strony twórców? Ban na Steam etc.?

Możesz sobie odblokować te wycięte kawałki gry "DLC",bo kupiłeś je razem z grą (masz to na płytce z grą) i za to już zapłaciłeś.Pliki dżwiękowe z tych wycinków nie działają tylko ,ale masz wszystkie napisy dialogowe po polsku.Poza tym gdyby nie chcieli ,to by nie dawali takiej możliwości. To nie są żadne dodatki ,tylko integralne kawałki gry z tego co zauważyłem. Dodatek to jest np. NK ,Shivering Isles,wtedy z pocałowaniem rączki złapie się za portfel i kupię.To jest bezczelne ......powiem delikatniej: naciąganie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej pytanko do was, otóż jak gram w Risena 2 mam spadek FPS do 15 ... wogóle się grać nie da ... nawet rozdzielczosci czy tam ustawień graficznych nic nie zmienia, wcześniej takich problemów niemiałem ale teraz wielce się pojawił z nikąd.

Jak by ktoś wiedział to byłbym bardzo wdzięczny.

PC :

Procek: i5 2500 3,3 GHz 4x
RAM: 8 GB 1600mhz
Karta: Gainward GTX 570
Płyta: Gigabyte P61-DS3-B3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 20:37, Mroczny_Joga napisał:

Kto mnie nauczy otwierać zamki (gdzie się znajduję) bo chcę otworzyć skrzynie na statku
Stalobrodego ?


Largo, jest uwięziony w wieży lub stoi w karczmie jak już go uwolniłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie gdzie kupić lepsze ubrania/pancerz.
Biegam teraz w ubraniach z pierwszej wyspy choć jestem już na Antigunie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 22:23, Miltek napisał:

Mam pytanie gdzie kupić lepsze ubrania/pancerz.
Biegam teraz w ubraniach z pierwszej wyspy choć jestem już na Antigunie.


Na Calderze masz najlepsze ciuszki w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:09, sinir napisał:


Usuń całkowicie sterowniki i zainstaluj nowe bez wszystkich opcji 3D.


Hmm a jeśli to nie zadziała, bo dziwnie grałem normalnie wszystko fajnie chulało a teraz z 45 spada mi co klatkę do 18 czy tam 15 i tak już zostaje, ani zmiany ustawienia ani nic nie pomaga, nawet ten patch co Cenega wypuściła.
Myślicie że gra nie jest zbyt dobrze zoptymalizowana czy leży to po stronie karty graficzne ...

proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 22:37, sinir napisał:


Po prostu to zrób...



OK wyinstalowałem sterowniki 3D Vision i teraz zobacze jak chodzi, jak coś zaraz napiszę co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować