Zaloguj się, aby obserwować  
lukaszqwerty

Risen 2 - Temat ogólny [M]

1251 postów w tym temacie

KrzyniuBDG drewnianą nogę znajdziesz na wyspie Tacariguri i jest ona przy krzaczkach bardzo blisko mostu linowego, który prowadzi do obozu piratów. W sumie jest przy samym moście. Rozejrzyj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2012 o 18:35, KrzyniuBDG napisał:

Właśnie tak zrobiłem, fakt dużo trudniejsze wyjście, ale wcale nie takie bezsensowne,
a co z fabuły przez to straciłem?

Spoiler

Bezsensowne jest to, że nie da się gościa doprowadzić do muru ognia i tam wykończyć, POZA WIOSKĄ. To przecież byłaby o wiele rozsądniejsza opcja niż walenie mu prosto w oczy przy wszystkich że nie jest tym, za kogo się podaje, i walka ze wszystkimi naraz.
Jesli zabijemy Garcię w wiosce, wtedy świątynia ognia jest dla nas właściwie bezużyteczna, można tam pójść pozabijać przeciwników i tyle. A fabularnie tracimy cut-scenkę z Marą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2012 o 00:24, BoldKondi napisał:

Mi pomógł taki użytkownik z tąd i poradził mi abym usunoł "Sterowniki 3D Vision" bo takie
same problemy miałem co ty i usunołem te rtery 3D Vision i śmiga aż mi ślinka cienkie.


Wielkie dzięki! Usunąłem ten sterownik 3D i wszystko działa tak, jak powinno. Muszę częściej sięgać po rady na tym forum, bo po pierwszym razie jestem naprawdę mile zaskoczony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2012 o 01:31, Kraju napisał:

Tak, tylko że niektóre gry (te które obsługiwały 3D), przynajmniej kiedyś tak było, same
instalowały takie sterowniki. Taki zabieg działał rok temu przy okazji premiery Wiedźmina
2.


Wielkie dzięki za pomoc! Wystarczyło usunąć ten sterownik 3D, o którym mówił kolega wyżej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steam w najnowszym patchu zablokował ,tzn. wyczyścił pomieszcenie helperów ze wszystkiego. Dobrze że te DLC sobie wczesniej uruchomiłem.Można użyć pewnie innych komend ,ale są żałośni w swojej polityce wyłudzania $$$$, [gest Kozakiewicza] z mojej strony dla nich.Po ujawnieniu tego przekrętu z pociętą grą ,powinni pochylić główkę i w ramach przeprosin wszystkim ten plik odblokowujący to co już kupiliśmy udostępnić. (chodzi o sam voice fix do dlc) bo reszte przeciez mamy(kupiliśmy),oj ,bardzo nieładnie z ich strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow! nie wiedziałem, że tam coś tracimy, bo przechodziłem na drugi sposób częściowo, ale potem zrobiłem inne misje i myślałem, że wybija się ich po prostu łatwiej po kolei w tej pierwszej metodzie. A możesz mi streścić cut-scenkę?

@vegost dalej nie znalazłem tej nogi, ale na szybko szukałem. A do reszty moich pytań, możesz poradzić? Czy nie wiesz/ nie pamiętasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2012 o 22:52, KrzyniuBDG napisał:

@vegost dalej nie znalazłem tej nogi, ale na szybko szukałem. A do reszty moich
pytań, możesz poradzić? Czy nie wiesz/ nie pamiętasz?


Drewniana noga naprawdę jest blisko mostu linowego. Jak przechodzisz przez latarnie to musisz wejść na górkę, żeby przejść przez most linowy. I zaraz przy wejściu na niego odbij w lewo i w krzaczkach będzie drewniana noga. Przyjrzyj się uważnie a znajdziesz. Grzechotka jest gdzieś u Makarajów, niestety nie mogłem tez jej znaleźć a specjalnie po nią popłynąłem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 01:38, vegost napisał:

Grzechotka jest gdzieś u Makarajów, niestety nie mogłem tez jej znaleźć a specjalnie po nią popłynąłem :p

Grzechotka jest nagrodą za wykonanie misji

Spoiler

dla Przodka w jednej ze świątyń. Nie należy zabierać złotych masek, tylko je zwracać na miejsce :)
Grając pierwszym razem nie udało mi się tego wykonać, bo ta misja jest porąbana. Nie wiem za bardzo gdzie tych masek szykać i nie wiem gdzie są wszystkie te świątynie. Zakręcone na maksa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2012 o 20:31, vegost napisał:

>> Afera ? Pierwsze słyszę. Po prostu była już zawartość do pobrania gotowa w 50 % na płycie
z grą. Resztę trzeba było ściągnąć ze steama. To było udźwiękowienie jak kolega Michapod
napisał. Czyli tak czy siak trzeba była zapłacić za DLC, żeby w to jakoś grać. Bo bez
dialogów to możemy pograć w Stacking co najwyżej :)


nie do końca prawda. nie było dubbingu. ale były napisy ;) ja dlc przeszedłem za friko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do waś pytanko? wlasnie zamowilem sb risen 2 na jakich detalach go ustawić by gra mi chodziła na 60 -50 fps moj sprzet jest taki : i5 2500 3.3ghz , Geforce 560 ti 1gb , 8 gb ram i i płyta asausa za 650 zł nie pamietam nazwy lecz mowili ze dobra co myślicie licze na fachowa odpowiedz :) Wiedźmin 2 oraz Mass Effect 3 oraz Elder scrolls skyrim chodziło mi na fulla 60 - 50 fps :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 08:42, Abi_Dalzim napisał:

> ja dlc przeszedłem za friko ;)
Steam w żaden sposób nie zareagował na to?


Nie. I chyba nie zareaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2012 o 22:52, KrzyniuBDG napisał:

Wow! nie wiedziałem, że tam coś tracimy, bo przechodziłem na drugi sposób częściowo,
ale potem zrobiłem inne misje i myślałem, że wybija się ich po prostu łatwiej po kolei
w tej pierwszej metodzie. A możesz mi streścić cut-scenkę?

Problem w tym, że ja też tej cut-scenki nie widziałem i muszę polegać na cudzych opisach.

Spoiler

Podobno to w niej wyjaśniona jest relacja pomiędzy Marą a kapitanami, w jaki sposób ich kontroluje itp.

Ale powinien wypowiedzieć się ktoś, kto jako postać spotkał Corrientesa w Świątyni Ognia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli pies pogrzebany, bo

Spoiler

temu Przodkowi niedyplomatycznie odpowiedziałem, że mnie to nie interesuje po czym go posiekałem, chyba, że przy tym wyborze też można ją zdobyć jakoś inaczej. By było zabawniej ja właśnie te maski wszystkie znalazłem, nie pamiętam dokładnego rozmieszczenia, ale zwiedzając wszystkie świątynie na wyspie na pewno bez problemów się je kompletuje.



Jeszcze w sprawie załogi, przynależność załogantów zależy od wybranej drogi? Nie da się zapełnić wszystkich miejsc przeznaczonych na portrety? Bo odliczając tych z DLC i tak pozostają mi 2 puste miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 12:11, KrzyniuBDG napisał:

Jeszcze w sprawie załogi

W zależności o wyboru, możesz zabrać Venturio lub Chani. Ja miałem jeszcze Kostucha, Jaffara, Howkinksa, na chwilę Harloka. No i chyba tyle. Tak w sumie to latałem tylko z Patty (teraz z Patty i

Spoiler

duchem Stalowobrodego

, bo gram Voodowcem :)). Nieźle macha szabelką. Reszta jest cienka i szybko pada. Czasami Chani się przydaje, bo ma healing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim patchu walka bronią białą z pająkami mogilnymi zmieniła się z bardzo trudnej w łatwą -- można je skutecznie blokować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 09:25, Assassin3 napisał:

Witam mam do waś pytanko? wlasnie zamowilem sb risen 2 na jakich detalach go ustawić
by gra mi chodziła na 60 -50 fps moj sprzet jest taki : i5 2500 3.3ghz , Geforce 560
ti 1gb , 8 gb ram i i płyta asausa za 650 zł nie pamietam nazwy lecz mowili ze dobra
co myślicie licze na fachowa odpowiedz :) Wiedźmin 2 oraz Mass Effect 3 oraz Elder scrolls
skyrim chodziło mi na fulla 60 - 50 fps :)


Skoro zamówiłeś to popatrzysz jak ci dojdzie :), ale powinno chodzić spokojnie na najwyższych, gra jest dobrze zoptymalizowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem Risen 2 i muszę powiedzieć że gra była Fenomenalna ... aż ślinkaa cienkie z ust, ale zastanawia mnie jedna rzecz ...

Czy będzie Risen 3 bo jeśli tak to byłbym strasznie ucieszony :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

> Grając pierwszym razem nie udało mi się tego wykonać, bo ta misja jest porąbana. Nie

Dnia 14.05.2012 o 06:39, Abi_Dalzim napisał:

wiem za bardzo gdzie tych masek szykać i nie wiem gdzie są wszystkie te świątynie. Zakręcone
na maksa...



Maski dostajesz od tego przodka. Są bodajże 3 czy 4. Kiedy zleca ci zadanie do wejdź do swojego ekwipunku :) Nie można ich sprzedać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować