Zaloguj się, aby obserwować  
lukaszqwerty

Risen 2 - Temat ogólny [M]

1251 postów w tym temacie

>

Dnia 14.05.2012 o 15:33, BoldKondi napisał:

Czy będzie Risen 3 bo jeśli tak to byłbym strasznie ucieszony :D.


Spoiler

Pewnie tak ,wciąż są Tytani do pokonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 15:17, WeziWoo napisał:

> Witam mam do waś pytanko? wlasnie zamowilem sb risen 2 na jakich detalach go ustawić

> by gra mi chodziła na 60 -50 fps moj sprzet jest taki : i5 2500 3.3ghz , Geforce
560
> ti 1gb , 8 gb ram i i płyta asausa za 650 zł nie pamietam nazwy lecz mowili ze
dobra
> co myślicie licze na fachowa odpowiedz :) Wiedźmin 2 oraz Mass Effect 3 oraz Elder
scrolls
> skyrim chodziło mi na fulla 60 - 50 fps :)

Skoro zamówiłeś to popatrzysz jak ci dojdzie :), ale powinno chodzić spokojnie na najwyższych,
gra jest dobrze zoptymalizowana.

co myślisz o wymienieniu gtx 560 ti na 680 gtx 2gb? oplacalne to bd ? i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 16:44, WeziWoo napisał:

> co myślisz o wymienieniu gtx 560 ti na 680 gtx 2gb? oplacalne to bd ? i

W tym już ci nie pomogę, bo odkąd mam nowy komputer totalnie olałem interesowanie się
o sprzęcie typu karty, procesory. Polecam zapytać tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=61816

dzieki ziomuś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbliżam się powoli do ukończenia gry po raz drugi (nie wiem czy dam radę, w końcu jutro "powróci zło" ;)), więc napiszę parę słów przemyśleń o Risen 2. W tej minipseudorecenzji jest klika spoilerów (choć żadnych typowo fabularnych).

Na grę czekałem bardzo, bo Risen cz.1 lubię wielce (ukończyłem kilka razy - ciekawostka, bo nigdy Inkwizytorem :)), serię Gothic też bardzo lubię i wszystko co Piranie wydadzą łykam z zamknietymi oczami (oczyma?).

Powiem Wam, że gra mnie nie rozczarowała, bo bawiłem się świetnie, ale jednak pirackie klimaty pasują mi mniej niż "fantasy style" z poprzedniej odsłony. Pierwsze co mnie zastanowiło, to bardzo łatwa walka wręcz ze zwierzakami i bardzo trudna z ludźmi. Pamiętam, że w pierwszym Risenie, pójście samopas słabą postacią na jednego nawet guźca, kończyło się bardzo szybkim zgonem. Teraz jeden, dwa, a nawet trzy guźce szlachtuje się dość łatwo (nawet jak przed patchem nie dało sie robić uników). Za to walka z ludźmi stanowi nie lada problem, przynajmniej na pierwszych etapach gry, gdy jesteśmy zieloni i nie mamy rozwiniętych skilli.

W grze są dwie drogi: Indianie lub Inkwizycja. W sumie wiele to w questach nie zmienia, no może czasami tylko sposób ich wykonania. Wybór ten ma za to wpływ na jednego z NPCów, których możemy dokoptować do załogi i określa ścieżkę rozwoju, po której może (lecz nie musi) kroczyć nasz Bezi.

Moje odczucia na temat obu dróg są takie: obie są bardzo fajne :)
Co prawda muszkietami gra się łatwo (pod koniec gry nawet za łatwo), ale walka nimi niesie sporo frajdy. Ciężko bywa czasami przed dotarciem do Wybrzeża Ostrzy.
Voodoo na początku wydaje się nudne, ale potem pokazuje pazur. Rewelacyjnie działają klątwy. Np. taki Strażnik (ten z wielką maczugą ;)) potrafi zdjąć Beziego na 2-3 hity,a sam ma sporo życia i ciężko go ubić. A jak potraktuje się go klątwą, to jego ciosy nic nam nie robią, a sam schodzi na 2 hity :). Poza tym kontrolowanie ludzi i zmuszanie ich do walki z własnymi kompanami to też piękna sprawa. Szkoda tylko, że pełną moc Voodoo pokazuje dopiero po jakichś 70-80% ukończonej gry.

Jeżeli chodzi o grafikę, to za bardzo się nie wypowiadam, bo dla mnie się nie liczy (ale jest spoko) :)

Dla mnie 7,5/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, gra ukończona nie będę się rozpisywał jak poprzednik, ale powiem, że bardzo mi się podobała, choć Gothic stary to nie jest (może lepiej?). Chciałbym za to zauważyć, że skopane jest tak jak przy Risen I zakończenie, już nie tak tragiczne, ale jednak wypada słabo.

Czas poświęcony na grę - niecałe 38h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też wolę klimaty z Gothica bardziej niż te z Risena. Niech Piranie zrobią nowego Gothcia i wszyscy będą szczęśliwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, bo zaczynam grę od początku w Risen 2 i chce to w 100% przejść, i jest taki pistolet na statku jak odpływamy nim z Caldery, i piszę że trzeba nauczyć się skradania i wejść do kajuty kapitańskiej która jest za Carlosem, i wchodze a pistolsa tam nie ma ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Czy da się jakoś wejść do środka zabudowania z pierwszego screena?
Przy okazji - w tę grę warto grać nawet dla samych widoków... ;)

20120515222249

20120515222324

20120515222349

20120515222420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z DLC Wyspa Skarbów

Spoiler

Jestem na Wyspie Skarbów w miejscu, gdzie leży klucz, Pattie powiedziała że coś błyszczy w wodzie, ale za cholerę nie mogę tego znaleźć... Może mnie ktoś naprowadzić?



Oj, już nieważne ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2012 o 22:24, Harrolfo napisał:

Przy okazji - w tę grę warto grać nawet dla samych widoków... ;)


Jeśli interesują cię widoki, zajrzyj do chaty Coopera. :D :D

20120516124627

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 12:40, dominik713 napisał:

Mam problem z DLC Wyspa Skarbów

Spoiler

Jestem na Wyspie Skarbów w miejscu, gdzie leży klucz, Pattie powiedziała że coś błyszczy
w wodzie, ale za cholerę nie mogę tego znaleźć... Może mnie ktoś naprowadzić?



Oj, już nieważne ;d



Jak wspominałeś że Patty gadała że coś błyszczy we wodzie to tam tego nie ma tylko kierujesz się prawą stroną obok tej wody i będzie taki kamień na którym będą leżały 4 Mapy skarbów i klucz :D.
Mam nadzieje że pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 12:46, Kakarotto napisał:

> Przy okazji - w tę grę warto grać nawet dla samych widoków... ;)

Jeśli interesują cię widoki, zajrzyj do chaty Coopera. :D :D



Hahaha to było dobre :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 19:17, Varo napisał:

Co powinienem zrobić, jeśli dostałem pusty mail odnośnie DLC (zamówione na muve.pl)?


Napisać do ich supportu i mieć nadzieję że w ciągu tygodnia odpowiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, dzięki, choć sam już zdążyłem to rozwiązać ;) Tylko mam kolejny problem, mam Broń Białą rozwinietą na 10, a gdy chce porozmawiać z Alvarezem, by nauczyć się "fechmistrza", to on tylko coś gada o Marze i dupa, rozmowa się kończy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2012 o 13:55, Smooqu napisał:

Też wolę klimaty z Gothica bardziej niż te z Risena. Niech Piranie zrobią nowego Gothcia
i wszyscy będą szczęśliwi :)


Niech robią Gothica w klimatach Fantasy, a Risena niech robią jak chcą i wtedy wszyscy będą szczęśliwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować