Zaloguj się, aby obserwować  
lukaszqwerty

Risen 2 - Temat ogólny [M]

1251 postów w tym temacie

Dnia 08.10.2012 o 17:11, Abi_Dalzim napisał:

> żadna rewelacja to DLC, ot dodatkowy quest.
A jaki czas rozgrywki? Jakieś ciekawe przedmioty do zdobycia?


A tego to już nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok pojawiły się kolejne kłopoty (ze spaniem jak na złość po napisaniu posta nie było problemu :P ).

mam kłopot z questem ubrania dla Largo,

Spoiler

po zdobyciu ciuchów nie mogę mu ich zwrócić (jedyna opcja dialogowa to ta pozwalająca na naukę umiejętności), w efekcie nie mogę dostać questa z uwolnieniem go (przez co nie dostaję wytrychów u Stone''a).


Odnoszę wrażenie, że gra ma trochę skopane rozdzielanie questów. I czy Wam też non stop brakuje złota? W żadnej grze jeszcze nie miałem kłopotów, a rozwijanie umiejętności jest kosztowne.

Pomijając te moje przypadki, gra jest przerewelacyjna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2012 o 22:23, Marcin08 napisał:

I czy Wam też non stop brakuje złota?

Na początku trochę tak, ale wystaczy obrobić kilka grobowców i znaleźć parę skarbów, wtedy już jest luz. Ja właśnie mam ze sobą cały czas około 13 000 złota i na nic mi nie brakuje. Za to brakuje Punktów Chwały ;)

Dnia 08.10.2012 o 22:23, Marcin08 napisał:

Pomijając te moje przypadki, gra jest przerewelacyjna ;)

Taaa.... Gra jest miodna (choć cały czas twierdzę, że Risen 1 miałlepszy dla mnie klimat, no niezmiernie brakuje mi tradycyjnej magii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jak ukryć kursor? Towarzyszy mi cały czas w grze, nie tylko w inwentarzu czy na karcie postaci. Jest i na filmach, i w czasie zwyklej gry. Co z nim zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jak kupię Risen 2 ( Risen 1 też mnie interesuje ) bezpośrednio w Steam to będzie to wersja PL ? Pytam bo na opisie nie piszę że jest wersja PL ale skoro gra ma klucz do Steam to chyba powinno być PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2012 o 13:44, Seishirou napisał:

Mam pytanie czy jak kupię Risen 2 ( Risen 1 też mnie interesuje ) bezpośrednio w Steam
to będzie to wersja PL ? Pytam bo na opisie nie piszę że jest wersja PL ale skoro gra
ma klucz do Steam to chyba powinno być PL.

Jest po polsku Risen 2 jedynka juz nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2013 o 00:11, Kadaj napisał:

Jest jakiś trick na pokonanie Gnome Eatera? Bestia zżera mi całą broń. : /


Postaraj się zmusić go do zjedzenia czegoś wybuchającego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2013 o 00:11, Kadaj napisał:

Jest jakiś trick na pokonanie Gnome Eatera? Bestia zżera mi całą broń. : /


Psiu... jeśli nie zaopatrzyłeś się wcześniej w proch strzelniczy to może być problem. Jeśli ci się skończył, to możesz użyć jednej z broni tytanów. A mówić bardziej ogólnie to włóczni tytanów. Jest ona dość potężna i nie ma limitów co do jej rzutów. Dość szybko się regeneruje więc spróbuj go zmusić do biegania za tobą a potem się do niego zbliż. Kiedy będzie wykonywał swój atak to uciekaj i rzucaj w niego włócznią. Wtedy będzie stał w miejscu i nie ruszy się dopóki nie skończy się jego animacja ciosu. To trwa dość krótki, więc nie pudłuj rzucając w niego włócznią. Wiem, że na początku będzie trudno, ale dasz radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy z niewolnikiem Ranakiem w Puerto Isabella wiąże się jakiś quest? Jak z nim pierwszy raz gadałam to wspominał coś o jedzeniu, ale teraz z nim nie mogę rozmawiać, bo przy próbie mówi coś do mnie i dialog się kończy. Pytam, bo zwykle z postaciami nazwanymi jakimś imieniem wiążą się zadania, a tutaj nie wiem jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, thx za odpowiedź ;]

Mam jeszcze inne pytanie. Jestem na wybrzeżu ostrzy i jeszcze nie przyłączyłam się ani do inwkizycji ani indian, ale uwolniłam Tahanę i pobiłam strażnika, który go pilnował, zebrałam złoto dla Slicka, udało mi się znaleźć nefryt dla Kapui do wykonania bożka, uwolniłam też pirata Hawkinsa z wieży inkwizycji w Puerto Isabella. Działałam więc póki co przeciwko inkwizycji i czy mam szansę się teraz do nich jeszcze przyłączyć? Kiedy chcę pogadać z Sebastiano to szybko mnie zbywa, mówi, że jest zajęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 21:41, Neysha napisał:

Mam jeszcze inne pytanie. Jestem na wybrzeżu ostrzy i jeszcze nie przyłączyłam się ani
do inwkizycji ani indian, ale uwolniłam Tahanę i pobiłam strażnika, który go pilnował,
zebrałam złoto dla Slicka, udało mi się znaleźć nefryt dla Kapui do wykonania bożka,
uwolniłam też pirata Hawkinsa z wieży inkwizycji w Puerto Isabella. Działałam więc póki
co przeciwko inkwizycji i czy mam szansę się teraz do nich jeszcze przyłączyć? Kiedy
chcę pogadać z Sebastiano to szybko mnie zbywa, mówi, że jest zajęty.

Widzę, że jesteśmy na identycznym etapie rozgrywki, choć ja już zdążyłem przyłączyć się do dzikusów (ciekawi mnie voodoo). :)
Jak najbardziej możesz, bo nie złożyłaś deklaracji żadnemu z przywódców powyższych frakcji. Z tego co pamiętam, inkwizycyjnym odpowiednikiem uwolnienia więźnia jest otrzymanie raportu od zwiadowcy, którego imię zaczyna się na literę V. Został on wysłany pod Świątynię Ziemi, lecz tam go nie zastaniesz. Musisz podążać oznaczoną przez niego ścieżką, która doprowadzi Cię pod wioskę plemienną. Reszty nie będę zdradzać.
Sam podczas wykonywania ostatnich questów dla dzikusów miałem jeszcze możliwość współpracy z tym szpiegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam już wcześniej z Venturo. Powiedział, że mam się dowiedzieć ilu ludzi ma Wrona w świątyni. Porozmawiałam z Ranapirim (po wykonaniu bodajże misji, polegającej na zaciukaniu aligatora znad rzeki przy zbieraczach) i powiedział mi, że 12. Potem jednak zajęłam się jakimiś innymi zadaniami i nie wróciłam do Venturo, bo zapomniałam, a w międzyczasie pogadałam z Sebastiano i z tego co mi się wydaje, to powiedziałam mu jak idą mi działania w sprawie dzikusów i Wrony. Teraz sprawdzałam czy w miejscu, gdzie był Venturo dalej tam stoi,żeby z nim pogadać, ale Ventura tam już nie ma. Nie wiem co mam zrobić by się przyłączyć do inkwizycji, bo Ventura nie ma a Sebastiano mnie po prostu zbywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 18:33, Hartus napisał:

Gdybyś dalej nie mogła znaleźć Ventura, to jest on w porcie. Obok straganu gdzie handluje
Sophia.


Sprawdzałam, nie ma go tam, ale właśnie przed chwilą zdecydowałam się dołączyć do Indian i w dzienniku pojawiło się zadanie "sprawozdanie strażnika", umieściłam znaczniki na mapie i mam tam zaznaczonego Ventura przy straganie Sophii oraz Sebastiano, jednak nie mogę pogadać z Venturem, bo mnie zbywa, a wcześniej (nim dołączyłam do Indian) po prostu go tam nie było, tak samo jak zadania "sprawozdanie strażnika" w dzienniku. Mam wrażenie, że w tym risenie questy są trochę skopane. Ale nic, jestem już z Indianami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Mam pewien problem :
mam za zadanie ubić aligatora, lecz bydlak szybko posyła mnie do piachu. Pewnie to dlatego, że jestem za słaby, ale wszystko przede mną :). Więc mam 5000 pkt. chwały i nie wiem, na co je wydać. Cwaniactwo mam rozwinięte do 5, zaś broń białą i palną do 2. Na co polecacie mi wydać resztę punktów ?
Aha - czy na Wybrzeżu ostrzy są jacyś nauczyciele walki bronią białą ? Gdzie na tej wyspie mogę kupić muszkiet ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 20:16, feenek napisał:

Witam !
Mam pewien problem :
mam za zadanie ubić aligatora, lecz bydlak szybko posyła mnie do piachu. Pewnie to dlatego,
że jestem za słaby, ale wszystko przede mną :). Więc mam 5000 pkt. chwały i nie wiem,
na co je wydać. Cwaniactwo mam rozwinięte do 5, zaś broń białą i palną do 2. Na co polecacie
mi wydać resztę punktów ?
Aha - czy na Wybrzeżu ostrzy są jacyś nauczyciele walki bronią białą ? Gdzie na tej wyspie
mogę kupić muszkiet ?


Zdecyduj się na broń białą, jeśli zamierzasz grać po stronie dzikusów, jak chcesz dołączyć do Inkwizycji inwestuj w broń palną, po dołączeniu do niej będziesz mógł się bawić muszkietami. Nauczyciela nie pamiętam, a Aligatora rozwaliłem za pierwszym razem, aczkolwiek nie było łatwo, musiałem użyć kilka razy czegoś do wyleczenia się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować