Zaloguj się, aby obserwować  
lukaszqwerty

Risen 2 - Temat ogólny [M]

1251 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2014 o 12:08, zerohunter napisał:

Wy też mieliście w menu dźwięk gwizdka od czajnika?


Nie. Sprawdź kuchnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 07.01.2014 o 13:43, Kirabaxior napisał:

Dubbing spieprzono, często napisy są inne, a głos zupełnie inny. Postacie wypowiadają
wyrwane z kontekstu zdania momentami! W końcówce przeklikiwalem dialogi, po przeczytaniu
ich. Ale na początku słuchało się całkiem miło


Zgadza się. W tej kwestii polonizatorzy się nie popisali. W niektórych momentach dialog z NPC to niezły bełkot. Choć kojarzę że była jedna sytuacja, że to napisy były "zepsute"(znikły po sekundzie).
A co do głosów to przez całą grę słuchało mi się ich bardzo miło. Wkurzał trochę Kostuch, ale to po prostu taki bohater był :)

Oczywiście miałem wersję steamowską, ze wszystkimi DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Chciałem sobie odświeżyć Risena 2 po dłuższej przerwie, korzystając z moich starych save''ów.
Problem jest taki, że gra tych zapisów w ogóle nie widzi. :( A są tam, gdzie być powinny - C:\user\zapisane gry itd.
Nie da się jakoś zmusić gry (lub Steama) do ich wykrycia? Nie mam zbytniej ochoty nadrabiać tego wszystkiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim. Kupiłem właśnie Risena 2 w edycji Premium Games, na początku wszystko ładnie się instaluje jednak kiedy wszystko dochodzi do 4 gb pojawia się komunikat że grę mogę znaleźć w bibliotece Steam, jednak wchodząc tam zaczyna pobierać się 6,4 gb. Chciałem się wiec dowiedzieć czy to tak ma być czy płyta jest jakaś uszkodzona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2014 o 22:46, niko888 napisał:

Chciałem się wiec dowiedzieć czy to tak ma być czy płyta jest jakaś uszkodzona ?


Prawdopodobnie od momentu wydania gry pojawiło się sporo poprawek, wersje instalacyjne na płytach coraz częściej już w dniu premiery są nieaktualne. Stąd dodatkowe GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda chociaż np. instalując takiego Hitmana pobiera 2gb ale już od 80% instalacji a w przypadku Risena zaczyna się pobierać od 0% pomimo instalacji tych 4gb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra pobrałem tą aktualizację i okazało się, że to cała gra, ale mniejsza z tym. ;) Teraz mam inne pytanie, czy gry z serii Premium Games to są kompletne wydania z DLC czy tylko premierówki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Kupiłem wczoraj risen 2 z dlc i po kilku spedzonych godzinach musiałem wyłączyć grę. Po ponownym odpaleniu i wczytaniu gra zwolniła do ok 5 klatek na sekundę. Wcześniej wszystko śmigało ładnie na średnich a teraz na takich samych ustawieniach zwolniło makabrycznie. Jakieś powody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, otóż gram sobie w Risen 2 (jestem na tacarigua) i nazbierałem trochę pereł/ samorodków złota itp fanty. Czy one później do czegoś mogą się przydać, do wykonania jakiegoś przedmiotu? Jakiegoś questa? Bo jeśli nie to chętnie bym opylił u sklepikarza i wydał na naukę:)

Mam straszną tendencję do zbierania masy złomu myśląc że kiedyś może się to do czegoś przydać, a potem kończę grę z toną niewykorzystanego ekwipunku :P (takie zboczenie) :D

Dlatego tak bardzo kocham brak limitu udźwigu w grach od Piranii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to dzięki wielkie:) Bo bałem się że te szmaragdy, perły i tym podobne mogą się do czegoś przydać przez co strach był sprzedawać:)

A mam zamiar iść droga inkwizycji więc z magią nie będzie mi po drodze :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 13:43, Kirabaxior napisał:

Dubbing spieprzono, często napisy są inne, a głos zupełnie inny. Postacie wypowiadają
wyrwane z kontekstu zdania momentami! W końcówce przeklikiwalem dialogi, po przeczytaniu
ich. Ale na początku słuchało się całkiem miło


Ja wiem, że to post sprzed 7 miesięcy ale odpowiem. Istnieje coś takiego jak patch. Cenega już w dniu premiery naprawiła dialogi, tak żeby napisy pokrywały się z głosem. Po patchu wszystko jest dobrze. Dubbing jest bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja mam tą grę na steam :) wydawało mi się, że steam ściąga wszystkie najnowsze od razu... no ale steam uwzględnia też i zewnętrzne poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko takie - gdzie można nauczyć się tworzenia laleczek? Mam za zadanie stworzyć laleczkę Jima, zebrałem wszystkie składniki i brakuje mi tylko umiejętności, a u ludzi w wiosce nie widze żeby ktoś jej uczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować