Zaloguj się, aby obserwować  
lukaszqwerty

Risen 2 - Temat ogólny [M]

1251 postów w tym temacie

Osobiście nie miałem problemu z walką bronią białą przez całą grę, którą zresztą przeszedłem sprawnie. Ja radziłbym Ci rozwijać postać w tym kierunku. Wtedy gra powinna sprawić Ci więcej frajdy niż gdybyś inwestował w muszkiety :) W ogóle byłem zaskoczony dowiadując się z Twojego posta że ludzie mają problemy z bronią białą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem pierwszych 30 stron tematu, ostatnie z przeczytanych przeze mnie postów zostały napisane parę dni po premierze gry, sporo osób narzekało na system walki wręcz, więc podjąłem stosowną decyzję, a wtedy zjawiasz się Ty i polecasz mi rozwijanie broni białej, ech :D

Namyślę się jeszcze, ale chyba jednak zainwestuję w broń palną, a konkretnie muszkiety. Nie jestem osamotniony w odczuciu, że PB kompletnie spartaczyła system walki (a przecież wystarczyło przenieść ten z pierwszego Risena, który był naprawdę świetny), więc dlaczego przez ich głupią decyzję mam się męczyć z grą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Risena 2 grałem ok. rok po premierze, więc być może coś poprawili. Jednak to, że przeszedłem grę nawet nie zauważając problemu może świadczyć o tym, że albo jestem mało wymagający w stosunku do takich rzeczy albo problem nie jest taki straszny, a ludzie narzekający na to są po prostu zbyt wrażliwi ;) Ale faktycznie musiałbym być ułomny żeby nie być świadomy tego, że system walki jest gorszy niż w jedynce. Podejrzewam, że twórcy chcieli upodobnić go bardziej do pirackiej szermierki. Ten z jedynki jest bardziej średniowieczny. Tak czy siak, nadal polecam Ci grę szermierką. Mój kumpel też nie narzekał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy po zabiciu

Spoiler

Wrony

, co ma miejsce w cutscence, powinno gdzieś leżeć jego ciało? U mnie zwłoki rozpływają się w powietrzu. Jeżeli tak, to czy posiada on przy sobie przedmiot, którego możemy użyć na zamku w świątyni, czy może zamek da się otworzyć w inny sposób (póki co bohater informuje mnie, że nie ma do odpowiedniego przedmiotu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź, jak się okazało miał przy sobie kryształową czaszkę, za pomocą której udało mi się otworzyć zamek w świątyni ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem grać na PS3 i o ile podoba mi się w każdym względzie na razie to tragicznie wygląda ostrość obrazu... naprawdę. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Chociaż pierwsza część była bardziej wciągająca na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W archiwum w Calderze można znaleźć "Bardzo starą księgę". Niestety, bohater nie potrafi jej przeczytać. Można coś z tym fantem zrobić, czy to tylko zwykły przedmiot, z którym możemy wejść w interakcję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tawernie w kryjówce piratów na piętrze leży książka z pirackimi opowieściami. Przeczytałem i w dzienniku pojawiło się zadanie "Lewy but". Gdzie ów but się znajduje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 19:57, marekl1975 napisał:

Nikt nie gra w Risen 2 czy nikt nie siedzi na tym forum?

Z tego co pamiętam masz kamienie teleportacyjne. Chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 19:57, marekl1975 napisał:

Nikt nie gra w Risen 2 czy nikt nie siedzi na tym forum?


Da się podróżować na 100%, ale już nie pamiętam czy między wyspami statkiem, a w obrębie danej wyspy przez kamienie. Może jakoś inaczej. Ale się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 21:16, Evertsen_Dante napisał:

> Nikt nie gra w Risen 2 czy nikt nie siedzi na tym forum?

Da się podróżować na 100%, ale już nie pamiętam czy między wyspami statkiem, a w obrębie
danej wyspy przez kamienie. Może jakoś inaczej. Ale się da.


W ramach jednej mapy to masz okręgami zaznaczone obszary. Klik myszą i jedziesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2015 o 22:30, marekl1975 napisał:

I jeszcze jedno pytanie. Czy można podróżować pomiędzy poszczególnymi obszarami? To znaczy
z wyspy na wyspę na której już się było.


Tak, można podróżować pomiędzy wyspami bez żadnych ograniczeń, wystarczy mieć własny statek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2015 o 00:04, Gumisiek2 napisał:

Tak, można podróżować pomiędzy wyspami bez żadnych ograniczeń, wystarczy mieć własny
statek.


Dzięki wielkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś podrzucić filmik lub screen jak wycelować tę armatę w drzwi świątyni? Kręcę nią na wszystkie strony i nie mogę trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować