Zaloguj się, aby obserwować  
lukaszqwerty

Risen 2 - Temat ogólny [M]

1251 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2012 o 01:16, Lord_Riven napisał:

Troche pograłem jakieś 20 min. i jak narazie mam nieco mieszane odczucia, aczkoliwek
gra się rozkręca. Graficznie nie powala, a walka ogranicza się jak narazie do bezmyślnego
naciskania LPM. Fajne jest to, że nie odzyskujemy zdrowia z czasem, jeśli znajdziemy
się w nieporządanym miejscu reagują jak zawsze ;)


I niestety walka taka zostanie. Nędzne ciskanie jednego guzika :( No i może spacja jako kontra typu kopniak haha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 01:21, vegost napisał:

I niestety walka taka zostanie. Nędzne ciskanie jednego guzika :( No i może spacja jako
kontra typu kopniak haha :)

Spróbuj tak walczyć z dowolnym szermierzem, a nie ze zwierzakiem :D
EDIT: Testowo polecam sierżanta jeszcze w Calderze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy włącze karte postaci w grze postać bohatera jest w częściach lub niema go wcale (miga), tak jak na załączonych obrazkach. To jakiś błąd czy może wina sprzętu. Gra chodzi mi na maksymalnych ustawieniach i nigdzie więcej nie ma żadnego problemu.

20120427081351

20120427081422

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 00:32, vegost napisał:

Jak już pograsz i ogarniesz świat to mógłbyś napisać swoje spostrzeżenia ?


Pograłem przed pracą pół godzinki i mam parę spostrzeżeń:

1. sterowanie postacią jakieś dziwne, widać, że pod konsole robiona gra - ale nie jest tragicznie i można się przyzwyczaić;

2. brakuje mi bardzo dźwięku zgarniania kasy do kieszeni jak rabujemy skrzynki - tak jakoś smutno bez tego "szuuu-brzdęk" ;)

3. skacząc z pomostu do morza jesteśmy w magiczny sposób teleportowani z powrotem na pomost - w skrócie: nie można pływać w morzu :/

4. o zawrót głowy przyprawia ilość umiejętności i talentów w jakich może szkolić się Bezi - i dobrze!

5. grafika jest niezła, choć chyba nie za dobrze zoptymalizowana. Wydaje mi się, że Skyrim ma większe wymagania sprzętowe a chodzi lepiej niż Risen 2. Ale grafika jest nieważna :D

6. walka jest na razie prosta (ze zwierzakami) i trudna (z ludźmi).

7. znalazłem roślinkę Korona Bohatera, która na stałe zwiększa niektóre staty, ale zostawiam na później, bo wnioskuję, że powrócą mikstury dające kopa na stałe do umiejejek i statów - super :)

8. osiągnięcia w grze wyświetlają się po polsku, ale na Steamie są opisane po angielsku - dziwne...

9. Patty jest ładniejsza niż w części pierwszej ;)

OK, to tyle jak pogram więcej, to coś jeszcze wrzucę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 09:23, kesik93 napisał:

Czekam na moją EK więc pytanie, jak się sprawuje nasz dubbing?

Za wielu głosów nie posłuchałem (może 4 postaci), ale dubbing jest niezły, ale jeżeli chodzi o Beziego, to pan Kopczyński mi zupełnie nie pasuje - dla mnie ten głos to głos listera z DA i nie mogę się przestawić. Poza tym jego głos jest za "miękki" jak na wilka morskiego i twardziela. Powinni dać głos Beziego z Gothicków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 10:08, Abi_Dalzim napisał:

> Powinni dać głos Beziego z Gothicków.


Z tego co pamiętam to ten aktor podkłada głos komuś innemu w R2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 10:08, Abi_Dalzim napisał:

Powinni dać głos Beziego z Gothicków.


Ja osobiście byłem przeciwny takiemu zabiegowi. Głos Jacka Mikołajczaka na zawsze będzie mi się kojarzyć z Bezimiennym z Gothiców, więc nie bardzo pasowałby mi tutaj jako kolejny Bezimienny. Cenega coś gadała, że nie dali jego bo jego głos byłby za stary w stosunku do Bezimiennego. Ja przed premierą obstawiałem, że Banaszyk dostanie Bezimiennego no ale cóż... Kopczyński jest Pasterzem z Feshyr (ArcaniA) i też mi trochę nie pasował na głównego bohatera no ale cóż x2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 10:11, Ecko09 napisał:

Z tego co pamiętam to ten aktor podkłada głos komuś innemu w R2.

No właśnie wiem, że Pan Mikołajczak nie "beziuje" w R2, a szkoda, bo jego głos byłby o wiele lepszym wyborem. Alister jest dla mnie za "miękki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 10:20, Abi_Dalzim napisał:

> Z tego co pamiętam to ten aktor podkłada głos komuś innemu w R2.
No właśnie wiem, że Pan Mikołajczak nie "beziuje" w R2, a szkoda, bo jego głos byłby
o wiele lepszym wyborem. Alister jest dla mnie za "miękki".


Kopczyński też daje radę IMO ma bardzo fajną barwę głosu i jak najbardziej pasuję. W Arcanii też pasuję jego głos, również jak Altaira z AC i wiele innych pozycji. Pan Mikołajczak też by pasował wg mnie, ale nie nasza decyzja. On chyba podkłada głos Carlosowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać jak wygląda klimat w polskiej wersji językowej, czy psuje, czy właśnie go dodaje, bo właśnie czytałem że sporo nowych przekleństw jest w polskiej wersji, co mi pasuje :D I ogolnie, jak sam feeling czy, czy świat jest w miarę otwarty jak Risen czy Gothic 3, czy właśnie podzielony na sektory jak Wiedźmin 2. Dzięki z góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2012 o 12:43, Karharot napisał:

> /.../ > Ja też tak mam ale imo to niewielka różnica skoro i tak Steam nie pozwoli odpalić gry
nawet jak już się ją zainstaluje. Najważniejsze żeby udało się wbić przed zdjęciem blokady.

Nie mam zdrowia do Steamu. Jak zechciałem uruchomić instalację, to okazało się, że gra już się ściąga. Te 5 GB to sporo, zostawiłem komputer właczony na noc i gra się ściągnęła. Co z tego, bo nie mogłem jej uruchomić. Gorzej, gra niby była już zarejestrowana, ale na moim koncie nie chciała się pokazać jako zarejestrowana. No to ją odinstalowałem i próbowałem zainstalować od nowa. Niestety, znowu załapała się na ściąganie w całości. No i mam ją teraz ściągniętą w 46% i pewnie cała ściągnie się gdzieś za 4-5 godzin. Jeśli i wtedy nie da się jej uruchomić, no to będzie moja ostatnia gra powiązana ze Steamem, którą kupiłem. Mam trzy gry "Steamowe" i ze wszystkimi były jakieś problemy, dobrze chociaż, że dwie z nich (Skyrim i Deus Ex) chodzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja próbuję odpalić grę i nic, zaraz po kliknięciu "play" w Steamie dostaje komunikat, że Risen 2 przestał działać, i tyle. Próbowałem restartować Steama ale to nic nie dało, mam najnowsze drivery do Radeona 6850, myślę nad przeinstalowaniem ale poprzednio Steam ściągał całą grę pomimo tego, że płyta cały czas była w kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 02:45, Lucas_the_Great napisał:

Spróbuj tak walczyć z dowolnym szermierzem, a nie ze zwierzakiem :D
EDIT: Testowo polecam sierżanta jeszcze w Calderze


Też tak można, ale z tego co widziałem walka z ludźmi jest o wiele trudniejsza. Można oczywiście stosować taką samą technikę, jednak oni robią to samo :) Fajnie, że jest tak wysoki poziom trudności albo ubogość w wykonywaniu ciosów jest przerażająca. Nie czuć tej mocy jak w Gothicu.

@Abi_Dalzim dzięki wielkie za info. Teraz będę musiał uważać na optymalizację, żeby nie przeszarżować z moim kompem. To, że Skyrim chodził płynnie na max delatch nie oznacza, że Risen 2 się podda. Dzięki tez za sterowanie, trzeba będzie od nowa się chyba nauczyć grać w Risena :D Dobrze, że zmienili głos Beziego. Jacek Mikołajczak niech zostanie na Gothica IV. Nie ma potrzebny zmieniać głosów na potrzeby innej gry Piranii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 14:08, kesik93 napisał:

Mam już moją EK, genialnie to wygląda. Brawo Cenega.

Możesz wrzucić jakieś zdjęcia tej beczki? Albo chociaż opisać, jak z wykonaniem? Jaka wielkość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 14:51, vegost napisał:

Też tak można, ale z tego co widziałem walka z ludźmi jest o wiele trudniejsza. Można
oczywiście stosować taką samą technikę, jednak oni robią to samo :) Fajnie, że jest tak
wysoki poziom trudności albo ubogość w wykonywaniu ciosów jest przerażająca. Nie czuć
tej mocy jak w Gothicu.

Naucz się parowania, riposty etc i się zrobi inaczej - po prostu na początku Bezi mało umie, bo się stoczył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować