Zaloguj się, aby obserwować  
lukaszqwerty

Risen 2 - Temat ogólny [M]

1251 postów w tym temacie

Przeinstalowanie gry na świeżo nic nie dało, próba uruchomienia gry kończy się natychmiastowym crashem procesu ("Risen 2 przestał działać"). Wyczyściłem wcześniej rejestr, próbowałem weryfikacji steamowej, restartowałem steama i cały komputer, nic. Jakieś pomysły, czy gra po prostu nie pójdzie i tyle? Oto moja specyfikacja:

Procesor- Intel C2Q Q6600 2.4 ghz (quad core)
4 GB RAM
Radeon 6850
Vista 64 bit angielska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 15:19, Lucas_the_Great napisał:

Naucz się parowania, riposty etc i się zrobi inaczej - po prostu na początku Bezi mało
umie, bo się stoczył :)


To jest jakieś wyjście :) Ale trzeba trochę expa na te wszystkie talenty. A jak wiemy teraz, żeby nauczyć się talentu trzeba mieć odpowiednio dużo czegoś tam :) Nie pamiętam nazwy. Ale tak czy siak nie wyobrażam sobie walki z dwoma czy nawet trzema ludzkimi przeciwnikami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zainstalowane, nie crashuje się, ale na GTX 560Ti wyciąga zaraz po starcie ponad 30 fps, po czym w ciągu minuty spada do 10 fps (nawet, jeśli nic nie robię!) i tak już zostaje. Wszystko niezależnie od poziomu ustawień grafy. Najnowsze betowe stery nvidii też nie pomogły. Miał ktoś coś podobnego? Jest na to lekarstwo, czy trzeba czekać na patcha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 14:29, KrzysztofMarek napisał:

Nie mam zdrowia do Steamu. Jak zechciałem uruchomić instalację, to okazało się, że gra już się ściąga. Te 5 GB to sporo, zostawiłem komputer właczony na noc i gra się ściągnęła. Co z tego, bo nie mogłem jej uruchomić. Gorzej, gra niby była już zarejestrowana, ale na moim koncie nie chciała się pokazać jako zarejestrowana.

Miałem dokładnie tak samo, rozwiązaniem jest restart kompa po nim Steam już wszystko powinien widzieć a gra powinna się odpalić...
Współczuję ponownego czekania, na pocieszenie mogę dodać tylko tyle że też nie cierpię tych wszystkich DRM-ów i uważam że życie gracza byłoby bez nich lepsze (tyle że jedynie piraci mogą się cieszyć grą bez tego szajsu :/ No pun intended).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 16:22, Karharot napisał:

Miałem dokładnie tak samo, rozwiązaniem jest restart kompa po nim Steam już wszystko
powinien widzieć a gra powinna się odpalić...


A pamiętasz co wczoraj mówiłem jak miałeś ściągnięte 93% gry? Że na 100% będą jakieś problemy. :) I niestety miałem rację. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.
Czy te 2 DLC co miały dziś być to na STEAM sie pojawią? czy nasza polska wersja gry nie pozwala kupić tych dlc... Bo wchodząc na DLC dla Risen2 niestety nie ma dostępnych. Bo fajnie by było pograć dodatkowo w tą misję z Patty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DLA POSIADACZY GEFROCE GTX 560 TI
Jeśli wam gra klatkuje, nie działa płynnie nawet na najniższych detalach to polecam pobrać stasze sterowniki.
Miałem sterowniki 296.10, potem zmieniłem na 285.62 wzrost wydajności gwarantowany.
Przynajmniej u mnie na najniższych przed zmianą nie dało się grać, teraz śmiga na najwyższych :)
Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 17:18, piccolo36 napisał:

Czy te 2 DLC co miały dziś być to na STEAM sie pojawią? czy nasza polska wersja gry nie
pozwala kupić tych dlc... Bo wchodząc na DLC dla Risen2 niestety nie ma dostępnych. Bo
fajnie by było pograć dodatkowo w tą misję z Patty


W Steam wybierz zakładkę gry -> aktywacja produktu w Steam -> wpisz kod czynność powtórz z drugim DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 16:38, Wojman napisał:

A pamiętasz co wczoraj mówiłem jak miałeś ściągnięte 93% gry? Że na 100% będą jakieś problemy. :) I niestety miałem rację. :(

Dlatego sobie zastrzegłem że zrzucę odpowiedzialność na Ciebie jeśli restart nie pomoże XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 16:22, Karharot napisał:

> /.../ > Miałem dokładnie tak samo, rozwiązaniem jest restart kompa po nim Steam już wszystko
powinien widzieć a gra powinna się odpalić...

Mam już 78% ściągnięte, tak, że wypróbuję ten sposób już niedługo. Mam nadzieję, że pomoże...

Dnia 27.04.2012 o 16:22, Karharot napisał:

Współczuję ponownego czekania, na pocieszenie mogę dodać tylko tyle że też nie cierpię
tych wszystkich DRM-ów i uważam że życie gracza byłoby bez nich lepsze (tyle że jedynie
piraci mogą się cieszyć grą bez tego szajsu :/ No pun intended)

I pomyśleć, że CDP stać było na zlikwidowanie zabezpieczeń, kiedy okazało się, że to one stwarzają problemy. Gothic 1 i Gothic 2 nie miały żadnych zabezpieczeń, można było grać bez płyty w napędzie i jakoś nie zaszkodziło to interesom wydawcy. Ech, szkoda mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 17:24, Nisert napisał:

DLA POSIADACZY GEFROCE GTX 560 TI
Jeśli wam gra klatkuje, nie działa płynnie nawet na najniższych detalach to polecam pobrać
stasze sterowniki.
Miałem sterowniki 296.10, potem zmieniłem na 285.62 wzrost wydajności gwarantowany.
Przynajmniej u mnie na najniższych przed zmianą nie dało się grać, teraz śmiga na najwyższych
:)
Miłego dnia.



Czyli jednak coś spartolili... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POSIADACZE FERMI! Problem leży gdzieś indziej.

Problemem nie jest wersja sterownika! Coś mnie tknęło i przed instalacją starszej wersji, usunąłem z najnowszej oprogramowanie NVIDIA 3D. Teraz mam na maksie od 40 do 60 klatek, bez tego dziwnego spadku po kilku minutach. Odinstalujcie to w razie problemów i bangla. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 17:24, Wojman napisał:

W Steam wybierz zakładkę gry -> aktywacja produktu w Steam -> wpisz kod czynność
powtórz z drugim DLC.


Tak Tylko ja nie mam kodów na to dlc, tylko chce je kupić na steam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 17:49, Myszasty napisał:

POSIADACZE FERMI! Problem leży gdzieś indziej.

Problemem nie jest wersja sterownika! Coś mnie tknęło i przed instalacją starszej wersji,
usunąłem z najnowszej oprogramowanie NVIDIA 3D. Teraz mam na maksie od 40 do 60 klatek,
bez tego dziwnego spadku po kilku minutach. Odinstalujcie to w razie problemów i bangla.
:)

No rzeczywiście, bo jednak po zmianie sterowników na starsze odczułem na drugiej wyspie spory spadek.
Dzięki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 17:33, KrzysztofMarek napisał:

Gothic 1 i Gothic 2 nie miały żadnych zabezpieczeń, można było
grać bez płyty w napędzie i jakoś nie zaszkodziło to interesom wydawcy. Ech, szkoda mówić.


A dlc z wyciętym "na żywca" fragmentem gry? Także szkoda gadać. Najwyraźniej Piranie postanowili dołączyć do grona kontrowersyjnych wydawców gier. Rozumiem, że jak w Wiedźminie 2, dodatkiem za preorder jest kupiec lub wyposażenie, ale fabuła? Na dodatek związana z częścią pierwszą Risen? Niefajna zagrywka. Oj, bardzo znowocześniało PB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 15:25, Garadon napisał:

Przeinstalowanie gry na świeżo nic nie dało, próba uruchomienia gry kończy się natychmiastowym
crashem procesu...


Ja mam niemal to samo, wyjatkiem jest to ze widze logo "Risen 2..." po chwili czarny ekran wskakuje na kilka sekund i wywala automatycznie do windowsa bez zadnego komunikatu.
Mimo że mam sporo lepszy sprzęt od Twojego to wątpię by to był problem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 18:35, Fimbulvinter napisał:

Nawet fajna ta kolekcjonerka. Jak na razie jedna z lepszych jakie widziałem.
http://youtu.be/w_QVn6xBQJ8


Fakt jest bardzo fajna a na pewno oryginalna:)
Sam się zdzwiłem jak to fajnie wygląda (pomimo faktu że mam dość sporo różnego rodzaju kolekcjonerek) rozpakowując swoją.
Szkoda że narazie samej gry nie mogę uruchomić, czarny ekran itd itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować