Zaloguj się, aby obserwować  
lukaszqwerty

Risen 2 - Temat ogólny [M]

1251 postów w tym temacie

Jak ktoś ma problemy z walką to polecam pakowanie punktów w wytrzymałość, po dodaniu 2 punktów nawet nieźle sobie radzę z obrywaniem (mniejsze obrażenia :P) Kopniak podobno jest dość zawodny więc chyba nie zainwestuje 500 sztuk złota w tą umiejętność, może zmienie zdanie :) A propos kasy, zna ktoś jakiś dobry sposób na zarabianie? Wydałem ostatnie pieniądze na naukę kradzieży kieszonkowej, chyba zaczne okradać wszystkich :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 00:47, Garadon napisał:

Jak ktoś ma problemy z walką to polecam pakowanie punktów w wytrzymałość, po dodaniu
2 punktów nawet nieźle sobie radzę z obrywaniem (mniejsze obrażenia :P) Kopniak podobno
jest dość zawodny więc chyba nie zainwestuje 500 sztuk złota w tą umiejętność, może zmienie
zdanie :) A propos kasy, zna ktoś jakiś dobry sposób na zarabianie? Wydałem ostatnie
pieniądze na naukę kradzieży kieszonkowej, chyba zaczne okradać wszystkich :P

Ja właśnie tak wydałem ostatnie pieniądze i żałuję... zdobyłem jeden questowy przedmiot ale poza tym póki co zyski były zbyt niskie by sfinansować kupno umiejętności parowania, bez której teraz nie mogę sobie poradzić z niemal żadnym humanoidalnym przeciwnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 00:02, Jarden napisał:

Jak ci się niby udało pobrać klucz na dlc, moje zamowienie widnieje jako "w realizacji" ale nie moge pobrac zadnego pliku z kodem?

W oknie ze szczegółami zamówienia pod Risenem na liście zamówionych produktów powinien być napis
"Kliknij aby pobrać kod(y) do tego produktu." - kliknij na niego i w oknie które się pojawi podaj kod który masz na dokumencie sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2012 o 23:22, Abi_Dalzim napisał:

Czy strzelanie z armaty na pierwszym posterunku piratów służy tylko zabawie czy też można dzięki niej rozwlaić drzwi do tej świątynu naprzeciwko? Bo ten świątynny budynek aż się prosi o eksplorację, a wejść się tam nie da :)

Czemu się pytasz samemu nie sprawdzając? :) Da się, właśnie sprawdziłem naprowadzony Twoim pytaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że achievementy są zabugowane -- musiałem przecież mieć więcej niż 1000 sztuk złota, skoro kupiłem umiejętnośc Kradzieży, a achievementu "zgromadziłeś 1000 złota" nie otrzymałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 05:25, Karharot napisał:

Czemu się pytasz samemu nie sprawdzając? :)


Sprawdzałem już wcześniej ale nie dałem rady rozwalić tych drzwi (dlatego pytałem czy to w ogóle możliwe). A Tobie jak się udało? Może ja jakoś źle celowałem.

Na razie popłynąłem na Wybrzeże Ostrzy, kiedyś wrócę i sprawdzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2012 o 21:21, Satruss napisał:

Może mi ktoś napisać, jak to w końcu jest z Risenem 2? Opłaca się kupić czy nie bardzo?
W jedynkę grało mi się świetnie, w Gothica 3 też... A i jedynkę i dwójkę parę razy ukończyłem.

jak w G3 grało ci się dobrze, to w to też powinno, bo gra powtarza kilka błędów mechaniki tamtej gry względem poprawek które wprowadził R1, np. wywalono odskok, co utrudnia walki na siłę (a część mam wrażenie wręcz uniemożliwia, bo nie wiem jak załatwić takiego strażnika grobowca skoro nie da się biegać dookoła niego, a przynajmniej inaczej niż strzelając do niego z góry), zaś taki ghul potrafi dostać rage''a niczym niesławne wilki.
No i jest kilka arcaniowych naleciałości, ale na szczęscie zdecydowanie lepiej przemyślanych niż w oryginale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 09:31, dark_master napisał:

w tę bramę to najlepiej posłać spam pocisków ''mniej więcej w tamtą stronę'', bo dokładne celowanie daje różny efekt

Dokładnie. 2-3 z celownikiem dokładnie na drzwiach i po kolejnych 2-3 o każdy centymetr wyżej :)
Nie mam pojęcia które ustawienie jest właściwe ale skoro piratom ta kanonada nie przeszkadza to czemu się ograniczać ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pakować punkty doświadczenia w cwaniactwo. Otwieranie zamków jest dopiero na czwartym poziomie - a tylko na nim mi zależy (no, może jeszcze trochę na umiejętności złotousty)...

Albo może zadam pytanie inaczej - zamknięte skrzynie porozrzucane po wyspie (na razie tylko tej "pierwszej") skrywają jakieś ciekawe przedmioty czy może raczej by znaleźć legendarne przedmioty nie muszę pakować inwestować w otwieranie zamków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 10:49, Satruss napisał:

Jak obejrzeć mapy skarbów? Wygrałem z O''Brianem zawody w piciu i dostałem mapę do jego
skarbu... Tyle, że nigdzie jej nie widzę...

Tych map się nie ogląda. Po prostu zaczynają nowe zadania (można dodać znacznik na mapie wyspy - pokaże Ci lokalizację skarbu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 11:00, Abi_Dalzim napisał:

Tych map się nie ogląda. Po prostu zaczynają nowe zadania (można dodać znacznik na mapie
wyspy - pokaże Ci lokalizację skarbu).


No to coś jest nie halo... Pojawiła się niby informacja o nowym zadaniu, ale w dzienniku go nie ma...

edit: Dobra nvm. Jestem głupi i mam kaca :P Misja jest pod zakładką "Broń Tytanów", a nie "Tacarigua" :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie Edycji Kolekcjonerskiej Risen 2. Czy ten drewniany antałek to jest takie ładne opakowanie zbiorcze na grę i te wszystkie gadżety, czy tylko taki gadżecik do postawienia na półkę koło gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poradniku (tak, przeczytałem, bo zaczynam grę na nowo, za pierwszym podejściem zrobiłem za dużo błędów) przeczytałem, że jeszcze przed wyjściem z pokoju powinienem założyć Pierścień Mędrca, który dodaje 5% do punktów chwały. Ale tego pierścienia nie mam i nigdzie go nie mogę znaleźć. Czy ktoś wie, gdzie ten pierścień jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 11:42, marekl1975 napisał:

Mam pytanie odnosnie Edycji Kolekcjonerskiej Risen 2. Czy ten drewniany antałek to jest
takie ładne opakowanie zbiorcze na grę i te wszystkie gadżety, czy tylko taki gadżecik
do postawienia na półkę koło gry?


I to, i to, gdyż całość jest zapakowana w ten anrałek a po wypakowaniu można go sobie postawić na półkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 12:43, lis_23 napisał:

I to, i to, gdyż całość jest zapakowana w ten anrałek a po wypakowaniu można go sobie
postawić na półkę ;)


Dzieki, czuję, że chyba pokuszę się na EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować