Zaloguj się, aby obserwować  
lukaszqwerty

Risen 2 - Temat ogólny [M]

1251 postów w tym temacie

Dnia 29.04.2012 o 19:47, Azazell napisał:

Panowie mam 2 pytania:

1. Czy mogę robić misje dla dzikusów (malakusów) i dla inkwizcji ? Wybrałem inkwizitów
ale moze jest szansa, że ich questo te pierwsze da rade wykonac?

2. Mam teraz zebrac 4-5 osobową grupę i wpaść do świątyni gdzie jest

Spoiler

Wrona

. Czy
robić to od razu? Czy lepiej wpierw wykonać wszystkie misje na tej wyspie i przeszukać
wszystko? jak sądzicie?


1. Owszem. Własnie skończyłem wszystkie questy poboczne dla obu frakcji. Więc jest to jak najbardziej możliwe.
2. Nie radzę, kiedy przystąpisz do szturmu na Świątynie Ziemi to anulują ci się zadania, których nie zrobiłeś przed finałem na drugiej wyspie. Ta sama sytuacja co na pierwszej wyspie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2012 o 20:50, vegost napisał:

2. Nie radzę, kiedy przystąpisz do szturmu na Świątynie Ziemi to anulują ci się zadania,
których nie zrobiłeś przed finałem na drugiej wyspie. Ta sama sytuacja co na pierwszej
wyspie.


I to jest minus gry. Bo powinni dawać w nawiasie np że uniemożliwi to wykonanie questów na danej wyspie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 21:00, Azazell napisał:

I to jest minus gry. Bo powinni dawać w nawiasie np że uniemożliwi to wykonanie questów
na danej wyspie!


O ile wiem, nigdy czegoś takiego nie uświadczyłem w żadnym rpgu :) Owszem piszę tak, ale w poradnikach. Poza tym, zawsze się robi save przed takimi czynami. Bo wiadomo, że coś może śmierdzieć. Ale tutaj już wiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla posiadaczy DLC Wyspa Skabrów - uwaga SPOILERY

Spoiler

Warto zabijać Harloka i czy jeśli go oszczędze to co się z nim stanie? Pojawi się gdzieś jeszcze podczas rozgrywki>



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś napisać jak wygląda angielska wersja gry? Właśnie skończyłem W2 i pewnym jest, że żadna gra jeszcze bardzo długo nie dorówna mu pod względem dubingu, ale to co jest w R2 to jakaś kpina. Pomijam już słabą grę aktorską ale takich błędów jak niezgodność napisów z dialogami, zdarzających się angielskich dialogów oraz zdań pozbawionych jakiegokolwiek sensu nie mogę już przeboleć. Jakiś czas temu oglądałem filmik o pracy reżysera dubingu. Dlatego pytam się gdzie On i testerzy byli skoro wszystkie te błędy pojawiły się już na początku gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 18:36, Elwro napisał:

Gra wyświetla podpowiedź
"użyj LMB", co oczywiście powoduje atak, a nie parowanie... nikt tego nie testował przed
wydaniem?

jak w przypadku kopniaków, wciskasz LPM dopiero jak blokujesz. Ludzie, myśleć trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Risen miał dobry dubbing angielski w pierwszej części. W drugiej części mamy tą samą aktorską obsadę, więc jakoś specjalnie na jakości gra nie straciła. Ale uważam, że w rpgi powinno się grać po Polsku to też gram z naszym dubbingiem. Jest całkiem przyzwoity. Grałem też na początku po angielsku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolenie na muszkiet dostajesz jak staniesz po stronie inkwizycji. Mi się jakoś podoba gra muszkietem mimo, że to tylko strzela no i w sumie można bagnetem też lać, ale to tylko się przydaje jak chcesz na chwile wroga zająć zanim będziesz mógł oddać kolejny strzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 22:56, Gacol08 napisał:

Pozwolenie na muszkiet dostajesz jak staniesz po stronie inkwizycji. Mi się jakoś podoba
gra muszkietem mimo, że to tylko strzela no i w sumie można bagnetem też lać, ale to
tylko się przydaje jak chcesz na chwile wroga zająć zanim będziesz mógł oddać kolejny
strzał.


Ok dzięki :) W tym rzecz, że muszkiety nie mają praktycznie cooldawna na przeładowanie. W przeciwieństwie do pistoletów, które mają aż 30 s na przeładowanie. To jest totalnie śmieszne :) A muszkiety 2s hahaha. Tego nie mogę zrozumieć. Dlatego lepiej się zaopatrzyć w muszkiet. Imo broń palna jest zabójcza w tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nauczyłem się tam gdzie jest miasto Isabella kradzieży na poziomie 4 i hmm nadal nie mogę otwierać skrzynek bo pisze np 25/60 poziom zamka. Jak się douczyć aby otwierać kazdy zamek>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach gry jestem na końcu pierwszej wyspy i mam do was kilka pytań :)

1. Jak to jest z rozwojem postaci, warto specjalizować się w 1-2 atrybutów czy można swobodnie pomiędzy wszystkie 5 rozdawać punkty? Wiem, że magii voodoo nie będe rozwijał ze względów fabularnych, więc to zostawia 4 atrybuty, choć dalej sądze, że chyba trzeba się specjalizować po doświadczeniu z Gothicami i Risenem 1.
2. Które umiejętności warto kupować, a które olać? Kuszą mnie kradzież kieszonkowa i otwieranie zamków, ale czuje, że nie opłaca się rozwijać tych umiejętności bo będe musiał wszystko pakować w kradzież żebym coś z niej miał :P
3. Czy w dalszej części gry wrócimy na 1 wyspę ? (tacarigua)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 23:12, Azazell napisał:

nauczyłem się tam gdzie jest miasto Isabella kradzieży na poziomie 4 i hmm nadal nie
mogę otwierać skrzynek bo pisze np 25/60 poziom zamka. Jak się douczyć aby otwierać
kazdy zamek>?


Nie można nauczyć się kradzieży na poziomie 4 maksymalny poziom to 3, którego na pewno nie odblokowałeś, gdyż wartość przy otwieraniu byłabym znacznie wyższa niż 25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 23:51, Garadon napisał:

Po kilku godzinach gry jestem na końcu pierwszej wyspy i mam do was kilka pytań :)


1. Jestem na drugiej wyspie i mogę stwierdzić, że wymaksowanie 5 czy nawet 4 atrybutów będzie niemożliwe. Podejrzewam, że dwa atrybuty maks i ew. 2 do połowy.
2. Akurat kradzież i otwieranie są dosyć ciekawe i pozwalają zdobyć troszkę kasy oraz punktów doświadczenia.
3. Tak - chociaż nie wiem kiedy będzie można wybierać dokąd chcę się płynąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 00:22, Saineic napisał:

>
3. Tak - chociaż nie wiem kiedy będzie można wybierać dokąd chcę się płynąć.


Po zdobyciu własnego statku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 22:47, dark_master napisał:

jak w przypadku kopniaków, wciskasz LPM dopiero jak blokujesz. Ludzie, myśleć trochę.

Pomyśl, zanim coś napiszesz. Wciśnięcie LPM powoduje atak.

Sam już wpadłem na to, że trzeba wcześniej wcisnąć RPM, ale po pierwsze gra tego nie mówi, a po drugie mogłeś nie epatować chamstwem tylko mi pomóc; ale nie, wolałeś się wymądrzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 23:51, Garadon napisał:

1. Jak to jest z rozwojem postaci, warto specjalizować się w 1-2 atrybutów czy można
swobodnie pomiędzy wszystkie 5 rozdawać punkty? Wiem, że magii voodoo nie będe rozwijał
ze względów fabularnych, więc to zostawia 4 atrybuty, choć dalej sądze, że chyba trzeba
się specjalizować po doświadczeniu z Gothicami i Risenem 1.
2. Które umiejętności warto kupować, a które olać? Kuszą mnie kradzież kieszonkowa i
otwieranie zamków, ale czuje, że nie opłaca się rozwijać tych umiejętności bo będe musiał
wszystko pakować w kradzież żebym coś z niej miał :P
3. Czy w dalszej części gry wrócimy na 1 wyspę ? (tacarigua)


1. Najlepszym i zdecydowanie najlepiej oddającym cały klimat zabawy jest inwestowanie chwały w broń biała i palną. Zdecyduj się, czy chcesz walczyć mieczami czy szpadami z broni białej a w broni palnej pistoletami, obrzynami czy muszkietami.

2. Zgadza się. Kradzieży kieszonkowej opłaca się uczyć bo bardzo ułatwia wykonać niektóre zadania poboczne. Co przekłada się na kasę/chwałę. Oczywiście to wybór opcjonalny bo zawsze są dwa różne sposoby wykonania questa. Warto uczyć się szermierki w zależności od preferowanej przez ciebie broni. Tak samo z broni palnej. Będziesz przeciwników brał na dystans a gdy podejdą za blisko w zwarciu. Obrażenia krytyczne w przypadku broni palnej obowiązkowo. Bardzo często wypada krytyk co zadaję miażdżące obrażenia. Reszta pkt według uznania. Według mnie zainwestuj jeszcze w wytrzymałość. Reszta jest zbędna.

3. Jak dojdziesz do końca

Spoiler

II aktu to będzie możliwość płynięcia gdzie chcesz. (Dostajesz swój statek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 19:20, Ecko09 napisał:

1. Jest sens się szkolić w walce zarówno bronią białą jak i tymi wszystkimi strzelbami itd. czy może lepiej wybrać sobie jedno?

Raczej tak. Jeśli będziesz używać kombinacji miecz + pistolet to z oczywistego powodu przydadzą Ci się obydwie umiejętności jednak z opisu skilli wynika że jeśli wybierzesz muszkiet to jego skuteczność w walce wręcz będzie zależała od wyszkolenia w walce bronią białą a nie palną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 18:28, Abi_Dalzim napisał:

Czy jeżeli zdecyduję się na Wybrzeży Ostrzy na walkę ramię w ramię z

Spoiler

Indianami

, to odetnie mi to możliwość późniejszej współpracy z
Spoiler

Inkwizycją

i możliwość nauki muszkietów

Tak, musisz wybrać jedno albo drugie.

Dnia 29.04.2012 o 18:28, Abi_Dalzim napisał:

A tak w ogóle, to na pierwszej wyspie lub na Wybrzeżu Ostrzy ktokolwiek uczy muszkietów?

Wydaje mi się że nie możesz się uczyć władania muszkietami dopóki nie dostaniesz możliwości ich używania

Spoiler

czyli dopóki nie wybierzesz inkwizycji

. To dość rozsądne zważywszy na to że inaczej można by skończyć wydając sporą ilość złota na szkolenie którego nie można by wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 00:15, Saineic napisał:

Nie można nauczyć się kradzieży na poziomie 4 maksymalny poziom to 3, którego na pewno
nie odblokowałeś, gdyż wartość przy otwieraniu byłabym znacznie wyższa niż 25.


Tzn nie kumam.. Jest atrybut który dodaje mi pkt przez uzyskany EXP i mam go tera na 4 poziomie.. nauczyłem się skradać i chyba coś jszcze oraz oczywiscie otwierac zamki.. To co musze jeszcze by otwierac kazdy zamek? ;/ Jest taka nauka gdzies na 2 wyspie

Dnia 30.04.2012 o 00:15, Saineic napisał:

1. Jestem na drugiej wyspie i mogę stwierdzić, że wymaksowanie 5 czy nawet 4 atrybutów
będzie niemożliwe. Podejrzewam, że dwa atrybuty maks i ew. 2 do połowy.


Ja chyba wykonałem większość misji na 2 wyspie i mam obecnie Walka bronią białą na 7 poziomie, strzelanie bronią palną na 4 poziomie, cwaniactwo na 4 poziomie i ta co dodaje siłe na 3 poziomie. Na Voodoo zlewam. I w sumie nie mam problemów z żadnym potworkami (pojedynczymi) gorzej z hordą ;/

Dnia 30.04.2012 o 00:15, Saineic napisał:

2. Akurat kradzież i otwieranie są dosyć ciekawe i pozwalają zdobyć troszkę kasy oraz
punktów doświadczenia.


Tak właśnie one dodają dużo bonusa. I Warto w nie inwestować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 07:56, Azazell napisał:

Tzn nie kumam.. Jest atrybut który dodaje mi pkt przez uzyskany EXP i mam go tera na
4 poziomie.. nauczyłem się skradać i chyba coś jszcze oraz oczywiscie otwierac zamki..
To co musze jeszcze by otwierac kazdy zamek? ;/ Jest taka nauka gdzies na 2 wyspie


Postaram się to lepiej wytłumaczyć. Do poziomu 4 rozwinąłeś atrybut Cwaniactwo, tak przynajmniej wynika z tego co napisałeś. Atrybut ten posiada 3 talenty (brudne sztuczki, złodziejstwo i srebrny język) ten drugi jest odpowiedzialny za otwieranie skrzyń i kradzież kieszonkową. Każdy z talentów posiada wartość 5 na pierwszym poziomie swojego atrybutu i może być zwiększany na trzy sposoby:

- Zwiększając poziom atrybutu (5 pkt talentu na poziom)- stąd na 4 poziomie cwaniactwa masz wartość Złodziejstwa na poziomie 25.
- Ucząc się umiejętności Złodziejstwo, która na poziomie I, II i III dają odpowiednio 5, 10 i 15 do talentu odpowiedzialnego za kradzież i otwieranie skrzyń.
- mikstury, ubrania, przedmioty legendarne etc.

Jeżeli masz skrzynie, której wartość wynosi 25/30 oznacza to, że brakuje ci 5 pkt. talentu do jej otwarcia. Napis wtedy pojawia się na czerwono. Zielony napis jest wtedy gdy wartość talentu zrówna się lub przekroczy poziom zabezpieczenia skrzyni i można ją otworzyć po odpowiedniej mini-grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować