Zaloguj się, aby obserwować  
lukaszqwerty

Risen 2 - Temat ogólny [M]

1251 postów w tym temacie

Spoiler

Jak pokonać Garcię w tym obozie Marakajów? Wcześniej jako Corientes jeszcze kazał mi znaleźć przejście do ukrytej doliny no to znalazłem, tyle, że w międzyczasie dowiedziałem się ,że to jest Garcia w przebraniu. I teraz, gdy idę mu o tym przejściu powiedzieć to w wyniku rozmowy wywiązuje się walka, w której po chwili ginę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 14:04, Ecko09 napisał:

Spoiler

Jak pokonać Garcię w tym obozie Marakajów? Wcześniej jako Corientes jeszcze kazał
mi znaleźć przejście do ukrytej doliny no to znalazłem, tyle, że w międzyczasie dowiedziałem
się ,że to jest Garcia w przebraniu. I teraz, gdy idę mu o tym przejściu powiedzieć to
w wyniku rozmowy wywiązuje się walka, w której po chwili ginę.



Udało mi się go pokonać wyciągając go z wioski ,ale wtedy misja z tą świątynia ognia przepada po zabiciu go, cholera jasna, a tak chciałem się tam dostać;/ Nie ma innego sposobu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Nie ma innej rady musisz go rozwalić. Ja wziąłem ze sobą Venture dałem mu trochę grogu (5 butelek) sam też sobie alkoholu trochę zrobiłem no i poskładałem pół wioski (poziom trudności średni). Głównie muszkietem i pistoletem walczyłem.



Co do świątyni to zabierasz krew przodków z trupa Garcii i idziesz do ściany ognia i to ci pozwoli przejść przez nią bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś inny sposób na naprawienie tych spadków wydajności oprócz usuwania sterowników 3D Vision? Bo akurat mam te okularki i nie uśmiecha mi się usuwać sterowników dla jednej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś kto ma dlc dodające nowe questy podać zawartośc pliku: mountlist_packed.ini. Bo u mnie nie ma odwołania do wszystkich plików z folderu compiled i może przez to nie działają mi głosy w zadanich z dlc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 17:48, MacFlay napisał:

Z bliźniaków strzelasz jak masz wyciągnietą broń główną (białą lub palną)?

Uzupełniam swój poprzedni post: pistolet już działa, musiałem tylko zmienić klawiaturę. Zdarza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

W Świątyni Ognia są jakieś skarby czy jedyne co tam jest do roboty to zabijanie Garcii? Jak są jakieś skarby to jak się do nich dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile mi zostało do końca gry? Bo wykonałem sporo:

Spoiler

- zabiłem wrone i Slynea i teraz został Garcia
- na mapie została mi to miejsce gdzie niby jest Garcia..



i co będzie dalej? wiadomo? Czy to już koniec gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanie z wybrzeża ostrzy. Jak odwrócić uwagę tego ziomka który pilnuje armat? Oraz jak zdobyć możliwość zakupienia strzelb? Twierdzi że to polecenie może dać Sebastiano. Z jednym jak i z drugim uważałem że

Spoiler

będąć w ciele Sebastiano będzie jakaś opcja dialogawa

ale nie udało się. Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 17:49, Infes napisał:

Dwa pytanie z wybrzeża ostrzy. Jak odwrócić uwagę tego ziomka który pilnuje armat? Oraz
jak zdobyć możliwość zakupienia strzelb? Twierdzi że to polecenie może dać Sebastiano.
Z jednym jak i z drugim uważałem że

Spoiler

będąć w ciele Sebastiano będzie jakaś opcja dialogawa


ale nie udało się. Jakieś sugestie?


Mnie się nie udało odwrócić jego uwagi.

Spoiler

Po prostu zacząłem niszczyć armaty, a ten strażnik i magazynier mnie zaatakowali. Poradziłem sobie z nimi i zniszczyłem kolejne armaty.


Co do strzelb to
Spoiler

przed wyruszeniem do świątyni, dostałem możliwość zakupu muszkietu i strzelb. Oczywiście podążyłem ścieżką Inkwizytorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 17:49, Infes napisał:

Dwa pytanie z wybrzeża ostrzy. Jak odwrócić uwagę tego ziomka który pilnuje armat? Oraz
jak zdobyć możliwość zakupienia strzelb? Twierdzi że to polecenie może dać Sebastiano.
Z jednym jak i z drugim uważałem że

Spoiler

będąć w ciele Sebastiano będzie jakaś opcja dialogawa


ale nie udało się. Jakieś sugestie?


Tego się chyba nie da zrobić. Męczyłem się, kombinowałem i nic nie wyszlo aż się wściekłem i zrobiłem tak samo jak Kraju. Jeżeli chodzi o muszkiety to możliwość ich zakupienia jest tylko po wybraniu drogi inkwizycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 14:14, Ecko09 napisał:

Udało mi się go pokonać wyciągając go z wioski ,ale wtedy misja z tą świątynia ognia
przepada po zabiciu go, cholera jasna, a tak chciałem się tam dostać;/ Nie ma innego
sposobu?


Spoiler

Jak pozbierasz trupa Garcii, to podniesiesz krew dzięki której przejdziesz przez ścianę ognia. Ale nie jest to wymagane, bo podniesiesz też jeden z czterech artefaktów, a w świątyni nic nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ha, jednak jest ;P Właśnie się zorientowałem, że ten artefakt co mu zabieramy działa jak telekineza i trzeba go użyć w świątyni ognia do wciśnięcia przycisku, który normalnie nie jest dostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA SPOILERY, DUŻO SPOILERÓW

Spoiler


Jestem po skończeniu gry i niestety musze powiedzieć, że zakończenie bardzo mnie rozczarowało, Mara była bardzo łatwym przeciwnikiem (strzał, pare kroków, strzał itd.) Myślałem, że walka będzie bardziej wyzywająca, jakies specjalne moce, przyzywanie monstrów (myśle, że 5 diabłow pustynnych[czy jakoś tak] i nikt by jeszcze gry nie skończył :D), leczenie, pioruny, jakieś specjalne sekwencje działań tak jak podczas walki ze Śniącym. Miałem jeszcze nadzieje na jakąś dłuższą rozmową z Marą o tym jak doszło do tego wyszstkiego, wiecie, takie zebranie tego wszystkiego w całość.
Najbardziej jednak zasmucił mnie fakt, że po pokonaniu Mary nie można dalej swobodnie grać. Niby można wczytać wcześniejszy zapis, ale to jednak nie to samo co granie ze świadomością, że jesteśmy zbawcą świata :D


Ogólnie akcja jakoś tak za szybko się potoczyła, albo to może ja za dużo grałem. Ukończyłem w 29h.

Gre oceniam na 68/100

I jeszcze pytanie, jest jakaś mocniejsza zbroja niż Czarny Płaszcz?

PS. Jak myślicie jaka będzie następna gra PB? Bo na Risena 3 się raczej nie zanosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 22:33, Nisert napisał:

PS. Jak myślicie jaka będzie następna gra PB? Bo na Risena 3 się raczej nie zanosi.


Będzie Gothic 5. Już ponoć zaczęli go tworzyć, za jakiś rok potwierdzą i zapowiedzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 22:33, Nisert napisał:

PS. Jak myślicie jaka będzie następna gra PB? Bo na Risena 3 się raczej nie zanosi.


Nie zanosi? Już przed premierą można było sądzić, że w dwójce historia się nie zamknie a po przejściu dwójki, trójka jest już oczywista.

Dnia 01.05.2012 o 22:33, Nisert napisał:

Będzie Gothic 5. Już ponoć zaczęli go tworzyć, za jakiś rok potwierdzą i zapowiedzą :)


Gothic jest trylogią i jest już skończony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie co miałoby się dziać w Risenie 3? Główny problem gry,

Spoiler

czyli Mara i tytani zostali pokonani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować