Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Lionhead wykupiony przez Microsoft?

28 postów w tym temacie

Hmm... Czyżby "gigant z Redmont" szukał kolejnego źródła zysku :) ? A co z kasą za Fable''a, jak to działa? Czy zyski w tej sytuacji także poczęły iść na konto Microsoftu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gigant z Redmont próbuje na wszystkim zarobić. Ale jedno mnie irytuje! Czy on nie może zrobić coś jednego a dobrego? Np. taki windows. Ten nowy co ma wydać będzie miał gigantyczne wymogi i będzie nam spowalniał komputer. Windows Xp- mógłby zniszczyć wszystkie bugi oraz tak usprawnić kod źródłowy żeby hakerom włamanie się do komputera z systemem microsoftu nie było proste - czy słyszał ktoś żeby na linuksie mieć wirusy? Czy gigancik z redmont nie ma większych możliwości? Odwala hałę. I powiedzcie że microsoft to dobra firma... Ehh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 15:14, Radzisz napisał:

Gigant z Redmont próbuje na wszystkim zarobić. Ale jedno mnie irytuje! Czy on nie może zrobić
coś jednego a dobrego? Np. taki windows. Ten nowy co ma wydać będzie miał gigantyczne wymogi
i będzie nam spowalniał komputer. Windows Xp- mógłby zniszczyć wszystkie bugi oraz tak usprawnić
kod źródłowy żeby hakerom włamanie się do komputera z systemem microsoftu nie było proste -
czy słyszał ktoś żeby na linuksie mieć wirusy? Czy gigancik z redmont nie ma większych możliwości?
Odwala hałę. I powiedzcie że microsoft to dobra firma... Ehh :(


A że inne giganty też wykupują studia developerskie to przecież nie problem, ale jak tylko coś zrobi microsoft to robi się ogromny problem :\
W xp`ku są dziury bo jest to najpopularniejszy system i hackerzy 24/7 szukają dziur bo to się opłaca. Gdyby linux był tak popularny jak XP to też miał byś tam wirusy może mniej ale też by tego trochę było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krzym - słusznie gadasz! :) Microsoft nie jest taki zły, jak go wielu ludzi maluje... Zobaczcie (to do malkontentów) - narzekacie, marudzicie, wołacie o pomstę, ale wszyscy grzecznie używacie systemu Microsoftu. Jaki problem użyć Linuxa? Żaden - ja sam zakładałem Mandrake Linux (dość prymitywny według znawców, no ale n00b linuxowy jestem... :P ) i daje się na nim robić wszystko to co na Windows (XP), włącznie z graniem (minimum kombinowania). Więc albo przestańcie marudzić, albo wgrajcie Pingwina...

Aha, i jeszcze jedna rzecz - bardzo wielu ludzi ma piracki OS Microsoftu. Cóż, z racji, że Windows Update stał się dla nich niedostępny, o jakichkolwiek poprawkach mogą zapomnieć. A te poprawki dająbardzo dużo, wierzcie mi - mówi to wam posiadacz orginalnych OS''ów MS od zawsze, korzystający z aktualizacji. :)

Samo przejęcie Lionhead nie jest czymś szokującym, po sukcesie Fable firma chce przytrzymać źródło zysków obok siebie. To całkowicie normalne zachowanie! Czy Ty, Radzisz, nie starałbyś się zarobić? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym brakiem poprawek to nie byłby taki pewien.

A co do przejęcia - Lionhead i tak nie wydało chyba żadnej gry na PS2, więc to przejęcie ma dla mnie niewielkie znaczenie. Nie wiadomo tylko, czy nie ucierpi na tym samo studio - oryginalne pomyłsy + Microsoft = sprzeczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i tu sie nie zgodze chociazby pierwsze z brzegu: usluga xbox live
jezeli chodzi o gry seria AoE , DS i inne ciekawe gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gigant z Redmont próbuje na wszystkim zarobić. Ale jedno mnie irytuje!
> Czy on nie może zrobić coś jednego a dobrego? Np. taki windows.
> Ten nowy co ma wydać będzie miał gigantyczne wymogi i będzie nam spowalniał komputer.
> Windows Xp- mógłby zniszczyć wszystkie bugi oraz tak usprawnić kod źródłowy żeby hakerom włamanie
> się do komputera z systemem microsoftu nie było proste - czy słyszał ktoś żeby na linuksie mieć wirusy?
> Czy gigancik z redmont nie ma większych możliwości? Odwala hałę.
> I powiedzcie że microsoft to dobra firma... Ehh :(

Hm jesli pracujesz na windowsie to przesiądź sie na Linuxa i po kłopocie ale znając życie to pewnie Linuxa tylko znasz w teorii, uswiadamiam ci że sa wirusy takze które atakuja system Linux. XP-ek jest OK tylko wiekszośc jego użyszkodników jest zbyt tępa aby umieć go przystosowac do swoich potrzeb. Co do wypuszczania nowego systemu to oczywiście chodzi o kase i tu się z toba zgodzę że M$ spokojnie mółby dopieścić XP a nie wydawac nowy system choc z drugiej strony muszą gonić Linuxa i MacOS z ich nowymi funkcjami aby nie zostac w tyle. Pamietaj tez że sprzęt dla gracza zmienia sie bardzo szybko i stare systemy nie obsługują nowych funkcji hardwaru a nei wszystko da się zaimplementować w stary system bop to wymagałoby jego gruntownej przebudowy a łatwiej jest wypuścić nowy OS i zarobić na tym niz darmowe łatki do starego. Mogę się załozyć że pierwsi którzy wypróbuja nowy OS od M$ to "fałszywi" wielbiciele Linuxa a po jego zainstalowaniu znów będą narzekać na wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

re Shin akurat gry to zamiawał w niezależnych studiach developerskich (zajmujących sie własnie grami). własne pomysły jak najbardziej ma, tylko żę niestety beznadziejne (np cieżarna krowa czyli rejestr windows)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolejny topik z walką Win vs Lin ...
tyle tylko, że 90% problemu z Windowsem jest z powodu użytkowników, ich niewiedzy i nieznajomości komputera i systemu
nawet jeśli Linux jest taki boski jak mówicie, to jest na 1000% pewien, że gdyby Ci wszyscy (mniej doświadczoni) użytkownicy Windowsa przeszli na Linuxa to Linuxowcy pożałują tego, skończy się "super-boski-dobry-sprawny" system i wtedy Linuxa ludzie zaczną nazywać "badziewiem" ... sorry, macie Linuxa ?! to się z tego cieszcie, ale nie usiłujcie na siłe ludzi zmieniać do niego, jak nasz Ojciec Grzyb ....
ja używam obu systemów i Winda mi lepiej chodzi, wystarczy znać się na komputerze, którego się używa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 16:41, Gofer31 napisał:

O NIE! PROSZE TYLKO NIE TO! :( jedyne dobre dzieło MicroSuck''u to Fable ;/

a także Halo, Project Gotham Racing, Age of Empires, Rise of Nations, Flight Simulator, Jade Empire, Forza Motosport, Dungeon Siege, Rallisport Challenge i coś jeszcze się znajdzie. Więc nie pękaj, będzie dobrze:)

Ciekawe czy teraz w końcu powstanie to BC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga... UWAGA!! Co ja teraz powiem mnie samego dziwi!
To dobra nowina! Lionhead pod skrzydlami poprzednego wydawcy wydal The Movies i B&W 2 - gierki dobre z zalozenia, ale tragicznie wykonane (miliardy bugow, tragiczne dzialania na GF6800 o czym swiadcza setki skarg na forach). Podejrzewam, ze byly naciski "z gory" od poprzedniego wydawcy. Moze MS bedzie lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Linuksa znam nie tylko w teorii. Mam w domu 2 PCty. Jeden ma windowsa drugi linuksa. Do pracy uzywam tego z linuksem(laptop) a do zabawy normalnego PC z windowsem. Wiem, że technika idzie naprzód, ale czy gigant z redmont czasami nie przereklamował swojego windowsa? Wiem, na linuksie można sobie pograć, ale niestety, większość gier jest robiona pod windowsa. I w dodatku Microsoft nie chce ujawnić kodu źródłowego windowsa. Dałoby to szansę na rozbudowę linuksa i innych systemów.
Ktoś powiedział czy niechciałbym zarobić. To oczywiste że bym chciał. Ale nie cudzą "krzywdą". Microsoft mógłby bardziej dopieszczać swoje projekty, fakt. Ale czy niemógłby zabrać się za 5 a nie 10? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 18:47, Radzisz napisał:

O NIE! PROSZE TYLKO NIE TO! :( jedyne dobre dzieło MicroSuck''u to Fable ;/


Ja tylko zwracam uwagę, że Fable nie zrobił Microsoft, tylko Lionhead... Microsoft jest tylko wydawcą. :]

Dnia 25.03.2006 o 18:47, Radzisz napisał:

Hehe. Linuksa znam nie tylko w teorii. Mam w domu 2 PCty. Jeden ma windowsa drugi linuksa.
Do pracy uzywam tego z linuksem(laptop) a do zabawy normalnego PC z windowsem. Wiem, że technika
idzie naprzód, ale czy gigant z redmont czasami nie przereklamował swojego windowsa? Wiem,
na linuksie można sobie pograć, ale niestety, większość gier jest robiona pod windowsa. I w
dodatku Microsoft nie chce ujawnić kodu źródłowego windowsa. Dałoby to szansę na rozbudowę
linuksa i innych systemów.
Ktoś powiedział czy niechciałbym zarobić. To oczywiste że bym chciał. Ale nie cudzą "krzywdą".
Microsoft mógłby bardziej dopieszczać swoje projekty, fakt. Ale czy niemógłby zabrać się za
5 a nie 10? :P


Z tym ujawnieniem kodu to nie jest takie hop-siup. Chciałbyś, żeby owoc Twojej ciężkiej, wielotygodniowej pracy został upubliczniony i żeby każdy mógł sobie do woli z niego korzystać? A co z ochroną praw do pewnych rozwiązań technologicznych? Przecież ci ludzie nie pracują społecznie i mają prawo dostawać pieniądze za kod, który napiszą. Uważam że udostępnianie kodu źródłowego byłoby lekko nie fair...

Poza tym - gdy pojawia się nowe jądro Linuksa, jest równie zabugowane, co Windows i dopiero z czasem wychodzą usprawnienia. Śmiem twierdzić (choć linuksowym ekspertem nie jestem) że ilość poprawek i stopień zabugowania programów i gier MS jest taka sama jak Linuksowych. Po prostu nie da się wypuścić perfekcyjnego systemu operacyjnego, który zawsze będzie działał - PC''ty za szybko się zmieniają. Mac''i mają zamkniętą (w pewnym sensie) architekturę, wszystko kontroluje jeden koncern, w zwiazku z czym MacOS moze być lepiej dopasowany do konkretnego sprzętu. Cała filozofia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 18:47, Radzisz napisał:

Hehe. Linuksa znam nie tylko w teorii. Mam w domu 2 PCty. Jeden ma windowsa drugi linuksa.
Do pracy uzywam tego z linuksem(laptop) a do zabawy normalnego PC z windowsem. Wiem, że technika
idzie naprzód, ale czy gigant z redmont czasami nie przereklamował swojego windowsa? Wiem,
na linuksie można sobie pograć, ale niestety, większość gier jest robiona pod windowsa. I w
dodatku Microsoft nie chce ujawnić kodu źródłowego windowsa. Dałoby to szansę na rozbudowę
linuksa i innych systemów.
Ktoś powiedział czy niechciałbym zarobić. To oczywiste że bym chciał. Ale nie cudzą "krzywdą".
Microsoft mógłby bardziej dopieszczać swoje projekty, fakt. Ale czy niemógłby zabrać się za
5 a nie 10? :P


A czemu MS ma ujawniać kod źródłowy Windowsa? Może dla "rozbudowy" Linuxa? Hehe...
ID udostępnił kod źródłowy Quake 1. Zróbcie na tym system. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

re kifa wg stosownych badań w ukonczonym, sprzedawanym w sklepach oprogramowaniu jest 3 bugi na tysiąc lini kodu (a system operacyjny ma ich miliony, i jest chyba najbardziej skomplikowanym tworem jaki programista może sobie wyobrazić). w jądrze linuksa znaleziono ich bodajrze 2,73 na tysiąc lini kodu (moge sie mylić co do dokładnej wartosci ale napewno poniżej średniej), zaś windowsa niestety nie przebadano (microsoft sie nie zgodził). w każdym razie bugi były, są i będą znajdnowane trzeba tylko szybko (bez czekania paru miesęcy a potem jescze na 2 wtorek miesąca) łatać te groźne (są też takie co sie ich nie łata wogle, polegają np na tym ze po wykonianiu 10 czynnosci w odpowidniej kolejnosci system sie zwiesi. ale jesli ten zestaw podczas norolmalnej pracy sie nie zdażą (żeby zobaczyć buga trzeba mieć rozpiske co robić) to sie nie łata, bo to oznacza dodatkowe linie kodu (czyli nowe bugi które mogą sie okazać groźne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 15:00, MonkOfWar napisał:

Hmm... Czyżby "gigant z Redmont" szukał kolejnego źródła zysku :) ? A co z kasą za Fable''a,
jak to działa? Czy zyski w tej sytuacji także poczęły iść na konto Microsoftu?

Jeśli zostali właścielami praw do tytułu to na pewno część zysków wtedy będą otrzymywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a także Halo, Project Gotham Racing, Age of Empires, Rise of Nations, Flight Simulator, Jade Empire, Forza Motosport, Dungeon Siege, Rallisport Challenge i coś jeszcze się znajdzie. Więc nie pękaj, będzie dobrze:)

Jedyne dobre tytuly stad (w ktore NIE GRALEM ale slyszalem duzo dobrego po prostu) to:
Halo, Age Of Empires (w to akurat gralem :P) i Rise Of Narion ;/

A wiec Fable zrobiony przez Lionhead''a a wydany przez Micro tak? Hmmm...gierka odniosla sukces...w takim razie nie dziwie sie ze Lion''i chca wstapic do Micro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować