Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mocniejszy GTX 480 i... przewrotna odpowiedź AMD/ATI

19 postów w tym temacie

Ten wykres mówi wszystko - kupuję nową 480 by ogrzać pokój w zimie. 200W więcej i 7% większa wydajność - w dodatku mimo 3-slotowego chłodzenia karta osiąga 94st - czyli albo test to podpucha, albo nVidia chce zostać zamknięta przez ekologów jako główna przyczyna globalnego ocieplenia.

20100810183011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo że czeka mnie przesiadka na "fermi" ze względu na zapotrzebowanie na obsługę CUDA ( zakup Octane render )) to poraz kolejny twierdze że panowie z Nvidii sie chyba z własnymi ch..ami na głowy pozamieniali.... moj cały komputer w chwili obecnej w stresie nie bierze 600W !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A AMD gwiżdże na to... Nvidia musi zmienić politykę. Najpierw cyrk z odgrzewaniem serii 8XXX i kosmetycznymi zmianami, a teraz Fermi, które na dzień dobry zżera 200Watt. Brawo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Nvidia ssie, bo sprzedaje piecyk pod nazwą karty graficznej, ale Ati ssie jeszcze bardziej wypuszczając reklamę obrzucającą g***** konkurencję. Zero klasy.

PS. Tekst "Keep it Cool" z kartami, które grzeją się ponad 80 stopni (5870 i 5970) zakrawa o jakąś kpinę...
PPS. Nie jestem fanboyem Nvidii, bo właśnie mam zamiar kupić radeona i ogólnie grzeją mnie reklamy itp., liczy się tylko wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 23:16, czaczi87 napisał:

Dobra, Nvidia ssie, bo sprzedaje piecyk pod nazwą karty graficznej, ale Ati ssie jeszcze
bardziej wypuszczając reklamę obrzucającą g***** konkurencję. Zero klasy.

PS. Tekst "Keep it Cool" z kartami, które grzeją się ponad 80 stopni (5870 i 5970) zakrawa
o jakąś kpinę...
PPS. Nie jestem fanboyem Nvidii, bo właśnie mam zamiar kupić radeona i ogólnie grzeją
mnie reklamy itp., liczy się tylko wydajność.


Obrzucanie gów..m ? brak klasy ? ...zasciankiem wieje drogi kolego. Reklama wykorzystująca obecne nastroje i krążace wszędzie opinie o fermi ....prawdziwe zresztą...i wbrew temu co napisałeś, jest zrobiona z klasą a co najważniejsze z jajem !! tyle w temacie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 23:16, czaczi87 napisał:

Dobra, Nvidia ssie, bo sprzedaje piecyk pod nazwą karty graficznej, ale Ati ssie jeszcze
bardziej wypuszczając reklamę obrzucającą g***** konkurencję. Zero klasy.


nVidia robiła to samo wcześniej (komiksy).

Dnia 10.08.2010 o 23:16, czaczi87 napisał:

PS. Tekst "Keep it Cool" z kartami, które grzeją się ponad 80 stopni (5870 i 5970) zakrawa
o jakąś kpinę...


Bo karty nVidii osiągają 90 stopni i więcej :)

Dnia 10.08.2010 o 23:16, czaczi87 napisał:

PPS. Nie jestem fanboyem Nvidii, bo właśnie mam zamiar kupić radeona i ogólnie grzeją
mnie reklamy itp., liczy się tylko wydajność.

Ta liczy się wydajność kosztem zwiększenia temperatury na świecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 09:49, Henrar napisał:

> PS. Tekst "Keep it Cool" z kartami, które grzeją się ponad 80 stopni (5870 i 5970)
zakrawa
> o jakąś kpinę...

Bo karty nVidii osiągają 90 stopni i więcej :)


Eee... No tak, bo 80 stopni to jest właśnie Cool :/

Dnia 11.08.2010 o 09:49, Henrar napisał:

> PPS. Nie jestem fanboyem Nvidii, bo właśnie mam zamiar kupić radeona i ogólnie grzeją

> mnie reklamy itp., liczy się tylko wydajność.
Ta liczy się wydajność kosztem zwiększenia temperatury na świecie :)

>

A kogo to obchodzi? Chcesz, żeby karta nie powiększała dziury ozonowej? To kup płytę główną z zaintegrowaną grafiką ;)
Niestety inżynierowie z Nvidii jak i z Ati powoli dochodzą do granicy wydajności krzemu i na siłę próbują zwiększyć moc, a wraz z tym zwiększa się temperatura. Już teraz 3-slotowy system chłodzenia w najwydajniejszych kartach to standard.

Ta reklama jest według mnie słaba, bo idealnie pasuje tu powiedzenie: "przyganiał kocioł garncowi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, raz ATi jest górą, raz nVidia... Pamiętacie serię X aż do HD3xxx? Radeony dostawały omłot przez LATA. Teraz sytuacja się odwróciła i to nVidia ma mały, palący (hehe...) problem. Poczekajcie kilka miesięcy, zobaczymy co zrobią. A tak na marginesie, różnica temperatur pomiędzy ATi a Nvidią to raptem max 10 stopni celsjusza... Robi to komuś różnicę?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak temperatura jest problemem i nie wszystko zależy czy z temperaturą idzie wzrost mocy bo jak nie to to po prostu grzejnik jest za 2,5 k zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować