Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Might & Magic: Heroes VI - Temat ogólny

1714 postów w tym temacie

Chyba jakiś bug. Co dziwniejsze, dwa różne poradniki piszą coś innego. W tym od Axel Springer piszą, że tarcza jest do znalezienia na plaży, w tym z gry-online, że jeden z bohaterów ją ma. Ja jej nie znalazłem ani w jednym ani w drugim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2011 o 18:15, Bambusek napisał:

AI na wyższych poziomach trudności oszukiwało w serii od zawsze. Właściwie w większości
strategii tak robi

wiem, wiem... ale to ciągle wada ;-PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się frakcja Świątynia szkoda tylko, że zepsuli ją trochę według mnie robiąc z nich "Japończyków".
Jak dotąd to nieumarłymi nie chce mi się grać(ich kampania mnie mocno wynudziła) i za pewne też tak będzie z twierdzą. Klimaty a''la orkowie średnio mi się podobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2011 o 17:43, Teokrata napisał:

OCENA: 9/10

IMO przesadzona ocena. Zgadzam się z tym, że nowi Herosi są grą bardzo fajną i mi również spasili. Im więcej jednak myślę o wprowadzonych zmianach i im więcej gram tym bardziej dochodze do zasadniczego - ALE.
Zmiany na mapie globalnej znacząco usprawniają rozgrywkę i niby wychodzą na plus. Tym niemniej niestety nie przekłada się to na walkę, która tutaj uległa strategicznemu regresowi. Odpada efekt niekorzystnego morale, a to za sprawą wprowadzonych konwersji. Jednostki są za mobilne i w zasadzie w ciągu drugiej tury już każdy jest w stanie dobiec na drugi koniec mapy. Ciężkozbrojny piechur tak samo szybki jak gryf czy kawaleria? Kompletnie nie czuć potęgi elitarnych jednostek na tle tych z niższego poziomu. Przegięte leczenie, które teraz sprawia, że niespecjalnie zwaracamy uwage na straty, bo i po co - samo się wskrzesi. Gdzie te marzenia o posiadaniu Archaniołów z Trójeczki? Teraz Anioł to tylko skrzydlata jednostka. Kiedyś - faktyczny symbol zbawienia... Jakoś nie mogę oprzeć się wrażeniu, że cała ta sfera poszła w stronę tego co było w King''s Bounty, a nie, tak jakbym chciał w stronę prawdziwie taktycznej walki.

Tyle marudzenia. Poza tym gra jest super i mam tylko nadzieję, że szybko wyjdzie jakiś patchyk i naprawi różnego rodzaju byki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2011 o 21:25, ChrisBgnr napisał:

> OCENA: 9/10

Dnia 27.10.2011 o 21:25, ChrisBgnr napisał:

IMO przesadzona ocena. Zgadzam się z tym, że nowi Herosi są grą bardzo fajną i mi również
spasili. Im więcej jednak myślę o wprowadzonych zmianach i im więcej gram tym bardziej
dochodze do zasadniczego - ALE.


według mnie właśnie teraz jest więcej kombinowania i taktyki (zredukować healerów/łuczników/najmocniejszą jednostkę), wcześniej liczyła się przede wszystkim większa ilość lepszych jednostek. kilka update''ów jakiś dodatek i będzie super. dałem te 9/10 lekko na wyrost za sporą ilość odważnych zmian idących w dobrą stronę, najwięcej balansu a najmniej losowości, beta testy, ogólnodostępne demo i słuchanie społeczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2011 o 21:25, ChrisBgnr napisał:

Odpada efekt niekorzystnego morale, a to za sprawą wprowadzonych konwersji.


To nigdy nie był problem, nikt nie zmuszał do używania jednostek z podbitych miast. Dodatkowo miasta dzielące ze sobą "idealogię" (jak Castle, Rampart i Tower) nie wpływały na morale, więc mogłeś mieć Tytany, Archanioły i Złote smoki w jednej armii bez żadnych kar.

Dnia 27.10.2011 o 21:25, ChrisBgnr napisał:

Jednostki
są za mobilne i w zasadzie w ciągu drugiej tury już każdy jest w stanie dobiec na drugi
koniec mapy. Ciężkozbrojny piechur tak samo szybki jak gryf czy kawaleria?


One są pewnie tak samo mobilne jak były, to pole bitwy jest nieco mniejsze jak w trójce. Inna sprawa, że w HoMM III po za kilkoma wyjątkami jak Dendroidy też jednostki przebiegały pole bitwy w dwie tury.

Dnia 27.10.2011 o 21:25, ChrisBgnr napisał:

Przegięte leczenie,
które teraz sprawia, że niespecjalnie zwaracamy uwage na straty, bo i po co - samo się
wskrzesi.


Przystań ma 2 leczenia na bitwę, trochę za mało żeby wszystko samo się wskrzesiło. Nekropolia ma tu lepiej, ale oni powinni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 15:05, Azazell napisał:

Powiedzcie mi jak ustawić w grze wersję kinową?

W katalogu z grą zmienić pliczek "Data.pl-PL" na "Data.pl-UK", oraz jeżeli chcesz mieć również kinowe intro katalog z grą -> data -> movies - zamień nazwy "Intro_pl-pl" z "Intro_en-us"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 16:14, ChrisBgnr napisał:

> Powiedzcie mi jak ustawić w grze wersję kinową?
W katalogu z grą zmienić pliczek "Data.pl-PL" na "Data.pl-UK", oraz jeżeli chcesz mieć
również kinowe intro katalog z grą -> data -> movies - zamień nazwy "Intro_pl-pl"
z "Intro_en-us"


znaczy jeśli dobrze rozumiem można zmienic na angielski(z wyjątkiem napisów) bez wgrywania innych plików?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2011 o 12:52, Carter napisał:

znaczy jeśli dobrze rozumiem można zmienic na angielski(z wyjątkiem napisów) bez wgrywania innych plików?

Tak, zmieniasz tą jedną nazwę i masz angielskie głosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze takie pytanie czy można zainstalowac grę na Kompie i laptopie oba moje w danym momencie będzie tylko jedna kopia aktywna .Laptopa zabieram na wyjazdy a gierka pierwsza klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

próbował ktoś ataku specjalnego Gryfa królewskiego? w wersji podstawowej gryf pikował na wskazaną jednostkę zadając jej obrażenia. Ulepszona wersja ma działać w pasie o szerokości dwóch pól, ale przy każdym ataku gryfy przelatują nie wyrządzając żadnych szkód. Oczywiście w atakowanym pasie są jednostki wroga. O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba złapię rekord bugów...Już w kampanii szkoleniowej nie mogłam znaleźć lwiej tarczy bo po prostu jej nie było i niezakończyłam jednego zadania pobocznego....
Teraz bug taki: kampania Świątyni, druga mapa zadanie "Wilki! Won stąd" - opis - zdobądź fort na wschodzie -no i super tylko że na wschodzie na górce zamiast fortu stoją trzy ściany koloru szarego (tak jakby coś tu się chciało postawić ale się nie udało) dodatkowo siedlisko jednostek elitarnych z uporem maniaka mówi mi że nie mogę go zdobyć dopóki nie zdobędę fortu kontrolującego obszar - czyli tych trzech szarych ścian do których nijak nie mogę wejść ....mapę rozpoczynałam 3 razy w nadziei że się poprawi - nic z tego. Czy ktoś może ma jakiś pomysł, ktoś tak miał?
Gra jest naprawdę przyklejająca do fotela, ale takie bugi mnie strasznie zniechęcają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2011 o 23:19, LK30 napisał:

Teraz bug taki: kampania Świątyni, druga mapa zadanie "Wilki! Won stąd" - opis - zdobądź
fort na wschodzie -no i super tylko że na wschodzie na górce zamiast fortu stoją trzy
ściany koloru szarego (tak jakby coś tu się chciało postawić ale się nie udało) dodatkowo
siedlisko jednostek elitarnych z uporem maniaka mówi mi że nie mogę go zdobyć dopóki
nie zdobędę fortu kontrolującego obszar - czyli tych trzech szarych ścian do których
nijak nie mogę wejść ....mapę rozpoczynałam 3 razy w nadziei że się poprawi - nic z tego.

To próbuj dalej. U mnie rozpoczynając nowa rozgrywkę z poziomu głównego menu za którymś razem (piątym?)
fort się pojawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktos mial takie bugi:

1. w kampani Nekropolis 3 misja Przeswietlny swit - jak pomagam Ludmile i wykonuje misje msciwy watazka to ona sie do mnie nie przylacza i jest ciagle w bezruchu i jako wrog tylko ze po mapie wogole sie nie porusza

2. w tej samej kampanii ale w misji 4 - nigdzie nie ma 4 czesci ksiezycowego dysku do zbudowania graala! z poradnika wynika ze powinien byc w polnocnej czesci lekko odbijajac na zachod i tam nie ma... pokonalem wszystkich bohaterow i oni tez nie mieli wiem raczej zaden bohater go nie wzial....

3. czy pikowanie ulepszonego gryfa jest zabugowane?? bo kilka razy puszczalem i zadnych obrazen nie bylo. przelatuje szybko nad polem bitwy i nic! wersja nie ulepszona normalnie atakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Horgrawl - "To próbuj dalej. U mnie rozpoczynając nowa rozgrywkę z poziomu głównego menu za którymś razem (piątym?) fort się pojawił."
lechion - "Mam to samo i właśnie postanowiłem grę odstawić na jakiś czas , aż wyjdą patche do niej"

A teraz jeszcze Irina przestała chodzić po wodzie a w okienku expiriensów pokazuje się mordka Sławoja...
Próbuję jeszcze raz - ostatni - zacząć mapę, jak fortu nie będzie to też odstawiam aż łaty porobią - wnerwić się tylko można, że taka mniamuśna gara a taki szajs jednocześnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również zauważyłem pewien wkurzający bug. Gdy w tawernie rekrutuje się bohatera, , to lepiej nie włączajcie ich biografii. Jeżeli to zrobicie, to zatnie się wam kamera, czyli kursor na krawędzi ekranu już nie będzie przesuwać widoku i będzie trzeba mozolnie przesuwać kamerę ręcznie na minimapie. Całość wraca do normy, ale dopiero po ponownym uruchomieniu gry.

Ja wiem, że biografia to tylko dodatek nie mający wpływu na rozgrywkę, ale mimo to jest pewien niesmak.

PS. Ja już tego w ogóle nie rozumiem, czy oni w końcu zrezygnowali z tego systemu "kup coś więcej kosztem innej jednostki"? Dwoję się i troję, a wciąż nie mogę znaleźć sposobu na to, żeby cały przyrost wydać na tylko jedną jednostkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować