Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Might & Magic: Heroes VI - Temat ogólny

1714 postów w tym temacie

Mogli w ogóle nie wypuszczać tej bety odechciało mi się zakupu, prawie 200zł za taką grę. Podoba mi się rozwiązanie z zamkiem, że nie otwiera ci na pełny ekran zamku i widoku jak w poprzednich częściach (np. w piątce bez sensu obracająca się kamera wokół centrum miasta) tylko masz to w okienku. Szkoda że tak mało surowców jest. Dodałbym jeszcze z Heroesa IV możliwość chodzenia jednostkami bez bohatera, to było bardzo pomocne jak walczyłeś gdzieś daleko od zamku i musiałeś dostarczyć wojo a nie chciałeś wracać do miasta tylko niszczyć nieprzyjaciela dalej.

Bez sensu jest to że grasz nekromantą w tej becie a miasto ludzi masz i specjalnie trzeba je zamieniać.

20110629200559

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Mogli w ogóle nie wypuszczać tej bety odechciało mi się zakupu, prawie 200zł za taką grę.
Witaj.
To są właśnie uroki bety :D Może jak już wyjdzie jakieś pierwsze demko to będzie się lepiej grało :). Z resztą ja bym nie wydał tyle pieniędzy na jedną grę, a w szczególności na tą. ;/ ehh wolałbym za te 2 bańki kupić ze 2 albo 3 gry, w których między innymi znalazł się osobny dodatek jakim jest Disciples III : Hordy Nieumarłych, gdzie nie trzeba mieć podstawki. (40zł) :) [Swoją drogą chyba czas w końcu kupić ten dodatek :^^] Na tą chwilę dla mnie Might & Magic: Heroes VI nie jest godny i warty swojej ceny =/. Strasznie zalatuje V (Fakt wiadomy). Coś a''la jak Skyrim Oblivionem. Tyle że tam jest ostry skok różnicowy. Mogli się bardziej postarać w zmianach. Przecież minęło aż 5 lat!! od premiery V więc różnica też powinna być dosyć spora a tu delikatny zonk. Interface również prawie że bez zmian. Ktoś powie że niby fajnie, ale jednak jest "ale". Mam nadzieje że jak .dat weźmie się za robienie Disciples IV (oby się wziął, bo to naprawdę niezły konkurent Heroesa) to nie popełni aż tak rażących błędów co Ubisoft.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawa serii Heroes: Wprowadź wielkie zmiany, to będą cię nazywać niegodnym. Armagedon''s Blade miał wprowadzić Forge - fani wysyłali listy z pogróżkami. Heroes IV wprowadził wiele innowacji - wiele z nich Nival z Ubi odwrócili w piątce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 20:27, Bambusek napisał:

Misja z Nekromantą to prolog, kampanie frakcyjne są później i mamy z nich dostęp tylko
do jednej misji Sanktuarium.


Są dwie misje dla Slavy i jedna dla Iriny. W prologu gramy Slavą, nie wiem jakim cudem on ma tam Nekromantę. :P

BUG REPORTEN! DAS IS EINE BETA!

Nie wiem dlaczego niektórzy piszczą, jakby to było demo czy pełna wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 21:03, luzac napisał:

Prawa serii Heroes: Wprowadź wielkie zmiany, to będą cię nazywać niegodnym. Armagedon''s
Blade miał wprowadzić Forge - fani wysyłali listy z pogróżkami. Heroes IV wprowadził
wiele innowacji - wiele z nich Nival z Ubi odwrócili w piątce.


Chore te prawa, lecz zamek Forge byłby na prawdę wielkim nieporozumieniem. Widać że na świecie istnieją maniacy i psyhofani dla danych gier ^^. Ale i tak wszystko kreci się wokół $/€ ;)

EDIT:
>Nie wiem dlaczego niektórzy piszczą, jakby to było demo czy pełna wersja.
Bo chyba nie rozumieją, bądź nie potrafią zrozumieć o co chodzi w BETACH :) =/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beta jednak (przynajmniej na ogół) pokazuje funkcjonalność pełnej gry, czyli jak coś zapowiadano (np. ta pula przyrostów) a tego nie ma w becie to znaczy, że nie będzie. DAS IST EINE SCHANDE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 21:12, Braveheart napisał:

Chore te prawa, lecz zamek Forge byłby na prawdę wielkim nieporozumieniem.

A to czemu? Pasował wszak do realiów świata znanych z serii Might & Magic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 21:12, Braveheart napisał:

Chore te prawa, lecz zamek Forge byłby na prawdę wielkim nieporozumieniem.


Forge było bliżej do Might and Magic, niżli zrobionemu naprędce Confluxowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 22:05, luzac napisał:

Forge było bliżej do Might and Magic, niżli zrobionemu naprędce Confluxowi.

Może i tak. Ale im chyba bardziej chodziło o dosłowne znaczenia. Od kiedy Moc i Magia idzie w parze z technologią :)
Kule ognia rzucane przez magów vs lasery. Wielu chyba jednak to nie przypadło do gustu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie gram w betę wprawdzie, ale to co czytam to dla mnie jakieś nieporozumienie- trzy surowce mogę przeboleć, ale niepotrzebnie udziwnione jednostki i brak ekranu miasta to jakiś słaby żart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, przypomina mi to troszkę sytuacje z Gothiciem. Tak jak nasza nieudana czwóreczka powstała pod nazwą Arcania: Gothic 4, tak nasz nowy Hirołs również zmienia kolejność w nazwie i przynajmniej według mnie zapowiada się nieciekawie. Ale beta to beta, trzeba poczekać na demko, a najlepiej recenzje pełnych wersji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 22:24, luzac napisał:

Nie. Po prostu w życiu na oczy nie widzieli innej gry z Might and Magic w tytule niźli
Heroes.


Takt to prawda. Osobiście w żadną grę z serii M&M nie grałem nigdy, jestem po prostu za młody. Za to Herosy (część 3 przede wszystkim, choć 1 i 2) to gra kultowa, o określonym, klimacie stricte fantasy. Grając w te strategie, trudno było dostrzec elementy science-fiction, ba ich tam po prostu nie ma. I zapewne nie tylko dla mnie, "The Forge" byłoby pewną anomalią, absolutnie nie przystającą do świata. A żebyś widział, jakie było moje zdziwienie, gdy przegladająć parę miechów temu wikię od might and magic, dowiedziałem się, że Kreeganie to kosmici. Ten motyw, przy takiej stylizacji gry - dla mnie by raczej nie przeszedł.

A co do screena powyżej - dla mnie to wygląda jak uproszczona V. Jakoby żadnego postępu w oprawie wideo. Co do samej rozgrywki - tego czego się spodziewałem, raczej będzie na nie. Mimo wszystko, nadal walczę z pobieraniem, tym razem już FDM ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 19:55, Adjatha napisał:

Btw, takie głupie pytanie, bo coś kiedyś tam czytałem o tym, że na kupno iluś rodzajów
jednostek będzie jedna pula tygodniowego przyrostu. Zrezygnowali z tego pomysłu czy ja
nie umiem go obsłużyć? :P

Wydaje mi się, że chodzi w tym o coś innego.
Jedna pula dotyczy przyrostu jednostek ze wszystkich zamków. To znaczy, że nie musisz latać jak głupi po wszystkich zamkach i ciułać jednostki, tylko odwiedzasz jedno i w nim wykupujesz oddziały z całego królestwa.

A co mogę napisać po przejściu dwóch misji?
Malkontentom mówimy stanowcze NIE!
To co zobaczyłem do tej pory jest świetne. Nie widzę wielkich powodów do narzekań.
Mało surowców? Nie zauważyłem ich braku! A i w poprzednich częściach każde miasto miało preferowany surowiec i inne nie były zbytnio potrzebne, więc zmiana pozytywna.
Dziwne jednostki? Bez nich zacząłby się krzyk, że zrzynają z piątki i nie mają inwencji.
Słabe działanie? Ludzie, to beta, nie demko (inna sprawa, że ta beta będzie pewnie jedyną legalną formą przetestowania gry przed kupnem...).
Brzydkie ekrany miast? Tu rzeczywiście - piątce mało co dorówna, ale nie są gorsze niż w poprzednich częściach. Może lekko denerwować duża ilość ekranów - a to wykup jednostek, a to panel budowy, a to jeszcze widok główny. Jednak to kwestia przyzwyczajenia.

Rozwój jest naprawdę interesujący. Praktycznie drzewka rozwoju były już w poprzedniej części, ale zupełnie nieintuicyjne. Dopiero fanowski skillwheel pozwalał na sensowne budowanie postaci.
Walka jest nieźle rozwinięta. Trzeba trochę pogłówkować, jeśli chce się wygrać bez strat (powinien być jeszcze na końcu bitwy mortal kombatowy tekst "Flawless victory!" :P).
Prowadzenie fabuły też nie zawodzi. Sensownie wyglądają nareszcie rozmowy, które nie są ani filmikami jak w 5, anie wall of text jak w czwórce (który fajnie się czytało, ale trochę przytłaczał ilością).

Krótko mówiąc - beta utwierdziła mnie w przekonaniu, że warto czekać. No i o tym, że zawsze znajdą się niezadowoleni, którym żadne zmiany nie przypadną do gustu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 22:13, Braveheart napisał:

Od kiedy Moc i Magia
idzie w parze z technologią :)


W Might and Magic VI grę kończyłeś w statku kosmicznym, głównym bossem był Reaktor a pod koniec gry biegałeś z Blasterami, bo tylko one mogły rzeczonego bossa ruszyć. Świat M&M jest de facto sci fi, tylko część planet cofnęło się w rozwoju do średniowiecza po tym, jak Kreeganie zniszczyli Sieć w trakcie wojny ze Starożytnymi. Zresztą sami Kreeganie to żadne demony a kosmici mający taki a nie inny wygląd :) Dlatego Forge by jak najbardziej pasowało. Niestety zamiast tego dostaliśmy raczej nudny i maksymalnie wygięty Conflux.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 23:32, windows00 napisał:

Mało surowców? Nie zauważyłem ich braku! A i w poprzednich częściach każde miasto miało preferowany surowiec i inne nie były zbytnio potrzebne, więc zmiana pozytywna.

Bzdura. Mniej lub bardziej, ale były potrzebne (a taki Castle w III preferował... wszystkie surowce ;) )

Dnia 29.06.2011 o 23:32, windows00 napisał:

Brzydkie ekrany miast? (...) nie są gorsze niż w poprzednich częściach.

Mam wrażenie, że w tej ocenie jesteś baaaardzo osamotniony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 00:59, Karpik777 napisał:

Mam wrażenie, że w tej ocenie jesteś baaaardzo osamotniony...

No tak, trochę przesadziłem z optymizmem :)
Słyszałem jednak, że to są tylko zastępcze obrazki, więc ekrany miast jeszcze się zmienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować