Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Might & Magic: Heroes VI - Temat ogólny

1714 postów w tym temacie

czy szczęśliwi posiadacze tshirtów mogliby tu wrzucić zdjęcia
chodzi mi o koszulki z MediaMarkt/Saturn/Kolekcjonerka (o innych nie slyszalem)

dzięki z góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby gra była tylko na steam to by tak było, ale w opisie na steam jest "System DRM innego producenta: Ubisoft Online Service Platform" czyli masz cyfrowa wersję H6 i tak musisz używać ubiplaya.
Na innym forum widzę posty typu "Gra chodzi bez płyty ale jest przypisywana do konta uplay." oraz "Jak masz połączenie z internetem i konto na uplay, to w grę można grać bez płyty włożonej w napęd."
czyli tak czy siak uratujesz płytę przed częstym wkładaniem do napędu.(jeśli to prawda)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 14:17, Sarinew napisał:

Jakby gra była tylko na steam to by tak było, ale w opisie na steam jest "System DRM
innego producenta: Ubisoft Online Service Platform" czyli masz cyfrowa wersję H6 i tak
musisz używać ubiplaya.


i tak oto legły w gruzach marzenia o zakupie gry na steam i ominięciu crapu z ubi... poczekam z pół roku aż dopracują (przy okazji stanieje więc mniej zarobią), na razie wracam do dodatków piątki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh do "ajglaja" (ajgalagi ?) jeszcze nie dotarłem... może chodziło o "świetlista olaboga" (jakiś małorolny zauważył na skraju bagien świetlistą nimfę i zakrzyknął "O świetlista olaboga" !) tylko się tłumacz pomylił w pisowni :P

Nie no generalnie wiadomo, że ciężko jest spolszczyć dobrze nazwy własne... tak samo było przy innych grach (np SC II - też prowadzone były boje). Zasadniczo jednak polecam zapoznać się z leksykonem wierzeń ludowych - to istna kopalnia fajnych i klimatycznych nazw, które można wykorzystać zamiast siłowego dążenia do spolszczania angielsko-brzmiących słów.

Podobnie do dubbingu, tu też każdy w jakiś sposób personifikuje się / identyfikuje z danym bohaterem i inaczej postrzega to w jaki sposób dana kwestia powinna być wypowiedziana, jaki ton, jaki dobór słów. O ile filmik wprowadzający jest naprawdę klimatyczny i trzyma poziom narracji - o tyle pierwsza wymiana zdań w pierwszej misji Przystani jak dla mnie rujnuje już klimat. Ale tak jak powyżej jest to kwestia indywidualnego odbioru.

A co do wiewiórek to naprawdę hotfix i to migiem (poproszę)!

PS. Dziękować za instrukcję jak "zangielszczyć" spolszczoną wersję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 17:24, Karharot napisał:

Jeśli mam 2 miasta z zaawansowanym miejskim portalem to jak mogę wybrać do którego teleportuje
się mój bohater po rzuceniu zaklęcia?

Więc - wybierz czar - rzuć go - i kursorem na mapie kliknij na miasto (kursor się zmini na taki magiczny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 17:31, scott napisał:

Więc - wybierz czar - rzuć go - i kursorem na mapie kliknij na miasto (kursor się zmini na taki magiczny)

Tak działa czar który ma przenosić pomiędzy miastami, jednak kiedy rzucam zaklęcie które ma mnie teleportować do miasta z otwartego terenu to zamiast dostawać jakąkolwiek możliwość wyboru jestem natychmiast teleportowany do jednego z miast (nie tego do którego chcę się udać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Wpisałem oryginalny klucz do gry i gra się uruchomiła. Jednak gdy już jestem w menu głównym to wyskakuję że nie mogę połączyć się z conflux ponieważ nieprawidłowy klucz. Grać kampanie mogę normalnie tylko problem z usługą conflux. Ktoś wie co jest grane i jak temu zaradzić

20111014180958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 17:49, Karharot napisał:

> Ktoś wie może wie jak zmienić wersję językową HoMM VI, ponoć się da? Dzieki.
Tu masz podane w jaki sposób to zrobić ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=60392&pid=715


Ah, dzięki:)
Swoją drogą nVidia moglaby wydac nowe stery (albo Ubi patcha) bo kursor mruga jak szalony w Heroesach:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do ludzi, którzy są dalej niż ja :) Skończyłem prolog i mam do wyboru kampanie każdej ze stron. Czy one (licząc od lewej) są jakoś po kolei - czyli najpierw prolog, poźniej inferno, itd, czy to nie ma żadnego znaczenia, bo fabuła się nie łączy?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 17:48, Karharot napisał:

> Więc - wybierz czar - rzuć go - i kursorem na mapie kliknij na miasto (kursor się
zmini na taki magiczny)
Tak działa czar który ma przenosić pomiędzy miastami, jednak kiedy rzucam zaklęcie które
ma mnie teleportować do miasta z otwartego terenu to zamiast dostawać jakąkolwiek możliwość
wyboru jestem natychmiast teleportowany do jednego z miast (nie tego do którego chcę
się udać).

hym... to musiałem coś pokićkać - sroki że nie pomogłem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 19:03, KrzysztofT napisał:

Pytanko do ludzi, którzy są dalej niż ja :) Skończyłem prolog i mam do wyboru kampanie
każdej ze stron. Czy one (licząc od lewej) są jakoś po kolei - czyli najpierw prolog,
poźniej inferno, itd, czy to nie ma żadnego znaczenia, bo fabuła się nie łączy?

najsampierw masz kampanie nekrosow i ona jest hm, kontynuacją intra. a raczej takim ''co sie stalo pozniej'' narazie siedze od paru godzin w 2 misji nekrosow wiec nei wiem jak z innymi kampaniami. straaaaasznie dlugie te mapy, ale to fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 18:10, 87brzoza napisał:

Mam taki problem. Wpisałem oryginalny klucz do gry i gra się uruchomiła. Jednak gdy już
jestem w menu głównym to wyskakuję że nie mogę połączyć się z conflux ponieważ nieprawidłowy
klucz. Grać kampanie mogę normalnie tylko problem z usługą conflux. Ktoś wie co jest
grane i jak temu zaradzić


Dodam tylko że klucz kupiłem na allegro
http://allegro.pl/heroes-of-might-and-magic-vi-6-4-dlc-automat-24-i1875875203.html
Pytanie czy mam ścigać sprzedającego bo sprzedał mi zły klucz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 19:05, scott napisał:

hym... to musiałem coś pokićkać - sroki że nie pomogłem ;/

Nie szkodzi, przynajmniej próbowałeś ;)
Nie mam całkowitej pewności (może jest jakiś myk którego nie wyłapałem) ale wydaje mi się że ten "ulepszony" Town Portal przerzuca armię jedynie do najbliższego miasta więc musiałem sobie poradzić inaczej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 20:41, Karharot napisał:

> hym... to musiałem coś pokićkać - sroki że nie pomogłem ;/
Nie szkodzi, przynajmniej próbowałeś ;)
Nie mam całkowitej pewności (może jest jakiś myk którego nie wyłapałem) ale wydaje mi
się że ten "ulepszony" Town Portal przerzuca armię jedynie do najbliższego miasta więc
musiałem sobie poradzić inaczej :/

no niestety, to jest bol. chociaz teraz jak odpalilam ten ulepszony to mi sie pokazaly te drzwiczki i musialam kliknac na miasto zeby sie do niego przeniesc. moze to od levelu bohatera zalezy? albo od profesji?

powiedzcie mi. czy ta synchronizacja stanow zapisu ma do czegokolwiek sluzyc? moge to wylaczyc w diably, bo mnie do szalu doprowadza, zwlaszcza ze gra potrafi sie wypieprzyc [tak, mam win 7 x64] bez ostrzezenia [god bless codzienny autosave :>]. no ale jak ona sie tak wykrzacza i potem chce grac znow, to mi sie odpala ta cholerna synchronizacja. z czym to sie synchronizuje wlasciwie, po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 19:33, 87brzoza napisał:

> Mam taki problem. Wpisałem oryginalny klucz do gry i gra się uruchomiła. Jednak
gdy już
> jestem w menu głównym to wyskakuję że nie mogę połączyć się z conflux ponieważ nieprawidłowy

> klucz. Grać kampanie mogę normalnie tylko problem z usługą conflux. Ktoś wie co
jest
> grane i jak temu zaradzić

Dodam tylko że klucz kupiłem na allegro
http://allegro.pl/heroes-of-might-and-magic-vi-6-4-dlc-automat-24-i1875875203.html
Pytanie czy mam ścigać sprzedającego bo sprzedał mi zły klucz?



od tego samego goscia mam ten sam komunikat,pewnie lewe klucze sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować