Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Might & Magic: Heroes VI - Temat ogólny

1714 postów w tym temacie

Nie ma sie co marwić .... okazało sie że te dwie kampanie są poprostu treningowe. Po zakończeniu daj "zakończ grę " z menu głównego wejdź w kampanie ( tam gdzie pokazuje ci sie mapka), nad maoka masz takie okrągłe znaczki ( ja na początku nie wiedziałam co to jest) Musisz poprostu klikać na każdą z kolei ( teraz na zieloną z pająkiem tj,nekromantie, i w ten sposub zagrasz w kampanie tzw, własciwą...) miłej gry...ja się nie mogę oderwać , choć pewna sprawa mnie "zastopowała"

.....I tu moja prosba do was kochani gracze..... jestem chyba już na końcu 3 kampanii i mam wybrać drogę krwi lub łzy (wole krew:P) zdobyłam 3 zamki w wszystkie małe twiedze oprucz jednego zamku w górnym prawym rogu ( tam kolo ma zajebiste wojsko i ciężki go pokonać) powiedzcie mi jak zakończyć tą misję???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 00:54, Nizzre napisał:

Czy jest jakiś zalecany wybór reputacji u poszczególnych frakcji ? Np czy Barbarzyńcą
lepiej wybrać krew a np Sanktuarium łzy ?

Wyboru dokonujesz sam. Część umiejętności bufuje krew, część łzy, a jeszcze inne są neutralne. Na początku rozgrywki zastanów się nad rozwojem bohatera - ekran drzewka rozwoju jest dostępny pod ręką cały czas. Masz tam jasno pokazane źródła poszczególnych umiejętności. I pod swojego builda wybierz ścieżkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 01:29, ChrisBgnr napisał:

Wyboru dokonujesz sam. Część umiejętności bufuje krew, część łzy, a jeszcze inne są neutralne.
Na początku rozgrywki zastanów się nad rozwojem bohatera - ekran drzewka rozwoju jest
dostępny pod ręką cały czas. Masz tam jasno pokazane źródła poszczególnych umiejętności.
I pod swojego builda wybierz ścieżkę.


Faktycznie, pewnie na dodatek wybrane umiejętności z przeciwnej szkoły nie będą dostępne po wybraniu reputacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 09:54, Nizzre napisał:

Faktycznie, pewnie na dodatek wybrane umiejętności z przeciwnej szkoły nie będą dostępne po wybraniu reputacji ?

Nie, czary będą działały jak dotąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś jak włączyć ostatnia misje "ciemność od nadmiaru światłości " w ostatniej kampanii?
pojawia mi się filmik ostatni (nie napisze jaki :D ) i nie mogę włączyć ostatniej misji ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 09:57, Karharot napisał:

> Faktycznie, pewnie na dodatek wybrane umiejętności z przeciwnej szkoły nie będą
dostępne po wybraniu reputacji ?
Nie, czary będą działały jak dotąd.



to moze dlatego blyskawica po wybraniu reputacji KREW nie chce mi działac (patrz: kilka postów wcześniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błyskawica działa normalnie przy wyborze drogi krwi

W przypadku truposzy zamiast regeneracji lepiej rzucić Wysysanie życia (o ile walka jest z istotami żyjącymi) a później masowe wysysanie życia bo daje dużo więcej niż regeneracja. Dzięki niemu prawie wszystkie bitwy nekrusami poza tą z Urielem skończyłem bez strat

Mam inne pytanie czemu w przypadku truposzy nie można użyć okrzyku bohaterstwa ani szarży skoro w drzewku rozwoju Anastazji jest możliwość wyboru tych okrzyków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2011 o 23:15, Maykowiec napisał:

Ma ktoś dziwne akcje z 3 misja nekro?? Postawiłem kapitol w mieście, ale zamiast 4000
sztuk złota dziennie mam 2000, a mimo posiadania kopalni kryształów nie przybywa mi wcale.
Może restart gry pomoże bo nie sprawdzałem jeszcze. niemniej dziwny błąd...

Tja - tylko, że problem mam z kryształami mam 2 kopalnie a dostaję 1 szt.
Co do blokowanych czarów - to też tak czasem mam z czarem - regeneracja - raz mogę rzucać raz nie - why ? Nie mam pojęcia.
Fajnie też komp oszukuję z wojskiem - misja z zamkiem twiedzy i samoistne odnawianie się wojska Xd i to nie po 7 dniu tylko co turę - trochę to irytujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne było nieraz, ale gdzie wyłączyć te irytujące filmiki z konwersji miast/fortów/siedlisk? Odnośnie intra coś widziałem, ale z tymi już nie bardzo.

Natomiast z rzeczy które mnie irytują - Blood. Wbicie max rangi Tearsów, mimo że nie jest banalne, to jednakże jakoś idzie. Darmowe punkty za uciekających wrogów się przydają. Za to będąc Zuym, mam wrażenie że strasznie się to wlecze i z wielkim bólem idzie do przodu. Nie mówiąc już o tym, że czary ofensywne są i tak śmiesznie słabe, i właściwie jedyny powód dla którego się z tym męcze to achi.

Z innych ciekawostek odnośnie magii - pamiętam, że jak przechodziłem kampanie Nekro, Mass Regen mogłem używać bez ograniczeń w czasie walki. Teraz, w każdej innej, jest to tylko 1 raz. Coś przegapiłem, jakieś zmiany, nerfy, czy może od początku to tak miało wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za sciganie i wyrzniecie uciekajacych sa punkty do Krwi.
Tez jestem ciekaw czy mozna wylaczyc te filmiki z konwersji bo u mnie gra lubi przy nich zaliczac crasha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 12:19, KaPe napisał:

Z innych ciekawostek odnośnie magii - pamiętam, że jak przechodziłem kampanie Nekro,
Mass Regen mogłem używać bez ograniczeń w czasie walki. Teraz, w każdej innej, jest to
tylko 1 raz. Coś przegapiłem, jakieś zmiany, nerfy, czy może od początku to tak miało
wyglądać.


Gram w kampanię nekromantów w tej chwili, i Masowa Regeneracja ma limit 1raz / walka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. O ile grając prolog i kampanię Nekro miałem crasha jeden raz (który notabene wystąpił przy maratonie trwającym 6h), tak teraz gdy zacząłem kampanię Gryfonów gra wysypuje mi się regularnie. Już na pierwszej mapie zaliczyło mi może z cztery-pięć crashy... Zacząłem drugą misję i po kilkunastu minutach znowu;/
Przemknęło mi przez myśl czy by nie przetestować bety nowych sterowników, ale w zasadzie z ich changeloga wynika tylko, że stworzono je głównie z myślą o Battlefieldzie.......
Niech Black Hole weźmie się lepiej do roboty bo jeżeli takie jaja będą się działy ludziom na multi to czarno to widzę... No i minęło już trochę czasu a wiewiórczego buga nadal nie zlikwidowano;/
Poza tym z czepialstwa na dłuższą metę irytuje ciasne okno ekwipunku. Te malutkie ikonki upchane w malutkich ciasnych poletkach. IMO powinny mieć one rozmiar broni rodowych, te zaś z kolei powinny być jeszcze większe i lepiej opisane. Bijemy tym broniom levele i co? Poziom drugi (trzeci?) - "Gryfie pióra" - fajnie, ale CO TO JEST?!
Podobnie skille bohatera - buff do przeznaczenia. Tylko co to jest przeznaczenie?! Dopiero po jakimś czasie skojarzyłem premie i ikonkę, że jest to odpowiednik SZCZĘŚCIA z poprzednich odsłon. A co mają powiedziec gracze którzy przygodę z Herosami dopiero zaczęli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 14:40, ChrisBgnr napisał:

Dziwna sprawa.

Ja nie miałem jeszcze żadnego :D

Dnia 23.10.2011 o 14:40, ChrisBgnr napisał:

Podobnie skille bohatera - buff do przeznaczenia.

Przesadzasz. Wystarczy najechać na umiejętności nad awatarem bohatera i wszystko jest pięknie wytłumaczone.

Dnia 23.10.2011 o 14:40, ChrisBgnr napisał:

Tylko co to jest przeznaczenie?!

btw a co to jest szczęście, hę?

Dnia 23.10.2011 o 14:40, ChrisBgnr napisał:

A co mają powiedziec gracze którzy przygodę z Herosami dopiero zaczęli?

Chyba na odwrót jeśli już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 15:47, In_The_End napisał:

> Dziwna sprawa.
Ja nie miałem jeszcze żadnego :D

Farciarz

Dnia 23.10.2011 o 15:47, In_The_End napisał:

> Podobnie skille bohatera - buff do przeznaczenia.
Przesadzasz. Wystarczy najechać na umiejętności nad awatarem bohatera i wszystko jest
pięknie wytłumaczone.

A możesz sprecyzować gdzie jest to "nad awatarem"? Owszem, po najechaniu na skill jest opis, np. - "wybraniec losu I, Bohater zyskuje na stałe 2p do przeznaczenia, szkoła: magia pierwotna, reputacja: neutralna, pasywne zdolności podróżne". I co z tego wynika. Możesz mi powiedzieć co daje te +2p? Na co się przekłada?

Dnia 23.10.2011 o 15:47, In_The_End napisał:

> Tylko co to jest przeznaczenie?!
btw a co to jest szczęście, hę?

Ano właśnie. Dawno dawno temu było coś takiego jak szczęście i morale. Skille te przekładały się na wielkość zadawanych obrażeń i (procentowa szansa na atak z podwójną siłą w przypadku szczęścia) i szansę na dodatkowy atak. Tutaj dostaliśmy dowództwo i przeznaczenie. W dodatku nie do końca konsekwentnie tłumaczone, bo gdy trafimy na sztandar wojenny na polu bitwy to w opisie ma właśnie profity z... morale i szczęścia..... No chyba, że mnie ktoś wyprowadzi z błędu i poda co oznacza to nieszczęsne "+2 do przeznaczenia"....

Dnia 23.10.2011 o 15:47, In_The_End napisał:

> A co mają powiedziec gracze którzy przygodę z Herosami dopiero zaczęli?
Chyba na odwrót jeśli już.

I tak, i nie. Starzy wyjadacze mogą nieść bagaż sentymentu do, dajmy na to trójeczki i psioczyć na część zmian, jednak dużo łatwiej im jest się odnaleźć w tym wszystkim. Nie w podstawowych zasadach, ale niuansach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 14:40, ChrisBgnr napisał:

Poza tym z czepialstwa na dłuższą metę irytuje ciasne okno ekwipunku. Te malutkie ikonki
upchane w malutkich ciasnych poletkach. IMO powinny mieć one rozmiar broni rodowych,
te zaś z kolei powinny być jeszcze większe i lepiej opisane. Bijemy tym broniom levele
i co? Poziom drugi (trzeci?) - "Gryfie pióra" - fajnie, ale CO TO JEST?!

Jest wyjaśnione w trakcie samych walk, po obejrzeniu buffa na jednostce, ale fakt, po samych nazwach to ni cholery nie wiadomo, czy opłaca się levelować daną broń, czy może dociągnąć jakąś bardziej znaną do maksa.

Dnia 23.10.2011 o 14:40, ChrisBgnr napisał:

Podobnie skille bohatera - buff do przeznaczenia. Tylko co to jest przeznaczenie?! Dopiero
po jakimś czasie skojarzyłem premie i ikonkę, że jest to odpowiednik SZCZĘŚCIA z poprzednich
odsłon. A co mają powiedziec gracze którzy przygodę z Herosami dopiero zaczęli?

Też jest wyjaśnione na ekranie jednostki w czasie bitwy - Xnaście destiny = Xnaście % kryta. A może to u bohatera było, w każdym razie opis był po najechaniu na samą ikonkę destiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się. Ja grając kampanię Inferno, jedną bitwę rozgrywałem 17 (!!!) razy. Bo 16 razy mi się wysypała w czasie bitwy. A to przy pierwszym ataku, a to przy drugim. A to parę razy w momencie, jak moi juz wiwatowali...

Gra jest po prostu wybitnie niedopracowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 17:21, Wilkv napisał:

Ciesz się. Ja grając kampanię Inferno, jedną bitwę rozgrywałem 17 (!!!) razy. Bo 16 razy
mi się wysypała w czasie bitwy. A to przy pierwszym ataku, a to przy drugim. A to parę
razy w momencie, jak moi juz wiwatowali...

No jednak postanowiłem sprawdzić pierwszą betę nowych sterów (285,27), druga już nawet w tytule ma "for battlefield" więc daruję ją sobie. Gdyby jakimś cudem coś się poprawiło dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, najśmieszniejsze jest to, że beta działała stabilnie. Pełna wersja nie. Beta nie miała problemów z wiewiórczymi głosami, pełna wersja ma.

Mam takie dziwne wrażenie, że oni za pełną wersję wypuścili betę, za betę wypuścili demo :] A demo to demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować