Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Might & Magic: Heroes VI - Temat ogólny

1714 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2011 o 11:20, Schmidtek napisał:

A bohaterowie nie powinni atakować tak jak w h5 tylko używają swoich pseudo ataków mieczem?
gdzieś chyba były filmiki z animacjami odpowiednimi.


Szarża została zastąpiona atakiem dystansowym (magicznym), bo można ją było wykonać za przeszkodami typu skała, mur zamku czy fortu, co zaprzeczało jakiejkolwiek logice w animacji - bohater przebiegał za mur i atakował własnoręcznie jednostkę :)
Aktualne rozwiązanie jest dużo szybsze, co w kampanii jest przydatne, gdy prawie każdą walkę trzeba rozegrać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie szlachta czy jeśli kupiłem wersję podstawową to mam dostęp do instrukcji? Ta, którą można wybrać z manu ma z 10 str.... To jakby mało. To jest może gdzieś w necie, w grze?
Szkoda, że nie dodano w wersji papierowej. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 01:14, Vaksinar napisał:

Panowie szlachta czy jeśli kupiłem wersję podstawową to mam dostęp do instrukcji? Ta,
którą można wybrać z manu ma z 10 str.... To jakby mało. To jest może gdzieś w necie,
w grze?

Manual w pdfie: 35 stron (sam plik ma stron 19). Nic szczególnego, ale takie objętości instrukcji nie są rażąco niekompletne.

Dnia 12.11.2011 o 01:14, Vaksinar napisał:

Szkoda, że nie dodano w wersji papierowej. :(

"Polityka ekologiczna" Ubisoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wszystko już zwyczajnie słabi... Gra jest tak niestabilna i tak zbugowana, że to jest nie do pomyślenia. Średnio co 15 minut, czasem co godzinę łapie zwiechę przy wejściu do miasta, czasem przy rozpoczęciu bitwy, czasem przy wejściu w ekran bohatera i cudowny, umiłowany ekran "Program wykonał nieprawidłową operację i nastąpi jego zamknięcie..." Nie mogę nawet skończyć kampanii nekro bo kiedy rozpoczynam 4 misję i jest filmik z Anaztazją i matką Namtaru to tutaj znowu łapie zwisa i znowu ten świetny komunikat... Przecież to jest chore, beta była stabilniejsza niż wersja finalna dopuszczona do sprzedaży :/

Co do wody bo ktoś o tym pisał to miałem podobny problem, ale wystarczy ściągnąć nowe sterowniki do grafiki i wszystko śmiga na full detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 14:42, baflo78 napisał:

Ktoś mi wytłumaczy jak działa mechanika przyrostu ? bo chyba to nie jest już zależne od fortyfikacji w zamku ?

Jest zależne (możesz to sprawdzić w ich opisie). Zmieniło się natomiast to że przyrost jest liczony dla całego królestwa na raz a nie dla każdego zamku z osobna, dlatego jeśli masz 2 zamki w których możesz rekrutować te same istoty to możesz zatrudnić wszystkie w jednym z nich (co oczywiście sprawi że w drugim nie będziesz mógł w tym tygodniu zatrudnić już żadnej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 18:32, Karharot napisał:

Jest zależne (możesz to sprawdzić w ich opisie). Zmieniło się natomiast to że przyrost
jest liczony dla całego królestwa na raz a nie dla każdego zamku z osobna, dlatego jeśli
masz 2 zamki w których możesz rekrutować te same istoty to możesz zatrudnić wszystkie
w jednym z nich (co oczywiście sprawi że w drugim nie będziesz mógł w tym tygodniu zatrudnić
już żadnej).

W takim razie jak wytłumaczyć przyrost podstawowej i ulepszonej jednostki na przykładzie Sentinela i Proteriana . Ten pierwszy ma przyrost tygodniowy w ilości dziewięciu sztuk natomiast drugi piętnastu …

20111113083210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 08:32, baflo78 napisał:

W takim razie jak wytłumaczyć przyrost podstawowej i ulepszonej jednostki na przykładzie Sentinela i Proteriana . Ten pierwszy ma przyrost tygodniowy w ilości dziewięciu sztuk natomiast drugi piętnastu …

Prawdopodobnie masz na mapie przygód zajęty jakiś budynek który umożliwia rekrutację jedynie ulepszonych jednostek i to przyrost z tego budynku tak dziwnie na to wpływa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W H6 grałem w betę, ale jeśli się nie mylę to budując budynek ulepszający jednostkę zwiększasz też jej przyrost, o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 09:43, Shveid napisał:

W H6 grałem w betę, ale jeśli się nie mylę to budując budynek ulepszający jednostkę zwiększasz
też jej przyrost, o ile dobrze pamiętam.


No właśnie tak tez myślałem , nie opłaca się stawiać fortyfikacji lepiej ulepszać jednostki . A jeżeli już zdecydujemy się postawić fort , cytadele , zamek zwiększamy tylko o jedna sztukę przyrost ... chyba tak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 10:10, baflo78 napisał:

No właśnie tak tez myślałem , nie opłaca się stawiać fortyfikacji lepiej ulepszać jednostki
. A jeżeli już zdecydujemy się postawić fort , cytadele , zamek zwiększamy tylko o jedna
sztukę przyrost ... chyba tak to wygląda

Jednak się opłaca bo działa to na wszystkie jednostki czyli legendarne także.
Ostatnio z 4 zamków miałem tygodniowy przyrost ponad 20 Świętych Kirinów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 16:23, Fun_g_1_2_3 napisał:

Jednak się opłaca bo działa to na wszystkie jednostki czyli legendarne także.
Ostatnio z 4 zamków miałem tygodniowy przyrost ponad 20 Świętych Kirinów.


A kupiłeś ile, 15 bez reszty armii ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 16:23, Fun_g_1_2_3 napisał:

Jednak się opłaca bo działa to na wszystkie jednostki czyli legendarne także.
Ostatnio z 4 zamków miałem tygodniowy przyrost ponad 20 Świętych Kirinów.

Piszesz o kampanii? Problem w niej z jednostkami tego typu jest taki, że gdy mamy już do nich dostęp to mapa jest już wygrana, albo przegrana tylko potrzeba tych kilku(nastu) tur aby to odkryć, jeżeli nie widzimy tego do razu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kampanie to są mapy gdzie zdobycie drugiego zamku to pikuś, a pozostałe mają obstawę 2x wysoki i jeszcze zdarzają się ataki. W takim przypadku gdy mamy małe problemy ze zdobyciem większej ilości kryształów i hurtowe ilości drewna to jednak warto wydać trochę złota na te +1 do wszystkiego.
Jednostek legendarnych nie komentuję bo całość można ukończyć bez nich...

I właściwie to w zwykłych rozgrywkach zdarzają się cuda i czasami warto się trochę ufortyfikować by po 3 tygodniach mieć te 6-9 dodatkowych jednostek elitarnych zwłaszcza gdy są to postacie dystansowe. No ale wszystko oczywiście zależy z jakim gramy z przeciwnikiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy jesli w kazdej kampanii mialem bohatera po dobrej stronie "mocy":) to w epilogu moge zagrac tylko jedna mape tzn. Lzy ktorymi aniolowie placza? a druga jest dostepny jesli mialem choc jednego bohatera po zlej stronie?

ogolnie mnie troche zdziwilo to zakonczenie

Spoiler

tzn pokonalem michala no wiadomo manipulant itd. ale co ma znaczyc ostatni filmik z bezimiennymi? tak sie skonczylo nie w dupe ni w oko. nawet nie wiedzialem ze tak naprawde ostatni filmik to ten jak cesarzowa wyglasza ostatnia mowe itd
aha i nie powyjasniali ostatnich watkow w kampaniach np. co z azkalem po kampanii inferna? itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sposób na zmianę konfiguracji grafiki oprócz tych w grze? Bo mam laptopa 4gb ram, GF 5470 i nie jest zle ale gra na medium mogłaby lepiej działać. Odziwo Skyrim o niebo lepiej działa niż H6;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 22:46, Azazell napisał:

Czy jest sposób na zmianę konfiguracji grafiki oprócz tych w grze? (...)

Looknij na ten plik ->C:\Users\#profil#\Documents\Might & Magic Heroes VI\#profil# -> ProfileData (otwórz notatnikiem). Jest strasznie niechlujnie zapisany, bo nie ma jak w "klasycznych" konfigach zasady opcja-nowa linijka-opcja tylko napaćkano wszystko koło siebie. Tym niemniej przy odrobinie samozapracia może coś poprawisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zacząłem grać kampanię "on-line", czy można to jakoś przełączyć na "off-line" ?

Irytujące jest kiedy w momencie małej przerwy w połączeniu ( wifi czasem mi przerywa - grube ściany i takie tam ) gra wychodzi do menu i informuje mnie że przerwano połączenie z serwerem... a zazwyczaj dzieje się tak jak wygram jakąś dłuugą walkę, którą oczywiście muszę potem powtarzać :)

Nie wiem po co Ci twórcy tak wydziwiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 10:17, wolverine napisał:

Jeżeli zacząłem grać kampanię "on-line", czy można to jakoś przełączyć na "off-line" ?

Wygląda na to, że nie:

2/ Is it possible to play offline and how does it work?

Yes it is possible to play offline. The offline mode is automatically unlocked after a first connection. This offline mode once unlocked on a PC does not require a connection or log in. The offline mode allows you to play the five campaigns and epilogues, hotseat and custom games. Also the offline, and online saves are structured differently due to slight differences in the campaign script related to the online bonuses collected during the campaign, so they are not compatible with each other at the moment.

Źródło: http://forums.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/5861060878/m/2111018849

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować