Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Might & Magic: Heroes VI - Temat ogólny

1714 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2011 o 09:53, logray napisał:

> (...) Zaciekawił mnie dobór tytułów
RPG do oceny (Oblivion, Dragon Age).

No co do RPG w ankiecie to chyba najgłupszym pomysłem było wrzucenie do jednego wora DA1 i DA2, a potem pytanie jak oceniasz tę grę. Oba tytuły dzieli potężna przepaść, ale mądry pan ułożył sobie pytanie.^^

A teraz mam takie pytanko. Druga misja kampanii Orków. Mamy tam dwie alternatywne drogi. W zależności po której stronie się opowiemy dostajemy rodową broń, jednak jeden wybór wyklucza drugi. No więc wyzwoliłem Orków (to chyba, żaden spoiler skoro cele misji dostępne są od razu na jej początku?) i dostałem mieczyk. Misję zaliczyłem i... w rodowych mi się nie dodał. Wczytałem save. Dałem go do ręki bohowi, stoczyłem dwie walki, wyszedłem do menu i... tadaaam jest.
No to teraz wczytałem save tuż przed wyborem ścieżki i pobiegłem zdobyć kostur. Bitwę wygrałem, kostur wpadł, ale w rodzie również się nie pojawił. Analogicznie wyposażyłem w niego jedną postać, wygrałem dwie bitewki, wchodze do menu głównego, a w rodzie nadal broni nie ma. Powinienem ukończyć misję na tej ścieżce czy to kolejny bug? Pytam bo w innej kampanii wystarczyło, że raz broń zdobyłem i od razu wskakiwała do rodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiś dziwny bug - ostatnia misja w kampanii Nekropolii - wchodzę do portalu demonów (czy jak mu tam jest) i mam ubić Uriela - i wszystko byłoby fajnie gdyby nie fakt, że gdy kliknę cokolwiek gryzoniem na mapie gra wywala mnie do Windowsa i wyskakuje błąd - program przestał działać i nastąpi jego zamknięcie. No co jest do jasnej ciasnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 18:26, KrzysztofT napisał:

Mam jakiś dziwny bug - ostatnia misja w kampanii Nekropolii - wchodzę do portalu demonów
(czy jak mu tam jest) i mam ubić Uriela - i wszystko byłoby fajnie gdyby nie fakt, że
gdy kliknę cokolwiek gryzoniem na mapie gra wywala mnie do Windowsa i wyskakuje błąd
- program przestał działać i nastąpi jego zamknięcie. No co jest do jasnej ciasnej?


brak stabilności , niestety to częste zjawisko ... ja w takich wypadkach ( a miałem jeden przypadek ) staram się zrobić nieco inny ruch po kolejnym załadowaniu gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety mnie właśnie najbardziej drażnią bugi związane z rodowym żelastwem... do dziś nie mam katany kirina choć ukończyłem questa 2 razy, nie widzę również na ołtarzu życzeń żadnych broni rodowych a mam platyne lvl 40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 10:13, Teokrata napisał:

niestety mnie właśnie najbardziej drażnią bugi związane z rodowym żelastwem... do dziś
nie mam katany kirina choć ukończyłem questa 2 razy,

Na zabugowane bronie, nie pojawiające się w zbrojowni rodu, istnieje pewien sposób. Zaczynasz (chyba dowolną) misję kampanii ze stworzonym własnym bohaterem. Zapisujesz grę. Wracasz do interesującej Cię kampanii i questu z bronią rodową. Wykonujesz go. Broń jest już dostępna (ale jak wiemy w menu rodowym się nie pojawi). Teraz wczytujesz (bezpośrednio z misji) save ze stworzonym wcześniej bohaterem. Zdobyta niedawno broń powinna być dostępna z poziomu ekwipunku, a po wyposażeniu w nią bohatera powinna "zaskoczyć" także do menu rodowego na stałe. Mi ta metoda pomogłą uzyskać właśnie Katanę Kirina i Kostur Piorunów. Tego buga mają podobno też inne bronie, ale u mnie trafiło się to póki co przy tych dwóch.

Dnia 24.11.2011 o 10:13, Teokrata napisał:

nie widzę również na ołtarzu życzeń
żadnych broni rodowych a mam platyne lvl 40.

Dziwne. Jak to nie ma ich na ołtarzu? W ogóle czy nie możesz ich kupić? U mnie są w sumie (chyba?) trzy, z czego jedną mam już kupioną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam towarzyszy :)
Od premiery Hirka VI już trochę minęło... Więc jak to z nim jest... grałem w BETĘ. Odczucia po niej miałem jakie miałem no ale wiadomo to była BETA więc zbytnio nie można było co szarżować. Warta ta gra jest swoich pieniędzy czy nie .... zaszły jakieś zmiany po BECIE czy nie ?? Trzyma klimat chociażby HV czy nie ?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 14:03, Braveheart napisał:

Witam towarzyszy :)
Od premiery Hirka VI już trochę minęło... Więc jak to z nim jest... grałem w BETĘ. Odczucia
po niej miałem jakie miałem no ale wiadomo to była BETA więc zbytnio nie można było co
szarżować. Warta ta gra jest swoich pieniędzy czy nie .... zaszły jakieś zmiany po BECIE
czy nie ?? Trzyma klimat chociażby HV czy nie ?

Pozdrawiam.


Pograłem w nowych "hirołsów" i mogę ci powiedzieć : absolutnie szkoda pieniędzy.
Masakrycznie nudna kampania, masa błędów, problemy ze stabilnością gry i daremny conflux.
Lepiej kupić Heroesów nr 5 - gra jest lepsza, bardziej wciąga i nie wywala do Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 14:39, KrzysztofT napisał:


Pograłem w nowych "hirołsów" i mogę ci powiedzieć : absolutnie szkoda pieniędzy.
Masakrycznie nudna kampania, masa błędów, problemy ze stabilnością gry i daremny conflux.
Lepiej kupić Heroesów nr 5 - gra jest lepsza, bardziej wciąga i nie wywala do Windowsa.



W porównaniu do H5 kampania jest dużo ciekawsza, a mnie do windowsa nie wywaliło ani razu. Opinie są różne, H6 jest podobne do H5, ale moim zdaniem na pewno nie gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 14:03, Braveheart napisał:

Witam towarzyszy :)
Od premiery Hirka VI już trochę minęło... Więc jak to z nim jest... grałem w BETĘ. Odczucia
po niej miałem jakie miałem no ale wiadomo to była BETA więc zbytnio nie można było co
szarżować. Warta ta gra jest swoich pieniędzy czy nie .... zaszły jakieś zmiany po BECIE
czy nie ?? Trzyma klimat chociażby HV czy nie ?

Pozdrawiam.


100% lepsza od h5 , warto kupić tylko może po kolejnym patchu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą ciekawszą kampanią to bym tak nie szarżował. Sprowadza się to generalnie do "unikaj strat w pierwszych tygodniach mapy, a potem klikaj next turn by twoje 6 miast zrobiło więcej wojska niż jeden przepakowany heros AI". Działania AI są ogólnie... dziwne. Niesamowicie pasywni, a jednocześnie robiący wojska znikąd. Gdy troche ich przyciśniesz, to doprowadzasz do sytuacji, że jeden hero siedzi w mieście a ty zbierasz oddziały.
No i oczywiście przyrost neutralnych stworków potrafi spieprzyć całą przyjemność gry. Jeśli za dużo czasu stracisz na rozglądanie się, to neutralne wojska urosną do nieludzkich rozmiarów, potencjalnie blokując kluczowe lokacje - do tego stopnia, że nawet ciągnąc wojsko z kilku miast nie zdołasz ich pokonać.

Jest kilka ciekawych misji, ale ogólnie zachwycony nie byłem. A z niektórymi przegiętymi broniami to już w ogóle jest nuda - mają miejscami takie bonusy, że trzeba się naprawde starać by przegrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 13:03, ChrisBgnr napisał:

Na zabugowane bronie, nie pojawiające się w zbrojowni rodu, istnieje pewien sposób.


ok sprawdze to

Dnia 24.11.2011 o 13:03, ChrisBgnr napisał:

> nie widzę również na ołtarzu życzeń
> żadnych broni rodowych a mam platyne lvl 40.
Dziwne. Jak to nie ma ich na ołtarzu? W ogóle czy nie możesz ich kupić? U mnie są w sumie
(chyba?) trzy, z czego jedną mam już kupioną.


nie, nie widzialem i nie widze zadnej broni rodowej na zadnym levelu oftarza zyczen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 21:26, Teokrata napisał:

nie, nie widzialem i nie widze zadnej broni rodowej na zadnym levelu oftarza zyczen

A czy Ty przypadkiem nie zapominasz o ręcznym przestawieniu poziomu rodowych klamotów na ołtarzu (rozwijane menu)? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2011 o 13:08, ChrisBgnr napisał:

A czy Ty przypadkiem nie zapominasz o ręcznym przestawieniu poziomu rodowych klamotów
na ołtarzu (rozwijane menu)? ^^


Chris prosze Cie... nie widze zadnych broni rodowych na zadnym poziomie, tylko zdolnosci, tytuly i jednostki, mam juz platyne wiec mnie to wkurza, przeinstalowywalem gre i nic... nie wiem o co chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem czy pisać to w tym czy innym temacie, jednak skoro jest to temat ogólny to chyba będzie pasować. Zakupiłem sobie zwykłą wersję Herows VI za 119 zł. Otwieram opakowanie a tam prucz klucza tylko jakieś nieprzydatne ulotki i żadnego przewodnika po grze opisu, ani nic z tych rzeczy. Moim zdaniem to skandal, żeby za taką cene nie dodać przewodnika po grze. Kpina z graczy. Rozumiem gdyby była jakaś tania edycja za 50 zł to ok, ale za 119 zł to mogli się bardziej postarać. Jestem lekko mówiąc zniesmaczony i zawiedziony, nabity w butelkę i oszukany. Jak bym chciał samą instalkę to bym sobie ściągną z torentów za free.
Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2011 o 17:08, Rodmin667 napisał:

Co o tym sądzicie?

"Ekologiczna" polityka Ubisoftu. Zamiast instrukcji na papierze - pdf na płycie.
A jeśli masz na myśli przewodnik po kampanii, to rzadko takie są w zwykłych edycjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2011 o 17:48, Rodmin667 napisał:

Żadnego pdf-a na płycie nie ma przynajmniej na mojej nie ma przewodnika po grze.

Ty czytaj ze zrozumieniem masz instrukcje w pdf a nie przewodnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować