Zaloguj się, aby obserwować  
Kraju

BioShock: Infinite - Temat Ogólny

661 postów w tym temacie

A u mnie kod na SP otrzymany od muve nie działa. Oto co wywala steam po wklepaniu tego kodu. Napisałem o tym na forum muve - zobaczymy czy dostanę działający kod.

20130326105702

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 10:57, KrzysztofT napisał:

A u mnie kod na SP otrzymany od muve nie działa. Oto co wywala steam po wklepaniu tego
kodu. Napisałem o tym na forum muve - zobaczymy czy dostanę działający kod.


Kod na DLC, który jest w historii zamówienia nie jest na SP. Po twoich screenach w wątku z kolekcją gier widać, że nie masz wydania polskiego, a tylko w nim, w pudełku jest SP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 11:02, kesik93 napisał:

> A u mnie kod na SP otrzymany od muve nie działa. Oto co wywala steam po wklepaniu
tego
> kodu. Napisałem o tym na forum muve - zobaczymy czy dostanę działający kod.

Kod na DLC, który jest w historii zamówienia nie jest na SP.


1). A na co on jest?
2). W jaki sposób otrzymać kod na SP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 11:02, kesik93 napisał:

> A u mnie kod na SP otrzymany od muve nie działa. Oto co wywala steam po wklepaniu
tego
> kodu. Napisałem o tym na forum muve - zobaczymy czy dostanę działający kod.

Kod na DLC, który jest w historii zamówienia nie jest na SP. Po twoich screenach w wątku
z kolekcją gier widać, że nie masz wydania polskiego, a tylko w nim, w pudełku jest SP.


Do edycji SongBird też miał być dodany SP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 11:05, KrzysztofT napisał:

1). A na co on jest?
2). W jaki sposób otrzymać kod na SP?


1. Gra flashowa Industrial Revolution
2. W takiej sytuacji jak twoja nie mam pojęcia. W wydaniu normalnym kod jest w pudełku.

Dnia 26.03.2013 o 11:05, KrzysztofT napisał:

Do edycji SongBird też miał być dodany SP.


Tak wiem. Na maila nic nie przyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 11:08, kesik93 napisał:

> 1). A na co on jest?
> 2). W jaki sposób otrzymać kod na SP?

1. Gra flashowa Industrial Revolution
2. W takiej sytuacji jak twoja nie mam pojęcia. W wydaniu normalnym kod jest w pudełku.

> Do edycji SongBird też miał być dodany SP.

Tak wiem. Na maila nic nie przyszło?


1). Do gry IR kod dostałem zaraz po złożeniu zamówienia.
2). Na emaila nie przyszedł żaden kod na SP - było tylko info o tym, że zamówienie jest zrealizowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 11:10, KrzysztofT napisał:

1). Do gry IR kod dostałem zaraz po złożeniu zamówienia.
2). Na emaila nie przyszedł żaden kod na SP - było tylko info o tym, że zamówienie jest
zrealizowane.


1. No i to jest właśnie ten kod. Przynajmniej u mnie tak to wyglądało. Dostałem go po potwierdzeniu zamówienia na maila i pojawił się w historii zamówienia.
2. No to pewnie Cenega się walnęła. Napisz do nich i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 11:14, kesik93 napisał:

> 1). Do gry IR kod dostałem zaraz po złożeniu zamówienia.
> 2). Na emaila nie przyszedł żaden kod na SP - było tylko info o tym, że zamówienie
jest
> zrealizowane.

1. No i to jest właśnie ten kod. Przynajmniej u mnie tak to wyglądało. Dostałem go po
potwierdzeniu zamówienia na maila i pojawił się w historii zamówienia.
2. No to pewnie Cenega się walnęła. Napisz do nich i tyle.


Dodzwoniłem się do muve i dostałem odpowiedź, że kod na SP jest "zintegrowany" z kodem gry Bioshock 2. Dziwne to, bo na steamie nie mam żadnej informacji o posiadaniu SP - a kod na grę jest kodem ze zwykłej edycji BI + dodatkowe kody na osobnej kartce na elementy z EK. No nic - zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ja dostałem swoją kopię. Niestety w czasie transportu opakowanie musiało nieźle oberwać bo lewy góry róg jest zmasakrowany do tego stopnia, że zielone skrawki opakowania odpadły, a okładka się podarła : (. Na szczęście jest metalowe opakowanie i płytkę się przełoży. Nie mogę się doczekać aż dzisiaj sobie zagram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 10:43, paraGaladh napisał:

> Jest blokada regionalna?

Zdaje się, że dotyczy tylko samej aktywacji. Ale nie mam 100% pewności, sam gry nie posiadam.

Jak gra jest steam, to blokada regionalna obejmuje także uruchamianie jej poza krajem. Niestety dla mnie to kluczowe, bo pracuję w długich delegacjach zagranicznych, a będąc w domu prawie w ogóle nie gram, bo nie mam na to czasu. Tylko po pracy (Niemcy, Czechy, Słowacja). Niby XXI wiek, niby steam powstał dla takich jak ja, a jednak tacy jak ja mają z nim najbardziej przegwizdane. Byłbym szczęśliwy, gdyby steam chociaż wykrywał, że najczęściej łączyłem się do tej pory z Polski i warunkowo dopuszczał mnie do gry poza krajem, nie rozumiem jaki w tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze nie powinieneś mieć z tym problemu, tylko aktywację powinieneś przeprowadzić z terenu Polski. A tak w ogóle, co Ci szkodzi napisać w tej sprawie do supportu Cenegi? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 13:15, Janek_Izdebski napisał:

Myślę, ze nie powinieneś mieć z tym problemu, tylko aktywację powinieneś przeprowadzić
z terenu Polski. A tak w ogóle, co Ci szkodzi napisać w tej sprawie do supportu Cenegi?
:)

Z ich słów dzisiaj odebranych przeze mnie wynika, że jednak blokady nie ma. Natomiast co do uruchamiania to wiem co mówię, bo od roku tak sobie jeżdżę po Europie. Jedyne wyjście to logować się będąc w Polsce online i za granicą wchodzić jedynie na offline, ale to mnie nie urządza, bo mam też gry multi, od których to rozwiązanie mnie odcina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby XXI wiek, niby steam powstał dla takich jak ja, a jednak tacy jak ja

Dnia 26.03.2013 o 12:55, hans_olo napisał:

mają z nim najbardziej przegwizdane. Byłbym szczęśliwy, gdyby steam chociaż wykrywał,
że najczęściej łączyłem się do tej pory z Polski i warunkowo dopuszczał mnie do gry poza
krajem, nie rozumiem jaki w tym problem.


^^ Nawet nie chce mi się pisać jak bardzo masz rację i jak bardzo się pod tym podpisuje - te steamowe blokady regionalne to jest jakieś kuriozum i IMO największa porażka cyfrowej dystrybucji. Kompletne zaprzeczenie tego czym ten system miał (i może do cholery, technicznych przeszkód brak !) być - czyli kupujesz grę i grasz z dowolnego zakątka świata na dowolnym komputerze. A tu jakieś regiony - no lol po prostu :)

Do rzeczy jednak. Dystrybutor ma obowiązek informować co sprzedaje i jeśli jest to jakaś dziwna wersja, która działa tylko na terytorium np. Burkina Faso, to taka informacja powinna być podana na pudełku/stronie sklepu. Cenega z tego obowiązku się generalnie wywiązuje, o np. tu:

http://muve.pl/pc/akcja/alan-wake-pc-pl-edycja-specjalna/4721#opis-szczegolowy

^^ Jest podane, że gra działa tylko na terytorium Polski. Przy Bioshock:Infinite takiej informacji nie ma, czyli prawdopodobnie na 99% powiedzmy ;-) blokady regionalnej brak. Zresztą o ile dobrze kojarzę na gry 2K akurat blokad regionalnych nie ma. Powinno więc być dobrze. Teoretycznie :). Nie zaszkodzi się jednak zapytać samego dystrybutora, tak na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc w "Bioshocka" grałbyś off-line, a po skończonej grze, zalogowałbyś się on-line i grał w inne tytuły po multi. :) Mimo wszystko, powinieneś się upewnić w sprawie tej blokady pisząc bezpośrednio do supportu Cenegi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 13:41, Lordpilot napisał:

Do rzeczy jednak. Dystrybutor ma obowiązek informować co sprzedaje i jeśli jest to jakaś
dziwna wersja, która działa tylko na terytorium np. Burkina Faso, to taka informacja
powinna być podana na pudełku/stronie sklepu. Cenega z tego obowiązku się generalnie
wywiązuje, o np. tu:

Ogólnie zazwyczaj kupuję boxy w sklepach i na boxach niestety tego info brak (a przynajmniej na "dishonored" się nie dopatrzyłem). Muszę zacząć mocniej sprawdzać swoje zakupy, ale z drugiej strony i tak boli świadomość, że sam muszę sobie jakiś upragniony tytuł od gęby odjąć.
@Janek
Problem w tym, że jak już się raz zaloguję online, to steam pamięta moją ostatnią lokalizację aż do momentu, gdy zaloguję się z terytorium RP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę sobie w sklepową stronę Bioshocka Infinite na gram.pl i widzę takie cudo:
Informacja od polskiego dystrybutora (Cenega Poland): Nabywcy polskiego wydania gry nie będą mieć możliwości instalowania i grania w nią poza granicami Polski.

Nosz kur...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 14:26, Henrar napisał:

Wchodzę sobie w sklepową stronę Bioshocka Infinite na gram.pl i widzę takie cudo:
Informacja od polskiego dystrybutora (Cenega Poland): Nabywcy polskiego wydania gry
nie będą mieć możliwości instalowania i grania w nią poza granicami Polski.


Nosz kur...

A już miałem zamawiać. Czuję się zaszczuty informacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 13:45, hans_olo napisał:

Problem w tym, że jak już się raz zaloguję online, to steam pamięta moją ostatnią
lokalizację aż do momentu, gdy zaloguję się z terytorium RP.

No chyba, że tak...

Na stronie Muve.pl nie ma zadnego info o blokadzie regionalnej. Naprawdę, najlepiej będzie jak napiszesz lub zadzwonisz do Cenegi w tej sprawie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować